Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) xhege válasza kem001 (#300) üzenetére


xhege
addikt

Nem sok értelmét látom Mi 9, Mi 9se, Mi 9 lite, Mi 9t, Mi 9t pro :U
Jobb döntés lett volna simán ezt a telefont kiadni MI A3-ként és kész.

Mondjuk most én jól elvagyok a Mi 8-on, mert dobtam rá Pixel Experience ROM-ot meg egy Nova Prime launchert. :)

[ Szerkesztve ]

(#302) kem001 válasza xhege (#301) üzenetére


kem001
tag

Igen, de One platformon továbbra sincs nagyon rendes vetélytársa ilyen áron.

(#303) xhege válasza kem001 (#302) üzenetére


xhege
addikt

Ez sajnos így van.

(#304) batai15


batai15
félisten

Kijelző tényleg annyira gáz ? Android one telefonba gondolkodom azért kérdezem. .

(#305) kem001 válasza batai15 (#304) üzenetére


kem001
tag

Szerintem el kell menni megnézni és kipróbálni. Én is arra várok, aztán ha tetszik akkor megveszem.

(#306) xhege válasza batai15 (#304) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem egyáltalán nem gáz!

(#307) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Van esetleg itt valaki dél Pesten akinek van ilyen készüléke és megmutatná nekem? :R

Vagy tudtok esetleg olyan helyet ahol élőben bekapcsolt állapotban meg lehet nézni?

(#308) batai15


batai15
félisten

Én is ki próbálnám mert ugyan ott a note 7 viszont arra egyből custom rom menne amivel meg banki appok stb ugranak ..

(#309) xEon1337


xEon1337
őstag

Múlt heti FB poszt szerint holnaptól (09.04.) elérhető kék színben a Lurdyban a készülék. Biztos lesz kiállítva is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#310) xhege válasza batai15 (#308) üzenetére


xhege
addikt

Nekem az MI 8-on Pixel experience Rom van, és nincs gondom a banki alkalmazásokkal (Erste, Curve, Revolut).

(#311) tboy93 válasza xhege (#310) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy egy nem hivatalos forrásból származó custom rom-ra banki alkalmazásokat telepíteni, használni, bankártya adatokat megadni egy kissé rizikós dolog.

(#312) batai15 válasza xhege (#310) üzenetére


batai15
félisten

TBoy: telepiteni lehet, csak nem biztos hogy működni fog,
Alapvetően mondjuk igen, jobban meg bizom egy gyári rendszerben, de kicsinek látom az esélyét hogy egy OFFICIAl custom rom vagy egy lineage rom (hivatalos) kevésbé lenne biztonságos mint egy gyári rendszer., mivel a vanilla droid ezeknek az alapja, és modderek készítik , nem úgy mint a szintén vanillát futattó MTK-s kinai vackok , na azokból simán ki nézem hogy alapból van bennük keylogger stb.

(#313) kem001 válasza xEon1337 (#309) üzenetére


kem001
tag

Már kapható náluk.

(#314) xEon1337


xEon1337
őstag

Ma ebéd után rakták ki a bemutató darabokat a Lurdyban, épp ott voltam, így elsőként ki tudtam próbálni.

Nagyon röviden szeretném csak jellemezni: szerintem vállalhatatlan ez a kijelző 2019-ben.

"Less but better" - Dieter Rams

(#315) xhege válasza xEon1337 (#314) üzenetére


xhege
addikt

Én fél órán keresztül nézegettem egyet, de én nem találtam benne semmi használhatatlant.. 50 ezer körül szerintem simán jó vétel.

(#316) xEon1337 válasza xhege (#315) üzenetére


xEon1337
őstag

Annyiért lehet, de 70e-ért adják a hivatalos helyen.. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#317) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Annyira megosztó ez a telefon, hogy már b*romira kíváncsi vagyok milyen lehet, alig várom megérkezzen :D . Egyik tábor szerint teljesen vállalhatatlan a kijelző és ultragáz, másik tábor szerint meg még fullhd-hez szokott szemmel is szokható és teljesen rendben van... tesztek szerint kb. ugyanez van, van amelyikben lehúzzák, másokban meg nem igazán, olyant is láttam, hogy dicsérik a felbontást a gyorsaság és az akkuidő miatt ;] . Szal ez lesz az első dolgom ha megjön a teló, lecsekkolom azt a fránya kijelzőt én is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#318) xhege válasza xEon1337 (#316) üzenetére


xhege
addikt

Jogos. Gearbesten kuponnal már 50 körül jár. 70-et nem ér.

(#319) xhege válasza jjeahh (#317) üzenetére


xhege
addikt

Nekem Mi 8 van, amellett is simán vállalható volt számomra. Aztán lehet csak az én szemem nem az igazi. A lényeg, hogy az asszony is kézbe vette, neki tetszett, és az övé lesz. :D

(#320) batai15 válasza xEon1337 (#314) üzenetére


batai15
félisten

Köszi akkor kihagyom
Egyébként is pixel pótléknak akartam ,de úgy kerülöm.

(#321) rin33


rin33
senior tag

A Telegram csoportbam érdemes körülnézni, sok vélemény, fénykép és screenshot van a kijelzőről, nekem elég gyengének tűnik a screenshotok alapján a 720p

[ Szerkesztve ]

(#322) Luck Dragon válasza xEon1337 (#314) üzenetére

Köszönöm hogy ezt leírtad.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#323) tboy93 válasza jjeahh (#317) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ide is úton van már az A3 :) Párom eddig is HD kijelzőt használt, szerintem ezzel sem lesz gond.

(#324) kem001 válasza xEon1337 (#314) üzenetére


kem001
tag

Hogy érted, hogy nem megfelelő? Kicsit bővebben kifejtenéd esetleg kérlek?

(#325) xEon1337 válasza kem001 (#324) üzenetére


xEon1337
őstag

Csak egy nyamvadt A1-em van, de ehhez képest komolyan mondom, hogy visszalépés lenne, pedig nem vagyok elájulva az A1-től sem már így 2019-ben.

Például, elindítottam rajta egy Google Maps navigációt és felül a zöld háttér előtti fehér instrukciós szöveg homályos/mosott volt. Nyomkorásztam, megnéztem weboldalakat, indítottam Youtube videót, váltogattam az alkalmazások között és sebességben sincs érzésre előrelépés a fentebb említett készülékhez képest. De a kijelzőt mindvégig rossz volt nézni. Nem mondom, hogy meg tudtam számolni egyesével a pixeleket rajta, de valahogy volt egy amolyan elmosott hatása az alacsony felbontás miatt. A színvisszaadásáról nem is beszélve, egyáltalán nem szép.

70 ezer forintot nem ér. Ha valakinek gyorsan kell egy készülék, mert a "fő" készülékét szervizelik, akkor ideiglenesnek jó lehet maximum 50 ezerért, de hosszabb távon nem használnám.

Hangsúlyozom, hogy a fenti sorok csupán az én véleményemet tükrözik, másnak lehet más szempontjai vannak és tökre boldog lehet a telefonnal. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#326) kem001 válasza xEon1337 (#325) üzenetére


kem001
tag

Köszi, sajnos nem nyerte el a tetszésemet nekem se túlzottan. Inkább az új Nokia-kra szavazok, mert a One-ból nem engedek.

(#327) xhege válasza kem001 (#326) üzenetére


xhege
addikt

És ott melyik? Ár érték arányban nem kimagaslóak...

(#328) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma jött meg az A3, délután megkapja barátnőm, meglássuk milyen. Ha nagyon nem jönne be, akkor elállok a vásárlástól és csere Redmi Note 7-re...

(#329) xhege válasza tboy93 (#328) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem nem lesz gond vele ;)

(#330) tboy93 válasza xhege (#329) üzenetére


tboy93
nagyúr

Megjott, kibontva, marad :) Egyáltalán nem olyan rossz ez a kijelző, mint amilyennek beallitjak páran.

(#331) xhege válasza tboy93 (#330) üzenetére


xhege
addikt

Mondtam én. :)

(#332) batai15 válasza tboy93 (#330) üzenetére


batai15
félisten

Hát azért ennyi pénzért ultra gáz ha bele gondolsz ...

(#333) jjeahh válasza tboy93 (#330) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Enyém is németben van már, kíváncsi vagyok nagyon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#334) kem001 válasza xhege (#327) üzenetére


kem001
tag

Igen, ezzel tisztában vagyok. De azért van pár + dolog ami nincs Xiaomi-nál. Alapból 3 éves szoftveres támogatás, FHD+ kijelző és Nfc. Egyébként ott a 7.2-t fogom megvenni.
Amúgy befutó lehetett volna az A3, de egyszerűen megnéztem és nem tetszett a kijelző egyáltalán rajta. Nekem valahogy elmosódottnak tűntek rajta az ikonok, és csak a One miatt inkább visszatérek Nokia-ra.

(#335) Zoli2 válasza kem001 (#334) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Szia!

Miért ragaszkodsz annyira a One rendszerhez?

(Amiért kérdem: Lassan egy hónapja használom az A3-at és nálam nagyon nem jön be az ONE rendszer. Híváslista faékesen egyszerű, nem lehet/tudok különböző csengőhangot beállítani a sim kártyákhoz - legfeljebb plusz appal, nem lehet időzíteni az akku kímélő üzemmódot, halk a füles hangszórója.)

[ Szerkesztve ]

(#336) kem001 válasza Zoli2 (#335) üzenetére


kem001
tag

Igen, telefonban csak az jöhet szóba nekem. Nem egy One-os telefonhoz volt szerencsém már, és egyértelműen nekem csak ez jön be annak ellenére is, hogy sokaknak nem tetszik.

(#337) rin33 válasza kem001 (#336) üzenetére


rin33
senior tag

Mi A2 Lite után én is One-os utódot szerettem volna de az A2 nem tetszett, így lett egy Poco és dobtam rá Pixel Experience ROM-ot és így kb. ugyanott vagyok (persze ez csak akkor opció ha megvan a megfelelő support, ami Poco esetén megvan)

(#338) xhege válasza rin33 (#337) üzenetére


xhege
addikt

Nálam ugyanez Mi 8-al

(#339) tboy93 válasza batai15 (#332) üzenetére


tboy93
nagyúr

Papiron lehet gáz, élőben nem az.

(#340) batai15 válasza tboy93 (#339) üzenetére


batai15
félisten

Hát házon belül az olcsóbb telefonnak jobb a kijelzője .

(#341) feco1


feco1
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából 1 hónapja használok egy Xiaomi Mi A3 telefont. Régi oneplus x-et váltott. Sokan szidják a kijelző felbontását... Normál használat mellett észre sem veszem, hogy "csak" 720 x 1560 pixeles. A 40"-os tévém pixelének a 3/4-e bele van sűrítve ebbe a kijelzőbe. Hardveresen a régi telómhoz képest brutál az előre lépés...
A családban van jó néhány mobil, mindegyikben nagyobb felbontású kijelző van. Az unokatesómnak samsung S9-e van, 2960 x 1440 pixeles kijelzővel. Hagytam, had buherálja az új szerzeményem. Fel sem tűnt neki, a kijelző "gyengesége". Sőt, szerinte fürgébb is, szerintem csak az alap android miatt tűnik itt-ott gyorsabbnak.
Sokan nem tudják, de nem mindig működik full felbontásban a kijelző. Fura is lenne... Általában a minimális szélesség 360 dp-re van állítva. A fejlesztői beállításokban(klikk 5x a buildszám-ra és megjelenik ez a menü) simán feljebb lehet állítani, mindjárt összemennek a betűk...

Szerintem teljesen rendben van ez a teló. Ha dolizom 2-2,5 napot bír az akksi. Más esetben1-1,5 nap van benne. Jó fotókat lehet vele készíteni. Hangos, jól halható a hangszórója telefonálás közben.A rezgés is jól működik. Én nem szeretem a nagy telefonokat, de ez a szélessége miatt még éppen elmegy... Masszív szerkezet.
Persze van néhány apró hiányosság is...
Kár, hogy kimarad belőle az NFC, a vezeték nélküli töltés,a sztereó hangszóró. Nekem hiányzik a színes értesítő led is. Lehetne fürgébb az ujjlenyomat olvasó. Tettem a kijelzőre egy 0,33-as üveg fóliát, így kicsit lassabb is lett, bár nem mindig...

Összességében ez egy jól használható, masszív telefon lett. :)

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#342) nobela


nobela
senior tag

Többen leírták már hogy a kijelző megítélése teljesen szubjektív, így miután kipróbáltam én is leírom a saját véleményemet:

Ez a kijelző valami elképesztően ocsmány, az A2 Lite-om mellett számomra teljesen vállalhatatlan.

Az biztos hogy én még ingyen sem cserélném le rá az A2 Lite-ot, elképesztően igénytelen megoldásnak tartom. Még a Redmi 7 kijelzője is klasszisokkal jobb szerintem.

Nyilván nem kell velem egyetérteni, nekem ez volt a benyomásom az A3-ról. Én biztosan nem venném meg, másnak ettől még megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#343) feco1 válasza nobela (#342) üzenetére


feco1
csendes tag

Nekem az előző telóm is amoled kijelzős volt. Nyilván egy oled kijelzőnek sohasem lesznek olyan szép élénk színei mint az ips-nek, ez tény. Sok telefon megfordult már a kezemben. Még az egyforma panellel szereltnél is előfordulnak kisebb színbeli eltérések. Az amoled színeit, megjelenését szokni kell. Főleg ips után lesz furán matt jellege. Viszont cserébe érezhetően kevesebbet fogyaszt.
A lényeg igazából az, hogy leírtuk saját szubjektív véleményünket, benyomásunkat a telóról...

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#344) tboy93


tboy93
nagyúr

Erdekes azert itt olvasni a velemenyeket. Nehany éve ez a pixelsuruseg meg teljesen elfogadott volt, sőt huledeztek az emberek hogy milyen eles a kép. Most meg már okadek fos :DDD

(#345) Ryoo válasza tboy93 (#344) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nyilván sokan túloznak, de azért bárki aki rosszakat mondott a kijelzőről egy másik telefonhoz mérte. Pár éve pedig nem volt mihez mérni, mert akkor mindnek ilyen kijelzője volt.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#346) nobela válasza tboy93 (#344) üzenetére


nobela
senior tag

Nekem nem a pixelsűrűséggel van gondom, a Redmi 7 pl. egész vállalható. A pentile mátrix zavar, de az nagyon.

És valóban, 15 éve tényleg szarabb volt az akkori telefonom kijelzője, de ez ne legyen már érv...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#347) tboy93 válasza nobela (#346) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is szeretem a szép kijelzőket, TV-n a 4K-t, stb, sőt nyilván látom a különbséget elessegben az A1-em es asszony A3-a között, de kozel sem tartom vallalhatatlannak.

Hozzateszem en siman vettem tabletet 2 eve 10"-on HD felbontassal.

(#348) Šolaire


Šolaire
veterán

Én A2-ről váltottam erre. Kijelző elsőre fura ugye másabb technológia kissebb felbontás. Simán megszokható de nincs olyan éles a kijelzője mintha egy full hd ips lenne.
Amiért én váltottam az a jack. Nekem nagyon hiányzott és a nagyobb akksi. Én elvagyok sima hd kijelzővel is de aki akar venni egy A2 után gyengébb. Annak sokkal élesebb a kijelzője.

“Praise The Sun” \[T]/

(#349) erzsi111


erzsi111
friss újonc

Sziasztok. Budapesten a Lurdy-n kívül hol lehet még megtapizni ezt a mobilt?

(#350) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na megjött a telefon nekem is. Így első blikkre:
- kijelző teljesen oké, mondom ezt úgy, hogy hardveresen kalibrált monitor előtt ülök, egyedül a fehérek picit zöldes árnyalatúak
- ujjlenyomatolvasó nekem elég gyors
- a teló is gyorsnak tűnik
- szép :D
- a hátlap nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, de valszeg megy majd rá valami tok
Kíváncsi vagyok még a kamerára, holnap letesztelem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.