Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gidalight válasza gbors (#99) üzenetére


gidalight
tag

Az mondjuk biztos nem segít a polaris árazásán, h bonyolult 256bites nyák kell köré, elfogadható VRM, meg elegendő fém a gpu fölé:P.

(#102) sakal83


sakal83
addikt

Sikerult a mindig is draga Nvidianak a mostani meg jobban dragabb vgaival szenne zuzni az amd vgait minden szegmemseben. Keves gyarto tudja az elerni hogy a kivalo ar ertek aranyu termekeibol csinal egy eloszor lassabb majd egyertelmuen dragabb kinalatot. Minden tiszteletem az AMDnek. Es Abunak aki ezt a folyamatot folyamatosan tejszinhabbal fujta... Hala az Amdnek egy a mai kor 1050 szintu vgaja 70kert nyit es orulni kell neki:)

[ Szerkesztve ]

(#103) Chaser válasza Televan74 (#98) üzenetére


Chaser
titán

ár/tudás/fogyasztás összetartozik, lehet neked gumicsont, ha kijön egy rivális termék, nekem nem
egyébként felmerült az is, h amd-nél több monitor esetén idle max órajelen mennek a ramok esetenként, onnantól kezdve már simán lehet évi több ezer ft a villanyszámla különbség is
nemrég volt róla szó, amelyikkel vélhetően kevés baj van és jól működik minden, a zafír nitro, abból 580 8gb 80e felett van, 1166ti-ből értelmes meg van 93-4-ért pl, és fog az még esni
egyik oldalnak se vagyok a fanja, de jelenleg nv felé billen a mérleg, nálam legalábbis

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#104) green dude válasza Televan74 (#1) üzenetére


green dude
tag

En most biztos nem vennek. Az nvidia egyesevel uti ki a radeonokat. :(((
Osszeszedhetnek mar magukat.

(#105) kwzatz válasza satz18 (#95) üzenetére


kwzatz
őstag

Más teljesítmény, más ár. Ahogy írták, külföldön is majdnem kétszeres ár, nálunk 80 fölött nyit, 70-nek már majd lehet örülni pár hónap múlva, egy 570 meg 55.000 Ft most háromból választható két játékkal (ráadásul nem gagyikkal, hanem köztük 2 olyannal, amit már most év játéka esélyesnek tartanak: Resident Evil 2, Devil May Cry V, Division 2).

(#106) Televan74 válasza sakal83 (#102) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd mikor a belépő szint lesz annyi,akkor hogy fogjátok dicsérni vagy átkozni az AMD -t. ABU -nak egy dologban igaza lesz, hogy nincs többé olcsó kártya, egy a gyártási költségek, kettő a konkurencia kiesése miatt oda áraznak egykeként ahova akarnak. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#107) Televan74 válasza Chaser (#103) üzenetére


Televan74
nagyúr

Több monitoros felhasználás nem átlaguseres,tudom hogy valakinek fontos. Igen ez probléma az AMD kártyák esetén.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#108) satz18 válasza kwzatz (#105) üzenetére


satz18
őstag

Engem nem túlzottan érdekel a nyitó ár. Én az MSRP-t nézem. Az, hogy 1. naposan a kiskeres megsarcolják a vevőt, az amd meg instant árat csökkent csak hogy lépést tartson a konkurenciával, az nem változtat azon a tényen, hogy az AMD egyre lejjebb szorul. Nem védeni akarom az Nvidiát, a vásárók fejését undorítóan csinálják, de tény, hogy a turing gyorsult az új játékokban, szóval nem csak pakoltak pár extra CUDA magot, hanem volt némi fejlődés is. (Bár töredéke a korábbi Maxwell to Pascal gen váltásnál). Az AMDnél meg az az innováció, hogy az aktuális termékeinek csökkenti az árát amikor jön egy újabb Nvidia kari. Hát gratuláolk. Ez aztán az innováció. Vagy kijön egy új kari, több streaming processzorral, meg OC-zva GCN X+1 architectúrával, és elnevezik valami új névvel, hogy úgy tünjön, hogy ez egy friss microarchtecture. GG AMD.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#109) Yutani válasza sakal83 (#102) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sikerult a mindig is draga Nvidianak a mostani meg jobban dragabb vgaival szenne zuzni az amd vgait minden szegmemseben.

Ez így szimplán nem igaz.

És persze mindenért is az AMD a hibás, szegény NV kényszerpályán van, muszáj árat emelni. :U

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#110) kwzatz válasza satz18 (#108) üzenetére


kwzatz
őstag

"Engem nem túlzottan érdekel a nyitó ár. Én az MSRP-t nézem."
Ha azt néznéd, akkor nem írnál olyat, mint az előző hsz-ben. RX 570 130$ 2 játékkal, a GTX 1660 meg 219$.

(#111) jedis válasza gbors (#99) üzenetére


jedis
senior tag

+1
Ahogy jön a Turing egyre lejjebb, úgy nyomja le a Polarisok árát. Szegény AMD még kb. fél évig nem nagyon tud mit csinálni az árcsökkentésen kívül. :U A Vegák még rosszabb helyzetben vannak mint a Polarisok. Egy RTX2060-as már 110-120EFt körül hozza egy Vega64 teljesítményét, töredék fogyasztással, modernebb architektúrával. Az hogy újonnan nem éri meg Vegákat venni nem újdonság, de már nagyon használtan sem, ha csak valaki nem olyan dologra használja ( nem kimondottan játék ), ami nagyon fekszik a Vegáknak. Még jó hogy van a CPU üzletág az AMD-nek, ami most nagyon bejött. Remélem a Navi tényleg olyan jó lesz mint ahogy regélik, mert ellenkező esetben lassan be is zárhatja az AMD a GPU részlegét. De ami rossz a gyártóknak, az jó a vevőknek. :D Pl. nem mindenki "FPS huszár", hogy csak a 100E+ -os VGA-k jöhetnek neki számításba. Az RX570-es már 50 alatt van újonnan, használtan meg már 30-35 körül nem 1-2 van fent a HA-n, és ki lehet fogni belőlük magyar "kiskergarisat" is. Ezen felül kezdenek helyre állni a ram árak is, és az SSD-k is bőven megfizethető árszintre estek már, szóval kezd újra felfényleni a PC-sek csillaga. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#112) carl18 válasza kwzatz (#110) üzenetére


carl18
addikt

Hát tény jelenleg a Redeonok jobb vételek, De azért az RTX szériához képest még így is megéri, a jelenlegi piac helyzet alapján. Persze lehetséges lesz abban az esetben árcsökkenés ha AMD kidobnja a 7 nanos RX 3000 szériát. De az még nagyon sokká lesz, az év második felében.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#113) b. válasza kwzatz (#105) üzenetére


b.
félisten

Én is jó kártyáknak tartom ennyiért az RX kártyákat, az egyetlen probléma, hogy nem lesz időtálló. Ugye lassan belépő kategóriát fog képviselni az 570 és az 580 is a középkategória alja lett teljesítményben.
Nem biztos, hogy ha 2 éves távlatba gondolkoznék akkor már RX vagy Pascal kártyát vennék.persze ilyen áron jelenleg érdemes lehet elgondolkodni rajt, de eladni majd 1-2 év múlva szerintem bagóért lehet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#114) Dragon3000 válasza Televan74 (#107) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs vele semmi gondom, monitor és projektor használata közben. Olvastam, hogy lehet gond, de eddig a 1,5 év alatt nem, jelentkezett nálam, mindig a legfrisseb driver van fent.

(#115) kwzatz válasza b. (#113) üzenetére


kwzatz
őstag

"Nem biztos, hogy ha 2 éves távlatba gondolkoznék akkor már RX vagy Pascal kártyát vennék.persze ilyen áron jelenleg érdemes lehet elgondolkodni rajt, de eladni majd 1-2 év múlva szerintem bagóért lehet."
Ez így van, de szerintem nem meglepő egy olyan kártyánál, amit 55.000 Ft-ért veszel 30.000 Ft értékű új játékkal ajándékba. Ugyanakkor gondolj bele abba, hogy mennyiért lehet majd eladni a nemrégiben 50-60.000 Ft-ért vásárolt 1050Ti-ket. :D
Az időtállóság érdekes amúgy, szerintem az 1080p viszonylag be lesz betonozva sokáig, lelassult a fejlődés. Nem tökéletes, de 1080p-ben még ma is bőven használható pl. egy GTX970 4,5 évvel a megjelenése után, ilyen korábban nem igazán volt jellemző.
GTX970
Ezek viszonylag új, tipikus benchmark AA-AAA játékok ultrán...

(#116) gbors válasza gidalight (#101) üzenetére


gbors
nagyúr

Valóban, ezek a másik irányba billentik a költségtényezőket - bár szerintem nem túl jelentősen. A 256-bites nyák még nem akkora móka, a VRM eleve nem nagy pénz, a hűtés talán a legnagyobb tétel. Ráadásul az utóbbi kettőn lehet spórolni visszafogott SKU-kkal. A Sapphire 570 ITX pl. nemigen fogyaszt többet, mint az 1060 - nincs is rajta atomreaktor hűtés. Ezért lesz nagy kérdés, hogy az 1650 pontosan mennyit fog menni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#117) devast


devast
addikt

Azert durva hogy 284mm-es die-t ad az nv $220-ert... ezen biztos nincs akkora haszonkulcs mint a pascalokon. Ez majdnem akkora die mint egy 1080. Mindent összevetve nem rossz vételek ezek az adott kategóriában.

(#118) sakal83 válasza Yutani (#109) üzenetére


sakal83
addikt

Melyik resze nem igaz? Ahol van konkurens az nvidia gyorsabb es relativ olcsobb. Persze qva draga...

A 1660 es a 1050ti teljesitmeny aranya kb ugyanaz mint a gtx960 gtx1050ti-é csak 70 euroval dragabban.

Es mellesleg ez a 1660 sokkal jobb vetel mint az rx590 vagy 580...

(#119) paprobert válasza b. (#113) üzenetére


paprobert
senior tag

Minden kártya idővel egyre kompromisszumosabb lesz, és értelemszerűen az alsó régiós kártyák hamarabb fognak elfogyni, ez tény.

Az architektúra modernségére reflektálva: az NV nagyjából most egyenlített ki grafikai feature level szinten, szóval az innentől számított 2-3 évig nem lesz probléma sem a Turinggal, sem a Polarissal.

Ha megveszel egy használt 570-et 35e-ért, az mennyit fog veszíteni az értékéből 2-3 év alatt? 20ezret legrosszabb esetben.

Egy magasabb árú kártyával a dobozból való kivétel pillanatában veszítesz ennyit vagy még többet, ezt meg használtad is 36 hónapon keresztül...

Tegyük hozzá, szó szerint elektronikai hulladékokat árulnak 5-8-10e forintért, szóval elképzelhető, hogy túlbecsültem ezt az értékcsökkenést. Egyszerűen annyira közel van a padló ezeknél a Radeonoknál, hogy besűrűsödnek a használt árak is, és nem mennek annyival lejjebb, mint ami elvárható lenne.

Ha csak új kártya jöhet szóba, akkor viszont nincs mese, masszívabb értékcsökkenés lesz mindenképp, bármit is vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#120) sakal83 válasza paprobert (#119) üzenetére


sakal83
addikt

A hasznalt piac surusodni is fog a sok banyasz vga miatt. A gtx1070 es alatta szeptember vege fele mar olyan szuk arsav marad olyan nagyszamu vgara hogy fillerek lesznek a vgak szerintem. Tulkinalat lesz ebben a teljesitmenyszinten. Eltudok kepzelni 20-30 kozotti rx580at es gtx1060at es 40-50 kozotti 1070et ha bejon valami vga kozepre meg 70ks arsavban

[ Szerkesztve ]

(#121) M107


M107
addikt

:R

Itt egy jó kártya nem drágán még elég lesz 2-3 évig Full HD High-Med 45-60 Fps
60000 Ft

[570 8GB]

Jó nem erős "gémmer" kártya, de lőjenek fejbe ha nem lesz elég 2-3 évig kompromisszumokkal.

Ennek az új jövevénynek olyan 80-85 E Ft max és bemerészkedhetünk az ultra felbont. kompromisszumokkal.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#122) devast válasza M107 (#121) üzenetére


devast
addikt

Nem lesz elég. Ősrégi, a turing az valószínűleg rövid ideig lesz piacon, jönnek most új konzolok stb... Pont a következő 1-2 évben várható nagy ugrás, mert az elmúlt 4 évben stagnálás volt szinte... azt hiszitek mert az utóbbi időben szinte megállt a fejlődés, ez így is marad a jövőben?

(#123) kwzatz válasza devast (#122) üzenetére


kwzatz
őstag

"Pont a következő 1-2 évben várható nagy ugrás"
Miért? Mitől várod ezt a nagy ugrást 1080p-ben? Konkrét bejelentés még nem volt új konzolokkal kapcsolatban, csak pletyka, talán jönnek jövőre. Ha jönnek, akkor az XBox One X és a PS4 Próból kiindulva még erőteljesebb 4k-s parasztvakítás van kilátásban, és azt meg nehéz elképzelni, hogy azok a címek, amik konzolon majd 4k-ban pörögnek, PC-n 1080p-ben okozzanak majd áthidalhatatlan problémát. Vagy van olyan cím esetleg, amiről nem tudok? (a Cyberpunk 2077 is erre a konzolgenerációra érkezik) Szerintem a látványbeli javulásnak már nem is igazán csak hardveres korlátjai vannak, inkább az emberi erőforrás/költség oldalon problémás az egész. Ahhoz, hogy olyan részletességű óriási világokat készítsenek el, mint a Witcher 3 és néhány open world, rengeteg ember több évnyi munkájára van szükség, és ennek összhangban kell lenni a lehetséges bevételekkel. Az újabb és újabb marginális látványbeli javulás egyre nagyobb és nagyobb erőforrást igényel, ami sok szempontból egyre kevésbé éri meg. Úgyhogy ja, ha nem is megállt, jelentősen lelassult. Ha hozzávesszük azt, hogy milyen gépparkkal rendelkeznek az átlagos felhasználók (amit szintén figyelembe kell venni, ha el akarják adni a termékeiket), az is lassító tényező.

[ Szerkesztve ]

(#124) gbors válasza M107 (#121) üzenetére


gbors
nagyúr

Megjegyzem, ár / teljesítményben semmivel nem rosszabb az 1660, sőt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#125) Pitralon válasza kwzatz (#115) üzenetére


Pitralon
tag

Ott a pont, az RTX még csak a szárnyait bontogatja, (de ki kellett adni, mivel vége volt a bányászláznak...) megpróbálták valamivel tartani az eladási darabszámot, de túl korán....

Ezt szerintem egyenlőre nem szabad megvenni! Ha meg nem kell az új fícsőr illetve nem feszül a buksza, akkor van jobb áron használtan rengeteg Pascal... :R

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#126) Televan74 válasza sakal83 (#120) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én meg el tudom képzelni azt is,hogy akinek nem égető nem adja el. Bár most magam ellen beszélek, mert én is szívesen vennék garis RX580 -at 20.000 Ft körül,tartalék kártyának. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#127) #04430080 válasza M107 (#121) üzenetére


#04430080
törölt tag

Már most sem elég rá. 2-3 évig kompromiszumokkal ott az 1660Ti.

(#128) Raymond válasza kwzatz (#110) üzenetére


Raymond
félisten

"RX 570 130$ 2 játékkal, a GTX 1660 meg 219$."

Csak az a nagy helyzet hogy annak akinek egy 1660 teljesitmeny szint kell annak edes mindegy hogy mennyibe kerul az RX570.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#129) GodGamer5


GodGamer5
addikt

85-90 körül egy 2 év garis 1070 szerintem jobb vétel. Durván túl van árazva. 1060 után amúgy is legalább egy 1660 ti kellene.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#130) Chaser válasza GodGamer5 (#129) üzenetére


Chaser
titán

az lehet, de az nv nem a magyar éppen aktuális használtpiaci árakhoz áraz....:) nagy tudomány, h használtból valami jobban megéri, az lenne a csoda ha nem, én pl inkább venném a 1660ti-t 93-4-e-ért abból a boltból amelyikből én akarom, minthogy itt szenvedjek eladókkal, noname boltos garokkal, válaszol, nem válaszol, felveszi a telefont/nem veszi fel, eljön/nem jön....áááá :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) kwzatz válasza Raymond (#128) üzenetére


kwzatz
őstag

Mielőtt megmondja az ember a nagy okosságot, érdemes lenne előtte elolvasni a beszélgetést, amire reagál.

(#132) b. válasza paprobert (#119) üzenetére


b.
félisten

+ kwzatz

Persze ez jogos. Igazából arra akartam rávilágítani, hogy most az történt, hogy a kisebb Turingok megjövetelével, az RX 580-570 kártyák már nem középkategória legjobb vételei, hanem inkább a belépő kategória tetején illetve a középkategória alján a legjobb vételek és valószínűleg majd így is fognak elavulni,annak megfelelően ahol most vannak. szerintem mostani középkategória inkább az 1660/ Rx 590 teljesítménye és onnan felfele, már.
Valószínűleg a jövőben érkező játékok is valahogy így fognak viszonyulni már a VGA teljesítményhez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#133) mcs


mcs
veterán

Az emelkedett áraktól függetlenül az NVidia most alaposan feldobta a labdát az AMDnek. Ütőképes ez a Turing paletta. :)

(#134) csakacsuvi94 válasza Chaser (#130) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Sajnos igaz. Én majdnem így vettem egy Gigabyte 1070 mini-t 2 év garival használtan, de utólag megtudtam, hogy a srác már minimum a második tulaj, én lettem volna a 3. (persze csak úgy ha jó a sorrend, ha átver, akkor ő lehet az 5. tulaj is). Így már rögtön jobban megérte 94ért 3 év garival új technológiával a 1660ti, mint az előbb említett vga 78ért....

(#135) Televan74 válasza mcs (#133) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD -nek még vagy fél évig nyugodtan dobálhatja a labdát, nem nagyon foglalkozik vele. Közben az Nvidia nemsokára ismerteti a 7nm(Volta) terveit.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#136) kwzatz válasza #04430080 (#127) üzenetére


kwzatz
őstag

Mire nem elég? 66 átlag fps a legújabb/legtöbbet játszott játékokban 1080p ultrán, és ez csak a 4GB-os változat.
RX570
Csak az igényektől függ, hogy pontosan mi elég, mi nem, de ha a játékok kb. legnagyobb gépigénnyel rendelkező 1%-ában ultrán valami 66 fps átlagot hoz, arra hogy lehet kategorikusan kijelenteni, hogy nem elég? :D
1660Ti meg most inkább kompromisszumokkal 1440p-re, 1080p-ben 100 fps felett produkált ugyanebben a linkelt tesztben, 2-3 évig meg valószínűleg kompromisszummentesen 1080p-re.

[ Szerkesztve ]

(#137) Televan74 válasza kwzatz (#136) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ott a lényeg a videó címében. ,,Farewell RX 580, A New King Is Here" :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#138) Silεncε válasza b. (#113) üzenetére


Silεncε
őstag

Teljesen igazad van, de például itt vagyok én: most van egy 2gigás 1050-em, ami már nem sok mindenre jó (a GPU még hagyján, de a 2GB VRAM lóf@sz). Nekem most tökéletes lenne egy 570 (lenne, mert akkor tápot is cserélnem kéne 400->minimum 500), valszeg 1-2 évig még el lehet vele 1080p@medium körül játszogatni (eladni pedig nem szoktam semmit, ha kiöregedik, megy dobozban a polcra).

(#139) #04430080 válasza kwzatz (#136) üzenetére


#04430080
törölt tag

Pl Metroban nem elég, Hunterben nem elég. Honnan tudom? Onnan hogy RX570 -em van. Nincs az a link amivel meggyőzöl ;]

(#140) devast válasza kwzatz (#136) üzenetére


devast
addikt

Mert a 66 átlag az 13 játék átlaga. Ami rohadtul nem fog vígasztalni, amikor te nem 13 játék átlagával játszol, hanem egyszerre eggyel, és az pont mondjuk 35-40el megy nem 66-al. Azt meg sem említem, hogy a jövőben érkező dolgok is egyre közelebb lesznek az aljához, mint a tetejéhez...
Ha 2-3 évre 1080p-t akarsz 60fps-el, akkor min egy 1660ti. A többi csak ámítás...

(#141) Gyuri27 válasza Silεncε (#138) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annak a hexának azzal a konfiggal azt vinne kell.
Azt nem mondom, hogy nem lenne érdemes a vga-t (procit finom hangolni, bár ezeket mindig érdemes).

Amd - Radeon - Ryzen

(#142) Pete55555 válasza gbors (#99) üzenetére


Pete55555
addikt

Namost 1660Ti 100-110 k HUF.

1660 elvileg olyan 80 körül jön.

Ha a 1650 lesz 60.000 környékén, az nekem pont jó lenne, annyit adnék érte. Nyilván RX-580 teljesítménnyel, 75-max100 W TDP-vel. Adnám is el egyből a 480-at.

...Szeretem leracsniztatni...

(#143) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Jók lesznek ezek. Az árak azért lehetnének barátibbak, de 1080p-n pl akinek elég a high beállítás és nem akar 100 feletti fps-t annak pont jó, csak picit árérzékeny.
Rx470-et vettem anno kicsit több mint 2 éve 76 ezerért (gamingx). Erről ugranék 1660 vagy 1660ti közül valamelyikre, bár az i5 4460-am lesz a gyengepont mindkét esetben.
Én 2 vagy max 2,5 évre szoktam venni a kártyát (mostanában) és így még garanciával tudom tovább adni, jobban fest eladásnál.

Baggio

(#144) kwzatz válasza #04430080 (#139) üzenetére


kwzatz
őstag

.Z., devast:
Van egy javaslatom. Bontsuk ketté az "elég", "nem elég" kérdést!
K: Elég az RX 570 arra, hogy 1080p/60fps-sel futtasson minden jelenlegi játékot maximális beállítások mellett?
V: Nem elég.

K2: Elég az RX 570 arra, hogy 1080p/60fps-sel futtasson minden jelenlegi játékot olyan grafikai beállításokkal, amit ha Vér István elé teszünk, nem veszi észre, hogy visszább vettünk néhány beállítást?
V: Elég.
:D

Egyébként Metróban high-on elég a 60-hoz, MHW-ben meg elég ránézni szerencsétlen Geraltra, összehasonlítani azzal, ahogy a közel 3 évvel régebbi Witcher 3-ban kinézett, és rájönni, hogy nem amiatt problémás, mert akkora technikai csoda lenne a játék.
És igen, 66 fps 13 olyan játékban ULTRÁN, ami most kb. a játékok felső 1%-át reprezentálja gépigény szempontjából. Ha ez nem elég, akkor továbbra is javaslom a kérdés kétfelé bontását. Nekem majd akkor nem lesz elég, amikor a második kérdésre is ez lesz a válasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#145) b. válasza Pete55555 (#142) üzenetére


b.
félisten

Eddigi információk alapján Kb 1050Ti + 20-30 % körül lesz, nem lesz 1060 / Rx 580 teljesítményű.
Talán Rx 570,de az is kérdéses. persze még változhatnak a leaked infók, 1660 nál is kevesebb CU ról volt szó eleinte aztán a bejelentés előtti héten derült ki, hogy az a laposokba szánt verziót leakelte.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#146) carl18 válasza b. (#145) üzenetére


carl18
addikt

+1 én is ahogy néztem nem biztos befogja az RX 580-at. 896 cuda magot fog kapni az eddigi infok szerint, a sávszélesség nyilván 1050 után ismét 128 bit és a memória tipusa DDR5. GTX 1050Ti felett lesz de a 1060-at se biztos fogja be.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#147) Yutani válasza sakal83 (#118) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagyvonalúan elfeledkezel az RX 570-ről, ami 20-25%-kal drágább az 1050 Ti-től, miközben 35-40%-kal gyorsabb.

Tehát állításod, miszerint "Sikerult a mindig is draga Nvidianak a mostani meg jobban dragabb vgaival szenne zuzni az amd vgait minden szegmemseben" egyszerűen nem igaz. :D

Persze, ha azt írod, majdnem minden szegmensben, azzal egyetértek. :)

#tarcsad

(#148) kwzatz válasza Yutani (#147) üzenetére


kwzatz
őstag

"Nagyvonalúan elfeledkezel az RX 570-ről, ami 20-25%-kal drágább az 1050 Ti-től"
Gyakorlatilag azonos áron vannak, a többi stimmel.

(#149) Yutani válasza kwzatz (#148) üzenetére


Yutani
nagyúr

Legolcsóbbakat hasonlítottam össze árukeresőn, 40k vs 47k

#tarcsad

(#150) TTomax válasza Yutani (#147) üzenetére


TTomax
nagyúr

No csak óvatosan,nehogy a 1650 kiüsse azt is...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.