Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Peat;) válasza Peat;) (#49) üzenetére


Peat;)
veterán

[link]

Egyébként ennyi. Egyik oldalon sem kell túlfújni a dolgot, mert vannak akik nem oltathatják be magukat, vannak akiknek muszáj és sokaknak válaszható. Én úgy mérlegeltem hogy ez még nem olyan mértékű veszélyforrás számunkra. Amerikai lennék lehet máshogy állnék hozzá.

(#52) dabadab válasza Peat;) (#49) üzenetére


dabadab
titán

"aki tavaly beoltatta magát az akkori járvány ellen, annak most a h1n1-re duplán ajánlott mert kétszeres az esély arra hogy benyalja"

Forrás?

Egyébként persze tegyél, amit jónak látsz, ha azt gondolod, hogy neked csak használhat az influenza (amit nyilván hosszasan teszteltek, hogy nehogy ártalmas legyen - ja, nem, azt nem tesztelte senki, már leszámítva azokat, akik eddig elkapták és akik közül egy csomóan bele is haltak), akkor kapd el.

"A többi ember ha elkapja akkor legalább normálisan fejlődik az emberi immunrendszer és nem silány géneket adnak tovább a jövőnek."

ROTFL.

DRM is theft

(#53) lezso6 válasza dabadab (#52) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

LOL az utsó az télleg megérdemel egy Roflcoptert. ;]

Silány génjei max úgy lesznek a következő generációnak, ha nem halnak meg a sz@r génekkel (immunrendszerrel) rendelkező egyedek.

Kész vicc ez az egész influenza-járvány. Mindenkire aki meghalt valamiben (rák, stb, tökmindegy), de már valamiféle kis átfedés volt már az ő tünetei illetve az influenzáéban, akkor rögtön kikiáltják az influenza áldozatának. :U Nem értem kinek jó ez...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54) localhost válasza tibi666 (#40) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én beoltattam magamat és most éjszaka is UPDATE-t töltök le magamra Tel-Avivból, a nanorobotvírusaimra!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#55) Metalfan válasza dabadab (#48) üzenetére


Metalfan
senior tag

szerk: inkább kitöröltem... nem kockáztatom a bant

[ Szerkesztve ]

(#56) whiz válasza DeFranco (#25) üzenetére


whiz
aktív tag

Azéé' nem azt mondtam, hogy rá kell játszani, hogy minél nagyobb eséllyel megfertőződjek, és én is továbbadjam... :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#57) hejesírásó válasza lezso6 (#33) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nagyon rémült, és hülye feje van :DD

jahm járvány van, odahaza (fehérvár) is bezártak már 2 sulit. van egy két ismerősöm (pl testvérem párja) akiknek elég komoly betegségeik vannak amúgy alapból is. nekik lehet bajuk.

nekem nem lett, nagyon gáz, nagyon fertőz, de ez is csak egy influenza.
de nem is szedek semmit, nincs betegségem.

localhost: mire kettőt pislogsz már be is robbantottad magad egy egyiptom alatti csempészalagútban hála a nano robotjaidnak :))

[ Szerkesztve ]

(#58) dabadab válasza whiz (#56) üzenetére


dabadab
titán

Elég sokszor elmondták, de megismétlem: az a gáz ezzel a H1N1-gyel, hogy ha nem oltatod be magad, akkor tulajdonképpen 100%, hogy elkapod, vagyis ha elhagyod az oltást, akkor azzal tulajdonképpen mindent megtettél azért, hogy maximalizáld annak az esélyét, hogy elkapd.

DRM is theft

(#59) Dany007 válasza dabadab (#58) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt nem teljesen értem. Azért mert nem oltatom be magam, miért lesz 100%- hogy elkapom?
Ne érts félre, nem azért nem oltatom be magam, mert félek tőle, vagy hiszek a sok baromságnak, hanem csakúgyból... Nemtom megindokolni, egyszerűen nincs kedvem. Lényegtelen...

Kb 8-10 éve voltam utoljára influenzás, azóta egyik évben se kaptam el, pedig abból is volt járvány rendesen. A H1N1-et mért fogom elkapni 100%-osan?

(#60) localhost válasza Dany007 (#59) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"A H1N1-et mért fogom elkapni 100%-osan?"
Csakúgyból! :)) Csakazértis! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#61) Dany007 válasza localhost (#60) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, komolyan kérdeztem. Dabadab nem szokott hülyeségeket beszélni. Ha mégis, akkor azt is úgy adja elő, mintha teljesen megalapozott lenne, de ez most v.hogy egyik kategóriába se esik bele... :)

(#62) emvy


emvy
nagyúr

Sracok, az pofazzon, aki ezt mar elolvasta. En sem szolok hozza a polimerek kepzodesenek problemaihoz -- kb. annyit ertek hozza, mint ti az influenzahoz.

Rendes, igenyes leiras a problemarol. Nyilvan felanalfabeta verpistikeknek nem lesz turelmuk elolvasni, de ok ne is nyilatkozzanak a temarol.[/Ll

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#63) localhost válasza emvy (#62) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:C
Szép! Te most aztán jól leállítottad a társalgást. :R
Mindössze elvi kérdés, hogy attól még hogy nem(!) vagyunk szakemberek, ugye véleményünk még lehet és meg is írhatjuk ?

[elolvastam!]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#64) Oliverda


Oliverda
félisten

Jáájááájáááájjjj

Csohán Ágnes vajon mennyit kapott ezért a nyilatkozatért? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#65) emvy válasza localhost (#63) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, le, csak az egvilagon semmi ertelme. Ez nem egy festmeny, amirol lehet velemenyeket egyeztetni. Itt tenyekbol kellene kiindulni -- nyilvan nincs minden a birtokunkban, de legalabb probaljunk meg igenyesek maradni.

while (!sleep) sheep++;

(#66) BITBOYS válasza Oliverda (#64) üzenetére


BITBOYS
addikt

Úgy látszik őt is beoltották(?) :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#67) dabadab válasza Dany007 (#59) üzenetére


dabadab
titán

"Azért mert nem oltatom be magam, miért lesz 100%- hogy elkapom?"

Azért, mert ez a pandémiás (van erre vmi szebb magyar szó?) vírusok alapvető tulajdonsága: mivel különböznek a "szokásos" influenzától, ezért senki sem védett ellenük (már persze leszámítva azokat, akiket beoltottak (ill. úgy tűnik, hogy a jelenlegi nyavalyával szemben az idősebb korosztály vmennyire védett, részben valószínűleg a spanyolnátha (az is eléggé hasonló vírus volt), részben meg ki tudja, mi miatt)), ráadásul több hullámban támadnak, így aki megússza az első meg a második kört, az még elkaphatja a harmadik vagy negyedik alkalommal (és jó eséllyel el is fogja kapni).

Egyébként nem tudom, mi ez a nagy para: felhívtuk a háziorvost, megírta a receptet, csak be kellett érte ugrani, kiváltani, aztán egy ismerős orvos beadta - de még csak a tűszúrás se fájt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#68) Dany007 válasza dabadab (#67) üzenetére


Dany007
veterán

ááh, ebben van valami...
Bár elég sokan oltatnak manapság már. Így szerintem nem lesz akkora gond.
Nem a para miatt nem megyek el. A fenetudja. A kötelező oltásokon kívül talán asszem a hepatitis b ellen kaptam utoljára 7-8.-ban oltást. Azóta semmi ellen. És asszem talán 1 influenzán kívül mást nem kaptam el sohase.
Meg évente hány vírus és járvány fut végig az országon... Kisebb náthán kívül még nem kaptam el semmit se. A házidokimat se láttam vagy 5-6 éve. Sőt, amióta felnőttorvoshoz járok (8 éve), egyetlen egyszer voltam nála...
Kicsit talán túlvan lihegve ez az egész vírus dolog... Sima influenzának is vannak szövődményei, sőt, abban is az a legveszélyesebb, hogy egy esetleges kétoldali tüdőgyulladásba halsz bele.
Jó, ebben ijesztő, hogy állítólag a fiatalokra veszélyesebb, mint az idősekre.

(#69) Rive válasza Dany007 (#68) üzenetére


Rive
veterán

Jó tudni, hogy a szezonális infulenzában a lakosságnak csak 10-15 százaléka érintett.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#70) whiz válasza dabadab (#58) üzenetére


whiz
aktív tag

Igen, csak van egy lényeges különbség az ellenvetett óvszeres példával szemben: ebbe nagyon kicsi eséllyel fogok belehalni én, vagy az, akinek továbbadom.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#71) Racecam válasza emvy (#62) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ehhez nem lehet mit hozzátenni.

Sajnálom, hogy olyan emberek vitatkoznak (a cikk végén az internetes "társadalomról" való állítás tökéletes), akiknek nemhogy semmilyen fogalmuk sincs semmiről, de még tudományosan utánajárni sem hajlandóak. Sokkal izgalmasabbak az összeesküvés elméletek. Ebben csak az a lehangoló (nem csak ezen a téren természetesen), hogy az ilyen emberek, aki bedőlnek ennek, még ráadásul fanatikusak is lesznek egyben, (vagy eleve már azok) és agresszíven védik a vélt igazukat és terjesztik tovább a baromságokat. :(

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#72) Dany007 válasza Rive (#69) üzenetére


Dany007
veterán

-- már leesett másképp értettem a mondatot...
Jah, szal értem mire akarsz kilyukadni. Ettől függetlenül nem tartom annyira veszélyesnek a dolgot, hogy fussak orvoshoz oltásért. =/

[ Szerkesztve ]

(#73) dabadab válasza whiz (#70) üzenetére


dabadab
titán

Abba se szokott senki se belehalni, ha kutyaszarba lép, de ha van rá mód, akkor azért a többség inkább elkerüli.

DRM is theft

(#74) Dr. Romano válasza Racecam (#71) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Teljesen egyetértek!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#75) Peat;) válasza dabadab (#52) üzenetére


Peat;)
veterán

"csomóan belehaltak"

Forrás? Nem összekapcsolt betegség, nem mexikói, amerikai, hanem a fórumnak megfelelően magyar vagy európai egészséges csomó ember. Szóval forrás? Vagy nem tudsz azzal szolgálni amit számonkérsz?

"akkor kapd el" köszi a felszólítást, ez a hangnem azért mert leírtam azt amit, főleg az utána lévő hozzászólással amiben veled ellentétben legalább linkeltem valamit és nem ugattam mindenkire.

Az immunrendszer meg nézz utána hogy melyiknél tanul többet, ha átéli a betegséget vagy ha nem, melyik után lesz jobban felkészült. Akik elkapták már védettebbek mint az oltottak ha más nem ez gondolom már neked is feltűnt. Én nagyon remélem hogy nem olyan stílussal találkozol majd az egészségügyben amivel te szolgálsz a környezeted felé.

[ Szerkesztve ]

(#76) Peat;) válasza Peat;) (#75) üzenetére


Peat;)
veterán

"Látható, hogy asz aktuális szezonális influenza ellen értelemszerűen nem létezett védelem még 1999-ben, semelyik korosztályban sem. Ugyanakkor az 1918 előtt születettek vérében nagyon hatékony 2009 A(H1N1) elleni ellenanyagok vannak. Ez arra enged következtetni, hogy a mostani vírus külseje jobban hasonlít a spanyolnátha kórokozójára, mint a szezonális H1N1 influenzák."

Vajon az oltás is ezt eredményezi? Vagy az jó egy évig és kuka nincs meg ez az öröklődés egy ideig? Erre gondoltam a fentieknél. Én úgy tudom mást eredményez a két eset, ha nem jól akkor visszavonva.

(#77) westcoastog


westcoastog
veterán

lehet ma én elkaptam, de sikerült is mostanra lenyomni, már jól is érzem magam.. és oltás nuku :U
kop kop kop :U

(#78) dabadab válasza Peat;) (#75) üzenetére


dabadab
titán

"Nem összekapcsolt betegség"

Miert nem? Mert az, aki ugy hal meg, az igazabol nem is hal meg?...

"köszi a felszólítást"

Nem, nem felszolitas, csak - nemileg leegyszerusitve - ennyi a valasztasi lehetoseg: vagy beoltatod magad, vagy elkapod. Ha nem oltatsz, akkor elkapod. Ennyi.

"Akik elkapták már védettebbek mint az oltottak ha más nem ez gondolom már neked is feltűnt."

Nem, nem tunt fel, mibol kellett volna feltunnie? Neked mibol tunt fel?

"Vagy az jó egy évig és kuka nincs meg ez az öröklődés egy ideig?"

Milyen oroklodes?... Meg miert lenne egy ev utan kuka?

DRM is theft

(#79) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok, látom parázs vita alakul ki lassacskán a H1N1 kapcsán.
Minden eddigi hsz-től függetlenül beírom én is az álláspontom.

Szerintem, mivel már állambácsi "vásárolt" xmillió ampulla oltóanyagot, az emberek mégsem viszik, de a gyártó cégnek (és akiknek még belelóg a keze) kell a profit, így az egyik megoldás, hogy hintem a médiában, az oly népszerű spanyol sorozatok szüneteiben, meg a Mónika só előtt-után-közben, hiszen, ahogy Zimmer Feri mondta, "hogy lesz így haszon őszire?". Sok ember könnyen befolyásolható, és meg lehet velük vetetni minden vackot.
A másik megoldás, hogy ajándékba (a magyar adófizetők pénzén) adunk Ukrajnának, meg kitudjamégkiknek, ahelyett, hogy itthon lenne ingyenes, ha már egyszer mindenkinek javasolt.

Ettől az "összeesküvés elmélet"-emtől függetlenül én beoltattam magam, és a nejem is, mivel egy hónap múlva születik a kislányunk, és ha ennyivel hozzájárulhatok ahhoz, hogy Ő is védett legyen (akár anyatejen keresztül), vagy kisebb eséllyel kapja el, esetleg könnyebben túlessen rajta, ha elkapja valakitől, akkor ennyi a minimum, amit megtehetek érte.

Szóval, ha Ő most nem jönne, akkor scesznék az egészre, de miatta beoltattuk magunkat.

Üdv. mindenkinek!

(#80) emvy válasza kolakola (#79) üzenetére


emvy
nagyúr

A szuletendo gyerek nem lesz vedett.

while (!sleep) sheep++;

(#81) dabadab válasza emvy (#80) üzenetére


dabadab
titán

Ize, biztos ez? Mert alapbol egyreszt a kozos verkeringesen keresztul kap antitesteket, masreszt meg - szuletes utan - az anyatejjel egyutt. Persze, ezeket nem a sajat immunrendszere termeli, de azert vedik.

DRM is theft

(#82) emvy válasza dabadab (#81) üzenetére


emvy
nagyúr

Marmint azt akarom mondani, hogy nem lesz sok evre vedett, mert masfel eves kor elott nem 'tanul' olyan konnyen az immunrendszer, (tobbek kozott ezert sem oltjak a csecsemoket). Ha viszont nemsokara megszuletik, akkor lehet ertelme, mert legalabb tavaszig vedett lesz.

Anyatejjel -- tudomasom szerint -- nem kerulnek at antitestek, csak kozos verkeringessel.

while (!sleep) sheep++;

(#83) dabadab válasza emvy (#82) üzenetére


dabadab
titán

Hugom gyerekorvosa szerint (meg a Google altal kidobott kutatasi eredmenyek szerint, bar ott elsore konkretan HIV-vel kapcsolatos anyagokat talaltam) az anyatejjel is kerulnek at antitestek.

"Ha viszont nemsokara megszuletik, akkor lehet ertelme"

Ha nem szuletik meg nemsokara, akkor is, mert csak nem tesz jot se az anyanak, se a magzatnak az influenza.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#84) Rive válasza emvy (#82) üzenetére


Rive
veterán

Anyatejjel -- tudomasom szerint -- nem kerulnek at antitestek, csak kozos verkeringessel.
Nomost: NINCS közös vérkeringés. Van a placenta, ami még a virusokat is igen jól szűri. Nem tudom, hogy ellenanyagokat mennyire, de nekem gyanús a dolog, utána kéne nézni.

Az anyatejjel - illetve az első korty az nem egészen anyatej, de ez mondjuk már szőrszálhasogatás - viszont mennek át ellenanyagok, és ez tuti. Cirka hat hónapos korig ezen az alapon működik a védekezés.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#85) emvy válasza Rive (#84) üzenetére


emvy
nagyúr

Legjobb tudomasom szerint az influenza elleni ellenanyagok nem szivodnak at az anyatejbol (egyebek igen, de ez pont nem). A placenta atengedi (a kozos verkeringest ugy ertettem, hogy pl. a karos anyagoknak valamerre tavozniuk kell, es ez az irany az anya...).

while (!sleep) sheep++;

(#86) kolakola válasza emvy (#85) üzenetére


kolakola
tag

Hát, köszi a reagálásokat, azok alapján, amiket írtatok, azt gondolom, hogy ha egy kicsit is segít a kicsinek (még 3,5 hét a bennlakás :-) ) akkor már megérte.
Üdv mindenkinek.

(#87) #31342592


#31342592
törölt tag

Ez egy lehúzás a vakcinagyártók részére. Azt számolgatják hányan halnak meg ebben, amikor évente lehet 5-10x-es a halálozás rákos megbetegedésekben. A különbség hogy arra nincs vakcina, ebből jön a pénz, sok buta embernek meg az 1. hogy fut oltásra. Vitaminokat kéne szedni, helyesen táplálkozni, és nincs gond erre sem. :U

(#88) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

1976-ban már volt valami sertésinfluenza az USA-ban, akkor az oltottak nagy részének később idegrendszeri betegsége lett (Guillain-Barré szindróma), és többen haltak bele az oltásba, mint magába az influenzába. Ezzel csak arra akarok célozni, hogy lehet rövidtávon nincsenek komoly mellékhatásai ennek a védőoltásnak, de hosszútávon már nem tudni, mert odáig már nem jutottak el a gyógyszergyártók. Ha jól tudom az ilyen védőanyagok kifejlesztése egyébként évekig tart, pont a tesztelés miatt.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#89) emvy válasza Cthulhu Dawn (#88) üzenetére


emvy
nagyúr

Forrast. :) (Az oltottak nagy reszenek, tehat tobb, mint 50%-anak? Biztos vagy te ebben? :P)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#90) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Pánik ezerrel.
Csirkeinfluenza elfelejtve? Joggal, hiszen dugába dőlt.
Ja, hogy dugába? Nos igen, a gyógyszergyártókéba.

Hatalmas lóvé van a gyógyszergyártásban. Profit, haszon, a tulajok dülledt szemmel lesik a statisztikákat, közben kéjes örömmel veszik tudomásul, hogy dől a lóvé számlájukra.

Aki egyszer az egészségügy karmai közé kerül, annak vége.
Szedj ilyen gyógyszert, meg olyant, felírják ezer örömmel. El kell adni mindent, ami eladható. Kaszál a gyártó, és kaszál a doki.

Itt a H1N1, rettegjetek, polgártársak!
Központok is vannak már, ahol beoltathatják magukat az aggódók.
Mutánsok ellen is? Ugyanis amikor Ukrajnáról volt szó, már a harmadik generációs mutációról beszélt nekünk a nőci a tévében.

Nagyanyám boszorkány volt, legalábbis annak tartották. Tudta, ismerte a gyógynövények titkát, és sokakat kikúrált betegségéből.
Hiszem, hogy amit nem képes a természet gyógyítani, az nem létezik. Nincs. Ha pedig van, az tényleg halálos, és hiába akarja megfejni pénztárcám bármely gyógyszergyártó, nem dőlök be neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#91) Esmein


Esmein
nagyúr

en se olttattam be magam, belemnyomjak a sok nanorobotot es atveszik az iranyitast az agyam felett... hianyzik ez?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#92) Cthulhu Dawn válasza emvy (#89) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Jaj, bocsánat, akkor Guillain-Barré szindróma mintegy 500 esete és 30 halál tudható be az oltóanyagnak.:) Forrás? Minden oldal ahol írnak erről.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#93) bullseye


bullseye
addikt

természetesen igaz, hogy a média túlspilázza. nem gyógyszerlobbiból, nem gyilkos összeesküvésként, csak a hírérték növelése miatt.
A kormány is túlspilázza, mert nem tudják mi lesz, és az Aug. 20-i botrány után azt meg sem kockáztathatják, hogy esetleg tényleg többezer halott lesz, és előtte nem szóltak eleget.
Aztán kiderül, mi lesz, vagy nem lesz.

De ez a minden oltás gyilkos, vagy véletlen több vírus van benne, mint amennyi ellen véd, meg simán baromság. Ha az oltás a gyógyszerlobbi érdeke (az...), akkor ez a vakcina pánik meg a naturállobbié. Ha nem tűnt volna fel valakinek, ez is hihetetlen nagy biznisz...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#94) Rive válasza Cthulhu Dawn (#92) üzenetére


Rive
veterán

Belegondoltál már, hogy egy működő oltás esetén PONTOSAN az a helyzet áll elő, hogy a betegségbe - vagy a betegség következtében - senki se fog meghalni, mig ellenben az oltás következtében esetlegesen néhányan?

Szerinted mondjuk ha lesz egy AIDS elleni vakcina, akkor annak úgy kell majd működnie, hogy HIV fertőzésben meg kell halnia X embernek, a vakcina miatt Y embernek, és X legyen > Y, mer' különben irgumburgum?

Vagy akkor ez most hogy? Marhára érdekelne, miképpen is képzeled ezt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#95) Rive válasza Vakegérke (#90) üzenetére


Rive
veterán

:ásítás:

Egy elkapott betegség cirka tízannyit hoz a konyhára gyógyszergyártóéknál, mint egy vakcinával megelőzött.

Csakszólok. Ha esetleg érdekel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#96) Tim82 válasza dabadab (#73) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez tetszik. :D

Nem vagyok "oltáspárti", ellenben semmi kedvem nincsen esetlegesen másoknak továbbadni, ha olyan malacom van, hogy megkapom a vírust - így én beadattam magamnak a vakcinát.

Jah, az Emvy által linkelt blogbejegyzésben említett egyik szakértő meg egy ideig apósjelöltem volt. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97) Vakegérke válasza Rive (#95) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én esetemben nem igaz a tétel.
Csuda tudja hányadik körzeti, akarom mondani háziorvosom van, de még egyiknek sem könyörögtem, hogy gyógyítson meg.
Csuda tudja miféle csodagyógyszereket dobnak piacra a gyógyszergyárak, nem járok patikába.

Bármi bajom van, "fűben-fában orvosság" a megoldás. Kikúrálom önmagam. Ha pedig egyszer nem sikerül, hát jól meghalok.

Ami pedig a lóvét illeti, érdemes elgondolkodni.
A lakosság töredéke kapja el a kórságot. Vajon mennyi hasznot hajtanak a gyógyszergyártónak?
Vajon mennyi haszon van a vakcina (szép szó, mint egy női keresztnév) tömeges alkalmazásánál?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#98) kolakola


kolakola
tag

Az én olvasatomban, mivel a gyógyszergyártók elkészítették a védőoltásnak nevezett valamit, de a kellő tesztek hiányában (hosszú távú mellékhatást nem lehet 10 nap alatt kimutatni) néhány orvos is kételkedett, így jött a médiafegyver. Híradóban, Mónikában, Fókuszban, mindenhol, csak hogy a már legyártott ampullák elkeljenek.

Mivel a magyar nem vette, így az, hogy az ő adójából másnak adjuk, ugyanolyan hasznot hoz, tehát jó megoldás. Továbbá felbérelünk néhány Főorvost, meg genetikust (szegény Czeizel Endre hogy juthatott idáig), akik a TV-n keresztül jól meghülyítik a népet, hogy ez a világ legjobb ellenszere.

- Amikor az egész vita kirobbant, és a gyerekeket sem merték oltani, ezt kérdeztem anyukámtól, aki gyógyszertári asszisztens: "És milyen tesztek vannak arra nézve, hogy nem ártalmas-e?"
Az Ő válasza az volz, hogy annaki idején a gyógyszereket, oltásokat évekig tesztelték, még akkor is ha egy, már bevált gyógyszer/oltás módosításáról volt szó.
- Rá 2 hétre a válasz a médiában: "Beoltottak 10 gyereket, és semmi bajuk." ---> tehát adható mindenkinek. :D
10 gyerek után 10 millió embert? Ezt ki veszi be? Bár, ha a TV-ben bemondhatják, hoyg eddig nem csináltunk semmit, nade majd holnaptól, vagy azt, hogy eddig sikították a BKV pénzét, de jövőre már nem :DD akkor lassan ez is elfogadható lesz.
Hánynom kell a magyar médiától.

(#99) Tim82 válasza kolakola (#98) üzenetére


Tim82
nagyúr

Figyu, így pár nappal az oltás után még nem változtam vérszomjas zombivá (mint az I Am Legend-ben), úgyhogy annyira nem kell paráztatni a népet.

Érdekes, hogy mind a jelenlegi barátnőm, mind az exem családja (mindkettő orvosfamília) valahogy mégis a védőoltás mellett döntött. (Mint korábban említettem, exem apja ráadásul virológus.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100) emvy


emvy
nagyúr

Egyebkent nem tudom, h tudjatok-e, de a gyarto cegnek tokmindegy, hanyan oltatjak be magukat, mert az allam elore megvette az oltasokat (szoval nem az o erdekuk, hogy be legyel oltva).

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.