Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Devid_81 válasza dezz (#48) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem blueray anyag nem volt nálam, blue disc-et (lemezt fizikailag) nem láttam még soha az életben! :N

...

(#52) nagyvixi


nagyvixi
tag

Ja,csak azt felejted el,hogy ha megsérül bármi miatt a winyó,akár bad sectoros akár bármi hiba van benne felpörgetési hiba stb.tehát haldoklik a winyód,akkor oda az egész több ezer dvd mp3 vagy film,ennyi

(#53) Devid_81 válasza nagyvixi (#52) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez a hibalehetőség mindig is fennállt.
Anno mikor CD-re írtunk féltettük azt a pár száz megát...mi lesz ha karcos lesz, majd a DVD, most a BD-t.
És közben ugyanúgy sokan HDD-n tároltak adatot, amik évek alatt egyre nagyobb kapacitásúak lettek.
Ami fontos azt úgysem egy helyen tárolja az ember.
Aki meg egy helyen tárolja és lereccsen a HDD az így járt, legközelebb nem követi el ugyan azt a hibát.

...

(#54) gg72


gg72
veterán

Érdekes, hogy ahányszor felkerül ide a PH-ra egy Blu-ray vonatkozású hír, egyből fellágolnak az indulatok, de mire jó ez az egész? Valaki vinyón szereti tartani a filmjeit, mások, a filmgyűjtők pedig inkább optikai adathordozón, az utóbbiak közé tartozom én is. Sokkal inkább tartok a polcomon filmeket tokban, borítókkal, mint vinyókat zacskókban. Szerintem egy átlagos filmgyűjtőnek sohasem fog alternatívát jelenteni a letöltés és a HDD-s megoldás, miként egy könyvgyűjtő sem fogja lecserélni a könyvespolcát memóriakártyára. Persze lehet, hogy ez lenne a jövő, de olyan begyöpösödött konzervatív gyűjtőnek, mint nekem, marad az optikai adathordozó. A másik pedig, hogy én házimoziban is az asztali lejátszók híve vagyok, amiknél szintén kézenfekvő az optikai médiák használata. De lehet az mindazért van, mert lassan 40 évesen kezdek öregedni... :D

Amúgy meg az örök közhely: "ízlések és pofonok"... Meggyőzni úgysem fogjuk a másikat ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#55) gg72 válasza gg72 (#54) üzenetére


gg72
veterán

Ami még lemaradt: ezt a gyűjtőszenvedélyt idehaza sajnos erősen befolyásolják az anyagi lehetőségek (amint ezt már sokan itt is leírták), azért tőlünk nyugatra él és virul a BD-piac, elég megnézni a lemezeladási statisztikákat. A BD jövőjét nem a magyar piac fogja eldönteni.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a BD örök életű lesz, de szerintetek mi az ebben a világban?! Mi azok vagyunk? Ha azok lennénk, akkor talán megérné ilyen hülyeségeken egymás nyakának esni, de különben csak meddő vita az egész az anyagi lehetőségeink által is behatárolt ízlésbeli különbségekről.

[ Szerkesztve ]

(#56) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

én azért annyira nem vagyok benne biztos, hogy a 3d a jövő...

egyébként erre már szépen megy le a filmek ára. gondolkodok is, hogy lassan lehet be kéne szereznem egy combo driveot, csak a jelenlegi 2x19es setuppal sok értelme nincs:) meg alapvetően az alatt a 2-3 év alatt, amíg a gépet HTPCnek használtam kissé elegem lett a különböző kiadók hülyébbnél hülyébb védelmeiből (avagy miért engem kell szopatni, aki megveszi akár megjelenéskor is a dvdt), szóval semmi kedvem mégegyszer nekiállni az anydvdvel futni a köröket (ami azért kellett, hogy a megvett lemezt le tudjam játszani). lehet asztali kéne mégis.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57) Dr.F.E.R.I. válasza Intelligencs (#50) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az Általad sem megvetett warezolásról nem szólok többet, helyette pár érv, amiért talán a blu-ray filmeknek létjogosultsága van:

- egy pár megás zeneszámot letölteni ma már nem ügy; ráadásul azért pár mega, mert agyon van tömörítve (persze veszteségesen). Tömörítetlenül már ezeknek a letöltése sem lenne kényelmes, és sokkal helyigényesebbek is lennének. A blu-ray sokkal jobb minőséget képvisel, ezért ugye a nagy méret. Vizuális anyagoknál a minőségromlás sokkal feltűnőbb

- nem biztos, hogy mindenhol elérhető olyan sebességű hálózat, amin át nézhető lenne egy ilyen minőségű filmanyag. Ezzel szemben a blu-ray lemez és a hozzá vehető lejátszó egy kulcsrakész megoldás

- amíg nem lesz elterjedt a digitális televíziózás, és a hozzá hasonló előremutató technikák, addig is meg kell oldani a korszerű műsoranyag terjesztését -> a blu-ray ezt teszi

- a lejátszók visszafelé kompatibilisek a többi "eltemetett" formátummal, így a régi gyűjteményekhez sem kell megtartani a saját lejátszóját

Egyedül az idő tudja csak megmondani, hogy jó módszer-e a blu-ray, vagy sem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#58) dezz válasza Devid_81 (#51) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát ez az, ember! Attól, hogy nem volt még a kezedben, van közöd hozzá!

(#59) kpal


kpal
veterán

Nem semmi holmik.

(#60) klepto válasza Intelligencs (#50) üzenetére


klepto
addikt

Az új idők szava az, hogy a kutyának sem kellenek a legális zeneszámok. Se fillérekért, komolyabb összegekért meg pláne nem. Az iTunes is haldoklik, jó esetben is nullszaldós a biznisz, de abszolút nem nyereséges. Sem az Apple, sem a kiadó/szerzői jog tulajdonosa nem tud belőle bevételt produkálni. Ez a jövő? A jövő a teljesen legális, ingyenes zeneletöltés, és ezt nem én mondom, hanem a nagyobb zenekiadók. Sajnos a hírt mér nem tudom, hogy hol olvastam, de kissé meglepődtem. Azt azonban halkan megjegyezném, hogy nem véletlenül ad ki ismét mindenki, aki számít "bakelitet", a jövő a múltban van, a legális példányok ismét hanglemezen fognak majd terjedni a gyűjtők körében. A cd egy nesze neked pici, könnyen kezelhető, és valami szól hanghordozó, ami a kezelhetőségi praktikumán kívül semmi előnyt nem tudott felmutatni a lemezekkel szemben. Manapság már, a net korában, minden fényét elvesztette, ez tény!
Ami a filmeket, és a Bd-t illeti, majd meglátjuk, hogy hova halad a kor, de az biztos, hogy engem, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül, nem elégít ki a netről letöltött, memória kártyán tárolt filmek tömkelege. :N

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#61) flexxx2


flexxx2
őstag

Néhány éve még rá is ugrottam volna, de most már. Legfeljebb a régi dvdket kéne olvasni, amiket nem akarok winyora visszarakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.