Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) waccamár


waccamár
senior tag

Tavasszal vettem autót, kereskedőtől.
Megbízható, leinformált, ajánlott kereskedés, csak az adott típussal foglalkozik (Prius).

Elmentem megnézni a kínálatot, tetszett egy autó.
Hazamentem, 2 nap múlva visszamentem, hogy oké, akkor ezt kérem.
Úgy mentem oda, hogy a meghirdetett árat nekem megéri, mindenképpen kifizetem, de persze megpróbálok alkudni.

Így is tettem, 1.490-es autóból egy 100-ast akartam lealkudni.
Nem engedett, mert elvileg ez már 1.590-ért volt fent, de levitték 1.490-re így ez a vége.
Ezt az állítást sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudtam :D
De eléggé beleállt abba, hogy nem enged.

Ekkor jött egy gondolat, hogy oké, akkor a tolatokamerát szerelje be ingyen.
Ez egy 60k lett volna "listaáron", neki viszont csak az egyik szerelőjének 1 óra plusz kb. 3k a kamera ára.
Ezt mindenképpen szerettem volna alapból is, de nem mondtam neki előre, a végére tartogattam.
Ebbe belement. Szóval elégedett voltam, kész voltam kifizetni az eredeti árat, de így megspóroltam a kamera árát.

Másik oldalról:
Nem szoktam túl sok cuccot hirdetni és eladni, de elég jól lehet szűrni a közönséget magával a hirdetés szövegével és formázásával is.
Azt vettem észre, hogy ha egy hirdetés jól van megírva, igényesen, megformázva, akkor az a közönség jelentkezik, aki ezt értékként ítéli meg. Látja, hogy én is igényes vagyok, ergo valószínű vigyáztam a cuccaimra és nem fogom rabolni az idejét feleslegesen. Aki meg, hogy is mondjam, ennek az ellenkezője, az meg azért nem ír, mert tudja, hogy nem egy vonalon mozgunk. Legalábbis én ezt tapasztaltam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.