Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) Energie X válasza Chaser (#63) üzenetére


Energie X
őstag

Nekem is volt ilyen laptoppal, konfiggal, VGA-val, telefonnal. És mindegy hogy a tudásának megfelelő HA-s árért vagy attól annyival lejjebb adod amennyit szeretnél érte kapni. Igazából az is mindegy mennyire igényes a hirdetés, mennyire készíted fel eladásra a cuccot (portörlés, pasztázás, friss telepítés+driver+frissítés+optimalizálás=használatra kész lükebiztos állapot). Mindíg van aki ír ennyije van rá. Tipikus adok érte 1500-öt plusz egy szál cigit. Először még reagáltam én is, de ma már nem foglalkozom ilyenekkel. Legutóbb egy gépet hirdettem és más oldalon is. Óriási volt, volt egy faszi hetente 1x írt, hogy kellene neki a gép megvan-e még. Visszaírtam természetesen megvan. A 3-ik alkalommal már azt is megkérdezte, hogy 4magos-e. Írtam neki, hogy igen, de ha már érdeklődik olvassa el a hirdetést, benne van minden adat és a fényképek is. Erre kaptam egy OK-ot. 1 hét múlva megint írt, hogy megvan-e még. Na itt már nem reagáltam, úgyhogy 3-4 nap múlva felhívott, hogy megvan-e még mert érdekli nagyon. Mondom igen megvan. 30-ba adtam, eredeti Win10 Home-al patika állapotban. El tudnám-e vinni ide-oda. Mondom annyit talán meg tudok tenni, hogy Dunakeszire vonattal kiviszem, de így hogyan fogja élőben kipróbálni? Áááá biztos jóaz mondja. Amúgy működik következő kérdése! Itt meghaltam az agyam elporladt. Na mondom elköszönök tőle ez nem lesz jó üzlet. Mondja na akkor megveszi. De neki kicsit sok az ár kicsit alkudna. Itt már tudtam, hogy részemről nem lesz üzlet ilyen problémás faszival még nem beszéltem. Na mondom mire gondoltál (magamban pedig: innen már hova akarsz?) 22-t adna érte. Azonnal vágtam rá hogy figyu szerintem itt nem lesz üzlet annyiért szeretném eladni amennyiért kiírtam mivel az összeg teljesen reális, talán inkább piaci érték alatt is van. Hát de ő megvenné. Mondtam neki, hogy én meg elköszönnék. 3 nap múlva pedig eladtam 40-ért a gépet (kértek bele egy SSD bővítést és egy friss telepítést+beállítást).
Ami a lényeg, mindig vannak pofátlanok akik csak simán retardáltak, akik nem értenek hozzá és mindenből le akarják alkudni a felét stb. Ezekkel sztem nem érdemes foglalkozni. Az elmúlt pár évben egyre többen vannak főképp HA-n :(
Úgy gondolom a legtöbb terméknek megvan a maga ára egy adott intervallumban, aki ért ahhoz amit venni akar és jó áron találja egy forintot nem akar alkudni, a kufárok pedig alkudnak, a tesók pedig mégtöbbet akarnak alkudni. Nem szabad felvenni ezeket.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.