Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Meridian válasza adamssss (#18) üzenetére


Meridian
senior tag

Sztem sincs diktatúra, de nem is ez a baj. Hanem az, hogy milyen pofátlanul nyúlják le a közpénzeket. Amikor meg valaki kérdőre vonja őket, akkor a fenti hírben szereplő semmire nem ad választ típusú bullshit generátor lép működésbe.

Pl egy másik példa. 2014 végéig rettenttő fontos volt a reszicsökkentés, a mai napi narancsárga színű kiemelt mezőben tüntetik fel azt, mennyit takarítottál meg pl a gázszámládon... de amikor most feltették a kérdést hogy az utolsó államilag szabályozott csökkentés óta cirka 30%-al csökkent az akkori árakhoz képest a a gáz világpiaci ára, és ez miért nem köszön vissza a fogyasztói árakban, a szokásos bullshit jött válasznak: "magyarországon a második legolcsóbb a gáz ára az EU-ban"...

Mindez valószínűsíthetően azért, mert azóta már haveri cég érdekkörébe került a gázszektor is... annak profitját meg nem szabad piszkálni, mert nem lesz miből visszacsorgatni...

[ Szerkesztve ]

(#52) Shyciii válasza adamssss (#24) üzenetére


Shyciii
veterán

Szemellenződet mikor veszed le? Mondjuk ezt sok embertől kérdezhetnem, mert pont az ilyenek miatt tehetnek meg olyan intézkedéseket, amik pont a diktatúrikus intézkedéseket SUGALJÁK. Mert aki ezt mondja, hogy nem volt még ilyen intézkedése a jelenlegi kormányuknak, az vagy vak, vagy szimplán ostoba.

[ Szerkesztve ]

(#53) ntomka


ntomka
nagyúr

Úgy látom a "válasz" átment a politikai bullshit generátoron.

ツ Headphones on - World off

(#54) MageRG válasza adamssss (#39) üzenetére


MageRG
addikt

"A diktatúrában már a szóban is benne van, hogy valaki diktál és mindenkinek be kell állnia a sorba."
Kedves fórumtárs!
Bizonyára tudod, hogy a diktatúrának is vannak fokozatai.
Ezért érdemes megvizsgálni a következőket:
* Mennyire önállóak a különféle intézmények?
Pl. lehet-e olyan, hogy a minisztériumből leszólnak a rendőrséghez, hogy vizsgálódjanak?
* Mennyire elszámoltatható a hatalom? Pl. kormánypárti politikust ítéltek-e már el?
* A gazdasági életben mennyire lehet politikai kapcsolatok nélkül boldogolni?
* Kell-e a kormányzó elitnek folyamatosan ellenségeket prezentálnia, csak hogy igazolja a hatalomban maradását?

A helyes megfejtők között fehéroroszországi körutat sorsolunk ki.

Pontosítás: a korlátok nélküli demokrácia az anarchia. A demokrácia másról szól.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#55) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Nincs olyan hierarchia, amiben a piramis aljan levok (gyk.:valasztopolgar) jol jarnak. Max kevesbe rosszul. Amig adot meg afat kell fizetni, rohadt mindegy ki van hatalmon, felolem szmokingos koalak is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#56) Raysen623


Raysen623
addikt

Szóval már intézményeket is felszámolnak, mert a sok helyettest helyettesítő helyettes "haver" államtitkár milliós fizuját ki kell fizetni valamiből?! Emellett kirúgnak még további 6000 dolgozót is közszférából... :W Pest utcái továbbra is csendesek...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#57) BiP válasza Döglött Róka (#55) üzenetére


BiP
nagyúr

Sajnos nem mindegy. Vannak fokozatok.
Mert nem mindegy, hogy az a bizonyos szmokingos koala 10% adót szed be tőled, 15% az áfa, és közben rendben mennek a dolgok, keveset lopnak a koalák. Az a szmokingos koala szociálisan kellően érzékeny, és a szegényebbeket kevésbé terheli, míg a tehetősebbektől több közteherviselést vár el,
VAGY ~50% a munkát terhelő adó, 27% az áfa, mégis rossz helyre mennek a pénzek, szarul mennek a dolgok, a szegényeket tapossák, a gazdagokat támogatják, a lopás meg intézményesítve van.
Na ezért nem mindegy, milyen is az a koala.

[ Szerkesztve ]

(#58) Döglött Róka válasza BiP (#57) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vegyuk eszre okosan, hogy ugyanezt irtam:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#59) Ghoosty válasza MageRG (#54) üzenetére


Ghoosty
őstag

Köszönöm, hogy ezt leírtad, így nem nekem kell.

Hozzátenném még a listához a népszavazás lehetőségét is. Pl. Végig lehet-e csinálni egy a kormánynak nem tetsző kérdést.

(#60) BiP válasza Döglött Róka (#58) üzenetére


BiP
nagyúr

Végülis igen, és az elejével egyet is értek. Igazából a végét, ezt a részt ragadtam ki, és erre reagáltam, csak nem hangsúlyoztam ki:
"Amig adot meg afat kell fizetni, rohadt mindegy ki van hatalmon, felolem szmokingos koalak is lehetnek."
(no meg kiragadtam a szövegkörnyezetből, mert bár poénnak jó, de így önmagában pontosítani szerettem volna.)

Meg én abból indultam ki, hogy az adó és az áfa egy szükséges rossz, ettől nem lehet megszabadulni, és azon belül viszont nem mindegy, hogy ki van hatalmon.
De legyen mindenkinek ingyen sör, és akkor megegyeztünk :)

[ Szerkesztve ]

(#61) Döglött Róka válasza BiP (#60) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vannak meg mindig allamok ahol nincs afa:) Es teljesen jol megvannak nelkule.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#62) ripla


ripla
őstag

naiv dolog döntésképes és felelős válaszokat várni egy olyan kormányzattól, amelyiket egyáltalán nem érdekli a saját állampolgárainak a sorsa.

(#63) BiP válasza Döglött Róka (#61) üzenetére


BiP
nagyúr

Cserében van olajuk :) Jó nekik.
De Alaszkába sem szívesen költöznék csak emiatt :)

(#64) Vincent_ válasza BiP (#63) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Amíg 10% egy normál kereskedelmi árrés, addig a 27%-os ÁFA (illetve annak jogtalan visszaigénylése) újra-és újra milliárdos méreteket fog kitenni.

Évente hagyják ezt központilag, csak mindig más a tuti termék. Cukor, számtech cuccok, most épp a mobilok. Mi volt rá a válasz a fordított ÁFA kiterjesztése ellen? "Akkor úgyis tovább csinálják majd ezt a bűnözők egy másik országban." Igen, ez egy komoly érv volt. :Y

"Furcsa mód" ezek ellen a NAV is képtelen érdemben fellépni. Amikor meg valaki felemeli a hangját az 1000 milliárdos adócsalás ellen, azt elhallgattatják.

De én persze örülök, meg tapsolok, hogy de jó, hogy jobb most nekünk, mint 20 éve. Csak mondjuk ez a világ 99%-ára ugyanúgy elmondható ám (általános "gazdagodás" van a világon mindenhol). :)

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#65) Döglött Róka válasza BiP (#63) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hibás reláció..

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#66) BiP válasza Döglött Róka (#65) üzenetére


BiP
nagyúr

Van olajuk, ezért megengedhetik maguknak, hogy kicsit más adórendszerük legyen, mint nekünk.
(de ez persze nem igaz az összes áfa-mentes országra, de a többségük ilyen)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.