Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Vajon mennyi időbe telik, amíg jön valaki, és elkezd hőbörögni, hogyhogy gyorsabban írja az adott típusú lemezt, mint ahogy olvassa. :F:))

A legjobb aláírás a héten

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

A cím azt sugallja, mintha régebben a Blu-Ray domináns optikai tárolóformátum lett volna. :)

(#3) Daywalker válasza erdoke (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

;]

Angel1981: Meg azt is, hogy az utolsókat rúgja, de azért még próbál kapaszkodni. Nézőpont kérdése. :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"Az utóbbi időben főleg a 3D viszi előre a Blu-ray szekerét, de részben ennek köszönhetően a PC-s felhasználók is kezdenek megbarátkozni a Blu-ray formátummal - jellemzően azok, akik kedvelik a filmeket, hiszen adattárolási és archiválási célokra van jobb fajlagos költségű megoldás."

ennek többször nekifutottam, de akkor sem értem.

ha van jobb fajlagos költégű megoldás, akkor a 3d miért csábítaná el a blu-ray irányába azokat, akik idáig az olcsóbb megoldást preferálták. azok továbbra is azon fognak tároni, csak legfeljebb 3d-s filmeket...

nem? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5) oxox


oxox
addikt

szepek...egy beferne a TV ala

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#6) brian1987 válasza szab.tam (#4) üzenetére


brian1987
tag

Szerintem a Blu Ray-nek eddig se nagyon volt jövője.
Ha az olyan embereken múlna mint én, akkor még ennyire se virágozna ez az üzletág.
Biztos van akinek megéri megvenni akár egy lejátszót, és hozzá a lemezt.
Blue Ray lemezre-re akkor fogok váltani, ha majd annyi lesz az ára mint 1 sima mezei DVD.
Mert hogy ne mondjak mást,mint ami el hangzott.......NAGYON KÖLTSÉGES!!! :F
De majd annak is el jön az ideje mikor nem így fogunk gondolkozni a Blu Ray-ről.
Addig marad a jól bevált (külső) HDD :DD

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#7) hohoo


hohoo
senior tag

Van még? Egy hdd költsége kb 14 forint/giga. Egy olcsó bluray lemezé 12 forint/giga de ebbe nincs az író ára, na meg egyértelmű melyik a kényelmesebb!

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#8) Daywalker válasza szab.tam (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Sokan nem vesznek asztali lejátszót, hanem betolják a gépbe az drive-ot aztán ki a képet tévére és meg is van oldva. Emellett ugyanúgy meg tudja írni a DVD-ket stb. Tehát ez a mondat azt akarja sugallni, hogy a combo driveok egészen elérhető árban vannak és jó alternatíva annak, aki blu-ray filmet akar gépen lejátszani. Most, hogy jön a 3D (3D-s notebookok, még több 3D kijelző), ennek a felhasználási területnek még több értelme lesz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) Duree


Duree
veterán

Azt hiszen a medialejátszót meg fogom venni ha eljön kishazánkba.

duree54

(#10) szab.tam válasza Daywalker (#8) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) klepto


klepto
addikt

Ez az Asus unveils O!Play BDS-700 nagyon tetszetős a leírás alapján, és a külseje is egész vállalható :C
Arra azért kíváncsi leszek, hogy mennyibe fog ez a lejátszó kerülni, elérhető lesz-e nálunk is, és milyen kép, ill. hangminőséggel fog büszkélkedni az árkategóriáján belül. :F
Azért nehéz a verseny, egy Pioneer pl. árban és képminőségben is nagyon odatette magát mostanában :U
Egyébként létezik más gyártónál is a két HDMi kimenet (egy 1.4, és egy csak audio)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) gyiku válasza Duree (#9) üzenetére


gyiku
nagyúr

kellene bele hdd es hibatlan lenne.

hüllő

(#13) M107


M107
addikt

Majd kiderül de szerintem nem sok mármint jövője nem sok
Pedig kompakt 50gb 10 dvd tartalom mp3 divx-es gyűjteményem akkor marad egy nagy HDD
de ahhoz meg kell egy számítógép.
1db Blu-ray=10 DVD

UI:
ami elkezel 4 db 2TB hdd nem tíz forint gyűjteményem mérete miatt (meddig tart hdd elektronika bad sector ajjjj kivan ez találva
addig ims marad a dvd
s többet fogyaszt mint egy dvd- blu-ray lejátszó

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) M107


M107
addikt

1320 divx és 215 mp3 dvd lemez +a családi dolgok nekem jó lett volna a blu-ray se valszeg soha nem jön olyan árfolyamra

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#15) dezz


dezz
nagyúr

"Az utóbbi időben főleg a 3D viszi előre a Blu-ray szekerét" [...]

Ebben a mondatban azért egyértelművé kellene tenni, hogy itt kimondottan a PC-s meghajtók szegmenséről van szó, mert általánosságban ez nem igaz: néhány 3D-s kiadás mellett százával jönnek ki a sima filmek, és veszik is őket szépen, folyamatos a térhódítás a DVD-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#16) brian1987 válasza hohoo (#7) üzenetére


brian1987
tag

Hi.
Nem igazán szeretnék ezen veled vitatkozni.
Mert a legolcsóbb boltban meg vehető bolti ár 498 ft 1 bd Blue Ray lemez.( 500FT÷25Gb= 20Ft/Gb)
Míg vinyó téren: lásd kicsit jobb az ár / tároló hely arány.
:R

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#17) dezz válasza brian1987 (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem tudom, ki találta ki ezt a "Gb"-zést, de nem volt egy technikai zseni, ugyanis a kis b a bit jele.

ps. Blu-ray a neve.

(#18) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kérdés mi költségesebb most áttérni Blu-ray -re vagy felszabdalni a filmet DVD -re rakni és később összerakva megint kiírni Blu-ray-re akkori áron kicsit olcsóbb korongra?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha a warezt most elküldjük a sarokba (ahová való is), örömmel tapasztalom, hogy a műsoros blu-ray lemezek ára drasztikusan csökkent az utóbbi időben. Ha valaki nem ragaszkodik pl magyar szinkronhoz, az amazonról nagyon jó árban tud rendelni filmeket. Most az új batman filmekkel szemezek, tokkal-vonóval 10 font körüli áron. Ez kb egy átlagos DVD-film ára csak. De ha azt nézzük, hogy egy minőségi írható lemez is 1000-2000 ft között mozog, főleg érdemes lehet elgondolkodni, hogy warezoljunk/daraboljunk/gányoljunk, és ne inkább beszerezzük originálma, kis felárért. Anno a DVD áresése sokkal később kezdődött el, ha jól emlékszem, a blu-ray ára meglepően hamar elkezdett csökkenni (ismétlem - külföldön, legalábbis). Az adattárolás már más tészta, a kis külső vinyók olcsóbbak, de úgy hallottam, a blu-ray korongokat meg védőréteggel látják el, így tartósabbak. Az árak pedig úgyis tovább fognak esni mindkét technológia esetén.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20) Power válasza Dr.F.E.R.I. (#19) üzenetére


Power
senior tag

Nem az ár az egyetlen, ha 100 ft lenne egy blu-ray lemez akkor sem kellene.
Nálam a kényelemi szempontok száműzték a lemezeket, kb. 3 éve az utolsó lemeztől is megszabadultam. Sokkal kényelmesebb merevlemezről/netről válogatni a filmeket, mint lemezekkel vacakolni.

Power

(#21) Dr.F.E.R.I. válasza Power (#20) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Persze gondolom, mindezt 100% legálisan...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#22) Entryy válasza szab.tam (#4) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ha nem letöltenéd a filmeket, hanem megvennéd egyből rájöttél volna, mi a mondat értelme! Nem sok filmet lehet megvenni HDD-n vagy SSD-n

Az asztali Asusra én is nagyon kíváncsi vagyok, de sajnos van egy olyan sanda gyanúm,hogy ~400€ lesz az induló ára...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#23) lujó55


lujó55
őstag

Jó kis vita alakult ki már megint...
... feleslegesen :(

Ahogy a DVD kivonul, ugyanúgy a Blu-Ray is el fog tűnni egyszer.

(#24) hohoo válasza brian1987 (#16) üzenetére


hohoo
senior tag

van 375-ért is.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#25) yakuza.tora válasza brian1987 (#16) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért ez se rossz! :DDD

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#26) Power válasza Dr.F.E.R.I. (#21) üzenetére


Power
senior tag

Teljesen legális, képzeld.
Manapság nem is jelenik meg olyan film, amit érdemes lenne egyáltalán megnézni, nemhogy még birtokolni is.

Power

(#27) M@trixfan válasza dezz (#15) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen. Emellett szinte divat nem megérteni azt sem, hogy a Blu-Ray elsősorban disztribúciós médium :)

twitter: MatrixfanLive

(#28) TOM-202


TOM-202
senior tag

Hát, ami engem illet én a kéklézeres technikát úgy ahogy van kihagyom. Eddig sem hiányzott, ezután sem fog. Ami nem fér el egy-két duplarétegű DVD-n az nem is érdekel igazán. Ahogy korábban a CD majd mostanra már a DVD is a Blu-Ray is lassan de kiszorul az adattárolós piacról. Lehet hogy sokkal előbb mint gondolnánk. :)

(#29) zsola32


zsola32
őstag

egy x-dik nézőpont:
ha nincs blu ray nincs .mkv

ez itt a lényeg, nekünk átlagfelhasználóknak

(#30) Raucher válasza TOM-202 (#28) üzenetére


Raucher
tag

A bluray alkalmas filmek forgalmazására, de archiválásra szerintem értelmetlen.
Körülményes a használata. A CD és DVD után hamarabb fogok békát csókolgatni a királylánnyá válása reményében, minthogy elhiggyem a BD lemezek biztonságos adattárolásának ígéretét.
Szóval olcsó filmeket szívesen vennék meg. De egy íróra pénzt áldozni biztosan nem fogok. Ezt meghagyom a sznobok kiváltságának.

A HD bad sectora nem egyenlő az adatvesztéssel. Az elektronika időben ki tudja helyettesíteni a gyenge szektort. Legfeljebb erős külső behatás következménye az azonnali adatvesztés. Az optikai lemezek viszont erős külső behatás nélkül is produkálják a teljes adatvesztést.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#31) doggie


doggie
aktív tag

Erre minek volt szükség? :-( Biztos nagy tábora lesz.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#32) Talma


Talma
tag

2011-ben szórakozzon optikai korongokkal az, akinek két anyja van.

(#33) Taragas válasza Talma (#32) üzenetére


Taragas
aktív tag

Nem kötekedés képen, de az első mkv konténeres videom jóval előbbi mint a Blue-ray...
Sztem az új tömörítések miatt terjedt el az mkv konténer, meg a vele járó új formátumok miatt.
Én mindig így mondom:
(Avi, Ogm, srt)---->>(mp4, mkv, ass)[Persze ebből sok formátum kimaradt, és nem közvetlen következik egyik a másikból, de hivatott leváltani őket idővel]

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#34) buzus


buzus
aktív tag

Úgy néz ki egy külön réteg vagyok, mert még Blu-ray hez hozzá sem értem életem folyamán. Maradok a hordozható mágneses vagy flash alapú tárolóknál.

(#35) Dr. Akula válasza buzus (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem a Bluray már most bukta. A filmeket még ezen dobják piacra (de ki veszi meg?), viszont otthonra elég nagy luxus. Az író ára még hagyján, de a lemez k. drága, és aki egyszer már átszokott a vinyós tárolásra, annak lassú és macerás (lemez ki-be pakolás, felpörgetésre várakozás) is. Nem akarták levinni az árát, meg is lett az eredménye. Halott technológia.

(#36) Dr. Akula válasza Dr.F.E.R.I. (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Max 1000 Ft / műsoros BR lemez lenne az az ár, ahol TALÁN tömegesen vennék az emberek a filmet. Ennyiért viszont csak a 10-20 éves, újságmellékletként se elsózható DVD filmeket lehet kapni a teszkós turkálóban, ami meg már nem kell senkinek. Nem a technológia lejárta után 5 évvel kell észbekapni hogy hohó, hát ennyiért még vevő is lett volna rá.

(#37) Dr.F.E.R.I. válasza Power (#26) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sokkal kényelmesebb merevlemezről/netről válogatni a filmeket, mint lemezekkel vacakolni.
Manapság nem is jelenik meg olyan film, amit érdemes lenne egyáltalán megnézni

Gondoltam, írok valami tartalmasat, de kicsit off lennék, és munkahelyi vezetőként is tudom, hogy hülyeség ellen nincs gyógyszer, amíg maga az illető nem akar felgyógyulni. Ezért rövidre fogom. A lopás az lopás, mindegy, ki milyen indokkal próbálja legitimálni. Sz@rok a filmek, nem 1000 Ft egy film, a Stohl Buci a szinkron rajta, stb ezért nem fizetek érte. Jó, ne fizess. De akkor ne is nézd meg, ha ennyi bajod van vele. Valószínűleg a filmipar sem belőled él. Nekem személy szerint megér pár ezer forintot, hogy jó minőségben nézzek egy Attenborough-filmet.

p.s.: no offense, nemcsak neked, hanem az összes többi warezmikinek is szólt. Ha meg nem tetszenek a filmek, ott vannak a tudományos csatornák, és a jó öreg könyvek; nekem beváltak, és külső vinyó sem kell hozzájuk ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#38) Dr.F.E.R.I. válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Fenti hozzászólásom + ha az emberek 90%-a (a sajátaim legalábbis) eldobná a qrva cigarettát, és felszámolná egyéb káros szokásait, lenne annyi pénzük, hogy legalább havi egy filmet megvegyenek legálisan. Mellékhatásként így ráadásul a lakosság meghatározó része sem építené le a szervezetét és az agyát 40-50 éves korára.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#39) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Több off nem lesz, ígérem :K

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#40) Tomcat


Tomcat
őstag

Röviden és tömören: Blu-ray technika = zsákutca. Engem eddig nem győztek meg és ezután még annyira sem fognak szerintem 3D ide vagy oda.

Tomcat

(#41) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

On
Még mielőtt megérkezne a negyvenedik hozzászólás, amiben a blu-ray formátumot temetik: ez a formátum bizony zsákutca. De az volt a VHS, az a CD, és a DVD is. Egyszer mindegyik eltűnik, csak idő kérdése. A formátumok nem örökre szólnak úgyebár. Ma a DVD a tömegmédia. A blu-ray a jelenlegi nextgen, ahogy a DVD volt a videoszalag mellett nem kevés évig. 130 cm-es (és még nagyobb) képernyők vannak. A DVD hőskorában a síkképcsöves 72 cm-es sony tévém a csúcsok csúcsa volt. Az a technológia azt a szintet célozta meg, és azon lőtt túl valamicskét. A blu-ray a ma (és a holnap) eszközeit célozza meg. Ennyi. Tíz év múlva meg jön a hologramkocka és az igazi 3d, akkor majd az lesz a trendi.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#42) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#41) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Most látom, már megjött közben a negyvenedik :C

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#43) dezz válasza M@trixfan (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

És ugye azt sem kellene elfelejteni, hogy Magyarország nem a világ közepe... Irreleváns, hogy itt az alacsony bérek miatt kevésbé kertesett a Blu-ray, akár házimozi, akár PC téren. Nyugaton igen kelendőek a Blu-ray filmek, lejátszók, és sok gépben ott van a Blu-ray olvasó/író.

(#33) Taragas: Korábban a HDTV adások voltak a forrás. Ma a Blu-ray jelenti a legjobb minőségű forrást, már ami könnyen hozzáférhető.

Egyébként az Mp4 nem adja meg a pontos codecet, mert ez a szabvány többféle codecet is támogat, pl. a DivX-et is, ami HD-re nem az igazi. írd inkább ezt: AVC/H.264.

[ Szerkesztve ]

(#44) dezz válasza dezz (#43) üzenetére


dezz
nagyúr

lejárt a szerk: ja bocs, látom nem is codecet akartál megadni, csak konténert.

(#45) Ratman


Ratman
tag

Pofás cucc ez az Asus lejátszó, de azt nem értem, hogy miért nem hoznak ki ilyen méretben és megjelenésben egy komplett htpc-t a gyártók?

Minek youtube meg egyéb widgeteket beletenni egy médialejátszóba, és úgy tálalni, hogy húdenagy szolgáltatás és fícsör, mikor baromi régóta megvan a tökéletes eszköz ezeknek a honlapoknak az elérése: ez pedig nem más, mint maga a pc :D

A legjobb megoldás az lenne, hogy egy ilyen lapos dobozban egy komlett pc-t betenni a nappaliba, és az aztán tud mindent amire szükség van.

(#46) Dr. Akula válasza Dr.F.E.R.I. (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy lenne annyi pénzük, csak azt nem arra költenék el. Ha van pénzed autóra, akkor se fogsz 2-3 milkáért kiló kenyeret venni. Mert az autó ér annyit a kenyér meg nem. Meg a film se.

(#47) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Hmm, 2011 és még BD nem is volt a kezemben, soha nem láttam...sőt baráti körben senkinek nincs.
Megyek vissza a fára! :D

Biztos jók, meg szépek ezek, de nem hanyatt esős nálam! :U

...

(#48) dezz válasza Devid_81 (#47) üzenetére


dezz
nagyúr

A HD úgy ahogy van felejtős nálad? Csak mert ha nem, akkor szerintem találkoztál már pár olyan anyaggal, ami egyszer egy Blu-ray lemezen volt...

(#49) Patice


Patice
nagyúr

Én már tavaly beruháztam egy Blu-ray lejátszóra és egy HD TV-re. Szeretek filmeket nézni és az olyanokat szeretem megvenni, amire azt mondom, hogy szeretném többször is látni.
Ha manapság ezt már meg lehet tenni Blu-rayen, akkor azon veszem meg. Vagy azt kérek születésnap/névnap/karácsony tájékán és akkor meg van oldva. DVD-ből is vannak a mai napig (fém)díszdobozos kiadások, gyűjtői változatok több ezerért. Azt is megveszi valaki, mert neki úgy kell. Nekem tetszik a dolog a kép és a hang miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50) Intelligencs válasza Dr.F.E.R.I. (#41) üzenetére

A bluray-jel nem az a baj, hogy olyan, mint a DVD vagy a VHS volt. Hanem az a baj, hogy az optikai tárolóknak leáldozott. Ez nem feltétlenül a warezolásról szól! Egyszerűen arról, hogy már a kutyának sem kell az optikai lemez. Én már az összes legális CD-met áttettem FLAC-ba, a DVD-imet ISO-ba. A bluray-t már el se kezdem gyűjteni.

Lehet sírni-ríni, meg összetörni a szövőgépet, nyilván egyszerűbb, mint újragondolni a koncepciót. Sajnos azonban üzleti modellváltás nélkül nem fog menni: a nép már nem fog egy darab filmért sok ezer forintot kiadni optikai hordozón, vagy megvenni egy CD-t 16 számmal, amiről neki csak egy szám kellene. Érdekes, az Apple tud 99 centért árulni egy zeneszámot az online boltjában. Ők miért tudták felismerni az új idők szavát?

Én többet a büdös életbe nem fogok venni optikai hordozót, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Egyszerűen kényelmetlen, egy vinyón több száz film, zene elfér. Majd ha legálisan elérhetővé teszik számomra a tartalmat értelmes formátumban, online módon, akkor fizetek érte. Addig töltök, akár illegálisan is.

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.