Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Cs1csó válasza pomorski (#250) üzenetére


Cs1csó
félisten

SEMENNYIRE egy 2 éves technikát sóznak rád ezt a piac is tudja ezért kénytelenek a két évvel ezelőtt megjelent még forgalomban lévő modellek árához belőni: 1070 variánsok.

(#252) Chaser válasza Cs1csó (#251) üzenetére


Chaser
titán

pontosabban 1060 variáns

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#253) Cs1csó válasza Chaser (#252) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD akkor még rosszabb, még gyengébb.

(#254) b. válasza Cs1csó (#251) üzenetére


b.
félisten

Turing 2 éves technológiai? lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#255) Cs1csó válasza b. (#254) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosítok, mivel én csak a lényegre koncentrálok nem a marketing bullshit-re: ugyanannyi FPS-t hoz mint a két éve megjelent 1060 vagy 1070 (nem tudom pontosan melyikkel van pariban) és mindezt drágán teszi.

1060 6GB + 5-10% = GTX 1660
GTX 1660 + 30% = GTX 1070

[ Szerkesztve ]

(#256) Raymond válasza Cs1csó (#255) üzenetére


Raymond
félisten

"ugyanannyi FPS-t hoz mint a két éve megjelent 1060 vagy 1070 (nem tudom pontosan melyikkel van pariban) és mindezt drágán teszi."

Ez hulyeseg es ha leirod a szamokat ekore a mondat kore akkor rajossz talan te is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#257) Dragon3000 válasza Cs1csó (#255) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezen logika alapján több éve nincs fejlődés, mert kb a teljesítmény minden új szériánál kb 1 kategóriával lejjebb került.

(#258) b. válasza Cs1csó (#255) üzenetére


b.
félisten

Az 1660 22 % kal gyorsabb mint az 1060 és 15 % kal lassabb mint az 1070. [link]nem 5-10 % és ez nőni fog. Dinamikus chartok, állítsd az 1060 karira a 100 % ot.
Ezt egy hülye érvelés, értelmetlen. 5 hónapja a legolcsóbb 1070 117 K volt Iponban. és a legolcsóbb 1060 6 GB 72 K. Ennek patikai mérleggel kimért az árazása, pont elég az RX 590 ellen és gyorsabb mint az azonos árú 1060 20 % kal. Aki 1060 / 590 karin gondolkodik most újan annak egyértelműen ez a jó döntés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#259) Cs1csó válasza b. (#258) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebben egyetértünk PATIKAMÉRLEGEN van kiszámolva az ÁR/TELJESÍTMÉNY arány amit súlyosbít az IDŐ tényező, hogy ez a teljesítmény már közép szinten is bazi régóta elérhető.

(#260) Dare2Live válasza b. (#249) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Erre uazt tudom írni mint korábban:
"Akkor kukázhatná az NV a 2060at és gyárthatná tovább az 1080TIt. Sokkal gyorsabb és olcsobb gyártani. Több a haszon rajta. Tiszta hülye NV nem ért hozzá többet is kereshetne de ő inkább kevesebbet akar...."

Én nem hiszem, hogy NV saját maga ellensége lenne de lehet tévedek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#261) b. válasza Dare2Live (#260) üzenetére


b.
félisten

Igen és akkor úgy jártak volna mint Intel, mert ők ezt csinálták évekig. meg is lett az eredménye. Nvidia nem Intel. fejlődnek.
Ezen alapon soha nem lenne értelme új VGA-t kihozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#262) kwzatz válasza Cs1csó (#255) üzenetére


kwzatz
őstag

"1060 6GB + 5-10% = GTX 1660
GTX 1660 + 30% = GTX 1070"
Ezeket az adatokat honnan vetted? Vagy random beírtál számokat?
1060 6GB + 20-22% => 1660
1660 + 13-15% => 1070
Egyébként ez most az Nvidia legjobb ár-érték arányú kártyája, a piacon gyakorlatilag csak az RX570 veri ilyen téren.

(#263) b. válasza Cs1csó (#259) üzenetére


b.
félisten

mióta elérhető ilyen áron?
GTx 1060 + 20 % 219$ MSRP vel? Ha jól tudom az RX 590 279$ ról indult.
Jó árértékkel rendelkezik.
, de az RX 570 verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#264) Cs1csó válasza kwzatz (#262) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#265) b. válasza Cs1csó (#264) üzenetére


b.
félisten

Bocs a megfogalmazásért,de ne legyél komolytalan kérlek, hogy ezt linkeled be.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#266) kwzatz válasza Cs1csó (#264) üzenetére


kwzatz
őstag

:DD Nézz már meg inkább néhány rendes benchmarkot.

(#267) Cs1csó válasza kwzatz (#266) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#268) lemusz válasza b. (#265) üzenetére


lemusz
addikt

Nincs azzal az oldallal olyan nagy baj, csak hát a 1660-ast még csak 17-en bencselték. Az meg hát hogy is mondjam, statisztikailag olyan mint erdőtűzhöz a vízipisztoly... kevés. :DDD

(#269) Cs1csó válasza lemusz (#268) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#270) Paxker315 válasza lemusz (#268) üzenetére


Paxker315
addikt

és a 17-ből vajon hányan húztak picit a gyári értékekhez képest? :))

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#271) Dare2Live válasza b. (#261) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ettől még kiadhatta volna a 2080TIt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#272) b. válasza Dare2Live (#271) üzenetére


b.
félisten

1 kártyára nem fejlesztenek Dollár százmilliókért architektúrát :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#273) Chaser válasza Cs1csó (#253) üzenetére


Chaser
titán

de nem gyengébb, mert ez nyitóár, valószínűleg kevesebbet is eszik, 1660ti van 1070 nyakán, de ha nem tévedek nagyot, min fps-ekben az öreg jobb, viszont ez is olcsóbb jóval mint 1070-ek voltak, meg kevesebbet is eszik, 1070 helyére meg a 2060 ment
sztem "teljesen" rendben vannak most az árak, 1660-nak kell még 2-3 hét, h a kezdeti felárak eltűnjenek, meg persze ráfér mindenre mindig h olcsóbb legyen ( : gondolom amd végtelenségig nem tud árat csökkenteni, én se adnám annyiért h még én fizessek rá, tehát kb a jelenlegi állapot és árak maradnak egy darabig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#274) Cs1csó válasza Chaser (#273) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#275) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Farewell Radeon RX 580, A New Mainstream King Has Arrived

Multiplayer és minimum fps messze túlszárnyalta a régieket és ha igaz 70.000ft-tól indul ithon mint egy rx 580 ára a gtx 1060-ról meg ne is beszéljünk :C

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#276) Chaser válasza BerserkGuts (#275) üzenetére


Chaser
titán

már lehet kapni, és 79e a legolcsóbb, majd beáll, talán 65-70 közt meglesznek a belépők

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#277) Dare2Live válasza b. (#272) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És meg is érkeztünk a végéhez. Ha nincs értelme mert kevesebb profitot termel egy kártya akkor minek?

Eközben bár sok torzító tényező van benne de nézzünk 5évre egy EPSt.
[link]

2014ben 0.7$ volt az egy részvényre jutó nyereség. 5év múlva 6.6$. 5év alatt az egy rvre jutó nyereség a 9.5*re ugrott.
Eközben a rv ára 15$->170$ változott.

Vagy nézzünk egy marzsot. 68%. Az átlag eladott termékek árának 68% haszon. Bazz. Durva.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#279) Dare2Live válasza #60061184 (#278) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Vagy nézzünk egy marzsot. 68%. Az átlag eladott termékek árának 68% haszon. Bazz. Durva."

De ha nem tetszik nézz rá EPSre. 950%a az 5évvel ezelöttinek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#280) csaba951 válasza Dare2Live (#279) üzenetére


csaba951
veterán

Ez az egész cégre vonatkozik. Évek óta több lábon állnak. Nem csak VGA gyártásból élnek. ;)

(#281) BerserkGuts válasza Chaser (#276) üzenetére


BerserkGuts
őstag

az jó remélem jobb lesz mint 1660ti árak azok is zuhantak kicsit de nem sokat

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#282) b. válasza Dare2Live (#277) üzenetére


b.
félisten

Ez így nagyon rossz számítási elv hisz nem tudod ebből kiszámítani mennyit keres Nvidia 1 darab RTX kártyán hisz árulják a pascalt, a Tegrát ami szintén gaming és GPu eladás. és az mellett 4 lábon állnak nem csak a VGA ból jön nyereség.
Nem is értem hogy akarod ebből kiszámolni a kártya előállítási költségét.
Mi az hogy minek? hisz erről szól a fejlődés. ha nincs új kártya akkor nincs fejlődés a konkurencia és a konzolok lelépik és a részvény árak sem változnak valamint nekik nem jó ha egy nvidia felhasználó 3 évig egy kártyát használ. minek fejleszt a az Opel új kocsit amikor a 20 éves Opel Asconan is ennyit keresett arányosítva, mint most egy Astrán?
Itt a bevételük aránya egyébként a különböző részlegek között.
Mint látod az utolsó negyedévben a Turing megjelenése óta a gaming szegmens kevesebb hasznot hozott mint a másik három egybevéve és ilyen még nem volt. Ráadásul közben árulják még mindig a Pascalt is, abban a negyedévben is árulták.
Ilyen gondoltat menettel soha nem fogod tudni mennyiért gyártják a Turingot, de simán hihető az 500 dolláros ár a 2080 nál, ha csak 80 dollár a 8 GB GDDR6 ram rajt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#283) Felhőtakaró válasza Televan74 (#1) üzenetére


Felhőtakaró
tag

:Y

[ Szerkesztve ]

huhh

(#284) Busterftw válasza Dare2Live (#277) üzenetére


Busterftw
veterán

"Ha nincs értelme mert kevesebb profitot termel egy kártya akkor minek?"

Mert a piac egészét le kell fedni.

(#285) Chaser válasza b. (#282) üzenetére


Chaser
titán

ez engem is érdekelne, h lehet részványek árából kiszámolni, mennyibe kerül egy adott termék...:) mert a kettő közt semmi összefüggés nincs
egyébként meg - nem neked szól - , ha 10$-ért gyártják és 500-ért adják, akkor is annyi az ára, szóval tök mindegy mért annyiért vesszük meg ( : sztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#286) Dare2Live válasza Chaser (#285) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ez engem is érdekelne, h lehet részványek árából kiszámolni, mennyibe kerül egy adott termék..."

Sehol nem írtam, hogy az egyikből következik a másik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#287) Dare2Live válasza Busterftw (#284) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és a Pascal 1080TIig nem fedte le?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#288) Chaser válasza Dare2Live (#286) üzenetére


Chaser
titán

nincs is ott a neved...:)
de pl átlagJózsi már kezdte is az elméleteket gyártani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#289) green dude válasza D013 (#193) üzenetére


green dude
tag

+1

A 10en valahany ev alatt tobb amd/ati kartyam volt, mint nvidia, szoval en is valamiert jobban kedvelem oket, de ha a navi nem szol nagyot akkor a zoldeknek adom en is a penzem, attol fuggetlenul, hogy annyira en sem orulok a jelenlegi araknak.
Szeretnem hasznalni jatekra az 1440p-s monitorom, ezert nagyon csabito min. egy 2060-as kartya, vagy inkabb egy 2070. Attol felek nem lesz elso korben 2070 szintu navi. Mit gondolsz/gondoltok errol?

(#290) AtHoS válasza green dude (#289) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekiugorhattál volna akkor egy Vega 56 vagy Vega 64-nek is, de mikor megvetted az 1440p-s monitort bizonyára tisztában voltál milyen VGA is kell majd alá :F ezért is választottad...Navira várni mindig lehet, de már most is van 1440p alternatíva mindkét oldalon. Persze várni mindig érdemes, de akkor meg nem játszol :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#291) Dare2Live válasza b. (#282) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nem is értem hogy akarod ebből kiszámolni a kártya előállítási költségét."

Én nem számoltam semmit. Ennyi a bevallott marzsuk. 68%

"Mi az hogy minek? hisz erről szól a fejlődés"

A kapitalizmusban a cégek a profitról szólnak. Az nem fejlődés NV szempontjából, hogy azonos teljesítmény kategórián kevesebb haszna van. Akkor nem gyártja a 2060at. Marad piacon az állítólag sokkal olcsobban gyártható 1070/1070TI...

"Mint látod az utolsó negyedévben"

Most tényleg kispécizted azt a negyedévet ahol bányászat összeomlása miatt gaming részleg összeomlott?

"kevesebb hasznot hozott mint a másik három egybevéve"

Ha meg a harmadik negyedévet nézed a gaming jóval többet hozott mint minden más.

Hamár gaming. 2014 Q4ben 182m$ hozott. A katasztrófálisnak mondott 2018 Q4 954m$. 5*nött 5év alatt a profit gamingben. Ha 2018Q3at nézzük akkor 9.7*ére. Biztos mert kevesebb hasznuk van VGAkon. :)

@Chaser: jahogy...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#292) b. válasza Dare2Live (#291) üzenetére


b.
félisten

Nem, kispéciztem azt a 2 negyedévet ahol nvidia kidobta a piacra a Turingot . a harmadik negyedévben Nvida piaci értéka 2 hónap alatt a felére csökkent.A negyedik negyedév nvidiánál december -január- február. nem akkor lett vége a bányászatnak.
Teljesen mindegy melyik negyedéve nézed az elmúlt években soha nem volt olyan náluk, hogy a gaming szegmens kisebb lett volna mint a többi együtt.Kivéve a mostanit.
Az hogy 2018 ban 2.5x nagyobb lett NV semmi másnak nem köszönheti, mint a bányászatnak. Nem a gamerek vásárolták fel tonna számra a GPU-kat hanem a bányászok és továbbra is pascalt árultak akkor még nem pedig Turingot.
DE aminél továbbra sem értem a logikádat, hogy miből jön le ebből az , hogy a Turing mennyi hasznot termel hogy mekkorára nőtt az utóbbi években nvidia vagy hogy mennyit kerestek 2018 ban.
nem értem egyszerűen az érveidet , mit akarsz ezekkel a dolgokkal bizonyítani.

Vissza is tértünk arra ahonnan elkezdtük, hogy Nvida nem Intel,. jól láthatod mi történik akkor ha nem fejlesztesz és csak profitot veszel ki a cégből. Az ami most az Intellel történt az AMD feltámadása miatt. Nvidiának nincs sansza, ő ebből él javarészt.
3 évig tartották piacon a Pascalt rekord ideig és rekord mennyiségű pénzt kerestek vele de maga az architekt , amire épült már talán 6 -7 éves nem is tudom és még Turing is sok szempontból Kepler alapú.
Jelenleg Windows 10 és a Dx 12 valamint az új konzolok lépésre kényszerítik Nvidiát ezért kellett fejlesztenie és előrelépnie, hogy ne legyen lemaradása. Turing már egy modernebb Dx 12 felkészített architektúra, Pascalt már nem lehetett hova csiszolni, elérte a csúcsát és ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#293) green dude válasza AtHoS (#290) üzenetére


green dude
tag

Persze, abszolút tisztában voltam vele. A Dell idei szerzemény, ez az 1440p-s átállás egy (elhúzódó?) folyamat. Kellett egy monitor a régi mellé aminek az ára nem az egekben van, jó srgb lefedettségű, és a deltaE is megfelel hobbi fotós tevékenységekre. Jelenleg régebbi játékoknál használom a dell-t, persze előfordul, hogy visszaveszem mediumra (nem vagyok ultra mániás) a minőséget és akkor úgy élvezhető sebességgel futnak az újak is (de inkább a száz éves LG-n játszom). Az év második felében tervezem nyugdíjba küldeni az LG-t és lesz helyette egy új Free/G-Synch-es monitor, viszont akkorra már kell az új kártya.
Vega 56 jó volt a 125-ös (Sapphire Pulse) áron amíg nem jött a 2060. A Vega 64 még nagyobb kazán, nem szimpi (nem a villanyszámla miatt, hanem a leadott hőmennyiség miatt, ami nyáron még nagyobb para). Jelenleg a Vega 56 jó vétel lenne 105-110 körül, de akkor is inkább a 2060. Viszont szeretnék "tartalékot", ezért egy 2070 szintű ősszel jól jönne, talán addigra a Navi is kijön és akkor döntés fog születni. Csak videókártyák tekintetében az AMD mindig csak ígérget, aztán általában nem azt hozza amit várunk. A Radeon VII pölö khm... :DD. Nem azt mondom, hogy minden tekintetben rossz, de a felsőházban szerintem játékosoknak nem alternatíva ennyi pénzért.

(#294) Dare2Live válasza b. (#292) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az hogy 2018 ban 2.5x nagyobb lett NV semmi másnak nem köszönheti, mint a bányászatnak.

2018ban? 2018at indította mondjuk $200on december közepén meg volt p 145$. [link]

"DE aminél továbbra sem értem a logikádat, hogy miből jön le ebből az , hogy a Turing mennyi hasznot termel hogy mekkorára nőtt az utóbbi években nvidia vagy hogy mennyit kerestek 2018 ban."

Marzsot írtam. Ez természetesen egy sokat/semmit mondó szám és benne van gaming turing és pascal és hpc... Átlagosan egy eladott termék 68%a profit.

ha touringon a marzs/profit kissebb mint pascalon akkor NV szempotnjából ez nem előre fejlesztés hanem hátra. Rakták volna fiókba aztán ha AMD jön vmivel előveszik. Bár ugye nem ad jobb price/performbot, szóval akkor se segítene.
Korábban ugye hozzászoktunk az új gen ad +15-25%al jobb price/performot. Indult a cserélgetés. Az egész touring legnagyobb baja pont ez. Mindenki jól elvan a lassan 3éves 1070/1080ával. Talán majd köv gennel NV hoz eza a korábabn megszokott +15-25%ot. Ha nem gyanús, hogy újra nem fognak gamerek boltba rohanni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#295) diegho


diegho
nagyúr

Szerintetek Giga OC, vagy Gaming OC legyen? 5k a különbség.

(#296) Cs1csó válasza diegho (#295) üzenetére


Cs1csó
félisten

MSI

(#297) |AP|


|AP|
veterán

Alzán kívül lehet már valahol itthon kapni?

(#298) Cs1csó válasza |AP| (#297) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az árukereső szerint még csak a GIGABYTE GeForce GTX 1660 MINI ITX OC 6GB-ot forgalmazzák.

100k-ért, több mint nevetséges. :C

[ Szerkesztve ]

(#299) |AP| válasza Cs1csó (#298) üzenetére


|AP|
veterán

Alzánál 79-nél kezdődik jelenleg, de az MSI-k már egy 10-essel drágábbak (89k a Ventus XS).
Talán érdemes várni még pár hetet :)

(#300) Paxker315 válasza Cs1csó (#298) üzenetére


Paxker315
addikt

hja, annyiból 1660ti is kijön, aztán az táposabb ivadék.

kulcs:türelem :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.