Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Reggie0 válasza #65675776 (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen van olyan, viszont nem vagyok rola meggyozodve, hogy szabvanyos, bar az uj mechanikai spec-t nem olvastam. Viszont az x16-os csati mechanikailag stabilabb, szoval nem biztos, hogy megeri sporolni, ha eleve nagy az alaplap es elfernek az alkatreszek.

Ráadásul egyetlen egy PCI-E kártya sem vehet fel induláskor 15W-nál többet, ergo VGA-k esetén sem probléma, amennyiben van külső tápcsatlakozó rajtuk.

Nem egeszen. Indulaskor a kovetkezo limitek vannak: 10W(x1), 25W(x16)
A tapcsati sem garancia, attol fugg, hogy hogyan osztottak fel a power budgetet az alaplap es a csati kozott. De mivel az osszes tappal kapcsolatos erintkezo az x1 elejen van es nincs ezt kiegeszito erintkezo az x16 csatin, igy akar csalni is lehet. Persze ez nem szabvanyos.
Mondjuk arrol sem vagyok meggyozodve, hogy altalaban az alaplapok rendesen kezelnek a power budgetet, mivel rengeteg alaplap halt meg amikor egy rakat gpuval telipakoltak a banyaszok. Ezert jottek a BTC-s lapok, amelyek extra tapcsatival rendelkeztek a megnovekedett teljesitmeny miatt. Olyat meg nem lattam, hogy barmelyik mezei lap letiltott volna kartyat a tul nagy tapigeny miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.