Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Carlytoo válasza Egon (#49) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Akkor amikor ez volt, kerestem 2080Ti-t. 340-350 körül mozgott. Persze a jobb hűtéssel ellátott példányok. A srác elhozta 100 km-ről (oda-vissza 200) 260-ért. :)

Egyébként mi az a GTX 170? ;] ;]

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#52) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Volt már olyan, hogy lementünk Bp-ről Hódmezővásárhelyre kocsiért, és az égvilágon semmit nem engedett az autó árából. Volt mibe belekötni, de az ár eleve nem volt rossz. Már a végén röhögtünk, hogy csak egy 10-est engedjen az alku miatti sikerélmény miatt, de nem tette. Nyilván tudta, hogy 2x200km-t nem fogunk utazni feleslegesen, ha tetszik a portéka, minek is engedne 1 árva forintot. Elhoztam. Haverom mondta, hogy Ő ott hagyta volna, rohadjon rá, ha ennyire rugalmatlan.

Másik. Kerestem egy bizonyos típusú autót. Láttam egy leányzó minden facebookos fórumon pusholja az autó eladását. 1.250-be árulta, nekem nem volt ennyim. Ráírtam, hogy se nepper, se rejtett erőforrás nem vagyok, kerek 1 lepedőt ajánlok az autóért. Ez a helyszínen sem lesz kevesebb, max ha szar a kocsi, ott hagyom. Rohadt jó bizniszt kötötöttem, mikor meguntam pár hónappal később, eladtam 1.4-be.

Nálam is lehet alkudozni, bár egyre makacsabb vagyok. Néha csak túl akarok esni rajta, úgy vagyok vele, hogy ígyis masszívan bukok az autón pár hónap játék után, ez már nem oszt nem szoroz.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#53) waccamár


waccamár
senior tag

Tavasszal vettem autót, kereskedőtől.
Megbízható, leinformált, ajánlott kereskedés, csak az adott típussal foglalkozik (Prius).

Elmentem megnézni a kínálatot, tetszett egy autó.
Hazamentem, 2 nap múlva visszamentem, hogy oké, akkor ezt kérem.
Úgy mentem oda, hogy a meghirdetett árat nekem megéri, mindenképpen kifizetem, de persze megpróbálok alkudni.

Így is tettem, 1.490-es autóból egy 100-ast akartam lealkudni.
Nem engedett, mert elvileg ez már 1.590-ért volt fent, de levitték 1.490-re így ez a vége.
Ezt az állítást sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudtam :D
De eléggé beleállt abba, hogy nem enged.

Ekkor jött egy gondolat, hogy oké, akkor a tolatokamerát szerelje be ingyen.
Ez egy 60k lett volna "listaáron", neki viszont csak az egyik szerelőjének 1 óra plusz kb. 3k a kamera ára.
Ezt mindenképpen szerettem volna alapból is, de nem mondtam neki előre, a végére tartogattam.
Ebbe belement. Szóval elégedett voltam, kész voltam kifizetni az eredeti árat, de így megspóroltam a kamera árát.

Másik oldalról:
Nem szoktam túl sok cuccot hirdetni és eladni, de elég jól lehet szűrni a közönséget magával a hirdetés szövegével és formázásával is.
Azt vettem észre, hogy ha egy hirdetés jól van megírva, igényesen, megformázva, akkor az a közönség jelentkezik, aki ezt értékként ítéli meg. Látja, hogy én is igényes vagyok, ergo valószínű vigyáztam a cuccaimra és nem fogom rabolni az idejét feleslegesen. Aki meg, hogy is mondjam, ennek az ellenkezője, az meg azért nem ír, mert tudja, hogy nem egy vonalon mozgunk. Legalábbis én ezt tapasztaltam :)

(#54) alkatraz3000 válasza waccamár (#53) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

autónál lényegtelen hogyan írod meg a hirdetést. a dementorok jönni fognak mindenképpen. főleg ha valamelyik német prémium márkát hirdeted.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#55) waccamár válasza alkatraz3000 (#54) üzenetére


waccamár
senior tag

Lehet, autó eladásában nincsen tapasztalatom.

Én lehet olyat csinálnék, hogy beleírnám a szövegbe, hogy
"Érdeklődni csak sms-ben. Ahhoz, hogy kiszűrjem azokat, akik nem is olvassák végig a hirdetést, kérlek kezdd úgy az sms szövegét, hogy Autó! Ha csak ennyit írsz, akkor is vissza foglak hívni, mert tudom, hogy végigolvastad a szöveget és komoly jelentkező vagy".

Plusz egy eldobható számot vennék erre a célra.

Autó eladásnál pontosan 1 vevőre van szükség, így szerintem nyugodtan ki lehet szűrni ilyenekkel azokat, akik komolytalanok.

Bár lehet én csinálnám rosszul, ahogy írtam nincs tapasztalatom.
Viszont alapvetően marketinggel foglalkozom, értékesítési szövegeket is írok, így onnan jön ez a "rutin" :)

(#56) janeszgol válasza Carlytoo (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nekem sem világos. Mondd meg őszintén, ért az az autó 2.2 milliót!? Ha igen, én alku nélkül elvittem volna.
Lehet lemondtál egy jó autóról.

[ Szerkesztve ]

(#57) Carlytoo válasza janeszgol (#56) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Jó kérdés. Ezt innen már nem tudnám megmondani.
Lehet lemondtál egy jó autóról.
Ilyeneken felesleges agyalni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#58) Eastman válasza Carlytoo (#32) üzenetére


Eastman
őstag

Hűha.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#59) 8th válasza pilóta (#25) üzenetére


8th
addikt

Én valami egészen mást mondtam volna neki miközben a grabancánál fogva hajítom kifelé az udvarból. [link] :P

mod: Anno családon belül megörököltem egy feleslegessé vált f astrát. 2001 évj. 1. tulajos, patika állapot de akkor is csak egy filléres eldobható autó, tű pontosan behatárolható vevőkörrel. Kerülgettem az udvarban egy darabig majd el akartam adni mert minek két autó. Te, olyan emberek telefonáltak édes istenem. Tízből kilencszer a legbutább analfabéta mordori orkok hörögtek a vonal másik végébe. Volt amelyiknél rendesen nem értettem mit akar pedig magyarul mondta. Kb. mint az üvegtigrisben amikor a csaj interjút készített lalival. "Te ezt mond már még egyszer." Az egyik kapásból azzal nyitott, hogy eljönnének megnézni de ha nem jó "aótó" fizessek neki bánatpénzt mert messziről jön és sokba kerül. Aha oké, hülyék a másik oldalon. A másik hülye látatlanban: ad érte 100ezret ha elviszem borsod-világvége falvára tőlem háromszáz kilométerre. Hogyne barátom már indulok is. Volt egy aki két napig hívogatott, hogy adjam már el neki a katalizátort ötezret ad érte. A második nap végére már tízezret is megadott volna. A mai napig rosszul alszom miatta, hogy az év üzletét mulasztottam el... :DDD Meguntam a sok retardáltat és leszedtem a hirdetést a fenébe. Autót szépen leraktam anyám kertjébe és ott rohadjon el ahol van, nem érdekel, nem sajnálom ingyen jött. Nekem ilyen hülyékre nincs energiám és idegrendszerem, meg már alapból antiszociális vagyok. Félek ha valaki odajönne okoskodni és azt látnám, hogy csak szórakozik tényleg kihajítanám az udvarból. Szó szerint. Autót - pláne olcsót - eladni manapság idegőrlő kaland. De ahogy itt is olvasom drágább normális autóknál is ugyanez megy.

[ Szerkesztve ]

(#60) lolller válasza Jhonny06 (#24) üzenetére


lolller
tag

Ahogy a legelső hsz-ben írtam, nem erre a konkrét esetre írtam.
Nem értelek Titeket, itt a PH-n egy tök értelmes közösség van még se olvassa el senki a kommentet. Komolyan mondom mintha ez is FB kommentszekcióbá kezdene alakulni.

Akkor erre a konkrét esetre reagálva: Én se csináltam volna máshogy, pláne, ha rabolja az időmet. Teljesen megértem a felháborodást. Szerintem sincs rendben ez a hozzáállás.

Az utolsó bekezdésed nem is értem. Szerinte, erősen félre értettük egymást.

Chaser: Neked nem tudom mi bajod van, de ha te ilyen arcon csapkodós típus vagy akkor Szegeden megdumálhatjuk, mert most már kezdem unni a megnyilvánulásaid meg a beszólogatásokat. Itt akkor elmondhatod, aztán majd jutunk valamire. :)

Egon: Teljesen igazad van, nem is értem kinek éri ez meg. Hiszen gondolom a másik fél is utazott érte, nem értem mire számított mi lesz a válasz. Az ilyen egyszerűen nem normális. Erre még a másik idejét is rabolja.

pető bá': Mi is egyre gondolunk, csak én nem fejtettem így ki. :)

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#61) pilóta válasza 8th (#59) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, mondhatsz bármit neki, csak akkor lesüllyedsz a szintjére. Az én módszerem is lezárja a beszélgetést, csak sokkal elegánsabb, és senki nem bántódik meg feleslegesen.

Ha valamit árulsz, akkor az munkával jár, fel kell készülni rá, hogy időt és energiát emészt fel. Evvan. Ha nem bírod idegekkel, akkor inkább ne is áruld. Viszont ha nem árulod, el se adod, szóval valamit valamiért. Inkább úgy kell felfogni, mint valami antropológiai kutatást, és akkor nem ér csalódás :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#62) Carlytoo válasza lolller (#60) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ez itt ebben a formában nem elfogadott. Megkérlek mind a kettőtöket (Chasert is), hogy kicsit civilizáltabb ember módjára társalogjunk. Senki ne menjen sehova a másikat arcon csapkodni. Köszönöm.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#63) Chaser válasza szakatsa (#33) üzenetére


Chaser
titán

így kerestek meg nemrég
csak én több hónapja hirdettem egy fényképezőt 200-ért, ami boltban br 300, és mondhatni újszerű volt garral
természetesen ki volt írva hogy fix, de azért csak felhívott az ártatlanja
175e ft-ot nyögött be "minden tisztelettel", mivel volt aprón 150-ért is - persze volt, több ezer expoval, gar nélkül, kis defekttel, nem is tudom mért nem élből 120-ért raktam fel az enyémet ( : -
első megkeresés volt több hónap után
de másnap újra hívtak, és alku nélkül vitték délután
helyszínen közölte a tag, üzemanya ktsg-et bele akarták alkudni, kb 20k volt, de a felesége nem merte - vele beszéltem telefonon -
jól döntött ( :

volt pár éve egy karcher porsívóm, boltban alsó hangon 27e-ért, egy év garral felraktam 15e-ért
felhív a tag, megbeszélünk mindent, majd benyögi hogy neki 10e ft-ja van rá
mondom oké, az ugye megvan hogy boltban ez mennyi? persze megnézte, van 20-ért is
igen? akkor vegyél belőle sokat, viszlát
( :
ha helyszínen eljátssza úgy b@szom pofán hogy a haja is leesik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) #56573440 válasza 8th (#59) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van egy e46-om 318i, 2l benzin. Alig 130k km, 2006-os üzembe helyezés, végig hazai, leigazolható 130k km, az összes tulaj autista hülye volt, minden dokumentálva van rajta javítástól a tankolásokig, átlag fogyasztás, lefűzve, készre szerelve (najó nálam csak digitálisan van már meg, én annál lustább vagyok). Rohadásmentes, ami gyakorlatilag egyedi ebben a szériában, hátsó ívek mind szénné porladnak. Soha nem volt éhes, bármi csak zörrent cserélve lett azonnal. Nem racsingolt vele senki, nem lett ültetve, turbósítva, 16-os felni, ballonos gumik, boldogság.

Na pont ezt se fogom tudni soha eladni normálisan. Eleve ugyanez a közönség akinek kellene, és ahhoz túl jó állapotban van hogy fillérekért kidobjam a németektől behozott alig futott nemdohányzó női orvostól szeretett garázsban tartott 600k km-ről most csak neked akciósan 100k km-el, közé 700k-ért. Majd egyszer ha olyan adja meg magát szépen elmegy bontóba aztán annyi. Addig meg legalább nem rettegek hogy valaki nekitolja a bevásárlókocsit...

(#65) 8th válasza pilóta (#61) üzenetére


8th
addikt

"Ha nem bírod idegekkel, akkor inkább ne is áruld."
Nem is fogom újra meghirdetni az tuti. :P Keresek valami civil szervezetet, állatmenhelyt vagy valami hasonlót akik hasznát tudják venni és vigyék csak kerüljön le a nevemről.

(#66) alkatraz3000 válasza 8th (#65) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szia! Én F astra mániás vagyok, mennyit kérnél érte :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#67) pető bá' válasza 8th (#65) üzenetére


pető bá'
őstag

ilyeneket lehet érdemes fordítva eladni - nem hirdetni, hanem vevőt találni rá mondjuk releváns fórumokon, ismeretségi körben :D amikor valaki hasonlót keres (és szánna rá pénzt is), írni neki egy privátot / beszélni vele, hogy lenne itt egy csak Neked csak ma, mert normálisnak tűnsz :D

"... and I hope you have a great day!"

(#68) Carlytoo válasza #56573440 (#64) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem tudom, hogy árultad, vagy árultad volna korábban, de én pont ilyet kerestem az E90 előtt. Biztos lehetsz benne, hogy korrekt áron vettem volna meg.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#69) Eastman válasza Carlytoo (#68) üzenetére


Eastman
őstag

...ha alkudhatsz. :D ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#70) Carlytoo válasza Eastman (#69) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Természetesen. Persze ez attól függ milyen áron adja. Ha nagyon jó, akkor ott már nincs alkudozás. Vittem volna egy kis kalapácsot és megütögettem volna a karosszériát itt-ott amikor nem figyel és biztos lement volna annak az ára. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#71) nevemfel válasza 8th (#59) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ilyen esetben érdemes az eladást rábízni valaki másra. Az F Astránál, mint általában a hasonló korú autóknál, a jó állapot sokat érhet, mivel a legtöbb már teljesen szét van rohadva/esve. Csak türelem kell az eladáshoz.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#72) #56573440 válasza Carlytoo (#70) üzenetére


#56573440
törölt tag

soha nem árultam, mert pont ilyen autót kerestem... Megvettem volna a vasaló swiftet is ha találok értelmes előéletűt amihez tartozik egy gondos gazda is... De nem volt, ez meg szembejött cuki programozó fiútól gyári állapotban, agyondokumentálva. Nyilván nem alkudtam belőle szartse, amikor átnézte a szerelőm is csak annyit mondott hogy vedd meg vagy én veszem :D nem is volt alkualap, a piaci árakohoz képest is jól volt belőve, nyilván akkor is a felső ház aljába, de ért is annyit. Most ezt egy köztepesen korrekt vasalóswiftre tudnám kb lecserélni árban... Ami megint csak ki tudja kitől jött és mi baja. Ezt legalább ismerem hogy semmi, családi nagyméretű hosszú utazásra van célszerszám, ez igazából az én mobilitásom szolgálja, arra meg még 5-10 évig bőséggel kiszolgál :DDD

(#73) #72042496 válasza 8th (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Autót nem lehet Isten hírével beadni valamelyik kereskedésbe?

(#74) #56573440 válasza #72042496 (#73) üzenetére


#56573440
törölt tag

Már hogy ne lehetne. Ha veszel újat beszámíthatják béka segge alatt, sóderes is megveheti akár ugyanott vagy olcsóbban, vagy bizományi, amit igazán szeretnek, mert kiteszi visszatekerve, esetleg kimókol belőle jobb alkatrészeket, betesz bontós vackot, és az új vevő amikor reklamál akkor szétteszi a kezét hogy bizományi volt tesó közöm semmi, tulajt pereld be. Bizományis autót nem hogy nem vennék, de eladói oldalról sem próbálnám be...

(#75) #90088192


#90088192
törölt tag

Sosem értettem, ez az egész mire jó, mint a vasárnapi mise. Ha nincs elég problémánk akkor csinálunk magunknak. Ha valaminek tetszik az ara, akkor azert az areret megveszem, ha nem tetszik az ara, akkor nem veszem meg. Persze lehet úgy is nézni, hogy a mazochisták imádnak mindenkinek szenvedést okozni, mert ugye az alkudozás nem más, mint valamelyik fel mentális problémájának kompenzációja.

Ezert vettem autót a bontóból, vagy kereskedőtől, eladni meg hat, ha nem muszáj semmit nem adok el, igaz mar tervben van a 79nm-es tároló(azért nem 80 mert.... a jogszabály, minden jogszabály azért keletkezett, hogy nekem örömöt okozzon a kijátszása) :DDD

Sebaj kellemes alkudozast mindenkinek, es a husvet is jobb misevel :DDD

(#76) Eastman válasza #90088192 (#75) üzenetére


Eastman
őstag

10 és 20% között nem illetlenség alkudni, szerintem. Illetve szokás kerek végösszegig. De csakis kultúráltan, win-win helyzet kialakításának céljaival. Elfogadva azt is, ha az eladó elzárkózik az alkutól.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#77) #72042496 válasza #56573440 (#74) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak azért kérdeztem, mert elvileg akkor könnyen meg lehet szabadulni tőle. Nekem praktikusabbnak tűnik, mint szétrohasztani az udvaron.

(#78) #90088192 válasza Eastman (#76) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gondold vegig a mai vilagban, mindennek meg tudod nezni akar az atlag arat. Innentol a hirdeto es a vevo is el tudja donteni, mit mennyiret lehet eladni/megvenni. Ebbol kiindulva minek alkudozni? Idot-energiat-Gerincet lehet sporolni.

A tobbiek meg alkudozzanak amennyit akarnak, az mar tenyleg nem az en probblemam :N

(#79) Eastman válasza #90088192 (#78) üzenetére


Eastman
őstag

Talán mert helye van az úgy "megtakarított" pénznek. Gerinc kérdése lenne? Nem a címre utalok.

Tudod, hogy mennyi pénz van a zsebedben, tudod, hogy mennyit ér meg neked a kiszemelt használt ingóság és meglátod 10%-kal magasabb áron, vagy pl. 12.000-ért. Én legutóbb bemondtam a tízet és működött egy win-win helyzet kölcsönös kialakítása után. Miért is ne mondanám be, ha kedves, türelmes, illedelmes és jóhiszemű vagyok? Ha 12 a végső válasz, elhoztam volna annyiért. De a 2k-nak itt helye van, ő pedig már kb. három hónapja hirdette a "porfogóját". Pénze lett neki is és nekem is, és mindketten lépni tudunk. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#80) Tikakukac válasza #90088192 (#78) üzenetére


Tikakukac
titán

Utópisztikus gondolatok ezek. Az átlag, mint kifejezés fejtörő egy rakat embernek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81) Chaser válasza #90088192 (#78) üzenetére


Chaser
titán

nézz szét aprók közt, mennyien nem tudják dekódolni az árukeresőt sem
gyökkettes iq szint az keményen megy
addig eljut, hogy meglássa a kiírt árakat
következő lépésnél viszont durr defekt, nem fogja fel az üres árlistákat a nem létező termékkel
de jól megmondja hüledezve hogy bolti ár felett árulok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) #56573440 válasza #72042496 (#77) üzenetére


#56573440
törölt tag

El lehet úgyis passzolni, de sajnos elég sok a buktató általában...

(#83) #72042496 válasza #56573440 (#82) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt látom én is innen-onnan. Mi azért előnyös helyzetben vagyunk, mert új autót veszünk, a korábbiakat pedig ismerősök/ajánlások útján pár nap alatt elviszik (mert tényleg keveset futott, garázsban tartott, nem dohányzó, megkímélt). Így ezek a kalandok nekem eddig kimaradtak, és talán ezután is kimaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#84) Adamyno


Adamyno
tag

Vannak pofátlan alkudozások de nem árt mert néha bejöhet. Én is adtam el így áron alul autót mert sürgősen kellett egy másik. Inkább azon szoktam meglepődni ha árulok valamit és nem akarnak alkudni.

A másik kedvencem a "mi az alja?" :D Erre mit mondjon az ember? Semmit. Amit látsz az az alja.
Meg a "meddig árulod?"

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#85) Chaser válasza Adamyno (#84) üzenetére


Chaser
titán

alkudj magad ellen, az a legjobb ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) Carlytoo válasza Adamyno (#84) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Mit mondasz a "mi az alja?" kijelentésre?

Az alváz bmeg.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#87) 8th válasza #72042496 (#73) üzenetére


8th
addikt

Egy piaci áron kb. két kilós autót? Melyikbe? Senki sem foglakozik ilyen olcsó vackokkal, ha igen az értéke kb 50%-ért bevenné bizományba aztán lehet, hogy egy évig hirdeti mert piaci ár felett rakná ki, hogy keressen rajta. Egyelőre elvan anyámnál később majd elválik mi lesz a sorsa.

(#88) Carlytoo válasza Chaser (#85) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Mostanában antiszociálisabb vagy, mint szoktál. Mi a szakállpödrő, búbánatos lóf*sz van?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#89) Chaser válasza Carlytoo (#88) üzenetére


Chaser
titán

még az eddigiekhez képest is csökken az értelmi szint, pedig nem volt túl magas korábban sem
ezt valóban nem tolerálom ( :
ebben semmi antiszociális nincs, csak az értetlenség/értelmező képesség hiánya taszít - bár sokan ezt antiszociálisnak gondolják -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) Chaser


Chaser
titán

múltkor egyik hirdetésnél kiírom beszámítok vga-t, de csak:
legalább 2,5év alza garral - és csak oda -, csak msi gaming x-et és strixet, és csak ezeket, és mennyiért
és persze telefonon érdeklődni
erre ez jön:
egy megtalál viberen, végül is telefon ( :
5700 xt nitro német garos
másik ír itt, valami 2080 gb, garról egy szó se - nem mintha lenne jelentősége, ha gigabyte 2080-at kerestem volna talán azt írom ki -
ha valaki, én elég egyértelműen közlök minden infot, de nem elég
mert:
vagy analfabéták, vagy úgy gondolják ők a kivételek akikre nem vonatkoznak a leírtak
egy idő után azért qrva unalmas
csak telefonos elérhetőséget egyrészt amiatt raktam ki mert hektikus mikor nézek fel, másrészt már egy előszűrőként funkcionál
aki felfogja mit jelent a csak telefon, általában a többi nagyon bonyolult szöveget is tudja értelmezni
de erre is volt már nem egy kivétel

nem mintha a kinti világban nem hasonlóan kimagasló értelmemmel találkoznék nap mint nap...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) #90088192 válasza Eastman (#79) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az egész eredetével van a gond, ezért írtam jó eséllyel csak az egyik oldalon van gond a fejben.

Ha nem lehetne alkudni, akkor eleve alacsonyabb árral lenne meghirdetve, hiszen most az alkut is bele kell kalkulálni. Vagyis egy teljesen felesleges kör.

Ezért van annyi drágán hirdetett kacat, hiszen ha szerencséje van, elviszi egy palimadar alku nélkül. Az ugy viszont semmi több mint gerinctelen átszabása.

Vagyis az egész alkudozás teljesen kiváltható a mai világban, pl aukció ami nem egy nagy kunszt online sem, annyit licitálsz amennyi a zsebedben van, vagy amennyit erre szánsz.

Ha hogy úgy nem lesz sok palimadar?

Ezért írtam amit :K

(#92) #90088192 válasza Tikakukac (#80) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az átlag lenne a kiindulási alap, onnan lehet gondolkozni, mennyit is ér meg nekem.

Sajnos vannak dolgok amik sosem változnak :(

(#93) #90088192 válasza Chaser (#81) üzenetére


#90088192
törölt tag

Minek ezt akár megemlíteni bárki részéről az iranyodban?

Ha nem tetszik nem kell megvenni, mi ezen a nehéz.
Ha nem tudod annyiért eladni, nehogy már más problémája legyen. Az a TE problémád egyedül :K

(#94) Energie X válasza Chaser (#63) üzenetére


Energie X
őstag

Nekem is volt ilyen laptoppal, konfiggal, VGA-val, telefonnal. És mindegy hogy a tudásának megfelelő HA-s árért vagy attól annyival lejjebb adod amennyit szeretnél érte kapni. Igazából az is mindegy mennyire igényes a hirdetés, mennyire készíted fel eladásra a cuccot (portörlés, pasztázás, friss telepítés+driver+frissítés+optimalizálás=használatra kész lükebiztos állapot). Mindíg van aki ír ennyije van rá. Tipikus adok érte 1500-öt plusz egy szál cigit. Először még reagáltam én is, de ma már nem foglalkozom ilyenekkel. Legutóbb egy gépet hirdettem és más oldalon is. Óriási volt, volt egy faszi hetente 1x írt, hogy kellene neki a gép megvan-e még. Visszaírtam természetesen megvan. A 3-ik alkalommal már azt is megkérdezte, hogy 4magos-e. Írtam neki, hogy igen, de ha már érdeklődik olvassa el a hirdetést, benne van minden adat és a fényképek is. Erre kaptam egy OK-ot. 1 hét múlva megint írt, hogy megvan-e még. Na itt már nem reagáltam, úgyhogy 3-4 nap múlva felhívott, hogy megvan-e még mert érdekli nagyon. Mondom igen megvan. 30-ba adtam, eredeti Win10 Home-al patika állapotban. El tudnám-e vinni ide-oda. Mondom annyit talán meg tudok tenni, hogy Dunakeszire vonattal kiviszem, de így hogyan fogja élőben kipróbálni? Áááá biztos jóaz mondja. Amúgy működik következő kérdése! Itt meghaltam az agyam elporladt. Na mondom elköszönök tőle ez nem lesz jó üzlet. Mondja na akkor megveszi. De neki kicsit sok az ár kicsit alkudna. Itt már tudtam, hogy részemről nem lesz üzlet ilyen problémás faszival még nem beszéltem. Na mondom mire gondoltál (magamban pedig: innen már hova akarsz?) 22-t adna érte. Azonnal vágtam rá hogy figyu szerintem itt nem lesz üzlet annyiért szeretném eladni amennyiért kiírtam mivel az összeg teljesen reális, talán inkább piaci érték alatt is van. Hát de ő megvenné. Mondtam neki, hogy én meg elköszönnék. 3 nap múlva pedig eladtam 40-ért a gépet (kértek bele egy SSD bővítést és egy friss telepítést+beállítást).
Ami a lényeg, mindig vannak pofátlanok akik csak simán retardáltak, akik nem értenek hozzá és mindenből le akarják alkudni a felét stb. Ezekkel sztem nem érdemes foglalkozni. Az elmúlt pár évben egyre többen vannak főképp HA-n :(
Úgy gondolom a legtöbb terméknek megvan a maga ára egy adott intervallumban, aki ért ahhoz amit venni akar és jó áron találja egy forintot nem akar alkudni, a kufárok pedig alkudnak, a tesók pedig mégtöbbet akarnak alkudni. Nem szabad felvenni ezeket.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#95) Eastman válasza #90088192 (#91) üzenetére


Eastman
őstag

Anno ugyan ilyen dilemmát okozott bennem (már) az első munkahelyemen (is) a jatt. Sokszor éreztem azt, hogy nem jómódúak is jattolnak a megállapított ár felett, és mindenáron nekem akarják adni. Én pedig a jóakaratommal esetenként értetlenséget vagy feszültséget generáltam. Aztán egy idős kollégám azt javasolta (amit ő maga is akalmazott), hogy ha dilemmám van az adott, látott környezet és a jatt mértéke kapcsán, kétszer utasítsam vissza. Ha valaki oda akarja adni, mert nekem szánta, harmadszorra fogadjam el. Azért is, mert esetleg megsérthetem a tiltakozásommal.

Így sikerült átugranom a problémát, és azután már nem feszengtem. Nem is vártam, de nem is feszengtem.

Az alkunál hasonló a helyzet. Nem kell tolakodónak lenned. Valamennyit szánsz a dologra és valamennyi minimum ár is kialakult már az eladó fejében. Ezt sokszor tükrözi az eladási ár is. Hangszerek esetén ez jellemző. (51k, 52k például, vagy 205, 215, stb.) Egy ismerkedésnél vagy randinál is érezned kell* azt, hogy meddig mehetsz el, mer' ha az adott pillanatban nem, vagy nem jól érzed akkor egyből míítú. Hasonló dolog az üzlet, az alku is. Mit gondolsz erről?

Vidéken ragadtam egyszer, haver havernőjénél aludhattam, akkor láttam másodszor. Lány kérdezi, hogy a földre tegyen egy matracot, vagy elférek-e mellette az ágyon. Lett belőle egy hosszú kapcsolat. Mit kellett volna akkor mondanom, hogy "gerinces" maradjak? Tedd csak a földre, majd holnap elmegyünk egy cukrászdába azért, hogy jobban megismerjük egymást! Nem, nem. Ő már a kérdése előtt belekalkulálta a magasabb "árat". :D Meg-mondjuk már a jattot is... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#96) #90088192 válasza Eastman (#95) üzenetére


#90088192
törölt tag

Drágám ezt tudom nyújtani!

És milyen hosszúra tudod nyújtani? :DD

Azért a történet inkább licit, mint alku :C

Elfogadtad a magasabb ajánlatot, mint a jattnál, mint az alvási pozíciónál! ;]

(#97) Eastman válasza #90088192 (#96) üzenetére


Eastman
őstag

:)

Alkudós, alkudós, alkudós*. Ez szinte egyértelmű, mert az eladó láttatja. Olyan mint a randi vagy a tánc. Valamit meg kell érezned a szándékairól. De az az izgalmas, hogy nem többet mint amit ő is szeretne! :)

*Nem gondolom gerinctelenségnek, ha ugyan magaddal viszed, de nem feltétlenül tennéd le az asztalra a 25k-t.

Próbáld ki a szigeten valami csip-csup 12 vagy hatról ötre dolláros használt valamivel! Lehet, csak át kellene esned az adrenalinfröccsön tűzkeresztségen. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#98) #90088192 válasza Eastman (#97) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem nem okoz örömet, hogy másokat ilyen módon megismerjek. Szerintem ezzel a felfogással csak örömet okozok, ne kell szocseplessel időt pazarolni, és nincs fölöslegesen felvert szívritmus, ami keringési összeomlást okozhat, agy odemaval karöltve. :P
Nem tudok, és nem is szeretek táncolni sem.

Tudom én vagyok a anti-romantika minta képe :DDD

Amikor vettük a házat, alkudtam, $449k volt amit kért a gazda, ajánlottam 440k-t de csak azért mert egyszerűbb volt a 0-kat számon tartani. :D
Ha $ 450k-t kért volna, nem is alkudtam volna belőle.
Ez a dolog a 9-el ami kifog az agyamon, pont úgy ahogy tervezték, csak arra nem gondoltak, ebben az esetben pont fordítva fog elsulni :DDD

Mivel hitelt alkudtam, majd 15 év múlva realizált a tényleges megtakarítás, ami $9K+plusz kamat. :K

[ Szerkesztve ]

(#99) Eastman válasza #90088192 (#98) üzenetére


Eastman
őstag

OK, értem, már kipróbáltad. :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#100) szakatsa válasza Chaser (#63) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Persze, nem mondom, hogy mindenképp oda kell adni annak aki így keres meg, én is hirdettem már terméket úgy, hogy a kiírt ár a legalja volt, ha annyiért nem viszik el, inkább megtartom. Ellenben ha így ír rád, az szerintem korrekt, nem sértő, még akkor sem ha végül nem lesz üzlet közöttetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.