Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) jjeahh válasza madgie (#150) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az ilyen dolgok absz. irritálnak, eddíg mindenhol azt olvastam, hogy van, és működik és kész...szóval, ha tesztek alapján megvennék ma egy e-p5-öt, lehet, hogy holnap már árulnám... :DDD ki tudja mi nem működik még rajta úgy, ahogy szeretném...a szívás az, hogy áruházakban, oly boltban sem lenne pofám feltekerni rá egy manuált, illetve eszembe sem jutna...sokszor azt sem engedik, hogy bekapcsoljam...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#152) FEDman válasza madgie (#150) üzenetére


FEDman
addikt

De ha már a hosszúexpo felmerült, akkor csak halkan megjegyezném, hogy nagyon úgy néz ki a GX7 mégse a GH3 féle Sony szenzort, hanem egy tényleg saját fejlesztésű lapkát kapott. Ami ugyan várhatóan jó lesz, de
hosszúexpoban speciel nagyon úgy fest továbbra se fog túl nagyot domborítani.

GH3 max expo: 60 minutes
GX7 max expo: 120 seconds

(#153) schawo válasza jjeahh (#151) üzenetére


schawo
titán

Olyboltban nyugodtan feltekerhetsz rá manuálist. Sőt az E-M5-t OM obival is demózták annó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#154) ati3x válasza FEDman (#152) üzenetére


ati3x
senior tag

Jaja. Régen, évekkel ezelött a pixinfon mindig volt hosszú expos teszt. Zajosodás, hotpixel stb. De már régen nem csinálják sajna. Lehet hogy egyszerübb asztrofotos forumokon körülnézni. Pl cloudynights...

(#155) orbano válasza jjeahh (#151) üzenetére


orbano
félisten

megrendeled vebsoppból, kiprübálod, nemtetszik, visszaköldöd. buktál egy postaköltséget, nagy kunszt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#156) Stauffenberg válasza orbano (#155) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ja, tök jó ötlet! Csak a kereskedővel b*szol ki, aki utána már nem adhatja el új termékként és jó eséllyel bukja az árrést rajta.

Ha van még hasonlóan jó ötleted, akkor mond csak!

Inkább el kell menni a gyártó vagy a kereskedő bemutató termébe, ahol felteheted rá a saját objektíved, beleteheted a memóriakártyád és kipróbálhatod a demó példányt.

(#157) orbano válasza Stauffenberg (#156) üzenetére


orbano
félisten

törvényi kötelezettsége, amit nagyon jól tud, amikor webshopot nyit. ez a webshop lényege. ha már elveszi a kenyeret a bemutatótermektől, mert alá tud menni árban az alacsonyabb üzemeltetési költségek, stb. miatt akkor sakkozza ki magának. egyébként pedig lazán eladják újnak...
ha van még hasonlóan jó kérdésed, akkor mondd csak, szívesen felvilágosítlak kereskedelni kérdésekben ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#158) madgie válasza orbano (#157) üzenetére


madgie
titán

Nem ,a webshop lényege az, hogy ki se kell mozdulni a lakásból a cuccért.

(#159) Stauffenberg válasza orbano (#157) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A törvény meg azt sem tiltja, hogy az utcán szándékosan telibe fröcsköljelek egy pocsolyába hajtva, mégsem teszem, mert gerinctelen dolog.

Az érintett törvény jóhiszeműen a fogyasztót védi minden olyan körülmény esetére amire felesleges külön törvényt gyártani. Attól, mert rosszhiszeműen vissza lehet azzal élni, még nem biztos, hogy kell is, főleg tanácsolni nem érdemes ilyesmit.

"ha már elveszi a kenyeret a bemutatótermektől"

Nem tudom hol éltél te az elmúlt 5-6 évben, de ha tudsz akár csak egyetlen bemutatóteremmel rendelkező boltot mondani, melynek nincs webshopja, akkor elismerem, hogy igazad van. Egyébként meg egy kis erőfeszítésen és munkán kívül semmibe nem kerül, hogy valaki a bolthelysége/bemutatóterme mellé egy webshopot elindítson. Teszik ezt nagyon sokan, mert ez egy vásárlói igény. Ha a kóla árusnak azt mondják, hogy mostantól nem kólára hanem limonádéra van igény, de ő erre nem hajlandó, akkor megérdemli, hogy éhen haljon.

Amúgy meg ha megfordítjuk a dolgot, akkor a webshopba visszaérkező terméket elég csak kicsit összetörni és nem köteles visszavenni. Kíváncsi vagyok mennyire ennéd a kefét, ha a béna ügyeskedésed fordítva sülne el és sem termék, sem visszakapott pénz. Én jót röhögnék.

Akkor egy használható tanács: Menj el a bemutatóterembe és ha tetszik, megfelel, akkor vedd meg helyben vagy rendeld meg a webshopból.

[ Szerkesztve ]

(#160) SylverR válasza orbano (#148) üzenetére


SylverR
senior tag

Tamron Nikon 24-70/F2.8 SP VC USD objektív

Nem palacsinta, nem is fix, de 82mm-es. Ha nem függ a fényerő az utolsó üvegdarab átmérőjétől, ez miért ekkora?

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#161) jjeahh válasza SylverR (#160) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez f1.4 pl: :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#162) SylverR válasza jjeahh (#161) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem érdekel, hogy ha létezik kukacvastagságú obi 1.4-es f értékkel. Az érdekel, hogy ha nem függ a kép minősége - lehet eddig rosszul fogalmaztam - az objektivben összegyűlő fény mennyiségétől - mivel a szélesebb objektiv várhatóan belül is szélesebb, ergo több foton gyűlik össze, legalábbis elméletben - akkor mi a frászért készül 82 mm-es? Nem trollkodni kell, meg cukkolni, meg lehülyézni, stb. Hanem válaszolni. :(((

Nem!

(#163) jjeahh válasza SylverR (#162) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocs...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164) Gondwana válasza SylverR (#162) üzenetére


Gondwana
addikt

Más miatt kell ilyen hatalmas első lencse, itt ugyanakkora a szenzor, mint Nikonéknél DX-en, mégis f/2 a lencse 12mm belépő pupillával, ami 2x annyi fény ugyebár, mint egy f/2.8 lencse.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#165) orbano válasza SylverR (#160) üzenetére


orbano
félisten

nem tom, ez valami lencse design dolog, régen olvastam valamit róla de elfelejtettem :) a fényerő szempontjából a blende átmérője számít.

A vér nem válik VAZZE!™

(#166) Ijk válasza SylverR (#162) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért általánosságban elmondható hogy annál jobb egy objektív, minél több üveg van benne. Meg drágább is. ;]
Persze lehet ellenpéldákat felhozni ezen durva ökölszabály ellen, de van benne igazság.
Szenzorméretre ugyanez vonatkozik, minél nagyobb annál jobb. Nem véletlen használ rengeteg profi közép és nagy formátumot, hatalmas objektívekkel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#167) SylverR válasza Gondwana (#164) üzenetére


SylverR
senior tag

Oké. Gondolom akkor a látkép kisebb területéről való minél több foton begyűjtése a cél, ezért szoktak nagy méretű lencséket szerelni a teleobikra. Mivel egy távoli képet akarunk rögziteni, ezért a táj kisebb területe vetül a chipre, de éppen ezért kevesebb a fényerő is. Emiatt növelik a fénygyűjtő (több lencse, vagy nagyobb lencse) képességét. Remélem nem mondok hülyeséget.

Igy már azt hiszem oké. Tehát fix obinál elég a kicsi, csak nagy zoom-átfogású, vagy kimondott teleobjektivek esetén kell vagy nagyobb lencséjű, vagy hosszabb (több lencséjű) objektivet választani. Persze mint ahogy a felbontásnál is a megapikszel hajtásban, úgy itt is vannak kivételek.

@Ijk:
A fenti neked is szólt, és köszönöm a részletesebb magyarázatot. És remélem nem irtam baromságot. :D

@jjeahh:
Oké-oké. Talán kicsit túl reagáltam. Bocs. De látom azért meghozta az eredményét. :P
Csak már elegem volt kissé, hogy bárhova irok, igy fogadnak... Lehet nincs megfelelő humorérzékem az ilyen helyzetek kezelésére.. :))

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#168) jjeahh válasza SylverR (#167) üzenetére


jjeahh
nagyúr

semmi gond ;)

(#166) Ijk: ez már tényleg nem igaz...mármint a szenzorméret. lehet, hogy régebben így volt, de ma már árnyaltabb a helyzet...az egyetlen amiben egy régi ff szenzor is veri a mai kisebbeket, az a háttérmosás, amit ugy-e valamennyire lehet szuperfényerős obikkal ellensúlyozni. íme egy mai mft, aps gép, és egy régi full frame:

és egy aps, ff, középformátum összehasonlítás mérések alapján...

szóval a szenzorok, képfeldolgozás rohamosan fejlődik, és nem igazán lehet kijelenteni, hogy a drágább, nagyobb a jobb...ha komolyabb gépet szeretnél vásárolni, és érdekel a téma ennél sokkal jobban bele kell ásd magad manapság...sokszor kompaktok is hozzák már egy régebbi dslr szintjét zaj-dinamikában. de már tényleg abbahagyom itt az off-olást, ez már ki tudja hányadik oldal, ami nem gx7-ről szól... :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169) orbano válasza jjeahh (#168) üzenetére


orbano
félisten

ha ugyanazzal a technológiával gyártasz le egy 1" és egy FF szenzort, ugyanolyan pixelszámmal, akkor biztos, hogy az FF jobb lesz. szerintem ő így értette.

A vér nem válik VAZZE!™

(#170) orbano válasza Ijk (#166) üzenetére


orbano
félisten

minél kevesebb lencse van benne annál jobb. az ideális az lenne, ha nem lennének benne lencsék, hanem valami tökéletesen formált erőtér terelné be teljesen homogén módon a fotonokat. minél több lencsén halad át a fény, annál jobban csökken a fényerő, a kontraszt, az élesség, és jönnek elő minél látványosabban a képi hibák.

A vér nem válik VAZZE!™

(#171) Ijk válasza jjeahh (#168) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nagyon különböző fejlettségű érzékelőket dobáltál be, konkrétan az 1Ds és az E-PM2 között több mint 10 év van. Mondjuk beszédes hogy az 1Ds ókori érzékelője milyen szépen helytáll, annak köszönhetően hogy FF. Azért egy Oly E1-et megnéznék mellette pontozásban.
Ha mai érzékelőket összehasonlítasz, akkor bizony a FF érzékenységben magasan a 4/3 és az APSC felett áll, dinamika tartományt tekintve is előnyben vannak. A középformátumú gép ilyen pontozós összehasonlításban nyilván nem fogja megmutatni mit is tud igazán, főleg magas iso-ban húzzák le, mivel ezekben CCD dolgozik.
Mondjuk a velük készült képek inkább beszédesek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#172) jjeahh válasza Ijk (#171) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, direkt dobáltam különböző fejlettségű érzékelőket, hiszen itt csak méretről volt szó, fejlettségtől, évtől stb. függetlenül...amúgy van igazság benne, hogy a nagyobb jobb, de azért ennél bonyolultabb a dolog, nem mindíg, minden szempontból igaz...mai fejlesztéseket is össze lehet dobni párat, pl e-pm2 vs akármilyen friss aps canon, vagy nikon d7100 vs eos 6d

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173) Stauffenberg válasza Ijk (#171) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért ez nem teljesen igaz, mert ha megnézed a DxO méréseit, akkor a Sony szenzoros Nikon és Pentax gépek dinamikában és színmélységben megeszik az ÖSSZES Canon vasat, beleértve az FF vázakat is, itt pedig bőven akad köztük APS-C. Beszédes, hogy ha a dinamikára szűrsz rá, egészen a 71. helyig kell lapoznod, hogy egyáltalán lásd a Canon nevét (EOS 6D), előtte pedig minden megfordul a Micro 4/3-os Olympustól az olcsó belépő APS-C Pentax, Nikon, Sony vázakon át az FF Nikonokig. Mondjuk a Canon meg a jel/zaj arányban képes igencsak megfordítani az egész versenyt.

Amúgy én is a nagyobb szenzorra szavazok, több más szempontból is, amit a DxO nem mér. De azért az régen nem igaz, hogy technikai szempontból (érzékenység, dinamika, színmélység, stb) az FF szenzoroknak hatalmas a fölénye.

[ Szerkesztve ]

(#174) Ijk válasza jjeahh (#172) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván nem azt mondom hogy az első érzékelőket hasonlítsuk a maiakhoz. De például azon a tényen a fejlesztések sem változtatnak hogy a D50-em képminőségét mai napig egyetlen csúcskompakt sem hozza. Talán a sony rx100 amit mellé-elé tennék, de abban is elég nagy érzékelő munkálkodik.
De alacsony iso-n bármelyik őskori digitális APSC vagy FF váz kiváló minőségű képeket készít. A d200-ban ami most nekem van még régi CCD dolgozik, magas érzékenységen elvérzik, de alapérzékenységen lazán helytállna akár egy D7100 mellett is.
Kis érzékelők soha nem lesznek képesek azt a lágy természetességet, mélységet adni. De nézegessetek középformátummal lőtt tájképeket, szerintem önmagáért beszél hogy mire képesek. Arról meg nem kívánok vitatkozni, hogy a DXO szerint a canon x váza gyengébb a kisebb érzékelős olympus y vázától 3 ponttal. Általánosságban jobb a nagyobb érzékelő.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#175) Stauffenberg válasza Ijk (#174) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Arról meg nem kívánok vitatkozni, hogy a DXO szerint a canon x váza gyengébb a kisebb érzékelős olympus y vázától 3 ponttal"

Akkor ne citálj ide olyan kijelentéseket, hogy az FF mindig jobb dinamikában, mert ez a kijelentés nem igaz. A DxO meg nem mér sok mindent ez tény, de nem is a DOF-ról vagy a nagyobb pixelméretből adódó élességről beszéltél korábban.

"A d200-ban ami most nekem van még régi CCD dolgozik, magas érzékenységen elvérzik, de..."

De... de... de... A technológia fejlődik, én is szeretem a régi CCD-s Pentax vázam, de sötétben ISO 800-nál már olyan zajos, mint egy Canon EOS 70D mondjuk ISO 6400 mellett. Hány fényérték különbség van köztük? Ez is mérhető laborban és szignifikáns különbség a gyakorlatban is. Vagy ott vannak az FF Canon vázak átlagosan 11,5 - 12 EV közötti dinamikával, amire már egy 150 ezer forintos belépő APS-C Nikon is 14,2 EV dinamikával válaszol, ami szintén a gyakorlatban is igen szembetűnő különbség.

Én is az FF szenzorok pártján állok, pont a DOF meg a formátum egyéb módon megnyilvánuló képi világa miatt (igazi nagylátószög például), de ha erre akarsz kilyukadni, akkor ezt mond, ne a dinamikát, érzékenységet meg az egyéb paramétereket rángasd bele a beszélgetésbe.

(#176) Ijk válasza Stauffenberg (#175) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyrészt nem mondtam azt hogy mindig, ezt már csak te láttad bele az írásomba.
A FF jobb dinamikában és érzékenységben is az APSC-nél. [link]
Az a baj hogy ez megint olyan vita, amiről mindenki tudja a nyilvánvalót, de azért muszáj valamivel belekötni, mivel bármit meg lehet cáfolni a megfelelő csúsztatással (ilyen pl. 10 évvel ezelőtti érzékelő maihoz hasonlítása DXOP pontozásban).
Nyilvánvaló hogy a D200 esetében van egy "de", mert különben senki nem venne új vázakat. Főleg hogy szerintem az a váz ergonómiában messze jobb egy d7000-nél (ez az én véleményem). Habár nem kicsit bele van hülyülve mindenki az új technológiába. A régi CCD-k zajosak iso800 és afelett, de nyilván ez borzasztó hátrány az amatőrök nagy részénél, akik legfeljebb monitor felbontásban nézegetik a képeket, és mondjuk csinálnak 10x18-as nyomatokat. De ebbe inkább bele sem megyek, mert ebből is hatalmas vita lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#177) Stauffenberg válasza Ijk (#176) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kiegészítettem a példádat: [link]

Azért 6D, mert ezekben a paraméterekben a gyártó legjobban sikerült darabja. Én ebben csak annyit látok, hogy (Canonhoz méltóan) egyedül érzékenységben lépi meg azt amit az APS-C tud.

Bármilyen párosítást lehet hozni, hogy valakinek végre igaza legyen, de az a kijelentés, hogy az FF (mint formátum, és nem adott XY szenzor) jobb az APS-C-nél pusztán a mérete miatt, az nem igaz. Nem a formátumból/méretből adódnak a különbségek ezekben a paraméterekben, hanem a szenzor mögött lévő technológiából.

(#178) Ijk válasza Stauffenberg (#177) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, éppen dupla annyi pontot kapott érzékenységre a Canon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#179) jjeahh válasza Ijk (#176) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ne keretezd be az amatőröket, és írd le idiótának...én is amatőr vagyok, és valszeg egyszer te is az voltál...minden amatőrnek másra van szüksége, de ha már keretezünk, sztem ergonómiára, bazi nagy méretre súlyra kevésbé, főleg ha "belehüjülünk egy kicsit a technológiába", mivel ma már zsebméretű cuccok is elboldogulnak iso3200-al is...és egy amatőr gondolom többször tekeri fel az iso-t, főleg kitobival, esti, vagy buli-kocsmafotónál, minthogy előkapjon egy állványt meg egy d200-at + fényerős fix-et...nemegyszer halasztottam el már én sem mókás pillanatokat, azért mert iso1600 sem volt elég, vaku meg természetellenessé tette a képet...amúgy maradhatnánk annyiban, hogy ha azonos gyártótól nézzük a jelenlegi aps, mft, ff szenzorokat, akkor tényleg a nagyobb a jobb, ez természetes...viszont a régebbi szenzorok, ha belehüjülünk a technóba ha nem, dinamikában, zajban sokszor lemaradnak már a kisebb lapkáktól is...na meg egyes gyártók (canon) igencsak le vannak maradva a fejlesztésekkel ilyen téren... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180) Stauffenberg válasza Ijk (#178) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, és mi van a többi paraméterrel? Azokat is emlegetted... :)

(#181) Ijk válasza Stauffenberg (#180) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érzékenységet és dinamikát említettem. Az már nem az én problémám, ha a canon nem tud a sony/nikon-nal versenyképes érzékelőt gyártani dinamikában. Magas iso-t tekintve pedig az értékek szerintem magukért beszélnek.

jjeahh: Amatőr vagyok most is, főleg hogy néha hónapokig nem veszem elő a gépet. Buli, kocsmafotóhoz a fészbúkra valóban nem kell DSLR. Profik köszönik szépen az iso 6400-at koncertfotókhoz, nekem meg a D50 iso1600-a is vígan elég volt hogy számomra megfelelő képeket lőjek.
Az ergonómia pedig többet számít mint azt a legtöbben gondolják, az hogy egyes funkciókért nem kell a menüben kutakodni, és például egy D200 kereső fényévekkel jobb a belépő pentatükrös alagutaknál, és akkor még a FF-es keresőt nem is említettük.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#182) Sonja


Sonja
veterán

Panasonic Lumix DMC-GX7 Photos!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#183) nord_ válasza Sonja (#182) üzenetére


nord_
veterán

Nyitott rekeszes képek nem igazán vannak, de legalább láthatunk nem egy olyan fotót, ahol bőven a diffrakciós limit fölé mentek...

(#184) FEDman válasza nord_ (#183) üzenetére


FEDman
addikt

Tipikus PBlogos minőség! :DDD
Szeretnek a fiúk mindent szénné rekeszelni. Ez m43 esetében ugye különösen káros a végeredményre.
Már az f/8 is túlzás, nem hogy az f/16 ! :Y

Sokáig azt hittem simán csak bénák, vagy épp csak nem értenek hozzá.
No de végeznek obi teszteket is amiken gyönyörűen ki is jön a diffrakció és le is írják mindezt:

"Upon stopping down to f/2.8 contrast improves greatly, and sharpness peaks in the f/2.8-f/4 range. At f/5.6, the image centre is still extremely sharp, with f/8 still being very good. From f/11 onward, the effects of diffraction become highly evident, meaning you should usually avoid using the f/ and f/22 settings."

Ezek alapján pontosan tudják, hogy mit csinálnak, de akkor könyörgöm miért tesztelnek f/16 rekeszen m43-as vázakat?? Azért szándékosság csak nincs a dolog mögött, de akkor meg mi? :F

Ezen körülmények ellenére, meg hogy csak sima zoom kit obival lett tesztelve egész jól szerepelt a GX7 még így is. :)

[ Szerkesztve ]

(#185) Fryskitt válasza Stauffenberg (#156) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ma voltam a Westendben a Panasonic boltban, hogy kipróbáljam a GX7-et, egy darab volt, ki sem akarta bontani a dobozból, mondván, hogy originál csomagolás. Azt kérdezgette, hogy de akkor meg is veszem-e. Végül megfoghattam, egészen rövid időre, kipróbálás szóba sem jött. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.