Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ricardo válasza Nite (#138) üzenetére


Ricardo
félisten

"nagy bizony, szuk zsebbol alig merem ulve kiforditani kette ne torjon"
:DDD
Farzsebből próbáltad már miközben rajta ülsz? :U

Nem roszz telefon ez. Az exynos viszont hiba. Az idei processzor nem olyan lett amilyennek kellene lennie.

(#152) janeszgol válasza klaya86 (#146) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen vaskosabbak a kávák: [link]
De legalább meg lehet fogni a telefont, nem úgy van, mint úrilány a ... mindegy. Szerintem nem gagyi kinézetre (sem).

Azért a tűző napon kocsiban elég sok telefon melegszik. Nem ez volt a baj az Exynosszal.

Az S10 Lite 240 ezren nyitott. Bár őszinte leszek én azt venném a FE helyett (talán még szolgáltatóknál van, de ha jól tudom a Samsung kivonta a forgalomból). De a FE sem feltétlen rossz vétel ennyiért szerintem. Az 5G antennák még sokat kérnek az akksiból. A Chip Magazin szerint átlag 18%-ot, ami sok.

A OnePlus Norddal hasonló méret (1-1 milliméter eltérés van, illetve 6 gramm). A Nord 190 ezer ft (5G-s, 12/256). Dilemma, hogy melyiket venném, ha e kettőből kellene választanom. A GSMArena szerint ebben sincs aptxHD, míg a Nordban van.
A szoftver általában a Samsungnál jó, kamera jobb, mint az átlag, a teljesítmény sokkal jobb (SD765G vs Ex990).
Bár ugye kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#153) Nite válasza Ricardo (#151) üzenetére


Nite
őstag

farzsebben nem hordok telefont, az noi divat! ;]

nekem egyedul a meretevel van bajom, amugy mar meg is vettem volna :(

Paid my dues!

(#154) janeszgol válasza Nite (#153) üzenetére


janeszgol
félisten

Én már a 16:9-es 5 colos telókat (átlag 142x72 mm) sem tettem zsebre. Vagy ha igen, akkor leülés előtt kivettem. Már ez a méret sem volt zsebbarát nálam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#155) Ricardo válasza Nite (#153) üzenetére


Ricardo
félisten

Irónia akart lenni. Nálam alap, hogy leülés eőtt kiveszem a zsebemből a telefont. mindegy melyik zsebben van. Nem csak kényelmi szempontból. ha megfeszűl elég egy pillanat, máris elpattan kijelző.

(#156) Noukoum válasza r3dsnake (#83) üzenetére


Noukoum
veterán

Még szerencse hogy csak a színeket "másolták le".
Szomorú lenne 290ért egy hd+ 60hz IPS kijelző hat méteres noccsal, 2.0-ás lightningal, dex nélkül, 5w-os töltéssel, lassú vezeték nélküli töltéssel, vezeték nélküli töltés megosztás nélkül, optikai zoom nélkül, maszkban használhatatlan face id-val, a normális dual sim, a normális Bluetooth és nfc kapcsolat nélkül, a bővíthető belső tároló hiányáról nem is beszélve úgy hogy még mindig 64gb az alap tárhely.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#157) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Azt lehet tudni, hogy az ujjlenyomat olvasó Ultra Sonic vagy hagyomànyos optikai?

(#158) #65577472 válasza FuRiONight (#157) üzenetére


#65577472
törölt tag

Optikai.

(#159) erahurka válasza FuRiONight (#157) üzenetére


erahurka
félisten

Minek erőltetik ezt a kijelzőbe épített hülyeséget... Amíg nem tehetem rá bárhol hogy beolvassa, és amíg nem olyan pontos és gyors mint a hátlapi, addig csak ront az élményen.

(#160) roli543 válasza Noukoum (#156) üzenetére


roli543
őstag

Köszonjük Emese :C Imádom hogy állandóan haterkedni kell :W

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#161) #65577472 válasza roli543 (#160) üzenetére


#65577472
törölt tag

Mondjuk igaza van.

(#162) akooos válasza roli543 (#160) üzenetére


akooos
veterán

Ez nem haterkedés amúgy. Valamelyiket meg tudod cáfolni?
Ez nem Apple hate club :)

(#163) janeszgol válasza roli543 (#160) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is egy kivétellel mindenben egyetértek vele. Ezzel lehet lefikázta az iPhone Xr/11-et, de nekem még akkor is tetszenek. :)
Az az egy, amivel nem értettem egyet, az a bővíthető tárhely. Szerintem idejétmúlt megoldás. A nagyon jók ára elég magas, a legtöbb ember ócskát vesz, amivel lassítja a telefont. Ráadásul a támogatottsága is kérdéses. Viszont ha veszel valami gyorsat, jó minőségűt, akkor lehet értelme. (Bár a hálózat átlag sebessége már kezdi lelépni a gyorsabb microSD megoldásokat.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#164) _flamer


_flamer
aktív tag

Nagyon korrekt telefon, talán egy kicsivel több memória jöhetett volna bele. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#165) Noukoum


Noukoum
veterán

Nyugalom nyugalom!

Aki kritizálja az Apple-t az hater kezdőszett: Apple iPhone Xs 64gb + Watch 5 40mm / iPad 2017

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#166) atike


atike
nagyúr

Tényleg komoly kis paraméterlista. És Samsung. És elvileg még nem is drága. Nocsak... Hol a buktató? :F

(#167) whatwhatwhat válasza janeszgol (#163) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem kötelező kihasználni a bővítést annak aki nem akarja. De már önmagában a választási lehetőség miatt is előny a micro sd foglalat. Aki szeretne bele tenni az örül hogy megteheti, aki meg nem, azt semmi hátrány nem éri.
Egyébként meg igaz amit mondasz, de nem kötelező appokat tenni az sd kártyára. Használhatod egyszerű adat tárolásra is, pl: filmek, sorozatok, zenék. Esetleg a fotókat és videókat backup-olhatsz rá. Vagy csak arra az időre teszel bele egy kártyát, amíg elmész 1-2 hétre nyaralni, és kell az extra hely a képeknek. Így még annak is néha-néha hasznos lehet a bővítési lehetőség, aki egyébként nem használja ki.

(#168) whatwhatwhat válasza atike (#166) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

S10e-nél se volt, S10 lite-nál se volt. Nem kell annyira meglepődni. :)

(#169) xZer0kidx válasza atike (#166) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

6gb ram? Glasstic hátlap? Az 51-nél is valamivel nagyobb kávák? 15W-os adapter a csomagban?

Persze ezek nem tekinthetők buktatónak, de nem is mindegyik ad okot a felhőtlen örömre :)

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#170) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem rossz telefon, kár hogy samu... :D :D :D

(#171) South Velen válasza xZer0kidx (#169) üzenetére


South Velen
addikt

Glasstic hátlappal egy forintot nem ér.

Az S10 Lite-om úgy nézett ki 3 hónap után sima zsebben hordástól (nem volt mellette semmi), mint egy szanaszét nyúzott üveg telefon 3 év után.

Nem, nem teszek rá úgyis tokot, nem akarom, hogy jóval vastagabb és rondám telefonom legyen.

Egyébként ez több helyen visszalépés az S10 Lite-hoz képest is (exyfos, nagyobb kávák, rosszabb gyorstöltés, ram)

[ Szerkesztve ]

(#172) xZer0kidx válasza South Velen (#171) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Tok nélkül ennyit tud!

Amúgy nekem gyári szilikon tokkal is karcos a telefonom pedig február óta kb 3 szor vettem le, hogy megtisztítsam. Lehet pont ezért ilyen?! :D

Mondjuk annyira nem zavar, legyen bármilyen a hátlap, szerencsére nem sokat látom...

Szerintem is visszalépés, a kávákat még el lehet nézni, de tudat alatt zavaró, hogy egy középkategóriásnak is (még ha egy leheletnyivel is) kisebb.
Tetszik ez a telefon és nagyon vártam, de ez a ram kicsit kevésnek tűnik ennyiért, a One ui azért szereti a memóriát na...

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#173) joey04 válasza atike (#166) üzenetére


joey04
titán

erről szólt pedig a fél topik. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#174) #65577472 válasza atike (#166) üzenetére


#65577472
törölt tag

Lerágott csont, de sajnos a SoC. Üzemidőben meg sem fogja közelíteni az S10 Lite-ot.

(#175) domos


domos
senior tag

Hát ez nettó szemét. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#176) #65577472 válasza domos (#175) üzenetére


#65577472
törölt tag

Miért?

(#177) roli543 válasza Noukoum (#165) üzenetére


roli543
őstag

Attól, hogy Apple termékéket használok, még képes vagyok a céget én is kritizálni. Az viszont elég gáz, hogy az XR-t és 11et állandóan savazzák a topicokban mégis a legjobban fogyó modellek (ettől nem lesznek a legjobbak). Csak már unom hogy állandóan az Applet menő fikázni, holott totál más utakon ját, más oprendszerrel... androidos felhasználó szidja más márkákat, amihez releváns mérni ezeket a telefonokat...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#178) J&P válasza Donki Hóte (#102) üzenetére


J&P
tag

Jaja....felmérték a vevők igényeit, figyelembe is vették...az ellenkezőjét.

(#179) akooos válasza roli543 (#177) üzenetére


akooos
veterán

Onnan indult ki, hogy "lemásolták az applet" :) A többi ami a hsz-ben szerepel az pedig nem haterkedés, hanem tény. A telefon specifikációja lett felsorolva.
Azt senki nem írta, hogy szar lenne a 11 vagy az XS. De az tény, hogy ehhez a telefonhoz viszonyítva csak egy előnye van. Mégpedig az, hogy Apple.

(#180) Taci válasza xZer0kidx (#172) üzenetére


Taci
addikt

"Amúgy nekem gyári szilikon tokkal is karcos a telefonom"
Ez minden telefonnál ilyen lesz. Ezért kell a tok és a hátlap közé egy plusz védő réteg, egy hátlapi fólia. Máskülönben a tok mögé kerülő porszemek csúnya dolgokat tudnak művelni.

(#181) FuRiONight válasza Taci (#180) üzenetére


FuRiONight
őstag

+1 hiàba a tok, hátlapra is ajànlott a fólia!

(#182) FuRiONight


FuRiONight
őstag

S20 FE 5G előrendelve! Akit érdekel írjon! :C

(#183) #65577472 válasza FuRiONight (#182) üzenetére


#65577472
törölt tag

Máris eladó?

(#184) atike válasza #65577472 (#183) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

(#185) FuRiONight válasza #65577472 (#183) üzenetére


FuRiONight
őstag

:DD :DD :N

Dehogy csak gondolok màsokra is, ha valakit az Exy tartana vissza a vàsàrlàstól. :))

(#186) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Én csak azt nem érteni,miért nem tudtak itthon is 5G verziót bedobni előrendelőibe,szolgáltatónál :F
Pedig mostmár szinte mindenből is meg lehet vásárolni a 2 féle verziót.
Lassan eljön az idő,hogy a 9 plus nyugdíjba vonuljon,azt az zaszonynak nézzünk másikat.
Az FE szerintem tetszene neki,de akkor már legyen 5G ferzió,ha már lassan nyakunkon :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#187) batai15 válasza FuRiONight (#185) üzenetére


batai15
félisten

Igazából majd ha lesz releváns tapasztalat nem ? :U
Egy élő rendelés semmi .

[ Szerkesztve ]

(#188) FuRiONight válasza batai15 (#187) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nekem van tapasztalatom "velük" kapcsolatban, azért is mertem ide beírni. Noname, ismeretlen céget én sem reklàmoznék/ajànlanék. De ha nem hàt nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#189) akooos válasza FuRiONight (#188) üzenetére


akooos
veterán

Honnan? Engem érdekelne lehet egy ilyen :)

(#190) batai15 válasza FuRiONight (#188) üzenetére


batai15
félisten

Értelmezted is mire reagáltam ? :U

(#191) Nekton válasza FuRiONight (#181) üzenetére


Nekton
aktív tag

KiSziasztok!

Védőtoktól védő fólia? :F

Mi lesz a készükék sorsa, amikor elavul? Múzeumba kerül? Nem kötekedés, csak nem értem. :U

Tokban hordott S2-m nagyon szép állapotú, de csak arra vár, hogy hulladékként bevegyék valami akcióban. Tokban összekarcolódott iPhone 5s-em a végén le lett passzolva egy barátom gyerekének. Nem túlzottan érdekelték a karcok. Tokban hordja ő is.
Ez a két telefon élte túl gazdasági totálkár nélkül az életciklusát. Nem sok hasznát látom a karc elleni harcnak.

[ Szerkesztve ]

(#192) FuRiONight válasza Nekton (#191) üzenetére


FuRiONight
őstag

Fél éven belül úgyis lecserélem. Szeretek vigyàzni a cuccaimra, ennyi. :U

(#193) Nekton válasza FuRiONight (#192) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ja! Akkor csak "kölcsönbe" van nálad. Értem. Köszi! :R

Én ezt órákkal csináltam, csak ott a fólia helyett egyszerűen nem hordtam. Ennek pedig nem volt semmi értelme. :B

[ Szerkesztve ]

(#194) #65577472 válasza Nekton (#193) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nincs abban semmi kivetnivaló, ha valaki nem évekig használ egy telefont, csak fél évig.

(#195) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Megszabadulhatnának a selfie kamera lyuktól. Amilyen pici, egy 2.5mm-es kávába elférne, inkább az mint a lyuk. Amúgy tetszik. Pláne ha kap ez is 3 év teljes frissítést mint a "nagy" S-ek.

(#196) secretgarden válasza secretgarden (#195) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Arról van valami hír, hogy Widevine Level 1 támogatása van-e? Anélkül nem megy full HD-ben de még HD-ben sem a Netflix, az Amazon Prime Videos, a Disney Plus stb., márpedig én sokat nézem ezeket telefonon.

(#197) #65577472 válasza FuRiONight (#192) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én nem veszek ekkora dögöt, de kíváncsiságból engem is érdekelne, honnan, mennyiért.

(#198) Ricardo válasza South Velen (#171) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nem, nem teszek rá úgyis tokot, nem akarom, hogy jóval vastagabb és rondám telefonom legyen."

Ez tetszik :DDD
Ne legyen ronda vagy rondább (nem tudom a "rondám" mit takar)
Egy szanaszét karcolt, leharcolt telefon nagyon szép. A tokot bármikor leveheted, de a karcokat nem. :N

(#199) Nekton válasza #65577472 (#194) üzenetére


Nekton
aktív tag

Nem! Tényleg nincs. :R

A saját hülyeségemre írtam, hogy semmi értelme. :)

(#200) htc07 válasza r3dsnake (#83) üzenetére


htc07
addikt

ja, már a színeket is az apple találta fel, előtte fekete-fehér volt minden. :D

egyébként itthon nem értem, mire fel ez a nagy 5G hiány-siránkozás, szerintem mire használható 5G hálózat lesz a nagyobb városokban legalább, addigra úgyis megérik a cserére ez a készülék is. (azt nem tudom, hogy a 4G-5G frekik közti lépegetés milyen energiaigényű, de gondolom nem elhanyagolható, még lehet jobban is meríti az akkut, mintha 4G-n maradnál? :D ) Plusz a hozzáadott érték, fél másodperccel hamarabb betöltenek majd a weboldalak? :DDD ja meg a koronát is azok szórják!!4

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.