Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) razorbenke92 válasza body007 (#21) üzenetére

Igen, ez egy érdekes kérdés, jómagam is sokat gondolkodtam rajta.
Ugyebár az elszívó meg a befújó pontokat jó lenne minél távolabb tenni egymástól, hogy érdemben cserélődjön a levegő az egész légtérben, és ne csak egy helyiségnek egy sarkában forogjon.
A másik támpontom az volt, hogy elsődlegesen a WC+Fürdő kombót kell szellőztetni (pára és szagok) és az elszívó pontnak mindenképpen ott kell lennie - másképp pont a házba keringetem be a párás és "üde" levegőt.

Ennek megfelelően én azt tervezem csinálni, hogy a fürdőben a plafonon keresztül kiviszem a levegőt, és a padláson egyből fölötte helyezem el a hőcserélőt (így a levegő kevésbé hűl el mire a hőcserélőhöz ér). A hőcserélőtől a felmelegített kinti levegőt pedig a födémgerendák közötti szigetelésbe fektetett légcsatornán tervezem vinni.
A padlástér (még) nem fűtött, ugyanakkor a mennyezet fött, födémszigetelés alatt futó csövekben bízom, hogy nem hűlnek ki nagyon.

Ezzel a rendszerrel a párakicsapódás mindig a hőcserélőben történik mert ott hűl le legdrasztikusabban a meleg levegő (jöjjön az télen bentről, vagy nyáron kintről). Ezt persze célszerű az elhelyezésével úgy befolyásolni, hogy a kicsapódó víz ne a beltérbe futó ágakba csoroghasson, hanem a kültérbe nyílókba.

de az nagyobb macera
Hát igen, a sima egyhelységest már rég betettem volna én is, ezt meg tervezgetni is tovább tartott, nemhogy rávenni magam és/vagy időt találni rá, hogy megcsináljam :))

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.