Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Szia
Nekem olyan kérdésem volna, hogy én is hasonló stílusú, tükrös szemcsit hordok, de valamiért pöttyösödik. Mint ha vízcseppek száradnának rá. Te hogy tartod tisztán, illetve tapasztaltál-e ilyet?

(#52) Revolit válasza Lomha 8V (#50) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi, ilyesmire gondoltam. :K
Igen, azt láttam, hogy ez pont nem polarizált.

Viszont ovális arcom van (ehhez még vékony vagyok és rövidre vágott hajam van), és ezt írják:
"Mindenképpen mellőzd ugyanakkor az olyan egyenes vonalú napszemüvegeket, mint az aviátor."

Akkor jól sejtettem, hogy ez nekem nem áll jól :)

(#53) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#51) Fr0z3n: A tükrösek jobban koszolódnak vagy legalábbis jobban látszik rajtuk. Én nem szoktam túlzásba vinni a tisztítást, egy kis flanel kendővel szoktam törölgetni, tisztítószernek pedig általában leheletet használok. :) A komolyabb tisztítás az, hogy kb. 2-3 hetente lemosom víz alatt. A pöttyösödés akkor jellemző, ha sokat jársz olyan helyen ahol esetleg diófa van vagy hasonló, ami szemetel ilyen gyantaszerű izét. Persze ez csak saját tapasztalat, mástól is lehet.

(#52) Revolit: Akkor most megvan az irány, döntsd el, hogy mennyit szánsz rá, aztán nézz körbe. :)

(#54) DeFranco válasza Revolit (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon-nagyon ajánlom a polarizált szemüveget, ha fényérzékeny a szemed. Hihetetlen nagy áldás, előtte bármit is vettem fel, szenvedtem, ezzel meg egyenesen keresem a napfényt tükröző felületeteket, és mindig megelégedéssel tölt el, hogy semmi ismétlem: semmi nincs ami elvakítana.

(#55) Szoszo94 válasza Lomha 8V (#53) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tényleg pár nap alatt megkaptad? Én már lassan egy hete rendeltem, és még sehol sincs :(
Jut eszembe, követési számot te se kaptál?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#56) chris-v válasza Szoszo94 (#55) üzenetére


chris-v
senior tag

Angliából általában 2 héten belül érkeznek a dolgok. Szóval még időbe vagy.
A szállítási idő függ a hét melyik napján rendelted meg és rendelés után mikor adták postára.
Ha Kínából rendelted, akkor simán 4 hét is lehet. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#57) Ereshkigal válasza Szoszo94 (#55) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam is ugyanez.

(#58) Napfénysüti

Ennyi pénzért egész jó napszemüvegnek tűnik pedig én nem vagyok oda értük.

Més que un club!

(#59) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sajnálom, hogy várakoznotok kell, nekem tényleg 2 nap alatt ideért. :(

(#58) Napfénysüti: Ilyen névvel nem is szeretheted. :DDD

(#60) Napfénysüti válasza Lomha 8V (#59) üzenetére

Lehet a nevem miatt na meg alapból szemüveges vagyok így maximum diptriás napszemüveg jöhetne szóba. ;]

Més que un club!

(#61) Lomha 8V válasza Napfénysüti (#60) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Így már érthető. Sajnos akinek látásjavító szemüveg kell, az nehezen intéz magának megfelelő napszemüveget. Egyik barátommal szoktunk motorozni, Ő szemüveges. Mindig hordania kell, nem "kocaszemüveges", szóval tényleg gyengén lát nélküle. Rossz volt nézni azt a kálváriát amin végigment mire végre sikerült egy tűrhető kinézetű, minőségi dioptriás napszemüveget csináltatnia.

(#62) Napfénysüti válasza Lomha 8V (#61) üzenetére

Nekem -4,5-es a szemem szóval én is elég gyengén látok nélküle. Egyedül ha focizom akkor szoktam betenni eldobható kontaktlencsét mert állandót nem hordhatok a légkondis munkahelyem miatt (8 óra alatt totál kiszárítaná a szemem ha ott is viselném).
Szóval így sajnos nem kell a napszemüvegek között nézelődnöm. :(

Més que un club!

(#63) sz.balazs.95 válasza Napfénysüti (#60) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, ez nálam is probléma. :(
(nálam -2,75 az egyik és -3,25 a másik, szóval egy fokkal jobb a helyzet.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#64) Lomha 8V válasza Napfénysüti (#62) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Igen, sajnos számotokra az egyetlen út a csináltatás, horror pénzen.

(#65) batai15


batai15
félisten

Matsuda M3023
ennek nincs ebayen olcsóbb változata?

(#66) Lomha 8V válasza batai15 (#65) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az aliexpress.com-on elérhető a kínai hamisítvány, de az is 75$ (cirka 17.000- forint, mai árfolyamon) .

(#67) batai15 válasza Lomha 8V (#66) üzenetére


batai15
félisten

[link]
Most találtam ebayen. Szerinted megérné megvenni vagy ez valami gagyi cucc lehet?
az ali expresseset tudnád linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#68) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

azért ez nem gyenge [link] :Y

ezek a Matsuda szemcsik miért ilyen drágák? :O

[itt] a teljes kínálat, lehet nyálat csorgatni. :))

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#69) Napfénysüti válasza sz.balazs.95 (#68) üzenetére

Ahogy nézem az anyaghasználatuk nem gyenge.

#70: a minőséget meg kell fizetni. Na meg ez japán márka az sose olcsó (saját tapasztalat, az autóm is igazi japán gyártás és elég drágán is mérték sok évesen).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#70) sz.balazs.95 válasza Napfénysüti (#69) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

attól még drágák. :(
mondjuk én ezt a M3016-ot, ha tehetném, az összes színben megvenném, annyira tetszik. :))

mondjuk a japán cuccok, amiket ott is gyártanak, azok tényleg nagyon frankók. :K
(pl. ezért is sajnálom nagyon, hogy a GCN óta a Nintendo kínában rakatja össze a cuccait.)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#71) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#70) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pl. ez a kocsi is irtó jól néz ki: :K

csak hát el is kérik az árát.

de ez már eléggé off. :B

(már csak egy Oppo telefon kell, hogy teljes legyen a kép. :D )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#72) Szoszo94 válasza Lomha 8V (#59) üzenetére


Szoszo94
őstag

Volt már csomagom, ami két hónap után ért ide, nem kell sajnálni :D
Viszont a követési számos kérdésre nem kaptam választ :B
Furcsa, mert eddig több tucat rendelésem volt külföldről és mindet követhető formában adták fel :F

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#73) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#67) batai15: Erről sajnos nem mondhatok semmit, amíg nem volt a kezemben, nem tudom megmondani, hogy milyen. Képen gondolom az eredeti van, a másolat bármilyen lehet. A tegnapi 75$-os ajánlat eltűnt, linkelem az összes lehetőséget:

[link]

(#72) Szoszo94: Én nem emlékszem, hogy az ebay-en kaptam volna valaha követési számot, de eddig egy kivétellel minden ideért, még ha lassan is. Annak az egynek is visszaadták az árát. De angol cuccra sosem vártam többet pár napnál. Követési lehetőséget aliexpress, fasttech meg ilyesmi oldalakon szoktam kapni.

(#74) spiky03


spiky03
veterán

Ezt most találtam.
Ray-Ban
Szerintetek milyen lehet?
Megéri azt a 4100 HUF-ot?

Vagy inkább ezt vegyem meg?
Air-Force A mostani szemcsim is ehhez hasonló

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75) Lomha 8V válasza spiky03 (#74) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ezt a Ray Ban-t nyugodtan felejtsd el, gagyi hamisítvány.

Az Air Force olyasmi mint a Biohazard, nem gagyi, de nem is prémium. Mindennapos használatra, koptatni, nyugodtan vedd meg.

(#76) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Hello, hogy lehet megállapítani egy Ray-Banről, hogy az eredeti-e vagy csak egy nagyon jó hamisítvány?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#77) Lomha 8V válasza MCGaiwer (#76) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szia!

Holnap összedobom.

(#78) El Gringo


El Gringo
senior tag

egy kérdésem lenne a szakérői gárdához. Nekem is elég fényérzékeny a szemem, így a szóba került polarizált dolog felkeltette érdeklődésem; napsütésben állandóan hunyorgok. Van az egyik sárga benzinkúton 3700-ért polarizált Discovery napszemüveg pontbeváltásban, érdemes megvenni autókázáshoz? Fontos lenne, hogy az oled kijelzőt azért lássam, hogy tudjam merre megyek :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#79) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Megcsináltam a hamis Ray Ban Aviator-ok kiszűrését segítő írást. Itt olvashatja, akit érdekel:

Hamis Ray Ban Aviator napszemüveg felismerése

(#78) El Gringo: Mindenképp érdemes polarizált szemüveget venni, de azt sajnos nem tudom megmondani, hogy látni fogod e a kijelzőt rendesen. Próbáld elkérni kipróbálásra.

(#80) spiky03 válasza Lomha 8V (#79) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infókat.

Ismét nagyon köszi az írást, hasznos kis olvasmány volt ismét. :R

Ez esetleg jobb lehet, mint amit fentebb linkeltem? Azt leszámítva, hogy ez már polarizált. :)
Air Force

Igaz ez nagyobb, mint ami most van, mert amim most van az a fentebbi Air force-al egyezik meg.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#81) El Gringo válasza Lomha 8V (#79) üzenetére


El Gringo
senior tag

ok, köszi. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e valami NE VEDD MEG tapasztalat hallomásból, vagy tapasztalatból :) akkor majd megnézem magamnak, ha összegyűlik rá a pont :R

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#82) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#80) spiky03: Ezt szerintem nyugodtan megveheted.

(#81) El Gringo: Pontosan melyik szemüveg ez, tudsz esetleg egy linket hozzá?

(#83) El Gringo válasza Lomha 8V (#82) üzenetére


El Gringo
senior tag

itt a promócijuk

Gondolom ez kb olyan, mint ha pl bemegyek a Decathlonba, és leemelek egy szemüveget.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#84) commanDOS


commanDOS
senior tag

Hát én napszemüveget csak optikában vennék. Vettem már hiperben/drogériában, de ott szigorúan a pár százas kategóriát, mert többet nem ér. Az UV-t a leggagyibb is szűri, mert már maga az alapanyag, a polikarbonát lencse sem engedi át az UV sugárzás nagy részét. Az említett torzítás és a kényelmetlen viselet, ami visszatart. Optikában legutóbb 6k környékén vettem valami nem túl ismert márkájút, de jól össze van rakva, kényelmes és, ami a legfontosabb, hogy polarizált lencséi vannak. Ez után már csak ilyet fogok venni, mert vezetni, vagy biciklizni nagyon kellemes benne. A csillogó aszfaltot, vakító szélvédőket el lehet felejteni. Persze a drágább itt is jobb általában, amig nem valami agyon hypolt divatmárkát választ az ember, de én 10k fölött biztos, hogy nem vennék.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#85) sz.balazs.95 válasza commanDOS (#84) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én is max. akkor vennék drága napszemcsit, ha megnyerném az 5-ös lottót.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#86) spiky03 válasza commanDOS (#84) üzenetére


spiky03
veterán

melyik optikaban vetted a szemüveget és milyet? ha szabad érdeklődni?
én is így vagyok vele, 6 ezret még talán ki is adok egy jóféle napszemüvegért

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#87) Lomha 8V válasza El Gringo (#83) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Sajnos ez a Discovery Adventures nekem semmit sem mond (azt látom, hogy a csatorna logója ott van, de ez semmit nem jelent a szemüveg szempontjából). Gondolom valakivel gyártatták, de rejtély, hogy kivel.

(#88) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

12 nap után megérkezett, és... nekem túl nagyok ezek a lencsék. :( Nem gondoltam volna, hogy pont ez lesz a bajom vele, de légy-fejem van benne, úgyhogy eladom.
Azt hiszem, tanultam belőle: szemüveget csak próba után, ha lesz legközelebb. :)

(#89) El Gringo


El Gringo
senior tag

egy linket lehet kérni az ebay eladóról, shopjáról?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#90) commanDOS válasza spiky03 (#86) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát én csak találomra bementem az egyik helyi kis optikába, megkérdeztem, hogy csúnya kártyával vásárolhatok-é, azt mondták igen és vettem egy D'angelo márkájú napszemüveget. Emlékeim szerint 6k körül volt. Neten nem találtam róla semmit, de stílusra valami ilyesmi

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#91) fesii válasza El Gringo (#89) üzenetére


fesii
aktív tag

Üzi ment

(#92) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#88) Ereshkigal: Sajnálom, hogy nem lett jó. :( Remélem sikerül elpasszolnod, ha valaki ilyet keres, hozzád irányítom.

(#89) El Gringo: Elvileg gondolom kaptál, de a fenti kollégától is átveheted, gondolom.

(#90) commanDOS: Nem találtál semmit? Pedig ismert márka, ismertebb mint a Biohazard. Nekem is volt egy piros lencsés "Neo" (mátrix) szemüvegem, mikor az volt a divat, szerettem. Ha keresed írd be a felső vesszőt is, hátha. D'Angelo

(#91) fesii: Köszönöm!

(#93) commanDOS válasza Lomha 8V (#92) üzenetére


commanDOS
senior tag

No, pedig úgy írtam, aposztróffal, de csak valami rappert dobott ki. :D
Az viszont megnyugtat, hogy csak én hittem azt, hogy ismeretlen márka.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#94) Ereshkigal válasza Lomha 8V (#92) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bevittem ma melóba, az első szembejövő kolléga meg is vette. :-)

(#95) Lomha 8V válasza Ereshkigal (#94) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szuper! :) De hát nem csoda, ennyiért ez korrekt napszemüveg. :K

(#96) zsoltti


zsoltti
senior tag

Honnan lehet ilyent venni?

(#97) Lomha 8V válasza zsoltti (#96) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Küldtem privátot!

(#98) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Sajnos nekem is nagy lett, úgyhogy az enyém is eladósorba kerül. Kár érte :(

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#99) icon


icon
senior tag

Akkor én is kérnék egy linket... A végén PH!-sokat erről lehet megismerni :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#100) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Sziasztok,

én jelenleg 4db Ray Ban RB3025-al rendelkezek (néhány éve amerikából rendeltem őket, 15-20e Ft-os áron). Volt dolgom vateráról rendelt másolattal is, ezért írtam egy összehasonlítást, ami segíthet a jövőbeli vásárlóknak. Itt található: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.