Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Intelligencs válasza Dr.F.E.R.I. (#41) üzenetére

A bluray-jel nem az a baj, hogy olyan, mint a DVD vagy a VHS volt. Hanem az a baj, hogy az optikai tárolóknak leáldozott. Ez nem feltétlenül a warezolásról szól! Egyszerűen arról, hogy már a kutyának sem kell az optikai lemez. Én már az összes legális CD-met áttettem FLAC-ba, a DVD-imet ISO-ba. A bluray-t már el se kezdem gyűjteni.

Lehet sírni-ríni, meg összetörni a szövőgépet, nyilván egyszerűbb, mint újragondolni a koncepciót. Sajnos azonban üzleti modellváltás nélkül nem fog menni: a nép már nem fog egy darab filmért sok ezer forintot kiadni optikai hordozón, vagy megvenni egy CD-t 16 számmal, amiről neki csak egy szám kellene. Érdekes, az Apple tud 99 centért árulni egy zeneszámot az online boltjában. Ők miért tudták felismerni az új idők szavát?

Én többet a büdös életbe nem fogok venni optikai hordozót, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Egyszerűen kényelmetlen, egy vinyón több száz film, zene elfér. Majd ha legálisan elérhetővé teszik számomra a tartalmat értelmes formátumban, online módon, akkor fizetek érte. Addig töltök, akár illegálisan is.

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.