Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Az első három típus már kapható itthon. A CF791-re vágyom nagyon, de sajna 300k...

Az utolsón kívül viszont elvileg még kellett, hogy bejelentsenek két másikat is, azokkal nem találkoztatok?

CH711 és SH850

(#2) ricsip


ricsip
addikt

Kvantumpont... meg fluxus kondenzátor. Hát igen, ha leépítjük a középiskolai fizika oktatást, a felnőtt hülyéket minden jólhangzóval be lehet etetni.

-

(#3) Valdez


Valdez
őstag

A 28"-os UH750 gondolom TN paneles lesz...

[ Szerkesztve ]

(#4) Ren Hoek válasza ricsip (#2) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezesetben nem hülyeség. Valóban fotolumineszcens különböző méretű quantum dotokat vittek fel egy fóliára, amiket gerjesztenek kék/UV LED-ekkel, így nagyon pontos homogén fehér fény állítható elő... pontosabb, mint egy fehér LED valaha is lesz.

Az kicsit megtévesztő, hogy 2020-ra ígérik az elektrolumineszcens QD kijelzőt, pixelenként, az OLED riválisának. (Igazából ez lenne a valódi quantum dot kijelző, LCD nélkül) Az alapjaiban más technológia... de hasonlat olyan, mint a LED TV esetében, eleinte mindenki mikroLED-re gondolt, aztán jött a csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#5) .mf


.mf
veterán

Reméltem lassan végre lecseng a "hajlított" divathóbort :(
Legalább van két normális nem ferde hajlamú is, persze azokhoz meg ár nincs...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Ren Hoek válasza .mf (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

VA panelnek kell a hajlítás... a szélein nem torzul a kontraszt. Ha szemből nézed tökéletesen homogén a panel, de ha forgatod a fejedet se gáz. Ilyen méretben észre se veszed 5 perc után, hogy hajlított.

IPS panelhez képest semmi bevilágítás vagy glow nincs így.

Pont az S-es MVA paneleket néztem 27 colon itt a cégünknél, és bizony a széleken már közel sincs 3000:1-es kontraszt...

[ Szerkesztve ]

(#7) deja vu


deja vu
addikt

Nekem nem jön be ez a 125%-os sRGB színtér. :(

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8) -FreaK- válasza deja vu (#7) üzenetére


-FreaK-
veterán

Alapesetben nekem se, de ha kalibrálással alkalmassá tehető alapszintű foto feldolgozásra, akkor üsse kő :)
De nem tudom mit mutat egy ilyen panel kalibrálva :(

(#9) tecsu válasza Ren Hoek (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Például "LED tévé" esetében csak az gondolhatott mikroledre, aki egyálán nem tájékozódott. A Prohardveren is már a legelején tisztázva volt, a gyártók hogy értik a "LED tévé" kifejezést és azok után csak a hülye vágyott rá. Később, a PWM-mentes szabályozás már más tészta - természetesen.

De ez mindennel így van. A kapitalista marketing végső soron az átverés magasan jövedelmező művészete.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) Olajka02 válasza tecsu (#9) üzenetére


Olajka02
aktív tag

A 31,5-ös érdekelne, és az ára is...

(#11) VictorHUN válasza -FreaK- (#1) üzenetére


VictorHUN
aktív tag

Nekem is az most az álom monitor. Ha minden jól megy tavasszal már a birtokosa leszek. Csak az a baj egy nagyker sem forgalmazza, csak a gyártótól lehet még beszereztetni

[ Szerkesztve ]

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#12) -FreaK- válasza VictorHUN (#11) üzenetére


-FreaK-
veterán

A nagykerek-et nem tudom, én csak az edigital-nál láttam eddig.

Viszont azt érdemes tudnod, hogy van egy hibája a monitornak, mégpedig, hogy freesync ultimate módban (ami a 42-100fps tartományt jelenti) jelen van egy elég látható "flicker" vagyis villódzás a képen. Sokan reménykednek, hogy egy firmware frissítés majd megoldja, de ezt csak szervizben tudják elvégezni. Remélhetőleg majd a később gyártott példányok eleve javítva érkeznek, egyelőre október/novemberiek vannak forgalomban.
Persze NV kártyával ez nem számít :)

(#13) VictorHUN válasza -FreaK- (#12) üzenetére


VictorHUN
aktív tag

freeszar nem érdekel. nvidia forever

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#14) D.Va válasza Ren Hoek (#6) üzenetére


D.Va
senior tag

Én pont VA paneles NEM hajlított képernyőt keresek FullHD 32" körül, de kb nem lehet kapni csak hajlítottba. Az meg pont alkalmatlan grafikához mert nem tudod eldönteni melyik vonal egyenes, melyik görbe... Kb minden egyenes vonal görbül azokon a szarokon...
:W

(#15) Falka válasza -FreaK- (#12) üzenetére


Falka
tag

MediaMarkt is árulja a CF791-et. Mammuti üzletükbe ki is állítottam, meg lehet tapizni ;)

Nexus 5

(#16) -FreaK- válasza Falka (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

:C :nyálcsorgatós smilee:

Azt nem tudod véletlen megmondani, hogy mikor gyártásúak ezek?

Hogyhogy te állítottad ki? A disztribútornál dolgozol esetleg? Gondolom nem saját példány :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Hobbbyt válasza D.Va (#14) üzenetére


Hobbbyt
őstag

1, grafikához IPS kell
2, láttál már valaha hajlított kijelzőt?
3, 32" és FHD? Az túl megy minden ízlés határán.. még jó, hogy nem gyártják. A FHD max ~28"-ig használható.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#18) D.Va válasza Hobbbyt (#17) üzenetére


D.Va
senior tag

1 BULLSHIT. Vannak igényes, drága VA paneles kifejezetten grafikai munkához monitok, például a Benq-nál, 27-32" méretben. VA panel általában nagyobb natív kontrasztot tud mint a legtöbb IPS. (VA: 3000-5000 vs IPS: 1000) (a legtöbb IPS 1000-et tud csak)

2 LÁTTAM HAJLÍTOTT KIJELZŐT.

3 Az arcod mérete megy túl minden ízlés határán.
KÉPZELD GYÁRTJÁK. Linkeljek vagy 10 hajlított típust??? (full hd és 32" méretben!!!)
Nem mindenki 20 centiről nézi a képernyőt. Ez nekem olyan helyre kell ahol több mint egy méterről fogom nézni a képernyőt.

"FHD max ~28"-ig használható"
Ezen jót röhögtem :U :C

Képzeld van egy FullHD projektorom amivel közel 3 méteres képet vetítek, és GYÖNYÖRŰ képe van, HASZNÁLHATÓ. Nem 20 centiről nézem azt sem...

Szóval ha fingod nincs valamiről, illetve hogy ki mit milyen szituációban akar használni, akkor ne próbálj meg okoskodni.

KÖSZI. :C

[ Szerkesztve ]

(#19) Hobbbyt válasza D.Va (#18) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Bocs má", hogy nem tudsz különbséget tenni egy projektor és egy monitor között.. reméltem, hogy ez azért még még megy. Tévedtem.. :U

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#20) D.Va válasza Hobbbyt (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Reméltem tudsz olvasni, gondolkodni, csöndben maradni, de tévedtem.

ISMÉTLEM: NEM MINDENKI KÖZELRŐL BÁMULJA A MINITORT ÍGY VAN AKINEK NAGYOBB KÉPERNYŐ KELL ÉS NEM ULTRA MEGA 8K FELBONTÁSSAL
ISMÉTLEM: NEM MINDENKI KÖZELRŐL BÁMULJA A MINITORT ÍGY VAN AKINEK NAGYOBB KÉPERNYŐ KELL ÉS NEM ULTRA MEGA 8K FELBONTÁSSAL
ISMÉTLEM: NEM MINDENKI KÖZELRŐL BÁMULJA A MINITORT ÍGY VAN AKINEK NAGYOBB KÉPERNYŐ KELL ÉS NEM ULTRA MEGA 8K FELBONTÁSSAL

Szerinted nem tudok különbséget tenni a projektor és a monitor közt? komolyan? :U

Vagy szimplán azért van nagy arcod mert őstag vagy? Vagy alapból kötekedő bunknkónak születtél, aki nem bírja elismerni ha sületlen baromságot beszél?
Okosat akartál mondani de nem sikerült...

32" FullHD: csak a samsung-nál 3 tipust találtam 1 perc alatt...

[link]
[link]
[link]

Akkor ki a hülye?

(#21) Ren Hoek válasza D.Va (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért ez egy eléggé rétegigény, hogy egy monitort távolról nézel.

Van a monitoroknak egy ideális nézési távolsága, és az nem több méter.Asztalnál ülve 27 col éppen hogy elmegy Full HD felbontással, mert már eléggé látni a pixeleket. Filmre, játékra még oké, de szövegre már karcos. Az, hogy kinek mi az ideális, az szubjektív, de 80 PPI alá már cinkes menni asztalnál.

Lehet számolgatni, de a nagy átlag asztalnál használja a PC-t, normál nézési távból, vagy pedig TV-t vesz és rendes több méteres távolságból nézi. Márpedig asztalnál ülve 68 PPI baromira pixelesnek számít (32 col/FHD)
A te igényed nem monitor igény, hanem TV kategória inkább, az ahhoz tartozó szofából nézési távokkal.

Egyébként a PPI alsó határ nagyon egyszerűen definiálható a retina szögfelbontásától, és némileg hozzátesz az ember látásélessége + egyéni preferenciák (Valakinek 27 colon is rénszarvashere méretűek a pixelek, valakinek meg oké)... A felső határ már jobban szubjektív: Ott a retina felbontóképességtől egészen a végtelenségig lehet fokozni, maximum az apró betűk olvasása okoz nehézséget. Valakinek a 110 PPI simán oké, normál nézési távról. Pl egy 40 colos 4K TV monitorként asztalon. Vagy egy 27 colos WHQD. Ezt nevezném kb ideális felső határnak.

Nekem olyan 90 PPI az ideális, 80-100 az alsó felső határ, asztalnál... TV esetében 40-45 PPI de ez már erősen függ a távolságtól. Pl 55 colos FHD OLED-et már nehezen tudtam olyan távolról nézni, hogy ne zavarjon a pixelrács (LG OLED-nél eleve más a pixelrács mint LCD-nél)

[ Szerkesztve ]

(#22) Ren Hoek válasza D.Va (#18) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyébként grafikára és fotóra IPS tényleg jobb... vagy olyan drága a VA panel ahhoz, hogy nem tudod megfizetni.
Az olcsó BenQ-k közelében nincsenek egy hasonló árú IPS-nek mondjuk. Az új Samsung SVA talán már elmenne, mert pontosak a színei és a hajlítottság miatt nem torzul a kontraszt a széleken, mint egy átlag AMVA+ panel esetében. Vagy a drágább EIZO pl... Sok grafikus tart IPS (főleg a színek) és VA panelost is (kontraszt), hogy ellenőrizze a képeket egyiken és másikon is.

[ Szerkesztve ]

(#23) tecsu válasza Ren Hoek (#22) üzenetére


tecsu
addikt

A hajlítottság miatt viszont nem lenne jó képszerkesztő munkára.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) tecsu válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


tecsu
addikt

A szükséges PPI-t azért nem ilyen egyszerű kiszámolni, ráadásul emberek valós igénye ("jó látás" és "jó látás") között is komoly különbség van, ugyebár.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) Ren Hoek válasza tecsu (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, de a PPI alsó határ azért viszonylag jól definiált. A PC asztalok és székek átlagban hasonló formátumúak, hogy szék-billentyűzet-monitor ergonomikus távolságban legyen. Illetve az éles látás is pontosan leírható kvantitatívan "best corrected visual acuicity"... (Az, hogy valaki nem hord/hord szemüveget az nem befolyásolja)

Ilyen módon, van egy pont,ahonnan megtudja minden ember különböztetni a pixeleket. Az már erősen szubjektív, hogy honnan tartja valaki zavarónak - de ezt írtam is.

Tehát 100-ból vajon hány asztali PC usernek felelne meg a 68 PPI? Nem érdemes tippelni, de szerintem ~90% azt mondaná, hogy öklömnyi pixelek ezek már egy átlag PC asztalon. A távolról nézés kérdése is érdekes, mert ha egy 27-est közelebb húz az ember, akkor ugyan ott vagy kb... és már azt is ki kell tolni az asztal végére, hogy még elmenjen a 80 PPI a nézési távból.

(#26) Hobbbyt válasza D.Va (#20) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Figyelj kismiska.
Én normálisan, emberhez méltóan szóltam hozzád. Te láthatóan nem tudsz emberként reagálni.. ez nem az én szegénységi bizonyítványom. ;)

"Szerinted nem tudok különbséget tenni a projektor és a monitor közt? komolyan? :U"
Igen. Egyértelműen nem tudsz különbséget tenni.. máskülönben miért hoztad volna szóba? Képzeld, nekem is van FHD (led) projektorom nem csak neked, de eszem ágába se jutott ide keverni veled ellentétben.

Tapsi hapsi, megint csak hoppon maradtál mert amiket linkeltél egyik se alkalmas grafikus munkára.. szóval 0 ismétlem 0 prezentált monitornál tartasz. :U
Találj nekem egy FHD 32"-os grafikus munkára szánt kijelzőt.

Ismétlem:
32"-ra FHD igénytelen.
Vakoknak, gyengén látóknak, kispénzű gamereknek esetleg.. Ezek után azt is megkérdőjelezném, hogy te mégis milyen -szintű?- grafikai munkát akarsz végezni méterekről egy 32"-os FHD AV panelen.
Nevetséges vagy csak még nem vetted észre. :(

Szerencsére Ren Hoek-nak volt türelme elmagyarázni és alátámasztani, hogy miért mondtam azt amit mondtam. Neki köszönöm is szépen. :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#27) tecsu válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Arra utaltam, hogy sokak szerint a 4K meg azután pláne a 8K felesleges. Szerintem nem, mert hiába tűnik néhány egyszerű számmal feleslegesnek, ha a valóság annál bonyolultabb. Például a moiré effekt ellen eleve nagyobb felbontás szükséges, vagy a szem bizonyos formákat élesebben lát mint másokat, ahogy más-más színnel is különböző a szem "érzékelő felbontása".

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) Ren Hoek válasza tecsu (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja akkor egy dologról beszélünk... ahogy írtam PPI felső határa ideálistól a végtelenig terjed.
10K-s kijelzőt is nézhetsz kényelmesen asztalról, ha tudod olvasni a betűket :)

(#29) tecsu válasza Ren Hoek (#28) üzenetére


tecsu
addikt

:K :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) Hobbbyt válasza Ren Hoek (#28) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én 4K-t nézek ~40 colon.. ~70 centiről.. Még éppen eltudom olvasni a betűket nagyítás nélkül. Minden más, csodálatos. :B

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#31) Ren Hoek válasza Hobbbyt (#30) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen ez most kezd elterjedni, nekem is opció. Egész jó árakon kezd lenni, és nagy flash azért :)

Csak nekem az az egy félélmem van, hogy gyilkolja a szemet ez a nagy fényintenzitás közelről... ráadásul a TV-kben nem flicker free LED-ek vannak.

Hogy érzed, monitor mellett/helyett nem fárad jobban a szemed?

(#32) Hobbbyt válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez direkt monitor, VA panellal. PWM-es háttérvilágítással (én nem vagyok érzékeny rá, így még nem sikerült észrevennem, pedig direkt figyeltem) Hatalmas élmény, de tényleg. Nekem egy 24"-os váltott.

A fényintenzitásos félelmed valós. A 24"-oson simán tudtam vak sötétben játszani meg böngészni.. 40"-nál már kell egy alap háttérvilágítás a szobában mert vak sötétben pl. doom-ból kilépni egy email elolvasni szabályosan fájdalmas. (hozzá kell tenni azt is, hogy a monitor natív kontrasztja 4500 körül van) Hiába volt levéve a fényerő annyira, hogy a fehér még éppen fehér maradjon.. sok. De ha van egy kis háttérfény akkor ez már nem probléma. :) Legalábbis nekem nem.

Az előnye viszont számtalan. 24"-nál nem döltem hátra játék közben mert úgy már túl messze kerültem a képtől. Most, simán.. és sokkal kényelemesebb, hogy nem kell a monitor elé görnyedni, hogy ne csak egy kis lőrést lássak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) Ren Hoek válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez a jelenség mennyire fordul elő azon a panelon?AMVA+ slow response time

Magyarul nagy kontrasztnál svenkelésnél, gyors mozgásnál nem csak hogy elvesznek a részletek, hanem a világosabb részek egyszerűen eltűnnek, majd újra megjelennek, ha megállsz.

(#34) -FreaK- válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na ez elég durva, még a YT-s videón is jól látni.

A tiéd is ilyen? Azt olvastam, hogy az újabb VA panelek (főleg a magasabb frissítésűek) már jók ilyen szempontból. Mondjuk van kivétel, az Acer Z35, azt hiszem, már 100Hz fölött ilyet csinál, mert nem elég gyors a response time.

(#35) Hobbbyt válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hát, első blikkre rá akartam vágni, hogy semennyire. De jobban megnézve egy nagyon-nagyon picit itt is. De közel sem annyira mint a YT videón. Ott van idő megkávézni mire jó lesz a kép, itt pedig ha nagyon figyeled észre lehet venni. Itt kb. a pixel válaszidőnyi a dolog (6-8ms)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#36) Callisto válasza Ren Hoek (#6) üzenetére


Callisto
őstag

Én fél nap után is észrevettem egy TV-n, hogy hajlított... 6 méterről. Soha hajlítotttat.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#37) zozoz1 válasza Callisto (#36) üzenetére


zozoz1
aktív tag

A hajlítottnak csak akkor van értelme ha közel űlsz hozzá. Mint egy monitornál.
Ha messze ülsz az csak hátrány... :K

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.