Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) bteebi válasza Bog (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Hálás köszönet! :R (A #17-ért is.) Mindenképp ez alapján (is) fogok tervezni, ha egyszer majd végre eljutunk oda :). Egy ismerős pár volt ott vagy 3 éve, gyönyörű képeket, tájakat mutattak, egészen lenyűgözött. Tényleg mindenkinek ajánlom. Fent van a bakancslistán :).

Amit még nagyon ajánlok mindenkinek, az Norvégia. Az sajnos egyáltalán nem olcsó, de szerintem lélegzetelállító. Oslo és Bergen is szép város, de a természeti adottságai tényleg fantasztikusak: Kjeragbolten, Preikestolen, Trolltunga, Lofoten-szigetek, Galdhöpiggen, Besseggen-gerinc (és ez), Nigardsbreen, Geiranger-fjord, Troll-fal és Troll-hágó, Nordkapp, Európa (bizonyos elképzelések szerinti) legészakibb pontja. Mesés hegyek, vízesések, fjordok, gleccserek. Két hét szerintem nagyjából elég rá. Mi busszal voltunk ott 4 éve, kb. 10-12 ezer km lett. (A legtöbb linkelt kép viszonylag béna, a saját képeim sajnos most nincsenek nálam. A legtöbb esetben a valóságban sokkal szebbek voltak a színek.)

Ezen kívül még Izlandra szeretnék majd nagyon eljutni. Must see az is. Néhány éve volt 2 vagy 3 nagyon hasznos logoutos írás arról is :R.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) belaur


belaur
tag

Köszönjük a remek beszámolót!

(#23) gzbotii válasza mirci18 (#13) üzenetére


gzbotii
veterán

Mondjuk Gruzia baromira nem Balkán :DDD
Inkább kaukázusi ;)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24) don_peter válasza gzbotii (#23) üzenetére


don_peter
senior tag

De a viszonyok balkániak.. :D :R

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#25) amanoba


amanoba
őstag

Fantasztikus leírás, hiánypótló, köszönjük szépen.
Régóta nézegetem Grúziát, főleg amióta volt egy grúz lakótársam, aki sokat mesélt nekem.

Bog, a fizetésről nem olvastam, hogy állnak a kártyás fizetéssel?
Vagy inkább kp?
Valuta is vagy csak helyi pénznem?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#26) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Eszméletlen jó. Még olvasnám tovább... Nagyon szépen köszönöm a beszámolót. Menni akarok. Rossz utastól felvonóstul :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#27) Bog válasza amanoba (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tök jogos a kérdés!

Elég sok helyen elfogadnak USD-t (szállásokon, autóbérlésnél), van bőven ATM sokfelé, kártyás fizetés kevésbé, de azért akad, főleg a fővárosban.
Mi kivettünk helyi pénzt (lari) kint, azzal elvoltunk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) amanoba válasza Bog (#27) üzenetére


amanoba
őstag

hm, a google 105 Ft körüli összeget dob középárfolyamra.
Nem volt túl drága ott kivenni a pénzt? Vagy ott dollárról jól váltják, esetleg forintot váltottatok?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#29) Bog válasza amanoba (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bankfüggő, hogy mennyire drága kivenni pénzt.
Itthon nem nagyon váltasz larit, ott meg forintot, nyilván, vittünk a rend kedvéért USD-t, de egyszerűbb volt levenni ATM-ből.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) amanoba válasza Bog (#29) üzenetére


amanoba
őstag

értem, köszi az infókat!

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#31) uverion


uverion
csendes tag

Köszi a beszámolót, a vidéki Grúziát úgyse láttam soha, de Tbiliszi után valahogy így is képzeltem.

Amit én említenék még a főváros kapcsán, az a vár mögött, kb. a belváros közepén lévő vízesést, na az, különösen esti fények mellett valami giccsesen gyönyörű. Persze két sarokra meg már orosz dácsák meg szocreák izék váltogatják a nyomortelepbe vezető sikátorokat.

Jók voltak a reptéri taxik is (taxinak tűnő autók). A konkrét összegekre már nem emlékszem, de kb. ilyen szinten lehet alkudozni velük:
- 30 Dollar.
- C'mon they say on the internet that it's 15.
- Ehhh, 25.
- Make it 20.
- Okay.

De kb. minden autó jobbkormányos, én nem láttam, hogy át lennének alakítva.

Nem biztos, hogy mindenki ide vágyik (én is csak kb. véletlenül kerültem oda), de mindenképpen élményszámba megy az az ország :)

(#32) uverion válasza amanoba (#28) üzenetére


uverion
csendes tag

Én is ATM-ből vettem föl (meg € volt nálam a biztonság kedvéért), nem volt vészes, ilyen párszáz Ft lehetett. Meg kártyával is lehet azért sok helyen fizetni.

(#33) joysefke válasza Bog (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gratula, jó beszámoló!

Külön az autóbérlés mennyibe került?

üdv
J.

(#34) sztanozs


sztanozs
veterán

Köszi a beszámolót! Mi is gondolkodtunk Grúziában, de nem mertük bevállalni. A beszámolód alapján viszont lehet, hogy jövőre megpróbálkozunk vele :)

Útvonalat/szállást/kocsit hogy szoktatok tervezni? Vannak specifikusan erre szolgáló oldalak? Vagy csak google ezerrel és bízni, hogy mindent megtaláltok?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35) Bog válasza sztanozs (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Magam tervezem az útvonalat mindig, persze most összedugtuk a fejünket előtte, mert négyen voltunk. Relatív szerencsétlen, hogy Kutaisitől keletre és nyugatra is van látnivaló, viszont északra nincs nagyon hová menni, délre sem okvetlenül.

Szóval megvoltak a bázispontok: Mestia, Tbiliszi és Kutaisi, aztán feltérképeztük, hogy útközben mit lehet beiktatni és mennyi kitérővel és volt egy pontos terv, hogy melyik nap honnan-hova és mit nézünk meg. De nem ragaszkodtunk hozzá foggal-körömmel.

Szállás booking.com, de van airbnb is egy csomó.

Kocsira Google search, aztán írtam emailt kb 3 cégnek, hogy adjanak ajánlatot és legolcsóbbal elkezdtem alkudozni. Így lett 90k HUF.

Most az a terv, hogy pont egy év múlva lássuk az érem másik oldalát: Azerbajdzsán.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) petipetya válasza bteebi (#21) üzenetére


petipetya
nagyúr

Izland nekem is megdobogtatja a szívemet, ha filmben vagy sorozatban látom. Mindig elfog az érzés, hogy ott érezném otthon magamat.

"nincs rá lezsóidő"

(#37) petipetya


petipetya
nagyúr

Amúgy miért a jobbkormányos autókat szerzik be, ha láthatóan jobb oldalon közlekednek?

"nincs rá lezsóidő"

(#38) Xarina válasza petipetya (#37) üzenetére


Xarina
aktív tag

Főleg Japánból hoznak be kocsikat, ahol jobbkormányosok vannak. Batumi speciális szabadkereskedelmi övezet, így ott nem kell adót fizetniük rá. A szállítási költség meg 600-1000 dollár konténerenként. A japán autós oldalak között van már egy pár, ahol grúz operátorok jelentkeznek be, ha egy kocsit nézegetsz.

(#39) UnA válasza petipetya (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

A használt jobbkormányos autók sokkal olcsóbbak, mint az európaiak, mert nincs valódi piacuk. Pl. az angoloknál is nagyon olcsó a használt autó, mert egyszerűen nincs hová vinni, ezzel szemben Nyugat-Európából több célpontja is lehet az eladásoknak.

(#40) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi az infókat. :R

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.