Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

65.000 Ft körül kellene lennie a hazai kisker árnak. Ki vesz ezek után Radeon terméket? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) koko52


koko52
veterán

Akkor kb itthon 90k lesz. Nem sok értelmét látom. Lassan 5 fps-enként +teljesítményt adó kártyák sorakoznak majd a polcokon.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) Gyuri27 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az árazás a döntő.
Ez ugye 220 buznyák, Az 580 8gigás 170, az 570 130. Az 590 240.
Az 580 és az 570 amennyivel lassabb annyival olcsóbb is.
Az 590 pár százalékon belül (játék és felbontás függő). Neki vinni kell le az árát.

Az itthoni árakat kár nézni. Mert annak semmi köze a valósághoz.

Teszt [link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) kwzatz válasza Gyuri27 (#3) üzenetére


kwzatz
őstag

"Az itthoni árakat kár nézni. Mert annak semmi köze a valósághoz."

Nekünk az a valóság. :D

(#5) Gyuri27 válasza kwzatz (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kár, hogy a világon a maradék 7,5 milliárd ember nem érdekli.

[link] ár/értékben az 570-580 még mindig jól áll.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) Vektast


Vektast
aktív tag

Itthon az alzában 80 ezerrel nyitott a a 1660 miközben a 1060 6gb 77 ezer kopejka. Ami érdekes hogy 100ezerért van 1660Ti ami csak ~13-al gyorsabb mint a nonTi model és egy 20assal drágább. A 1060nál kb 15fpsel gyorsabb átlagba (hol többel hol kevesebbel). Hát nem esett le az állam így 3 év után...

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#7) #65537792 válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


#65537792
törölt tag

Mennyit?

Szerintem a pc-s gémer társadalom bőven 1 milliárd alatt van. Szóval max azokat érdekli.

(#8) kwzatz válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


kwzatz
őstag

7,5 milliárd, ja. Akit érint az néhány száz millió, talán. Ettől függetlenül minket az itthon árak befolyásolnak.
Persze, még mindig az 570-nek a legjobb az ár-érték aránya, külföldön is és nálunk is, viszont ez az 1660 bejött közvetlenül mögé, és magasabb a teljesítménye. Szóval aki kicsit erősebb kártyát akar, valószínűleg ezt választja majd. Arról nem beszélve, hogy az emberek 1050Ti-t is vettek ugyanannyiért RX570 helyett csak a név miatt, ebből kiindulva ezt viszik majd, mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

(#9) #04430080 válasza kwzatz (#8) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nem választanám az RX580 helyett. Ha meg erősebb kell, ott a 1660ti.

(#10) awexco válasza Gyuri27 (#3) üzenetére


awexco
őstag

Jó lenne valós teszt a kártyáról mert biztos , hogy nem 8700K+ 3867 MHz ddr4 mellé fog kerülni .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) kwzatz válasza #04430080 (#9) üzenetére


kwzatz
őstag

Ennek jobb az ár/érték aránya (nálunk persze majd kiderül), mint az 580-nak (és erősebb kb. 10-15%-kal) és az 1660Ti-nek és gyakorlatilag kompromisszummentes 1080p-re elég. Az 580 mellett most az ingyen játékok szólhatnak még.

awexco: A "valós tesztnek" az a lényege, hogy a kártya erejét mutatod meg. Mi értelme CPU limites környezetet teremteni neki, hogy ne derüljön ki a kártyák között lévő valódi különbség? Ha azt akarod tudni, hogy megy egy i5 mellett, vonj le néhány százalékot, valószínűleg jó becslést kapsz. (ráadásul ha kiveszel néhány grafikai beállítást, mint a motion blur pl., akkor meg ugyanott leszel, mint a tesztekben)

[ Szerkesztve ]

(#12) Gave válasza Televan74 (#1) üzenetére


Gave
addikt

€ szorozva perpill ~ 69-70e
Plusz a sarc. 88-90e

:(((

(#13) Vektast


Vektast
aktív tag

Sztem ezt inkább 1060Ti-nak kellett volna elnevezni... :C

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#14) #04430080 válasza kwzatz (#11) üzenetére


#04430080
törölt tag

Az attól függ, melyik modellt nézzük. Van amelyiknek jobb, van amelyiknek rosszabb. Átlagolva kb ugyan ott van az ár-érték aránya, az a 10-15% meg nem oszt és nem szoroz, mert annyival drágább is.

(#15) kwzatz válasza Gave (#12) üzenetére


kwzatz
őstag

Alzán már most is rendelhető 79 ezerért.

.Z.:
A Hardware Unboxed tesztből indultam ki, nyilván modellektől is függ, meg majd az itthoni áraktól is.

(#16) awexco válasza kwzatz (#11) üzenetére


awexco
őstag

Ha vevőbázis i3 akkor i3 mellett célszerű tesztelni mert úgy kapja meg a vevő , hogy menyit tud a leendő gépében . Akinek mondjuk 8700k-ra tellik biztos nem ilyen kártyát vesz .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#17) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Akkor jól számoltam.Kb 80 körüli kezdőárra számítottam.Ha lemegy majd kb 65-70 re akkor elgondolkodok hogy inkább ez mint az rx 570/580.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#18) arpii válasza awexco (#16) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem akarok offenzív lenni, de befejezhetnéd már ezt a kergemarhulást. Ha nem bírod megérteni, hogy miért így tesztelik a kártyákat, inkább pihenj egy kicsit. Ha nem szándékosan trollkodsz, próbáld meg elképzelni ezt egy versenypályán. Nem ott fognak gyorsulási versenyt rendezni, amin a legnagyobb végsebesség a győztes, ahol minden 25 méteren kanyar van.

[ Szerkesztve ]

(#19) kwzatz válasza awexco (#16) üzenetére


kwzatz
őstag

Van olyan teszt is, de azzal nem lehet megmutatni, hogy pontosan milyen különbségek vannak a kártyák között, ezeknek a teszteknek meg az lenne a lényege. Néhány kisebb youtuber szokott olyat csinálni, amilyenről írsz, pl. Santiago Santiago, biztos lesz neki fent pár nap múlva.

(#20) andy19770128 válasza Televan74 (#1) üzenetére


andy19770128
aktív tag

1660 ti nek van értelme. De a rx590 ot lohol a nyomában

(#21) Vektast


Vektast
aktív tag

A Gamers Nexus szerint ha OCzed a 1660-at 1660Ti lesz belőle. :C
[link]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#22) Televan74 válasza Gave (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kicsit elszámoltam,elnézést! :R

Alza árakat elnézve tényleg szépen túl vannak árazva a kártyák. 83000-95000. A Ti meg valahol 95.000+ kezdődik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) ussseal válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


ussseal
tag

Ny-Európai és az USA-beli árakhoz viszonyítva abszolút igaz ez az összehasonlítás, de az ázsiai piac legnagyobb részén, illetve bármelyik harmadik világbeli országban így is jóval magasabb áron elérhetőek ezek a hardverek, amik az ottani átlagjövedelmekhez hasonlítva még durvábban torzulnak. Persze ez nem azt jelenti, hogy a világbajnok ÁFA, a "$=€" és hasonló importmarsok miatt sokkal jobb lenne a helyzet itt, de azért bőven nem csak mi vagyunk ennek a bizonyos nemi szervnek a rosszabbik felén világviszonylatban.

[ Szerkesztve ]

(#24) Pete55555


Pete55555
addikt

Ez a VGA nekem pont jó lenne. Még várom azért a 1650-et ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#25) Pug válasza awexco (#16) üzenetére


Pug
veterán

Ezt a badarságot engedjük már el, amikor VGA-t tesztlünk akkor ki kell ütni a CPU limitet, kész, ezen nincs mit vitázni.

(#26) awexco válasza Pug (#25) üzenetére


awexco
őstag

Nem badarság csak fel kéne fogni amit írok .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#27) Pug válasza awexco (#26) üzenetére


Pug
veterán

Nem, továbbra is úgy teszteljük egy adott termék maximális teljesítményét, hogy minden lehetséges más komponens által generált bottleneck-et megpróbálunk nullára redukálni.

Értem, hogy te mit szeretnál, de azt nem VGA tesztnek hívják, ennyi.

(#28) Pakmara válasza awexco (#26) üzenetére


Pakmara
őstag

Az általad vázolt teszt esetben megtudhatod hogy egy adott "harmonikus" (gpu-hoz illő) konfiggal milyen fps-re számíthatsz játékokban. Ha arra építesz gépet h pl pubg-zz egy adott beállítás mellett akkor egy ilyen teszt tényleg hasznos lehet számodra. De azt, hogy két GPU között mik a valós erőviszonyok nem fogod megtudni mert ahogy már írták CPU limit bekavar a képbe. A limit kiiktatásával egy olyan (szimulált környezetben végzett) teszteredményt kapsz ami nem feltétlen arra van, hogy megnézd darabra pontosán hány fps-t produkál kártya. Hanem arra hogyan viszonyul a többi kártya erejéhez. Ez talán szélesebb körben használható infó, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

(#29) nanocry


nanocry
tag

770-ről váltottam 2070 AMP Extreme-re, amit nem bántam meg. Jó kis kártyák már ezek. Előtte AMD-m volt nem kéne már újra.

(#30) satz18


satz18
őstag

"A GeForce GTX 1660 a Ti verzióhoz hasonlóan egy butított Turing architektúra"
Hogy lehet egy microarchitektúrát butítani? Ez azt jelenti hogy MHz-MHz esetén gyengébb lesz Pascalhoz képest mint az RTX kártyák? :U Nem inkább arról van szó, hogy kivettek belőle néhány értelmetlen featuret? Vagy ezt úgy érted hogy a Tensor magok is hozzáadnak a nyers teljesítményhez, nem csak a CUDA magok?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#31) b. válasza andy19770128 (#20) üzenetére


b.
félisten

30 % lemaradásban ott lohol valóban.

satz18:
ugyan azon GPU ra épül,( TU116) ,annak a vágott verziója.

teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Pakmara válasza b. (#31) üzenetére


Pakmara
őstag

A nyomábant gondolom a 1660 ra értette nem a ti-te.

(#33) Pitralon


Pitralon
tag

Szerintem ezt már nem érdemes megvenni, nem egy jövőbe mutató kártya a tulajdonságait látva..., a "ziponon" van egyébként összefoglaló táblázat.... :R

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#34) Pete55555 válasza awexco (#26) üzenetére


Pete55555
addikt

És tényleg, teszteljük i3-al a 2080-at is. Egyből kiderül majd, hogy hülyeség 2080-at venni, hiszen ugyanúgy max 50 FPS-t tud a 2080 meg a 1050Ti is BFV multiban :W

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#35) awexco válasza Pete55555 (#34) üzenetére


awexco
őstag

Kiforgatod amit írtam . 2080-at nem i3 as mellé veszik .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#36) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Ha most kéne vennem valamit, akkor csak a garis használt.
Lassan már a VEGA64 is 90.000 környékén van.
Van a apron nem egy db. 100.000 alatt.
Ez a kártya 80.000-et nem ér.

(#37) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Ha úgysem érted meg, hogy miért nem úgy tesztelnek egy videokártyát, ahogy te mondtad, akkor szerintem nyugodtan lehet viccelődni.

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#38) meci77 válasza awexco (#35) üzenetére


meci77
tag

Az a baj, hogy kijelentesz, nem pedig kérdezel. Sokan leírták Neked a "megfejtést".
Teszteléskor a legjobb/legújabb/leggyorsabb eszközök mellett vizsgálják az új komponenst.
Bátran tedd fel a kérdést: e mellé a kártya mellé milyen CPU-t javasoltok?
Én nem tudom a választ amúgy, de sokan itt kenik vágják. :)

(#39) joey04 válasza awexco (#26) üzenetére


joey04
titán

de, ez nagyon nagy badarság.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) Dragon3000 válasza Andrew_31 (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

90e körül már 1070-et is lehet találni, inkább venném az nv-t a kisebb fogyasztás és ez által kisebb hőtermelés és zaj miatt.

(#41) awexco válasza meci77 (#38) üzenetére


awexco
őstag

Ok . És utána hol találsz róla tesztet ? :C

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42) AxBattler


AxBattler
félisten

Befutott? De hát már elég régóta tesztelgetik, a Ti-vel egyetemben...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#43) Dragon3000 válasza AxBattler (#42) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az 1660-as linkeden mai dátum szerepel így az egész régóta érdekes megállapítás :D

(#44) kwzatz válasza awexco (#41) üzenetére


kwzatz
őstag

Én pl. erre is válaszoltam a 19-es hsz-ben.
Az 1660Ti-hez már van ilyen tesztje, idő kérdése szerintem és lesz az 1660-hoz is hasonló.
1660Ti-i3 8100

(#45) b. válasza Andrew_31 (#36) üzenetére


b.
félisten

reméljük hamarosan 70 alatt lesz, 65 K körül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) csaba951 válasza awexco (#41) üzenetére


csaba951
veterán

Youtube-on mindig találsz róla videót, hogy egy adott cpu-vga kombinációban hogyan is fut a játék. Szívesen! ;)

(#47) AxBattler válasza Dragon3000 (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

A gyűjtés mai, de a tesztek többnyire tegnapiak, szóval... meh. :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#48) lemusz


lemusz
addikt

Ez a ddr5 vs ddr6 különbség tényleg elhanyagolható dolog? Később se lesz nagyobb jelentősége, 1-2 év múlva? Nem nagyon van a célkeresztben ez a téma, pedig annó ddr3 vs ddr5 nagyon nem volt mindegy.

(#49) Televan74 válasza lemusz (#48) üzenetére


Televan74
nagyúr

De ott kimaradt a gDDR4! ;]

Meglehet nézni ezt a táblázatot és látni hogy ahol a program nem fogja igényelni az extra mem sávszélt,ott alig lesz különbség a két kártya között.
L:/dl/upc/2019-03/14/11406_ksy7fewnhubptz2r_screenhunter_32_mar_14_19_00.jpg]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#50) carl18


carl18
addikt

Ezek alapján elég durva eredményeket tudhat még a Sima GTX 1660 is :D GTX 1070-et is le tudja verni.
GTX 1070 Killer ? Nem lesz ez rossz kártya :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.