Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) carl18 válasza devast (#200) üzenetére


carl18
addikt

Hát ép ez az, ez volna amit az emberek elvárnának tőlük. A Maxwell-Pascal szintü ugrást akarja a nép, és akkor ismét volna vevő Tábor :)

Az RTX Széria inkább nevezhető egy fél generáció váltásnak teljesítmény tekintetében. Idén még talán jön egy GTX 1670/1680 de erre se biztosan látok esélyt. Más felől olcsóbb lesz de lassabb is lesz mint a Konkurens RTX kártyák. Jó esetben a GTX 1180 vagy mi talán tudhat egy RTX 2070 szintet, de 400-500 dollár környékén.
Nekik az a lényeg hogy a saját terméküknek ne állítsanak konkurenciát, szóval majd eldől hova rakják árba és mennyiért.

Az jó volna ha az AMD pletykái alapján valóban megjelene az RX 3000 Széria, ha valóban azok volnának az árak és a teljesítmény ismét volna kis mozgás a piacon és megérné Radeont venni. RX 3080 pletykák szerint RTX 2070 ellen lesz harc képes, de régen is jött már egy pletyka mi szerint az AMD 250 dolcsiért adná a GTX 1080 teljesítményét. Idáig jól hangzik, remélem lesz is belőle valami :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#202) -Alvin- válasza carl18 (#50) üzenetére


-Alvin-
tag

Kiemelted az egyedüli tesztet ahol leverte az az 1070et...

Nem lesz ez 1070 verő, max ha vki feltétlen újat akar de akkor is inkabb ebbe a kategoriában vmi használt garis a budge b*szó embereknek :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#203) Lambos válasza csakacsuvi94 (#183) üzenetére


Lambos
tag

Azért azt megjegyezném hogy az én szemcsim se nem piros, se nem zöld.

Volt/van. (áthúzott halott, aláhúzott megvan és működik)
7200GS, 8400GT silent, 8500GT, GTX 470
9200SE, X800, HD 4890, HD 7790, R9 280x

Persze ez jó régen volt, de annak idején 250 dolcsi volt egy Gigabyte OC HD4890.
Ha emlékeim nem csalnak, bár még valahol a gari papír is megvan, 50.000 forint volt +-3k.
És azért az nem entry level kártya volt. Igaz meg is döglött, a bolt meg nem akarta érvényesíteni a garit.
De az már egy másik história.

Azért többet várnék kétszeres áron mint egy alsó közép kategóriás kártya.
Persze a véleményem kifejezetten laikus, nem aktuális még a kártya csere Zen 2 érkezéséig
Így annyira nem is olvastam utána a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#204) b. válasza Lambos (#203) üzenetére


b.
félisten

10 évvel ezelőtt 53 ezer forint? 10 éve egy Opel Astra is 2.5 millió volt ma már 4.5 millió A dollár akkor 185 forint volt ma meg 285.

Nem azt mondom, hogy nem drágák a mai kártyák, mert azok. és igazad is lehet abban hogy többet várna az ember mint egy középkategóriás kártya 100 K ért, de az is biztos, hogy régen egy középkategóriás kártya a megjelenésekor is kompromisszumot jelentett,( kivéve a 4850 és 90 idejében, az egy kis csoda volt) a legnépszerűbb felbontáson, ma ez nem egészen igaz, hisz évekig eljátszik az ember FHD-n egy midrange kártyával minimális kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#205) AgressziV


AgressziV
újonc

1440P-ben szerintem nem sokan játszanak, ami aktuális az az 1080P!
1080p-ben van csak 240hz és TN panellal.
De inkább 144hz-es monitorokat vesznek, mert majdnem felesleges nagyobb képfrissítésű.
Átlagosan 130-240 fps-t akar a gamer, amit úgy ki lehet hozni kompromisszumokkal ebből a kártyából.
(játék függő)

ez a kártya csak 1080p-re szól, ha tuningolod lesz 1660 ti szintű, a memory clockot kell húzni.
de van is pár olyan teszt, amin ezt kiemelték.

https://www.youtube.com/watch?v=vLv5Wrkcmdw

79000ért még megéri az inno3d gtx 1660, de szerintem fog lentebb is menni az ára ezeknek a belépős kártyáknak-
90 körül már inkább Gainward GTX 1660Ti

overwatch epic beállítások mellett kb 120-140átlag fps-t hoz a gtx 1660.
quake championsban nem tudom, de hasonlókat hozhat.
aki online játszik, annak jó lesz. (vagy az 1660Ti) :R

(#206) Lambos válasza b. (#204) üzenetére


Lambos
tag

Rendben, de a dollár inflációja kb 17% volt tíz év alatt.
Nem igazán magyarázza meg azt hogy akkor a high end került annyiba mint ma az entry level, nem?

Kérdésem teljességgel szarkazmus mentes.
Próbálom megérteni a dolgok jelen állását.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#207) Raymond válasza Lambos (#206) üzenetére


Raymond
félisten

"Nem igazán magyarázza meg azt hogy akkor a high end került annyiba mint ma az entry level, nem?"

Nem, mert ez egyszeruen badarsag.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#208) Dare2Live válasza b. (#199) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Exynos alapján a Samu 10 nm és a Samu 7 nm között 35 % fogyasztás különbség és kb 10-15 % teljesítmény növekedés van."

Exynos alapján honnan, miből? Márcsak azért is mert nincs 7nmes exynos.
Hivatalosan 8nm.

Ránézésre egy kicsit javított 10nm. [link] és olyan 5-10%al eszik kevesebbet ugyanakkora teljesítmény mellett.

Ilyen 35% fogyi csökkenés TSMC 10nm->7nm közt van. Ha lesz Samsung nem marketing (mint 8nm) 7nm akkor az tényleg hozhat Samsungnál is 35%ot 10nmhez képest.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#209) Lambos válasza Raymond (#207) üzenetére


Lambos
tag

Bocsi, nem teljesen értem.
Mármint az badarság hogy annyiba került a high end, vagy a jelen szituáció?

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#210) b. válasza Dare2Live (#208) üzenetére


b.
félisten

Innen ugye az eredményeket már közölték.
[link]
Itt írogattak a 7 nm előrelépéséről.
Volt egy cikk ahol a próbagyártott exynos 9820 7 nm eredményeit szerepeltették, de aztán a végére 8 nm lett belőle a tömeggyártoitt telóba.
A nagy előrelépést a mostani Turin ( TSMC 12 nm ami tulajdonképpen 16 nm még mindig ) és az érkező Ampere ( Samsung 7 nm) között értettem. Hatalmas ugrás lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#211) Busterftw válasza Lambos (#209) üzenetére


Busterftw
veterán

Azt is számold bele, hogy a node fejlesztések meg az R+D költségek sokszorosára nőttek, ahogy lépkedtek lefelé.

"Treating the “16nm” column as equivalent to the various 12/14/16nm chips that we’ve seen in-market thus far, it means a cost of roughly $100M to build a new GPU, CPU, or SoC. Even at 7nm, the design cost has tripled. But moving from 7nm to 3nm would mean increasing costs by a further factor of 5x. " - Extremetech

(#212) kwzatz válasza Lambos (#206) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem, egyszerűen az idő és az emlékeitek torzítanak az összehasonlításban, ami amúgy is nagyon nehézkes ezer más tényező miatt.
Az általad írt HD4890 teljes egész 21 fps-t hozott 1920x1200-ban Crysisban ultrán, ez szuper volt 250$-ért. Most a 219$-os kártya meg, ami 1920x1080-ban a legújabb játékokban 90 fps átlagot hoz ultrán, az többek szerint sz*r és kompromisszumos, ami meg 120$-ért 66fps-t hoz az teljességgel használhatatlan.
Ma magasabb felbontásokat használnak, mindenki ultrán akar mindent akkor is, ha teljesen értelmetlen, mert a láthatatlan látványkülönbség nem éri meg a teljesítményromlást, mellé magasabb fps értékeket várnak, mint 5-10 éve. Ennek megfelelően ma a belépő szint vagy high end gyökeresen mást jelent, mint régen. Szerintem is drágák persze a kártyák, főleg ha nagyok az elvárások (1440p-4k, 144-240fps). 1080p/60fps akár a legújabb játékokban is minimális, gyakorlatilag észrevehetetetlen kompromisszummal... Jobb, mint valaha, nyilvánvalóan sokkal szebb játékokkal, mint valaha. Állítom, hogy a legtöbb ultra/extreme beállítás némiképp ilyen célokat is szolgál, hogy a maximalisták vegyék a legdrágább cuccokat, "há' me' ulthránh niccss 100 fps". :D Ez a videó egész jól körüljárja ezt a dolgot:
Do you really need ultra settings

[ Szerkesztve ]

(#213) Dare2Live válasza b. (#210) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Innen ugye az eredményeket már közölték."

De sehol se írtak 9820ról.

"Volt egy cikk ahol a próbagyártott exynos 9820 7 nm eredményeit szerepeltették"

Hol? Mármint nem bulvár hanem Samsung szinten eredmény. Nem szokott ilyet Samsung (sem) csinálni soha. Más meg nem jut hozzá, hogy tesztelné.
Mondjuk nem a teljesítmény 9820 legnagyobb baja, hanem a perf/watt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#214) Cs1csó válasza Gyuri27 (#197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kár, akkor mindegy.... egy 2080TI-t akartam neked még a napba utazásom előtt küldeni - nekem ugye a napban már nem lesz rá szükségem - de akkor leadom a vastelepen.

(#215) Dragon3000 válasza Lambos (#206) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak azt felejted el, hogy a 10 év alatt nagyot léptek előre az igp-k és teljesen kiszorították a belépőszintű vga-kat, amik a legnagyobb bevétel forrás volt a piacon, ezek kiesését a többi kategória áremelésével pótolták. Meg amit írtak a fejlesztések is egyre drágábbak, a gyártás technológia is egyre drágább. A konzolok előre nyomulása is csökkenti a pc társadalmat így ezek miatt is van kiesés, amit megint csak valahogy pótolni szeretnének.

[ Szerkesztve ]

(#216) Lambos válasza kwzatz (#212) üzenetére


Lambos
tag

Azért ne a Crysis legyen már az összehasonlítás alapja. Még a 1080ti is lemegy 60 fps alá egyes részeken.
persze azért értem mit akarsz mondani.
Ugyanakkor még R+D költségekkel együtt sem látom mi indokolja a 3-4x árnövekedést.

@Dragon3000
Az egyetlen dolog ami csökkenti a PC-s társadalmat, az a pofátlanság.
-Túl nagy a kereslet a RAM modulokra egyszerűen lehetetlen eleget gyártani /Termelés csökkentése 20%-al mert túl sok ram van készleten.

-A bányászok nyomják fel a kártyák árát, nem lehet eleget gyártani / túl sok van készleten a bányászok meg úgyis csak a piac 1%-át teszik ki.

-HDD hát itt ilyen áradások vannak.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#217) Dare2Live válasza Lambos (#216) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

imo az árat nem csak az R+D határozza meg. Hanem, hogy mennyiért lehet eladni. És ha el lehet mért adná olcsobban?

amúgy sztem most változott meg az egész. pl 980 TI tejlesítményét hozta egy 1070. De eközben 1070 sokkal olcsobb volt. Ésígytovább. Nagyon sokáig ment az új gen ad +20-30% uannyért.
Na most ennek 20x0al vége szakadt. Lényegében +0% teljesítményt ad uannyiért ld 1080TI vs 2080. 2070 vs 1080...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#218) gbors válasza Lambos (#216) üzenetére


gbors
nagyúr

Nincs 3-4x áremelkedés. Pl. a 8800 Ultra 829 USD volt, a 2080 Ti pedig 1199.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#219) TTomax válasza gbors (#218) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igy van,és az akkori 829dollár mai reálértéken 1000+ de azért azt tudod hogy a 8800Ultra utódja a Titan RTX, az meg azért 2500dollár.A 2080Ti inkább az akkori 8800GTXnek felel meg ami ha jól emlékszem 599$ volt

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#220) Lambos válasza gbors (#218) üzenetére


Lambos
tag

Ez megint olyan mint a crysis hasonlítás.
4890 kenyér nélkül megette a 8800 ultrát.
Simán csak aról volt szó hogy a zöldek annyit kértek érte amennyit akartak.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#221) carl18 válasza kwzatz (#212) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem fölösleges a Crysisből ki indulni, hiába volt 2007-es játék az akkori vasak gépek vért izadtak alatta.
Az első kártya ami tudta Very high-on 1080P-ben a 60 fps az a GTX 680 volt erre nagyon emlékszek. 2012-ben mikor megjelent pont egyből néztem róla a teszteket és csodálkoztam milyen brutál kártya hogy a Crysis 1-et így viszi.

Más felől a Crysis 1 elég durván processzor igényes, más felől max 2 magot használ szóval erős 1 szálas teljesítmény kell neki. Nekem az I5-3470 Very high-on volt hogy be esett egy keményebb lövöldözésnél 35 fps-re is mikor sok volt az ellenfél. És a kártya nem tudta volna a 70-80 fps-t, csak a játéknak volt ekkora cpu igénye.

Azért nyilván más 2007-es játékok jobban mentek azokon a kártyákon mint a Crysis.
Azért egy Unreal tournament 2007-es része elég szépen ment az akkori kártyákon is nagy felbontáson.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#222) b. válasza Dare2Live (#213) üzenetére


b.
félisten

Samsung közölte már hogy mennyit lép előre a 7 nm gyártáson itt [link] egy adott SOC még ősszel. Itt volt szó a az S10 be érkező CPU ról,ról amit akkor még nem neveztek meg, de ugye a 9820 lett.. [link]:A tömeggyártásba aztán 8 nm NOD került mert vagy nem tudtak annyit gyártani még vagy rossz lett volna a kihozatal ki tudja.
Az én szemszögemből teljesen irreleváns,a kiinduló kommentem onnan indult hogy nagy előrelépés a TSMC féle 12@16 NM gyártáshoz a Samu 7 nm EUV Nvidiának.szerintem felezhető jó pár dolog, vagy a terület vagy a fogyasztás, mindegy mindegyikkel jól járunk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#223) carl18 válasza carl18 (#221) üzenetére


carl18
addikt

Ja Még ezt itt hagyom érdekesség ként. A 2006-ban megjelent Geforce 8800GTX a 2004-es Far Cry első részét képes volt maximális beállításokon elég magas felbontásba elég szépen elfutatni.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#224) Chaser válasza Lambos (#206) üzenetére


Chaser
titán

amikor még toltam az ipart, 10 éve, meg előtte, a $ 210-220ft volt, aztán "válság" előtt 160-70ft, utána meg fel 300-ra, és azóta is annak közelében stagnál, egy időszakban volt 250, de nem sokáig, szóval nem 17%-os difi van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#225) Chaser válasza Lambos (#206) üzenetére


Chaser
titán

amikor még toltam az ipart, 10 éve, meg előtte, a $ 210-220ft volt, aztán "válság" előtt 160-70ft, utána meg fel 300-ra, és azóta is annak közelében stagnál, egy időszakban volt 250, de nem sokáig, szóval nem 17%-os difi van

szerk: azt meg tegyük hozzá, nem sokkal ezelőttig a vga "válság" tolta fel a vga árakat, már épp kezdtek beállni nagyon szépen, amikor bejött ez a hülyeség

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#226) Lambos válasza Chaser (#225) üzenetére


Lambos
tag

Wait, what?
Éppen ez a téma, nem volt válság.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#227) carl18 válasza Lambos (#226) üzenetére


carl18
addikt

2008 világválság, még arra emlékszem 2008 nyarán 140 ft volt egy dollár. Most meg 280-300 ft egy dollár szóval igen is drágább lesz nálunk egy termék ha gyenge a forint.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#228) Lambos válasza carl18 (#227) üzenetére


Lambos
tag

Nem értem mi köze van a dollár árfolyamának a GPU kezdő dollár árához.
UI: az nem világ válság, csak a valuta hitelek bedöntése.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#229) b. válasza Lambos (#228) üzenetére


b.
félisten

A világválság azt hozza magával hogy a fő valuták értéke romlik. 1 dollár nem annyit ér Amerikában mint ezelőtt 10 éve mint ahogy 1 gallon benzinért sem annyit fizetnek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#230) Cs1csó válasza b. (#229) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az 1 gallon sem 1 gallon már .... ;]

(#231) Lambos válasza b. (#229) üzenetére


Lambos
tag

Ezt értem de a dollár inflációja elhanyagolható volt.
1 dollár annak idején annyit ért mint ma 1.16.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#232) Chaser válasza Lambos (#231) üzenetére


Chaser
titán

akkor számold bele azt is, h a munakerő sem lett olcsóbb azóta, ellenben drágább, minden drágább, vga-kra meg valószínűleg kereslet is kisebb lett a konzolok miatt, és ha valamiből kevesebbet gyrtanak az nem lesz attól olcsóbb, de legalább drágít az is rajta
igazi konkurencia harc is csak átmeneti időszakokban volt maximum, ha én gyártó lennék és nem lenne muszáj csökkentenem árat, nyilván én sem csökkentenék, de te sem jófejségből'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#233) Lambos válasza Chaser (#232) üzenetére


Lambos
tag

Biztosan a bérek emelték meg az árakat.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#234) b. válasza Lambos (#233) üzenetére


b.
félisten

A 2060 ban is nagyobb GPU van mint az 1080 TI ben és sokkal drágábbak a gyártási költségek, mert telt ház van a bérgyártóknál, versenyeztetik a megrendelőket. Nvidia sem véletlenül gyártat a Samsungnál és hagyta ott TSMC-t. Abu szerint a 700 dolláros 2080 karin kb 200 dollárt keresnek még így is, hogy az előzetesen beígért 16 GB ram helyett csak 8 GB van rajt.Ha 16 GB lenne rajt kb 120 dolláros haszonnal árulnák. na persze nem kell sajnálni őket nem is azért íom, csak a régen minden jobb vót dolog is hülyeség, mert az már nem fog visszajönni szerintem soha.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#235) kwzatz válasza Lambos (#216) üzenetére


kwzatz
őstag

"Azért ne a Crysis legyen már az összehasonlítás alapja. Még a 1080ti is lemegy 60 fps alá egyes részeken."
De pont ez a lényeg. Mi az alap? Melyik játék, milyen felbontáson, milyen beállításoknál, milyen grafikai feature-ökkel, hány fps-sel és mennyire kell jól optimalizáltnak lenni az adott game-nek? Amikor azt mondjátok, hogy "kompromisszumos", az mit jelent azzal szemben, amikor egy 10 éves kártyával hasonlítod össze, hogy az akkor mennyire jó volt? Mi alapján tudod egy az egyben összehasonlítani azt, ami 2009-ben volt azzal, ami 2019-ben van? A HD4890-ről ha nézel teszteket, 1920x1200-ban nem csak a Crysisben nem tudott 60 átlagot (sőt, 50-et sem) hozni, hanem egy rakat egyéb játékban sem (Call of Juarez, Far Cry 2, World in Conflict, Stalker Clear Sky stb.) csak akkor más volt az általános értékítélet. És erre úgy emlékszel, hogy mekkora ász volt, ma meg az ultra 90 átlag már kompromisszumos.

(#236) Lambos válasza b. (#234) üzenetére


Lambos
tag

Tehát akkor egy mai high end kártyán annyit keresnek amennyibe egy high end került 10 éve?
Akkor mire ez a rengeteg rizsa az R+D-ről, meg szegény munkások béréről?
Haljak meg nem értem.

@kwzatz
Miért jó példa az a mocsok módon optimalizált hulladék?
1080ti is megizzad vele, azért az röhej.
Amúgy meg 10 éve 50fps 1080p-n. Az

UI: a kártya nem nekem kompromisszumos, hanem a többi hozzászólónak.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#237) kwzatz válasza Lambos (#236) üzenetére


kwzatz
őstag

Ha valaki úgy alakítja a véleményét, ahogy éppen a narratíva megkívánja, azzal nehéz beszélgetni:
"UI: a kártya nem nekem kompromisszumos, hanem a többi hozzászólónak."

182-es hsz-ben még:
"Azért az elég meredek, hogy egy 100.000 forintos kártya való kompromisszumos 1080p játékra, teszem azt 60fps-nél."
Most akkor döntsd már el! :)

A másik:
"Miért jó példa az a mocsok módon optimalizált hulladék?"
Hol írtam, hogy jó példa? Kérdéseket tettem fel, ráadásul írtam másik 4 játékot példának, amivel az általad írt kártya már a megjelenésének évében sem boldogult el, ha hasonló követelményeket szabtunk neki az akkori játékokkal szemben, mint a mostani kártyáknak a mostaniakkal szemben. De az 50 fps-t sem jól értelmezted a mondatban, mivel ha jobban megnézed, a többi játékra írtam, hogy azokban még az 50-et sem érte el. A Crysisben 21 volt, azt már írtam korábban.

[ Szerkesztve ]

(#238) Lambos válasza kwzatz (#237) üzenetére


Lambos
tag

Olvass vissza pár hsz-t s meglátod.
A hozzászólásom egyszerű reakció volt a többi hozzászólásra.

Melyik kártya boldogult az adott játékokkal abban az évben amikor a 4890 megjelent?

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#239) b. válasza Lambos (#236) üzenetére


b.
félisten

A csúcs kártyák soha nem 200 dollárba kerültek
4800 egy jó sorozat volt és azóta mind az 5-6 generációnál elmondtad ezt? mert azóta sem tudta ezt megismételni semmi és nem is fogja. manapság 8 GB GDDR6 ram 80 dollárba kerül.
hülyeség ezen sírni.. Én is ettem 70 filléres zsemlét 1984 ben de jó is volt. Gondolom nem a boltosé a maradék 24 forint amivel többe kerül mint 70 fillér manapság már.

ja pöpec hülyeség egy 10 éves generációval példálózni .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#240) Lambos válasza b. (#239) üzenetére


Lambos
tag

Miért, a 4890 mid range volt?
pöpec szerkesztés tho.

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#241) Dare2Live válasza b. (#234) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A 2060 ban is nagyobb GPU van mint az 1080 TI ben és sokkal drágábbak a gyártási költségek"

Akkor kukázhatná az NV a 2060at és gyárthatná tovább az 1080TIt. Sokkal gyorsabb és olcsobb gyártani. Több a haszon rajta. Tiszta hülye NV nem ért hozzá többet is kereshetne de ő inkább kevesebbet akar....
btw lényegtelen de a 2060 kissebb mint az 1080TI. (445 vs 471mm2)

Abu olyan mennyiségű hülyeséget állított itt az elmúlt 5+évben, hogy az vmi elképesztő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#242) b. válasza Dare2Live (#241) üzenetére


b.
félisten

logikus érv ezzel nem lehet vitatkozni .biztos tudsz pár adattal szolgálni akkor.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#243) Lambos válasza Dare2Live (#241) üzenetére


Lambos
tag

Valahol azt olvastam a 1080 ti gyártása is olcsóbb mint a 980 ti-é volt.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#244) kwzatz válasza Lambos (#238) üzenetére


kwzatz
őstag

"Melyik kártya boldogult az adott játékokkal abban az évben amikor a 4890 megjelent?"

Ahogy nézem az 500$-os GTX295 sem volt elég a Stalker Clear Sky-hoz pl., szóval szigorúan véve, minddel egyik sem. Tehát most akkor azt sírjuk vissza, amikor néhány új játékot gyakorlatilag semmivel nem lehetett max. beállítások környékén futtatni FHD-ben? Ezt emlegetjük dicső múltként a mai szörnyűséges helyzettel kapcsolatban, ahol ez egy 219$-os kártyával lehetséges az akkoriakhoz képest már egészen elképesztően látványos játékokban is (130$-os áron meg egy-két beállítást visszavéve, a maximálistól alig-alig megkülönböztethető látvánnyal)? Én tényleg próbálom megérteni a "régenmindenjobbvót" tábor érveit.

(#245) Lambos válasza kwzatz (#244) üzenetére


Lambos
tag

Ha más nem is, az árak biztosan "jobbakvótak".
Azért a pénzért amennyibe a 4890 került, egy sima 1050-et kaptam volna mikor megjelent.
Persze ott van kis hazánk mocskos áfája, illetve dollár árfolyama azóta rengeteget romlott.
Tehát lehet hogy ha ezt is számításba veszem akkor talán nem annyira kutya a helyzet.
Hisz egy akkori 50.000-es kártya ma 80-90 körül lenne itthon.
Persze a high end nem 80 körül kezdődik. Hanem valahol a 2-3 szorosánál.

De ha csak az amcsi piacot nézem is.
17% infláció tényleg elég hogy az akkori high end karik ára, márra csak az entry level-re legyen elég?

[ Szerkesztve ]

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#246) szabolcs1975 válasza Pakmara (#28) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Kérlek ne irj ilyen butaságokat !

(#247) Dragon3000 válasza Lambos (#245) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hányszor fogod még ugyanazt leirni? Szűkülő piacról beszélünk értsd meg ez miatt is emelkedik az ár. Párszor már le lett írva, de ezen mindig átugrasz. Amúgy a 4890 ára és, hogy most csak egy 1050 fért volna bele, igen közben a dollár forint árfolyam durván romlott, na meg azt se felejtsd el, hogy azért a fizetések is emelkedtek minimálbér 70e körülről 150e-re, ezt nézve az értéke eléggé romlott.

(#248) Dare2Live válasza b. (#242) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mire?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#249) b. válasza Dare2Live (#248) üzenetére


b.
félisten

Abu állítására,hogy nem igaz. mert én nem találok róla infót, csak azt hogy Turing az eddigi legdrágábban legyártott gamer VGA generáció,de ezt Nvidia is nyilatkozta.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#250) pomorski


pomorski
őstag

A barátinak látszó ár kapcsán kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz ez tényleg baráti?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.