Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DshadoW


DshadoW
tag

720p egy nem budget telón oltári gáz 2019-ben. sd665 is inkább egy lépés hátra, még ha valamennyivel takarékosabb is. Inkább adták volna ki az A2-t 4000 mah akksival meg az a3 tripla kamerás felszerelésével és csókolom.

[ Szerkesztve ]

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#2) Ryoo


Ryoo
senior tag

Ilyen felbontású kijelzővel oltári nagy visszalépés...na és a SOC sem előrelépés... :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3) Solten


Solten
addikt

:N

Saor Alba

(#4) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Hát az A2-met nem cserélem erre, az biztos :( ez így gyenge

"Együtt vagyunk senkik"

(#5) Noukoum


Noukoum
veterán

Nekem nagyon tetszik, főleg az A2-höz hasonlítva. Ebbe van nagy aksi, jobb (tripla) kamera, üveg hátlag alu keret, oled kijelző, kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasó. Vagy ezek azért nem számítanak nagy újításnak mert a Xiaomi adta ki?:(
Kijelző felbontás tényleg nem a legjobb, de nézzük meg milyen élőben. Van olyan aki hasonlót ad sokszoros áron khm.
Sokan panaszkodtak az elődnél az üzemidőre, na itt lesz fejlődés az tuti!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Bakker.. én is csalódott vagyok. Ha 1080p kijelzővel, 6Gb rammal, és kicsit erősebb SoC-val jött volna, rendeltem is volna amint lehet, asszonynak tökéletes lenne. Ez így karcsú.

Az A1 amikor megjelent, magasabb kategória volt tudásban a többi telefonhoz képest, mint ez most.

(#7) Ryoo válasza Noukoum (#5) üzenetére


Ryoo
senior tag

Azért egy iPhone XR-t nem hasonlítanék ehhez, a hasonlóság kb annyiban ki is merül, hogy mindkét telefon több színben kapható....
Attól, hogy tripla kamera rendszere van, nem jelenti azt, hogy jobb képeket készít, majd a teszt eldönti. A kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó még nagyon gyerekcipőben jár, csúcstelefonokban is döcög, nemhogy ebben a kategóriában, nézd csak meg a Samsung hasonló kategóriájú, és persze drágább telefonjait. Az oled kijelzőt ilyen felbontással meg a hajára kenheti a felhasználó, pláne, hogy sokan nem is szeretik az oledet. Üveg hátlap pedig vezetéknélküli töltés nélkül teljesen értelmetlen, csak sokkal kényesebb.
Tehát én nem nagyon látok itt érdemi újítást...

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#8) DarkChild válasza Noukoum (#5) üzenetére


DarkChild
senior tag

A képpontsűrűség az iPhone XR-nél magasabb (326ppi vs 286ppi), ráadásul az A3 pentile matrixos rendszerű, ami csak tovább ront a helyzeten :(

És amin legalább ennyire ki vagyok akadva, hogy még egy sz*ros ~1 dolláros NFC-t se tudtak beletenni, nehogy már fizetni lehessen vele 2019-ben...

Egyetértek az elégedetlenkedőkkel - ez így nagyon karcsú, különösen az elődökhöz viszonyítva. (Pedig fehérben nagyon tetszik, szóval ha a CC9-re épülne, meg is venném, de ez így felejtős.)

[ Szerkesztve ]

(#9) Obyboy válasza Ryoo (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

Már a MiA1-nek is FullHD volt a kijelzője... Ez így tényleg elég gyengus...
Vártam, a MiA3 megjelenését de így el is dőlt, hogy a Mi9T lesz a következő mobilom.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#10) roli543 válasza DshadoW (#1) üzenetére


roli543
őstag

Ennek bizony a Lite-nak kellett volna lennie, ez most nem jött be :O

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#11) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Nem terveztem váltani telefont még (Mi A1), de gondoltam az A3 esetleg meglephet. Hát nagyot csalódtam, konkrétan az A1 jobb vételnek tűnik így hirtelen. Felbontás gáz, NFC hiánya rossz így 2019-ben, ahogy most az sd 665 is. Nem tudom mit gondoltak ezzel...

[ Szerkesztve ]

(#12) Shyciii


Shyciii
veterán

Akkor marad az A2-m. Ekkora visszalépést, szégyen... Ráadásul még drága is, ahogy nézem.

(#13) Noukoum válasza Ryoo (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak a kijelző felbontást mondtam, nem az egész telefont.

De ha már.. Kamera tesztben eldől, ujjelnyomat ha a mi 9 se-t kapja akkor nem lesz vele probléma, ugyanis nálam 10/10-es (nem a sebessége, az csak szimplán gyors hanem a pontossága) persze kioktattak már hogy egy darab szar :DD
S10 ujjelnyomatolvasójához nem volt szerencsém. Mondtam a kijelzőt meg kell nézni, viszont az oled nálam ezer pluszpont. Az hogy sokan nem szeretik hát kösz. Ettől a telefon nem lesz rosszabb. Üveg hátlap prémium érzetet kelt, igaz átlaguser tokba rajta instant de én nem(B)(/B)
Újítás az van, egyéni preferencia hogy kinek tetszik kinek nem.

(#8) DarkChild Samsung Galaxy s10 550ppi akkor ugyanott tartunk. 40ppi-vel több az xr mint az a3? Ez megváltás, különösen hasonló kijelző mérettel. Félre értés ne essék én szerintem nem tragédia az xr-ben a felbontás, ahogy az a3-ban sem. De ha egyik kevés a másik is... És ezzel nem a Xiaomi-t védem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) DarkChild válasza Shyciii (#12) üzenetére


DarkChild
senior tag

Igen, az ár is érdekes: az A3 szinte csavarra ugyanaz, mint a CC9e, ennek ellenére 80 dollárral drágább :F Tényleg érthetetlen, ezt hogy gondolta a Xiaomi...

(#15) guni


guni
tag

Papíron az előző széria is nagyon jól mutatott, aztán a sorozatos szoftverhibák és késő updatek miatt megváltam tőle.

(#16) DshadoW válasza DarkChild (#14) üzenetére


DshadoW
tag

"Jó lesz ez a nyugatiaknak, őket nem érdekli mennyit fizetnek amíg egy picivel jobb áron kínáljuk a mi termékünket mint a samsung"

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#17) joey04


joey04
titán

Ekkora méretben pentile olednél picit necces a felbontás. Nem üt már akkorát ez a széria sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) JMC válasza -FreaK- (#6) üzenetére


JMC
tag

Mintha a saját gondolataim olvasnám.

(#19) gattolino


gattolino
senior tag

Wow, leesik az állam. Nem a legolcsóbb Xiaomi, nem is a legjobb, de mégsincs ennél olcsóbb márka ma Mo-n.
Aki Xiaomit vesz annak van még egy másik nagyon jó ajánlat. A Mi 9T
Ami persze még hivatalosan nem kapható itthon

Vivo X90 Pro Plus

(#20) stingy2 válasza gattolino (#19) üzenetére


stingy2
senior tag

Samsung A50 kb ugyanezt tudja és árban is kb. itt van, szóval az olcsóság már itt a múlté. A MI 9T meg nem ez a kategória.(bár most, h ilyen f@s lett az A3, és is azt tervezek venni.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#21) twollah1976


twollah1976
őstag

NFC nelkul sajnos felejtos a telefon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Ryoo válasza Noukoum (#13) üzenetére


Ryoo
senior tag

Pont ez az, nem lesz rosszabb, de jobb se lesz. Viszont a felbontástól igenis rosszabb lesz. Mivel a legtöbb dologban visszalépés a telefon, miből gondolod, hogy megkapja egy jobb kategóriájú telefon ujjlenyomat olvasóját? Az üveg hátlap premium érzete pedig megint csak szubjektív.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#23) gattolino válasza stingy2 (#20) üzenetére


gattolino
senior tag

Sztem a Xiaomi jobban optimalizált. Legalábbis akksi téren. Samsungról sok jót nem hallottam.

Vivo X90 Pro Plus

(#24) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Azt hittem ez lesz a Lite, kinyirják a xiaomis android one szériát? A k20/mi 9t-nek kellett volna az A3-nak lennie.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#25) ablack


ablack
senior tag

Kb. 80 ezer Ft lesz a spanyol árak alapján. [link]
Azért ennyiért ez a felbontású kijelző elég kevés.

Nem is értem miért nem a sima Xiaomi Mi CC9-et nevezték át A3-ra. Ott minden előrelépés lett volna az A2-höz képest. A CC9e pedig lehetett volna az A3 Lite.

[ Szerkesztve ]

(#26) dave987


dave987
aktív tag

Mi A3 720p? Rossz vicc... Még a Litenak is gáz lenne a 280ppi...

(#27) haypro


haypro
senior tag

Ez a kijelző felbontás maga a szekunder szégyenérzet.
Már nem az első, hogy az európai stratégiája csalódást okoz a gyártónak.. Sem Mi9T Pro, a CC9-ből is elég az 5 évvel ezelőtti képernyő minőséget felvonultató "e" változatot piacra dobni stock droiddal.. :((

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#28) BenHans


BenHans
addikt

Mondjuk el tudnék képzelni egy A3 Pro-t, Snapdragon 710-zel, de még inkább 730G-vel, 6 GB RAM-mal, 64/128/256GB-os tárhely választékkal, OIS-t sem kifelejtve egy jó kamera mellől, FHD+ kijelzővel, sztereo hangszóróval (az sem gond ha a felső a cicergő) mondjuk olyan 120k ellenében a 6/64-est.

Aztán felébredek és bilibe lóg a kezem...
Amolyan szegény árérzékeny ember S10e-je lehetne.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#29) lócitrom


lócitrom
őstag

gyerekek, az NFC hiánya Xiaomi-sajátosság. ez egy budget telefon lett ez nyilvánvaló és persze más gyártó simán beletette volna, de hát ez Xiaomi. amúgy is a nagy ötletelésükben nem annyira váratlan, hogy valamelyik szériát ismét el kell b@szni. lásd Redmi. kell ötven széria („almárka”, bár ezt a fogalmat igazából magum sem értik), mindegyikben van 1-1 fejlesztés az elődhöz képest meg mellé 10 rontás vagy mi.

ha tippelnem kellene, akkor a Mi A4 már 4K kijelzőt fog kapni + ceruzaelem lesz akkumulátor helyett.

kedvencem egyébként, hogy bementem hivatalos itthoni szaküzletükbe és mertem feltenni pár kérdést, hogy mért nincs gyári tok... mondatom be sem fejeztem, de már fejcsóválás, meg hogy a kínaiak indiát fontosabbnak tartják. valahol nem lep meg a válasz. persze ezt eddig is sejtettem látva a temérdek indiai fanatikust a neten. elnézve a palettát olyasmiken spórol a Xiaomi, amiken nyugaton annyira nem kéne, ott meg lehet. fillérb@szás, hisz egy RFID chip se kerül kb. semmibe sem, de úgy néz ki ilyen hülyeségeken akad meg az érdemi fejlődés. szerencsétlen indiainak se víz, se közmű, se semmi, de ha olcsón kap egy telefont, amivel már Hubble minőségű szelfit lő, akkor már nyugodtak a Xiaomi vezérek. fogyni fog, mint a cukor, az india meg örül a putriban, hogy világít az arcába a tepsi.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#30) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

ez így inkább visszalépés, mint előrelépés..... :W
persze örüljünk mert van 3 kamera amiből egy kapásból fölösleges. :U

(#31) Noukoum válasza Ryoo (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

"Mivel a legtöbb dologban visszalépés a telefon" Ujjlenyomat olvasó, anyaghasználat, méret, kijelzőtechnológia, akkumulátor méret/üzemidő, processzor, memória mennyisége, háttértár mérete típusa, kamerás képességek, kamerák száma/funkcionalitás stb

Vagy a kijelző felbontás az a legtöbb dolog? Elhiszem hogy nem tetszik a telefon de azért ne vigyük már túlzásba.

Abból gondolom mert Xiaomi. Ez majd kiderül.

Pont annyira szubjektív mint a felbontás :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) TFSi


TFSi
őstag

Szerintem ezekben a percekben mutatják be Spanyolországban. Én még várnék, hátha lesz Pro.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33) TFSi


TFSi
őstag

link

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#34) Luck Dragon

Nekem A1-em van de le nem cserélném erre, számomra csalódás. Főleg a kijelző és a lapka. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) ivopapus


ivopapus
tag

Maradok A2 Lite-nál. Egyenlőre...

(#36) ates


ates
aktív tag

Az a szerencséje a Xiaominak, hogy nem nagyon van ellenfele abban az ársávban amelyben mozognak a termékei, mert még mindig ő adja a legtöbbet a vásárló pénzéért az esetek legnagyobb részében. Valaki említette a Mi Store-t, ami szerintem egy vicc. Pl. Redmi 7A B20-t sem fogják forgalmazni, mint annyi minden mást. Én azt vártam volna, hogy minden amire rá van szitázva a nevük bemegyek megnézem, ha szimpi megveszem. Sajnálom, hogy a Meizu nem nagyon van jelen itthon amióta az Eustock egyet hátra lépett.

(#37) #24556544


#24556544
törölt tag

Érdemes volt leszopatni az a2 -t meg minket akik megvették, hogy se jack meg még 4000 res akksi, aztán jaj a kövibe már visszarakják... Menjenek ám az anyjukba.

Még "jó" hogy a képfelbontás meg a proci ilyen, így az a2 is bőven jó továbbra is.

Másik részről viszont szégyen hova viszik az A szériát, kb. mniden újabb A telónál csökken a varázs nem is kicsit...
De azért persze a xiaominak érdemes szarnia kifele a szériákat meg gyártani újabbakat... Látszik is hova vezet.

(#38) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hulladék, ennyiért utódnak mindenképpen

(#39) gattolino válasza szabi__memo (#38) üzenetére


gattolino
senior tag

Majd kiadnak egy Pro-t ehelyett a lite helyett és azzal már meg lesznek elégedve az emberek

Vivo X90 Pro Plus

(#40) Ryoo válasza Noukoum (#31) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ujjlenyomat olvasó igaz, az fejlődött.
Anyaghasználat nem fejlődött, az üveg hátlap nem fejlődés, hanem mást használtak. Kijelző technológia nem fejlődött, másikat használtak, nem jobb az oled az ips-nél. A proci újabb, de nem erősebb. Akkumulátor mérete az fejlődött, illetve a háttértár. A memória mennyisége nem tudom miben fejlődött, az is inkább csak vissza, mert nem létezik belőle 6 GB Ramos modell. Ezért még mindig azt mondom, hogy ez elhanyagolható.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#41) DarkChild válasza lócitrom (#29) üzenetére


DarkChild
senior tag

"gyerekek, az NFC hiánya Xiaomi-sajátosság"
Nem feltétlenül, mert a CC9-ben pl. benne van.

(#42) tomiiikaaa


tomiiikaaa
csendes tag

De jó h a behalt MI A2 után nem vártam meg az MI A3-at 🤔 és beszereztem egy MI 9SE-t...eddig mind két MI A széria megvolt de ez akkora csalódás mint amikor zoknit kapsz karácsonykor 😣😣😀

(#43) szabi__memo válasza gattolino (#39) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem is. De azért az meglepő hogy nem egyszerre jelentették be

(#44) nicu71


nicu71
addikt

6 colos OLED kijelzőt elb*szni 720p felbontással?hát ez kimeríti a halálos bűn fogalmát...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#45) dzsi23 válasza szabi__memo (#43) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak elírás lehet a 720p, vagy egy rossz poén... vagy ez tényleg a Lite, de az A2 Lite után meg nagy a méret. Most is A1-ről írok, 1080p-s kijelzőn, biztos nem lépek vissza 720p-re. Mázli, hogy még jól elvagyok ezzel, ráérek kivárni az A4-et. :))

[ Szerkesztve ]

(#46) stingy2


stingy2
senior tag

Mivel ilyen kritikán aluli lett az új A3, meg is rendeltem a Mi 9T-t. A vicc, hogy az A3 kb 82eFt lesz itthon, a 9T-t a kínai webshopból kuponnal 91eFt-ért tudtam megvenni.A két teló meg ég és föld, csak a MIUI-ra kell visszaszokni.

INTJ

(#47) szabi__memo válasza dzsi23 (#45) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csodálnám ha ez a termék olyan sikeres lenne mint az elődök. Kinek kell ennyiért 720p? Akik kifejezetten kompakt közép alja telefonra vágynak max azoknak

[ Szerkesztve ]

(#48) G.I.JOE válasza dzsi23 (#45) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nem elírás lesz. [link]

(#49) Noukoum válasza Ryoo (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

Te visszalépésekről beszéltél és nem a fejlődések hiányáról. A kettő nem azonos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) nobela


nobela
senior tag

Mi A2 Lite tulajdonosként nem tudom értelmezni ezt a telefont.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.