Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) gghrtz


gghrtz
őstag

Amiota update-eltem a telot: Rosszabb uzemido, lassabb az ujjlenyomat feloldas...

(#8652) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Sziasztok!

Ez a telefon sötétben milyen képet csinál? Találtam egy videót, ez alapján egész jó az éjszakai videó minősége, viszont az fps nagyon alacsony sötétben, ez user error lehet, vagy ez sajnos ilyen? Itt a videó.

(#8653) sonic8 válasza Hokitojas85 (#8601) üzenetére


sonic8
tag

Szerintem a 6.6.23-at elb*szták a 6.6.18-hoz képest! A fényképek határozottan rosszabbak, 6.6.18. alatt sokkal jobbak voltak benagyítva, a CM13-ban lévő camera.msm8952.so-val és build.prop-ban a jpeg tömörítést 100%-ra állítva pedig egyenesen pazar ennyi pénzért. Véleményem szerint a gyenge fényviszonyos képek is javultak. Kipróbáltam és nem a camera.msm8952.so csere miatt lett jobb a kép.

A régi témák is működnek korlátozottan, amit nem ismer az marad az alapkinézettel mint pl. az új állapotsor.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#8654) sonic8 válasza Fehercsoki (#8652) üzenetére


sonic8
tag

Az FPS sajnos ilyen, gondolom ennyit tud a kamera szenzor. Sötétben mihez képest jó ? :DDD
Inkább elfogadható képek lőhetők vele, de ne akarj belenagyítani.

Nem mellesleg a linkelt videóban nincs teljesen éjszakai sötét, nézd csak meg az eget.

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#8655) RVR400 válasza sonic8 (#8653) üzenetére


RVR400
veterán

Hol érhető el a fájl, és mit kell beírni a build.prop-ba? :)

(#8656) sonic8 válasza RVR400 (#8655) üzenetére


sonic8
tag

A konkrét camera.msm8952.so-t amit az xda-n lévő CM13-as ROM-ból másoltam ki mindjárt feltöltöm valahova, a build.prop végéhez pedig Én ennyit szoktam hozzáadni ami a kamerára vonatkozik:

#better_image_quality
ro.media.enc.jpeg.quality=100
ro.media.enc.dec.jpeg.memcap=10000000
ime_vibration_pattern=0:60
ro.camcorder.videoModes=true

Az utolsó 2 sort ne kérdezzétek mit csinál pontosan, régi build.prop módosításokkal kísérletezgettem és ez ami a kamerára vonatkozó és működik is. Belenagyítva látszik, hogy nem tömöríti be annyira a képet és a fájl méreten is meglátszik.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#8657) qnadam válasza Fehercsoki (#8652) üzenetére


qnadam
veterán

ezt úgy lehetne elkerülni, hogy az érzékenyéget húzza fel, akkor viszont zajosabb lesz sokkal, így a záridő lesz hosszabb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8658) sonic8


sonic8
tag

Eme topik alól lévő CM13-ból származik a fájl: [link]

Konkrétan erre cseréltem ki: [link]

Aki kicserélné és nem tudná a system\lib\hw mappába kell másolni a fájlt és 0644 permission-t beállítani.

Írták xda-n, hogy CM13 alatt mintha sűrűbben lőnének élesebb képet, nem mozdul be annyira. Lehet placebo de kicserélve tényleg így van. Összehasonlítottam TC-vel tartalomra a MIUI és a CM13 camera.msm8952.so-t és talált eltérést, ne tévesszen meg, hogy a fájl mérete ugyanakkora!

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#8659) sonic8


sonic8
tag

Vállalkozó kedvűeknek és téglát kedvelőknek chine developer 6.6.23 MUI8 Marshmallow 6.0.1 alapokon :DDD [link]

Felrakása csak haladó felhasználóknak, efs, imei és teljes backup-ot követően!

Óvatosan, már kétszer tégláztam a 6.0-val a telómat, ebből egyszer teljes baseband és imei vesztéssel ;]

Ráadásul utoljára TWRP-ből egy teljes backup-ot visszaállítva lett tégla, a teló nem jutott el a MI logóig sem, fastboot-ba is egy "adott pillanatot" kellett elkapni.

Most már telefonálni is lehet ezzel a build-del 2 sort átírva a build.prop-ban, előbb utóbb kész lesz ez a 6.0 is.

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#8660) Digger válasza section9 (#8643) üzenetére


Digger
senior tag

Jó ez az Ipaky tok, illetve jó lenne, ha a külső műanyag keret nem festett lenne, hanem anyagában színezett! Sajnos kopik! Nekem sötétszürke az eredeti színe és alatta világos műanyag van. Nagyon látványos ahol megkopott! :O

(#8661) scream válasza sonic8 (#8659) üzenetére


scream
veterán

Király! Reméljük. :)

(#8662) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Láttam egy helyen 2.4 töltőt azt mondták állítólag kicsit gyorsabban feltölti a telot.
Szerintetek megérné rendelni az ebayről?
Valaki rendelt már hozzá esetleg másféle töltőt mint a Doogee?

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8663) Hopkins_001 válasza Zsozsoka 74 (#8662) üzenetére


Hopkins_001
tag

Én egy Blitzwolf qc 3as töltőt használok mellé,ugyan annyi idő felölteni,mint a gyári Xiaomival(nem doogee)
Egyelőre csak annyi előnye van,hogy nem melegszik annyira a töltő meg eu csatlakozásu.
Lehet egy másik kábelel kéne kipróbálni ami tud 2.4 ampert átvinni,ilyet tud valaki?
Mert én csak type c félében találok.

[ Szerkesztve ]

(#8664) RVR400 válasza Hopkins_001 (#8663) üzenetére


RVR400
veterán

2 A-rel tölt a teló maximum.

(#8665) Digger válasza Zsozsoka 74 (#8662) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem egy 30 wattos töltőm van, aminek 6 db. USB csatija van és az össz terhelése elvileg 6A lehet. Ez a legfrankóbb USB töltő a családban! Bár nem éppen ehhez vettem, de van egy tehéncsöcs töltőkábelem is, ( :) ) aminek a 4 ága 4 mikroUSB eszköz egyidejű töltésére alkalmas, ha elég combos a töltő! Sokszor lóg minden csöcs ágon valamilyen eszköz!

(#8666) Zsozsoka 74 válasza Digger (#8665) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Köszönöm szépen.. Ezt nagyon erotikusan fűszerezve tálaltad.. ;)

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#8667) Digger válasza Zsozsoka 74 (#8666) üzenetére


Digger
senior tag

Erről és erről beszéltem. Már egy éve használom elégedetten.

(#8668) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Esetleg valaki elárulja,hogy hol kéne aktiválnom? Sehol nem találom.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8669) scream válasza V.Stryker (#8668) üzenetére


scream
veterán

Be kell hozzá kapcsolni azt a "Find my Device" opciót (Settings/System apps/Mi Cloud/Find my device), azután fogja megkezdeni az aktiválását a készüléknek.

(#8670) Freddycom


Freddycom
őstag

Ha ne adj isten sikerül az unlock, a globál dev security appjában a permission alatt elérhető lesz egy root access sor? Vagy hogy van ez manapság? A romot nem kell újratennem unlock után, ugye?

(#8671) 6r4dw


6r4dw
csendes tag

1 nap után az üzemidő: 1 óra 50 percet ment a kijelző, streamet néztem, zenét hallgattam, egy kicsit navigáltam és böngésztem. Tegnap délután húztam le a töltőről, este 1-2%-ot merült (nem jegyeztem meg), ma kora délután került bele sim kártya. Most 73%-on van az akkumulátor.

Más: Tegnap este 10 után írtam a boltnak ahonnan vettem és rá fél órára már kaptam is választ :R :R A kérdésemre a válasz hozzáértők számára nem fog újat tartalmazni de azért megosztom hátha másnak jól fog jönni.
Ha a telefon Global romot futtat és a bootloader nyitott, nyugodtan lehet frissíteni, a bootloader visszazáródása nem fogja befolyásolni a telefon működését, és a google appok is megmaradnak.

(#8672) beyruth82 válasza 6r4dw (#8671) üzenetére


beyruth82
veterán

Tegnap mikor kaptad meg a készüléket?1teljes nap alatt csak 27%-ot merült?

(#8673) 6r4dw válasza beyruth82 (#8672) üzenetére


6r4dw
csendes tag

Tegnap kb délután 2 körül kaptam meg, akkor megnyomkodtam, utána ráraktam a töltőre és este 7 felé húztam le, nagyjából 1 nap alatt produkálta ezt.

(#8674) beyruth82 válasza 6r4dw (#8673) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszi.Ez nagyszerű!

(#8677) Bastard-s


Bastard-s
tag

Nektek nem szokott a zsebetekben addig probalkozni az ujjlenyomat olvaso,ameg mar csak koddal lehet felnyitni a telot? Csomoszor erzem a zsebemben,hogy rezzen egyet,amikor ugy er hozza a gatya.

(#8678) Mr X válasza Bastard-s (#8677) üzenetére


Mr X
veterán

Rakd kijelzővel a combod felé.

(#8679) Freddycom


Freddycom
őstag

No miután megkaptam a visszaigazoló SMS-t a 6 jegyű számmal szerdán, mára már minden további nélkül nyitni tudtam a bootloadert global dev-en, a teljes művelet nem volt több 15 másodpercnél. E leírás alapján rootoltam, most bootol befele.

[ Szerkesztve ]

(#8680) V.Stryker válasza scream (#8669) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. Ez volt a megoldás. :R

Viszont valamiért a Google Settings app jelez néha egy eseményt, de fene tudja mit, mert ha belelépek, akkor nem látok semmit. Ti is találkoztatok ilyennel?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8681) Freddycom


Freddycom
őstag

Csináltam pár képet wakelock detectorral, egy éjszaka produkálta ezt. Amint lehúztam töltőről este, elaludtam és hozzá sem értem reggelig. Ezek alapján lehet bármit is megállapítani? :D

[ Szerkesztve ]

(#8682) ux1 válasza Freddycom (#8681) üzenetére


ux1
addikt

Igen. Tiltsd le a helymeghatározást a PlayService-nél. Vagy teljesen.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#8683) beyruth82 válasza Freddycom (#8681) üzenetére


beyruth82
veterán

18%-ot merült készenléti állapotban?Szerintem az sok figyelembe véve mások milyen kiválló akkuidőt írnak.Nagyon nagy a szórás.Ki ezt írja ki azt.Nem lehet rajtatok eligazodni.

(#8684) Freddycom válasza ux1 (#8682) üzenetére


Freddycom
őstag

Teljesen nem szeretném, mert használom rendszeresen. A play service-től hogy vonom meg? A permission Managerben nem látom.

@beyruth82, igen, utóbbi időben ezzel szívok. Én sem értem.

(#8685) Digger


Digger
senior tag

Ha a Win7 eszközkezelőben a /Hordozható eszközök/Redmi Note3 felkiáltójelezve van, akkor valami driver nincs feltelepítve, vagy esetleg a win tűzfal ökörködik?
A csatlakozás a PC és a telefon között nagyon rapszodikus, sűrűn megszakad!

(#8686) hirdeto


hirdeto
tag

Sziasztok, egy nagyon általános kérdésem lenne ami nem is igazán készülék specifikus, inkább MIUI. Nem tudok rájönni, hogy miként lehet az Outlook androidos app-ját rávenni arra, hogy magától fogadja a háttérben leveleket. Mindig csak mikor megnyitom akkor tölti le és jelzi ki hogy érkezett valami. Elég bosszantó. A Security/Autostart résznél engedélyeztem, de nem segít. A Gmail app megy rendesen, de nekem az nem annyira jön be.

Van esetleg ötlete valakinek ?

Köszönöm.

(#8687) hirdeto válasza hirdeto (#8686) üzenetére


hirdeto
tag

Megfejtettem, köszi. ( ha valakit érdekel, az Outlook app-ba a Notifications-t át kell állítani arra, hogy "All Emails" és máris jelez )

(#8688) Digger válasza hirdeto (#8686) üzenetére


Digger
senior tag

Tippelek!
A kijelző alatti baloldali gombot nyomva tartva feljönnek a futó alkalmazások ikonjai. Görgetni is lehet őket jobbra-balra.
Ha az alkalmazások ikonját fölfele dobod el, azzal leállítod és kilövöd a memóriából, ha lefele, akkor rögzíted azt.

(#8689) Savageboy válasza hirdeto (#8686) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Próbáld meg ezt, esetedben nyilván az Outlook alkalmazással.

Szerk.: látom nem ez volt a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#8690) Siriusb válasza beyruth82 (#8683) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem fölöslege ennyire vergődni ezen az aksi témán. A csapat kisebb részének van problémája vele (szubjektív megállapítás), a többiek jól elvannak. Ha tudsz olyan típust (telefont), amelyik 100%-ban pöpecül működik mindenkinél, vedd azt. Azonban gondolom te is tisztában vagy vele, hogy mindig lesznek olyanok, akiknél előjön valami hiba, még ha a másik 999 embernél jól működik egy készülék. Ráadásul ezt felhasználói oldalról is lehet befolyásolni, pl. beállítások, egyedileg feltelepített alkalmazások, főzött ROM, amikre nincs rálátásunk.

A legjobb megoldás számodra az lehet, hogy kiválasztasz egy típust, amiről a legjobbakat hallod, és hazai webáruházból megveszed, így lesz 14 nap elállási időd. Ha nem tetszik, visszaviszed. Persze nincs garancia arra, hogy egy frissítés nem rontja el. Vagy vegyük a Sony-t, nem egy névtelen gyártó, az XL esetén nem adott ki olyan frissítést, ami a közismert hibákat javította volna, hanem egy idő után egyszerűen beszüntette a támogatást.

(#8691) Siriusb válasza Freddycom (#8681) üzenetére


Siriusb
veterán

Amint azt már korábban javasoltam valakinek, vond meg a google play service-től az Ébresztés és Ébren tartás jogokat. Lehet, a Framework is be fog kavarni, ha igen, majd attól is.

(#8692) Freddycom válasza Siriusb (#8691) üzenetére


Freddycom
őstag

Ezt hol tudom megtenni?

(#8693) Siriusb válasza Freddycom (#8692) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez jó kérdés, nekem is sokszor kell keresgélni, amire emlékszem, hogy egyszer már valahol láttam. :D CM-ben tudnám, de MIUI-ban... :( Megpróbálom megkeresni.

(#8694) ollie válasza Digger (#8685) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbál ki másik USB kábellel és USB porttal.

(#8681) Freddycom: néha (kb 1-2 havonta) egyszer nekem is előfordul, hogy gyorsan merül egy töltés után, de a következő töltésnél megint beáll normálisra. Próbáld ki, hátha ugyanez van nálad is.

[ Szerkesztve ]

***

(#8695) D0zeR


D0zeR
tag

Digger: Helló! És a rögzítést hogy lehet feloldani??

[ Szerkesztve ]

(#8696) Freddycom válasza D0zeR (#8695) üzenetére


Freddycom
őstag

Újra lehúzod.

@Siriusb, köszi.

(#8697) galgo76


galgo76
csendes tag

Üdv, köszönöm a segítséget a korábbi válaszomra, még egy olyan kérdésem lenne hogy a gyári óra widgetnél hogy lehet előhivni a lánchidas grafikát.

(#8698) Freddycom


Freddycom
őstag

Felkerült a hivatalos fórumra a B20-as Note 3 spéciálitét edition, és valóban azt írják, h B20-ra képes.

[link]

Az elnevezések azért érdekesek ott, amiről ez a topik szól, a 2GB RAM-mal szerelt variáns standard edition néven fut, a 3 GB-os pedig high version. Még ugye most jött a special edition. :D

[ Szerkesztve ]

(#8699) RVR400 válasza galgo76 (#8697) üzenetére


RVR400
veterán

Az csak a miui.hu verziónál volt elérhető.

(#8700) wazo válasza Freddycom (#8698) üzenetére


wazo
aktív tag

Hat ez király :W :W :W

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.