Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ati3x válasza scarabaeus (#100) üzenetére


ati3x
senior tag

Bocs EP-5 akart lenni.. Az is annzira új, hogy még nem 'rögzült".. A szerkesztési idő pedig letelt! :D Ja, valóban a GH3-at kihagytam! Bocs!

[ Szerkesztve ]

(#102) scarabaeus válasza SylverR (#99) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az nem úgy van, hogy azért vesznek az emberek MILC-et, mert nem telik nekik tükrösre, esetleg ideiglenesen vesznek MILC-et, és amint lesz rá pénzük, azonnal tükrösre váltanak, mert az a végső cél. Vannak, akikben a tükrösök nem keltenek birtoklási vágyat. Akkor sem, ha olcsóbban hozzájuthatnának egyhez, mint egy felső kategóriás MILC-hez.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#103) SylverR válasza scarabaeus (#102) üzenetére


SylverR
senior tag

Birtoklási vágyat bennem is az Olympus E-PL2 keltett, de mivel hasonló áron, sőt, olcsóbban vehetek tükröst... Igy nem látom értelmét. Ennyi erővel vehetnék Motorola V3-at valahonnan zugpolcról, mert az tetszik! De nem fogok. :D

Nem!

(#104) madgie válasza SylverR (#103) üzenetére


madgie
titán

(#105) SylverR válasza madgie (#104) üzenetére


SylverR
senior tag

:(((
Az őszinte vélemény errefelé nem játszik, mi? Ha csak nem egyezik a nagytöbbségével. :))

Nem!

(#106) madgie válasza SylverR (#105) üzenetére


madgie
titán

Vegyél tükröst nyugodtan! Lehetőleg belépő Canont.

#107: alakul :)

[ Szerkesztve ]

(#107) SylverR válasza madgie (#106) üzenetére


SylverR
senior tag

Canon-nal haggyá'.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#108) SylverR válasza madgie (#106) üzenetére


SylverR
senior tag

Én hobbifotósként üzemelek, és szeretném leváltani hamarosan a Fuji S5800-asomat. Igy aztán már keresztül kasul átjártam a témát. A belépő Canonok eleve azon okból, hogy hardveresen elvannak maradva, szóba sem jöhetnek. A belépő Nikonok sem adják azt amit kellene, gondolok itt a 3000, 3100, 3200 szériára. Viszont az 5100 tudása, és képei már régóta tetsznek. Ez az egyetlen ami jobban tetszett mint az Olympus E-PL2. Egy darabig azt akartam. De mivel szeretnék éjszaka, vagy legalábbis kevés fényben is fotózgatni, elkell a nagyobb képérzékelő. Tessék. Leirtam miért nem látom a Panasonic értelmét. Ettől függetlenül persze lehet jó! Ahogy az Olympus négyharmadjai is azok. Csak nem ezért az árért szerintem. Lenne 150, egy szót sem szólnék. Akinek nem kell a nagy képérzékelő, nem kell a nagyobb obikinálat. Annak jók ezek a háromnegyedesek is.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#109) Ijk válasza SylverR (#108) üzenetére


Ijk
nagyúr

"De mivel szeretnék éjszaka, vagy legalábbis kevés fényben is fotózgatni"

Erre van egy nagyszerű találmány, a vaku. Egyébként akármilyen hihetetlen, a fényképezéshez fényre van szükség.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#110) SylverR válasza Ijk (#109) üzenetére


SylverR
senior tag

Igen, bizonyára a vaku vissza is fog érni 10-30 mp-en belül a Holdról, a bolygokról, a csillagokról... De még az égboltról is visszaérhet, fél másodperc alatt! Ugye? :U

Nem!

(#111) Ijk válasza SylverR (#110) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ahhoz nem magas érzékenység kell, hanem hosszú záridő. A Holdhoz speciel egyik sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#112) Dr. Akula válasza ati3x (#98) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"A technika persze segít, könnzít a dolgon, sokszor bizony nélkülözhetetlen.. Sokan próbálták már előttem is elmagyarázni ezt neked."
Láttam. Viszont nem kérdeztem. Csak a gép "minőségét". Nemtom minek kellett belekverni hogy ki mennyire profin forgatja. Schumacher Ladával sose fogja utolérni a Ferraris Baumgartnert.

A többit viszont köszi neked is. :)

(#113) schawo válasza SylverR (#110) üzenetére


schawo
titán

Ha éjszakai eget akarsz fotózni, akkor javaslom, hogy konzultálj madgie kartáccsal a megfelelő teknikát illetően :)

(#112) Dr. Akula
De egy ladás sumaher hülyére ver engem, téged, meg itt mindenkit, ha ferrariba ülünk, akkor is. A fotózás művészet, a fényképezőgép meg eszköz. Megvehetem a legprofibb festőállványt, meg ecsetet, attól még nem fogok tudni festeni. Idővel megtanulok valamennyire, de ha fejre állok, akkor sem az én képeimért harcolnak majd a sotheby's-nél. Ha van egy csöpp eszem, és festegetni szeretnék, akkor veszek egy olcsó ecsetet, állványt festéket, megtanulok pingálni, majd veszek egy kicsit jobbat, majd még jobbat stb, ha már tudom, hogy milyen kéztechnikát szeretek haználni. Nem dobok ki egy halom lét fölösleges cuccokra, amiről menet közben kiderül, hogy bár ku..a jók, nekem nem felelnek meg, mert mások az elvárásaim.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#114) Dr. Akula válasza schawo (#113) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért a lényeget értetted.

Nem célom legyőzni Robert Capát. De azt nem szeretném hogy vásárlás után bánjam meg hogy nem tudja azt amit kéne. Az autofókusz meg a képstabilizátor se a legprofibbak miatt került beépítésre.

[ Szerkesztve ]

(#115) schawo válasza Dr. Akula (#114) üzenetére


schawo
titán

A lényeg, hogy ezt is nyugodtan megveheted. Sőt, bármelyik cserélhető objektíves gép, vagy az említett Oly, Pana, Sony csúcskompaktok megfelelnek az alapvető elvárásaidnak. Valóban nagyságrendekkel jobb képekre képesek, mint bármelyik telefonba épített lyuk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#116) SylverR válasza schawo (#113) üzenetére


SylverR
senior tag

Lehetőleg nagy átmérőjű, és kis f értékű objektiv kell hozzá, meg egy nagy képérzeklővel megáldott, hosszúzáridős kamera. Illetve egy állvány. Majd ha valami nem megy, utána járok, vagy utána kérdek. :P
Arra nem lesz pénzem, hogy a fent emlitett objektivet beszerezzem, de sokkalta jobb eredményt érhetek el már a kitobival is, szemben a jelenlegi kamerámmal. Amivel mellesleg műveltem már csodákat. :P

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#117) schawo válasza SylverR (#116) üzenetére


schawo
titán

A szenzorok hajlamosak melegedni, de majd magad rájössz. :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#118) SylverR válasza schawo (#117) üzenetére


SylverR
senior tag

Kifejtenéd? Ha már igy mondod. Ugyanis sok ismerősömnek van DSLR-je, illetve használt azt, és mindketten jobban nyüstölik a kamerákat mint én eddig tettem valaha is. :U

Nem!

(#119) madgie válasza SylverR (#116) üzenetére


madgie
titán

Az objektív fontosabb, mint hinnéd, nagyon nem mindegy, mekkora a fényerő és egyáltalán rekeszelni kell-e a normális rajzért. Az igaz, hogy a D5100 Sony érzékelője minden szempontból jobb, mint a régi Pana érzékelők a Micro 4/3-ban (pl az E-PL2-ben is), de ha megnézel pár képemet a témában, akkor látszik, hogy nagyon sok egy mezei Panasonic GF1-gyel készült, ami kábé 40 ezer forintos használt árral rendelkező masina.

(#120) FEDman válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


FEDman
addikt

Őszintén reméltem, hogy mire vége a hétvégének már nem leszel itt téma..

Mennek itt a hasonlatok mindkét fél részéről, csak lényeg nem gazán jön át, amit pedig nord_ elég világosan és tömören összefoglalt.

Látom az orvosos hasonlat nagyon tetszik neked, így akkor még egyszer utoljára megpróbálok én is ezzel élni. Amit itt te művelsz az nem az az eset mikor elmész az orvoshoz és megkérdezed tőle, hogy mi a bajod. Amit itt most te művelsz az olyan mintha tartanának egy szakkonferenciát a rákkutatás legújabb eredményeiről, te meg ebbe belecsöppenve minden résztvevőhöz odamennél, hogy csúnyán köhögsz és megoldást nyújt e mindez a te problémádra? És lehet csak a lényeget mondják, mert az orvosi halandzsák piszkosul fárasztanak téged! :DDD

Amit itt most művelsz az ennek a topicnak a szisztematikus szétoffolása. És mindenki aki komolyan vesz és válaszol neked az is ugyanezt teszi, még ha jóhiszeműen is.

A tanulsága mindennek, hogy kérdezni nem szégyen, de azért mindennek megvan a maga helye. Itt is megvannak erre a megfelelő topicok, ajánlottak is neked ilyeneket. Ennek ellenére még mindig itt vagy és teszel rá, hogy a köhögésedet nem itt kezelik...

[ Szerkesztve ]

(#121) Stauffenberg válasza Dr. Akula (#112) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel a gépet még csak most jelentették be és épkézláb tesztek és tapasztalatok nincsenek róla, ezért nehéz megmondani 100%-kos magabiztossággal, hogy jó-e. A gyakorlat viszont azt mutatja az elődök és a gyártóba vetett bizalom alapján, hogy jó gép lesz.

A többi okoskodásod meg ismételten arról szól, hogy direkt érteni sem akarod, hogy miről beszélünk. Ha már folyton autós példák, ezen az analógián haladva, te nem akarod érteni, hogy az autóban a pedálok, kormány és a váltó mire jók... te csak bele akarsz ülni, hogy menjen. Ezzel viszont el sem tudsz indulni vagy ha igen, akkor rögtön egy falnak csapódsz. A fényképezőgépekben van automata mód, de azokkal nem fogsz jobban exponált fotókat készíteni, mint akármilyen más fos fényképezőgéppel így meglehetősen hatalmas pazarlás egy GX7 árát eltapsolni, hogy aztán szar fotókat gyárts vele (és a szar itt nem arra értendő, hogy mennyire művészi, hanem csak a technikai oldalára, pl: zajos, bemozdult, túl sötét, túl világos, stb). Mellesleg visszatérve az autókhoz: Hamarosan azokban is megjelenik a gombnyomásra "vezetés" (többek között a Google is dolgozik a rendszeren), amikor csak beírod a GPS-be a célállomásod és az autó magától odavisz. De ebben sem élmény nincs (ne feledjük, a fotózás nem csak a végeredményről szól, hanem az egész folyamat élvezetéről), másrészt ha a rendszer hülyeséget akar (pl: egy rossz szenzor miatt halálra gázol négy kisgyereket a zebrán), akkor sem takarózhatsz azzal, hogy "de hát én nem akartam érteni a vezetéshez, csak a gombot akarom nyomkodni".

Ha csak automata módban használod és nem akarsz (nem is tudsz) befolyással lenni az expozícióra, akkor semmivel sem lesznek jobbak a fotóid, mint egy harmad ennyibe kerülő sokkal olcsóbb gépvázzal. És akkor a minőségi objektívekről nem is beszéltünk, de gondolom azt sem akarod egy szemernyit sem megtanulni, hogy mitől minőségi egy objektív és hogyan hozzuk ki belőle a maximumot és persze miért az objektív a legfontosabb a fotó minőségét tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#122) Dr. Akula válasza FEDman (#120) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Beszólni jöttél? Kérdeztem valamit, jöttek a terelések, aminek köze nicns ahhoz amit kérdeztem és még nekem kell magyarázkodni miatta? Elmondtam már 100x hogy arra vártam csak kérdést amit kérdeztem, a többire nem. De te újra tereled a témát...

"Amit itt most művelsz az ennek a topicnak a szisztematikus szétoffolása."
Nem, az az amit te most csinálsz. Minek kell még mindig ezen lovagolnod (most épp neked)? Ez a hsz-ed szerinted építő jellegű volt? Nem! Felesleges vita gerjesztését szolgálja? Igen! Akkor ki is itt a troll?

Szerintem be lehetne végre fejezni az okoskodást, beszólogatást.

(#123) Dr. Akula válasza Stauffenberg (#121) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem nem én nem értem. Csak 1 példa: lejjebb mondtátok hogy sötétben fényképezéshez minél kisebb F-es objektív kell. Tehát mégiscsak van itt technikai paraméter ami számít. Nyilván ha mindegy milyen lenne, nem kéne kiemelni. Pontosan az ilyen dolgokra kérdeztem rá, de ezt már elmondtam párszor, csak mindig jön valaki aki újra meg újra belerángatja a fotóművészet témát, de nemtom minek. Azért volt aki megértette, és tudott hasznos dolgokat is leírni.

"Ha csak automata módban használod és nem akarsz (nem is tudsz) befolyással lenni az expozícióra, akkor semmivel sem lesznek jobbak a fotóid, mint egy harmad ennyibe kerülő sokkal olcsóbb gépvázzal."
Azért csak számítanak itt ilyen apróságok mint szenzorméret (és ki tudja még mi)? Eltekintve attól hogy ki fotóz vele, tegyük fel hogy ugyanaz.

(#124) Stauffenberg válasza Dr. Akula (#123) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Azért csak számítanak itt ilyen apróságok mint szenzorméret (és ki tudja még mi)? Eltekintve attól hogy ki fotóz vele, tegyük fel hogy ugyanaz."

Ezért mondtam/mondtuk, hogy a fotós tudása számít, mert CSAK ezzel hozható ki a gépből az amire technikailag képes. Te kifejtetted, hogy csak automata módban akarod nyomkodni az exponáló gombot és nem vagy hajlandó kísérletet sem tenni az expozíció megértésére. Így viszont nem tudod kihasználni azt a pluszt, amit a GX7 jelent, mondjuk egy jóval olcsóbb Olympus E-PM2-vel szemben (azért mondom az Oly-t, mert az is micro4/3 rendszer).

Amit te követsz, az egy olyan elv amit manapság nagyon sok önmagát fotósnak nevező egyén követ. Azt hiszik, hogy tudás nem kell hozzá, csak a pénzt beleborítani egyre jobb felszerelésbe, aztán csak gyártják a középszerű, fos fotókat és arra verik a nyálukat fórumokon, hogy milyen zajszintet meg dinamikát tud a vázuk, közben ez egy elég jelentéktelen fokmérője a FOTÓ minőségének... ez csak a VÁZ minőségére utal. Te háttérkép minőségű fotókat akarsz és ezeket egyáltalán nem nehéz kivitelezni igen jó minőségben ha van mögötte némi tapasztalat és tudás, pont az amitől te mereven elzárkózol.

(#125) FEDman válasza Dr. Akula (#122) üzenetére


FEDman
addikt

Olvass kicsit vissza az itteni legelső hozzászólásodra kapásból megkaptad az erre adható lehető legjóindulatúbb és leghasznosabb választ. Persze szegényt egyből kioktattad, hogy azért az nem úgy van, hogyha neked valamire szükséged van akkor pont neked kelljen azért erőfeszítéseket tenned. :F

Ez előtt a hozzászólás előtt normális beszélgetés folyt itt egy frissen bejelentett fényképezőgépről. Mióta betoppantál azóta GX7 helyett itt szinte csak arról szól minden hogy te hogyan tudod megspórolni a megspórolhatatlant.

Persze így végigolvasva ezt a topicot nyilván velünk van a baj és semmiképp se arról van szó, hogy te tévedtél egy pöttyet a kérdéseddel..

Részemről ezzel befejeztem, ha eddig nem sikerült észrevenned azt hogy mi is az ami itt zajlik akkor ezután se fogod.

(#126) Dr. Akula válasza Stauffenberg (#124) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Te kifejtetted, hogy ... nem vagy hajlandó kísérletet sem tenni az expozíció megértésére."
Ilyet nem állítottam, most se én teszem. Én azt mondtam hogy hagyjuk már a ki mennyire ért hozzá témát, maradjunk a FIZIKAI paramétereknél! Adott 2 gép, egyik jobb, másik nem (és most megint ne legyen vita abból hogy miben jobb, tf. hogy pont abból a paraméterből ami épp kell). És adott UGYANAZ a fotós. Szerinted lesz különbség a 2 géppel készített fotóiban? Nyilván nem véletlenül kerül egyik 40k-ba, a másik meg millióba.

"Amit te követsz, az egy olyan elv amit manapság nagyon sok önmagát fotósnak nevező egyén követ. Azt hiszik, hogy tudás nem kell hozzá, csak a pénzt beleborítani egyre jobb felszerelésbe"
Senki nem állított ilyet. Nyilván ha lesz gépem, majd elkezdek vele komolyabban foglalkozni hogy mit lehet kihozni belőle. Tf. hogy csak a 10%-át tudom kihasználni a tudásának. Egy jobb gép 10%-a biztos több lesz mint egy rosszabb 10%-a, ebben szerintem egyetérthetünk.

(#127) Dr. Akula válasza FEDman (#125) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem oktattam ki senkit, csak nem kértem az "olvass utána" szintű kioktatásokból. Nem azért tettem fel egy kérdést hogy legyen mire beszólni. Te ha elmész dokihoz, az meg mond neked egy latin szakkifejezést, akkor mit reagálsz? 1. "Jó, köszi, majd otthon utánanézek a neten ez mit jelenthet." 2. "Kifejtené úgy hogy én is megértsem?" Én az utóbbit tettem. Igen, bevallom hogy nem értek hozzá (különben nem is kérdeznék, hisz tudnám), és csak azoktól vártam választ akik képesek rá. Nem kötelező mindenkinek reagálni.

"Persze így végigolvasva ezt a topicot nyilván velünk van a baj és semmiképp se arról van szó, hogy te tévedtél egy pöttyet a kérdéseddel.."
Adott egy cikk, aminek van egy topikja. Feltettem egy hozzá kapcsolódó kérdést. Mégis szerinted hol kellett volna? Arról is én tehetek hogy azóta is csak az "aki jobban ért hozzá az jobb fotót tud csinálni" a téma? Nem lehetne ezt végre befejezni?

"itt szinte csak arról szól minden hogy te hogyan tudod megspórolni a megspórolhatatlant"
És miért erről szól? Ezt kérdezem én is.

(#128) k1csi válasza Dr. Akula (#122) üzenetére


k1csi
senior tag

Többen több aspektusból válaszoltak már, hogy szuper kis váz lett ez, hozza a kategóriában ezért a pénzért ma elvárhatót.

Full automata módban viszont sem ez sem más váz nem fogja neked garantálni, hogy jó fotóid legyenek.

A fotózásban kompromisszumok vannak és egy gép (sem ez sem más) helyetted nem fogja tudni kitalálni neked mi a fontosabb.

Nézzük pl. az f számot. A kisebb szám több fényt jelent (kevesebb zaj) viszont ennek az ára az, hogy az élességi síktól távoldva gyorsan életlen lesz minden (fizikai korlát; nem ha nem érted el kell fogadni, hogy ez ilyen). Honnan tudhatná a gép, hogy neked a minél nagyobb mélységélesség a fontos (minden éles legyen; viszont ez vagy hosszú záridőt vagy több zajt jelent) vagy nem gond az, hogy csak valami éles (amit egyébként is ki akarsz emelni; mert hangsúlyozni akarod) a többi meg lehet életlen?

Röviden: A fotós cuccok eszközök bizonyos korlátokkal. Ha nem érted mik ezek akkor sem választani sem jól beállítani nem fogod tudni. Automata módban csak jó adag szerencsével lesznek jó fotók. Nem csak ezzel, hanem lényegében bámilyen más géppel.

Ez itten pedig egy adott váz bejelentéséhez kapcsolódó fórum, nem egy tanfolyam fóruma egyébként is száz meg száz oldalakat lehetne írni arról, hogy mihez mi a jó gép vagy jó beállítás. Azaz a kérdéseid többsége off-volt és nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy mindezt nem látod.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#129) Stauffenberg válasza Dr. Akula (#126) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Én azt a technikát ismerem hogy belenézek és kattintok." - forrás: Önmagad

Pontosan ezt állítottad. Amúgy meg tényleg valami komoly gond van veled ha nem érted a leírt magyar szavakat. Miért jössz ezzel a "tegyük fel hogy ugyan az a fotós" felvetéssel újra és újra?

Le lett írva érthetően és világosan: A fotós dolga, hogy kihozzon mindent a gépből. Egy jó fotós a jobb vázból többet hoz ki, aki meg nem ért hozzá, az a fapadosabb és a profi vázból egyaránt tökéletesen ugyan azt a szart fogja kihozni.

Mi nem érthető ezen?

(#130) Dr. Akula válasza Stauffenberg (#129) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, most (még) ezen a szinten vagyok. De nem mondtam hogy nem fogok majd jobban megismerkedni vele, ha lesz mivel. Én ezzel az idézett mondatommal arra utaltam hogy nem vagyok profi fotós, ne szakszavakkal dobálózzunk (legalábbis amennyire lehet), hanem vegyük úgy mintha bemennék egy fotós boltba és kérdeznék az eladótól.

Szerinted egy Schumacher ugyanazt tudja kihozni egy Ladából mint egy Ferrariból? Vagy akár én? Lehet hogy én csak a 10%-át, de nem mindegy minek a 10%-át. Én se értem hogy ezen mit nem lehet érteni.

De szerintem hagyjuk mert úgy látom kevés kivételtől eltekintve mindenki csak újabb beszólásra használja a topikot, értékelhető válaszra nagyon kevesen méltattak.

(#131) Gondwana válasza Dr. Akula (#130) üzenetére


Gondwana
addikt

Arra meg már ne is térjünk ki, hogy szerintem te évek óta nem is láttál Ladát (nekem a van, és tömegesen azt hiszik, hogy a kocka után volt még Samara, és ennyi. Az ő bajuk, meg is érdemlik, hogy rönyót vegyenek.)...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#132) Dr. Akula válasza Gondwana (#131) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem semmire ne térjünk ki, mert az egész "vita" abból indult hogy egyesek kényszeres kitérőt tettek hogy legyen mibe belekötniük.

(#133) Stauffenberg válasza Dr. Akula (#130) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Annyit okoskodtál meg jöttél hasonlatokkal a HOZZÁÉRTÉS TELJES HIÁNYA mellett, hogy most már épp elég is lesz. Miért vitatkozol bevallottan laikusként azokkal, akik értenek hozzá, több éves (akár szakmai) tapasztalattal rendelkeznek? Te mindenáron fordítva akarod megülni a lovat és amit te kötekedésnek nevezel az csupán a ló helyes "használatára" vonatkozó jó tanácsok egész sora.

Aki nem ért hozzá, annak ott vannak a kompakt gépek meg az olcsóbb belépő DSLR/MILC vasak, amiket pont az olyanoknak terveznek, mint Te. Felőlem aztán vehetsz olyan drága gépet/rendszer amit csak akarsz hozzáértés nélkül (erről még SENKI nem akart téged lebeszélni), de éppenséggel felesleges addig amíg alapfogalmakkal nem vagy tisztában.

A GX7 nem egy tanulógép, de persze ha ezen akarsz tanulni, akkor szíved joga. A váz bizonyára elég jó lesz még egy tapasztalt fotósnak is, így ez egy akkora cipő amibe még bőven van hova belenőnie a lábadnak. Csak azt ne gondold, hogy 300 ezerből megúszod, ugyanis még minimum ugyan ennyit simán el lehet költeni minőségi objektívekre és azzal még nem is mondtam sokat.

[ Szerkesztve ]

(#134) Dr. Akula válasza Stauffenberg (#133) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Zavar hogy nálad kevébé hozzáértők is fel mernek tenni kérdéseket? Ez valami kiváltság lenne itt? Nem én hoztam fel a "ki mut tud" témát (se), amin annyi ideje lovagoltok már. Konkrét kérdéseket tettem fel, konkrét válaszokat vártam - azoktól akik tudnak és hajlandóak válaszolni rá. Más nem kell, főleg fikázás nem. Olyan ez mintha bemennék egy fotós boltba és kérdeznék az eladótól. Gyanítom ott se zavarják el a kezdőt. Vagy legalábbis ott nem, itt már nem vagyok ebben biztos.

Igen, láttam hogy az optika is húzós tétel, és számítottam is rá. Nem biztos hogy ezt fogom venni, de legalább tudni fogom hogy ennyibe kerül a minőség, és utána el tudom dönteni szánok-e rá annyit vagy nem, nem kísérletezem olcsóbbal és várom a lehetetlent. Ennyit akartam csak elejétől fogva.

(#135) Stauffenberg válasza Dr. Akula (#134) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Neked nem az a bajod, hogy kezdő vagy, hanem az, hogy ezt a titulust ki is kéred magadnak és különleges bánásmódot követelsz. Gyere át a vásárlási tanácsadó topikba, ahol ezernyi kezdőnek segítettünk már gépet választani, de elég ritka, hogy pár jó tanácson (pl: tanuld meg az expozíció alapjait) nem kezdenek kiakadva gőgösen veszekedni, hogy dugjuk fel magunknak a tanácsainkat, hanem esetleg még könyv ajánlót is kérnek a tanuláshoz és megköszönik.

Te felsoroltál egy csomó helytelen példát és marhaságot, amit ha bárki aki ért hozzá ki merészel javítani, akkor az csakis egy kötekedő, kezdőket utáló barom a szemedben... Akik ráadásul nem is értik amit mondani akarsz. De! Nagyon is értjük, ezzel foglalkozunk már sok éve és mit gondolsz, szerinted viccből mondunk ellent? :D lol...

(#136) gianni85 válasza Dr. Akula (#134) üzenetére


gianni85
veterán

Én egy éve foglalkozok komolyabban fényképezéssel, bár még abszolút kezdőnek tekintem magam. Azt mondom, minimális tapasztalat nélkül felesleges túlkölteni magad. (Bár aláírásod alapján nem okozhat gondot az ár) Ha most kezdenék bele a fotózásba, egy Fuji X20-ast vennék. Ha komolyan gondolod, pár évig biztos nem növöd ki, ha meg nem, akkor jobb gépre nem igen lesz szükséged.

(#137) Dr. Akula válasza Stauffenberg (#135) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kikértem, csak közöltem, pont azért hogy lássátok milyen szintű választ szeretnék. Mint amilyet egy fotósbolti eladótól. Lehet hogy nem lesz túl egzakt, de nagyvonalakban valami iránymutatást azért így is lehet adni. Mivel magamtól nem tudom kitalálni hogy egy ilyen gép mint ami a cikkben szerepel az egy minimum szint az elvárásaimhoz, vagy a maximum, ezért kérdeztem. Ha ennél olcsóbb / gyengébb géppel nem megvalósítható, akkor tudom hogy ez alatt ne is próbálkozzak. Ha meg a feleennyibe kerülő is simán megteszi, akkor meg ne adjak ki ennyi pénzt. (Nehogy valaki megint behozza hogy a tudás is számít, már kiveséztük.)

Písz! :)

(#138) sideburns


sideburns
aktív tag

A legzavaróbb az egészben, hogy a fotózás iránt érdeklődök mindig ilyen elvont fogalmakkal jönnek hogy "de szép kép" meg "de szép bokeh", de sosem írnak mellé SI mértékegységet, így honnan tudhatná bárki, hogy mennyire is szép a kép meg mennyire krémes a bokeh... ;]

(#139) jjeahh


jjeahh
nagyúr

két oldalt végiggörgettem már, és még mindíg egymást bosszantjátok ;]

Dr. Akula, azt hiszem én már megválaszoltam a kérdésedet: [link] [link]

Stauffenberg, Dr. Akulát sztem úgysem tudod meggyőzni az igazadról, előttünk meg nem kell semmit bizonyítanod, úgyhogy... :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#140) SylverR válasza madgie (#119) üzenetére


SylverR
senior tag

Tudom, hogy számit az objektiv. Amit ezzel kapcsolatban tehetek az az, hogy nézegetem a dpreview tesztjeit. Mert az egyik fontos tényező az átmérő, ezt magam is megnézhetem... Viszont számit az is, hogy milyen minőségűre sikerül az adott széria. Ez pedig kizárólag kipróbálás útján teszthelhető.
Nekem főként portrékhoz, időjárási jelenségekhez, időnként asztrofotózásra, és természetfotózásra kell a kamera. Tehát minden téren kell, hogy valamit adjon. Ezért döntöttem az 5100 mellett. Nem belépő szint már, de nem is felső kategória. Ráadásul 2 éves, vagy 3? Most jött ki az utódja, igy most még olcsóbb. Tehát kifejezetten megéri. (amúgy elvileg 1 nyarat megélt, használtat fogok kapni ha minden igaz. ha nem, jövök és rákérdezek, mit vegyek. maradjak az 5100-nál, vagy mást.) Megértem én, hogy jók a kis négyharmados kamerák is. Én is imádtam őket. Imádom őket. Picik, kompaktak, de jók. Az egyetlen gond velük a kicsi objektiv méretek (kevés fényerő), és a kis választék. Ráadásul valahogy eltudom képzelni, hogy egy Pen gyorsabban szétesik a kezem alatt, mint egy masszivabb D5100. Oké-oké. A Fujim se esett szét. Szóval valószinűleg ez nem lesz gond. :) De ha már DSLR, szeretném nem 5 évig használni csak. Szóval mint irtam is. Átjártam, keresztül-kasul a témát. Értek is hozzá valamelyest. Nem vagyok profi, tény. De azért nem is vagyok kezdő. Teljesen manuálisan használom a Fujim is, utóbbi időben még a manuális fókuszt is bevetettem a Hold, és felhőképeknél, csak mert a szerencsétlen képtelen volt fókuszálni. :U

A fenti képgallériád meg majd még átnézem. De ezek nem a Pana kamera teljesitményét mutatják, hanem azt, hogy milyen zseniális fotosopper vagy. Amit én soha nem fogok elérni, de nem is baj. :B

@Dr.Akula:
Ez a kamera nem neked való! Ismerem az érzést, amivel bajlódsz. Hogy nehogy később ne legyen elég a kamera a számodra... De hidd el. Jobban jársz egy olcsóbb kamerával. Te nem fogod tudni kihasználni a teljesitményét jelenleg. És nagyon sok időbe fog tellni mire kiismered. Addigra meg lehet leharcolod.
Megveheted, ha van rá fél millád. De szerintem egy Olympus PEN-nel többre mennél. Kicsi, kompakt, és full manuális. Viszont tud automatikusan is képeket lőni. Arra amire neked kell, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#142) jjeahh válasza SylverR (#140) üzenetére


jjeahh
nagyúr

atyaúristen, minden mással egyetértek, de még hogy az objektívméret befolyásolja a fényerőt? :Y és mft-re ebből kifolyólag rossz minőségű obik vannak? :Y meg hogy a d5100 masszív és a pen-ek szétesnek? :Y most sokkot kaptam :C
úgy a kezedbe adnék most egy acél-alu pen-t, vagy ne adj' isten egy időjárásállő om-d-t, egy f0,95-ös noktor vagy nokton-al... :D vagy egy pen mini-t f1,7-es pana palacsintával... ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143) SylverR válasza jjeahh (#142) üzenetére


SylverR
senior tag

A lencseméret... Hogy mennyi fény jut be.
Azt sem mondtam, hogy a D5100 massziv, és a Pen szétesik. Csak annyit irtam, hogy masszivabbnak tűnik. De természetesen nem ezért döntöttem az 5100 mellett. Csak hozzáfűztem. Lehet erősebb a felépitése. Nem tudni. Használattal lehet ezt is kideriteni.

Jó. Hát strapafotógépek közül kizárólag Olyt vennék, az tűnik a legerősebbnek. :D :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#144) Stauffenberg válasza SylverR (#143) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A lencseméret... Hogy mennyi fény jut be."

Az a szó amit keresel az a viszonyméret vagy viszonylagos nyílásméret, aminek a jelölése "f", de elég ha csak blende vagy rekeszérték néven emlegetjük. Azért is viszonylagos, mert nem függ az objektív lencséjének/lencséinek átmérőjétől. Kézenfekvő példa, hogy az objektíved a legtöbb fényt a legtágabb blende mellett engedi át, de ha lerekeszeled egészen szűkre, attól még nem változik a lencsék fizikai mérete.

[ Szerkesztve ]

(#145) Gondwana válasza SylverR (#143) üzenetére


Gondwana
addikt

A lencseméret... Hogy mennyi fény jut be.
Ez a szerencsétlenség csak f/5.6, ehhez képest ezek a vackok meg f/1.7 meg f/1.8, vagyis durván 10-11-szer annyi fény jut át ezeken a kis vackokon, mint az első képen láthatón.
(Méret inkább a csajoknál számít, de sokszor ők is a technikásat szeretik)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#146) SylverR válasza Stauffenberg (#144) üzenetére


SylverR
senior tag

Ezt tudom. De akkor mégis mi értelme a 82 milis palacsintaobiknak?

@Gondwana: mi lenne ha visszavennél picit? Nem szidtalak sem téged, sem mást. Lehet épitőjellegű választ is adni. :N

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#147) jjeahh válasza Gondwana (#145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD

amúgy amíg nem ástam bele egy kicsit magamat, és nem volt gépem sokáig én is abban a hitben éltem, hogy a nagyobb a jobb, ha hosszra nem is, de legalább vastagságra, átmérőre...sztem ezzel szinte mindenki így van az elején...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148) orbano válasza SylverR (#146) üzenetére


orbano
félisten

pl?

A vér nem válik VAZZE!™

(#149) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na jó, én most olvasom, hogy az e-p5-ben a focus peaking csak af obikkal működik mf módban...ennek számomra így nem sok értelme, pedig az egyik általam legjobban várt funkció mft rendszerre a manuál obik miatt...gondolom gx7 esetében is hasonló a helyzet... :U ezt eddig miért nem mondta senki?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#150) madgie válasza jjeahh (#149) üzenetére


madgie
titán

Én szívesen megmondom neked ezentúl, ha elküldöd nekem az épp' aktuális sztárgépet nekem :))

Gondolod nekem amúgy nem szívfájdalom, hogy a neten található négyszázhatvan tesztoldalból sem szokott kiderülni, hogy mit tud mondjuk az adott gép éjszaka, fél- egyperces expozíciós időkkel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.