Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Ahelyett, hogy békésen gyilkolásznának otthon, amiért pár évet kapnának, a marhái weboldalakat tesznek elérhetetlenné. Felháborító

(#2) #20678144


#20678144
törölt tag

Őszinte hittel remélem, hogy tökön kapják az Anon bandát és pontosan azt fogják kapni, amit megérdemelnek: 15-20 évnyi kasztnit, minimum kémkedésért.

(#3) rauschie válasza #20678144 (#2) üzenetére


rauschie
senior tag

Ja, szerintem is. Most politikától függetlenül, de tényleg, rohangásszanak csak gyilkosok felfüggesztettel, nekik meg minimum húsz évet.

(#4) sh4d0w válasza #20678144 (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hja, igazad van, DoS-ra felbérelni külföldi céget - na az törvényes...

https://www.coreinfinity.tech

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Áh megint a pénz beszél a bíróság dönt majd... A mai világban többet ér a pénz mint minden más..elég szomorú kapjanak 1-2 évet de ne 10-t:U

(#6) julius666


julius666
addikt

Klassz, majd elkapnak két pattanásos hülyegyereket akik majd "mártírként" fognak ezek után megjelenni a közösségben. Aztán elkezdenek baszakodni a chanokkal magukkal, ahová amúgy többségében olyan anonok járnak, akik magasról szarnak a DDoS "operation"-őkre.

Mindezt persze vastag hírverés mellett, hogy akik forradalmibb lelkületű emberkék eddig nem hallottak róla/valamiért nem voltak benne a buliban, azok is kedvet kapjanak.

Így kell egy párszázas/ezres kemény magból több tízezreset csinálni, minden elismerésem. Hazudnék ha azt mondanám, nem merült fel bennem a gyanú, a történetben a szándékosság nyomai is felfedezhetőek. Pedig utálom a közhelyes összeesküvés-elméleteket.

(#7) Narxis válasza rauschie (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, erősen összefügg a két dolog. Ne csukják le a számítógépes bűnözőket mert több lesz a gyilkos. :DDD

Thanos was right.

(#8) Penge_4


Penge_4
veterán

Szervezők? Tipikus szűklátókörű kapitalista gondolkodás. Itt egyenlő felek vannak, nem hierarchikus rendszer.

Olyan ez, mintha a torrentet úgy akarnák felszámolni, hogy kiválasztanak egy pörgős torrentet egy publikus oldalon és IP alapján beazonosítják azt a pár tízezer folyamatosan cserélődő peer-t és egyenként tarkón lövi őket egy öltönyös Smith ügynök, mert terroristagyanúsak és nem illenek bele a társadalomba.

(#7) Narxis: Szerintem arra célzott, hogy mindig azokon statuálnak példát, akik valamilyen módon csípik a hatalom szemét.

De ettől függetlenül igaz, amit mondasz, a kettő nincs összefüggésben és ami a legfontosabb, mindkettő csak okozat.

[ Szerkesztve ]

(#9) #95561216


#95561216
törölt tag

A wikileakes akcióik után nembánom, ha eldugják őket valami börtön mélyére. Amúgy eszük se lehet túl sok, aki rajta kapott, azt inkább nem baszogatnám, mert ha addig nem is adta volna át az adataim a hatóságoknak, ezek után tuti.

(#10) Sanya válasza #95561216 (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen akciók után?
a visa, mastercard paypal úgy függesztette fel a wikileaks számláját, hogy nem volt hivatalos bírósági eljárás.

Képzeld csak el, hogy holnaptól nem lenne nálatok se víz, se gáz, se internet, se telefon, sem áram, csak azért mert nincs rajtad sapka.
valahogy nem érzed, hogy ez így nem fer?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) Eszleny válasza Sanya (#10) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Erre nem a bírósági eljárás a megfelelő út? Vagy, ha nálatok nincs villany, gáz stb. akkor fogod magad és autóval elállod az ügyfélszolgálat ajtaját?

(#12) julius666 válasza Eszleny (#11) üzenetére


julius666
addikt

Hát ha az egész környékkel ezt teszik (jogszerűtlenül), akkor valszeg - természetesen ha előtte jeleztük a megfelelő csatornákon át a cégnek és nem volt hajlandó lépni - igen, tüntetést szervezünk.

Tudod nem jó dolog viccből a bírósági határozat végéig sötétben/hidegben/szomjasan élni.

Amúgy ugye vágod hogy nem csak anon DDoSolt hanem előtte kapott a Wikileaks is a nyakába eddig ismeretlen forrásból? Valszeg valaki akit berágattak magukra kibérelt pár ruszki botnetet. Ennyit a szent másik félről.

[ Szerkesztve ]

(#13) #95561216 válasza Sanya (#10) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem érzem. Halál a hippikre.

(#14) Eszleny válasza julius666 (#12) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Amúgy miből következtettél arra, hogy rokonszenveznék a Wikileaks-szet DDoS-szolokkal?

(#15) hohoo válasza #20678144 (#2) üzenetére


hohoo
senior tag

de ki kémkedett?

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#16) hohoo válasza Narxis (#7) üzenetére


hohoo
senior tag

Összefügg ja... ezekre pazarolják az időt, és az erőforrásokat gyilkosok helyett. Hát igen a hatalom fontosabb mint bármi. Nem véletlenül mondom hogy aki a hatalmat basztatja rossz ember nem lehet.

amúgy itt aztán elkaphatnak több ezer embert, mert több ezren indították el akarattal a loic-ot, és az irc csatijukon sem 1 vagy 10 ember döntött hanem mindenki :) nehéz felfogni egy diktatórikus célú hatalomnak, de ez így nem fog menni :) olyan kb mint a torrent trackerek lekapcsolása. Lekapcsolnak 1-et 2 másik új jön.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#17) Sanya válasza #95561216 (#13) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor éld át majd 1x, milyen érzés

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) julius666 válasza #95561216 (#13) üzenetére


julius666
addikt

:F

(#19) Prok Szilvi


Prok Szilvi
csendes tag

Én azért szurkolok nekik, hogy a világ másik feléről látszódó IP címről bejövő, rommá titkosított csatornákon keresztül és a proxy hegyeken is túlról érkező , rejtőzködő , csúnya gonosz hekkereket elkapják az ügyes szuperzsaru rendőrbácsik ! :W :R :C :DD

(#21) TheShow válasza hohoo (#16) üzenetére

Ezt úgy képzeled, hogy van pl. 10 rendőr, akik között minden reggel folosztják a munkát, és most 5 helyett csak 3-an fognak gyilkossági ügyekkel foglalkozni?
Vagy esetleg egy teljesen másik, osztály foglalkozik a hasonló ügyekkel?

Mindegy, kapják el őket is. Meg a gyilkosokat is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Pug válasza Eszleny (#11) üzenetére


Pug
veterán

Igen, jól beszélNÉL, ha arra utalnál, hogy a banki folyószámlák zárolásához esetleg egy bírósági végzés talán nem ártott volna....., de te nem erre utaltál... példád meg sehogy se jön ide, tessék szépen felfogni, itt a mastercard és paypal esetében nem arról van szó, hogy nem volt elérhető a szolgáltatás ("ha nálatok nincs villany, gáz stb. akkor fogod magad és autóval elállod az ügyfélszolgálat ajtaját?")..... önkényesen zárolták a számlákat... :U

Flimo: szívemből kívánom, hogy egyszer a regnáló hatalom érje el a bankintézetednél, hogy fagyassza be a számlád, mert nem abban a bírkamódban üzemelsz, ahogy elvárnák... jaaa hogy, te hithű módon abban üzemelsz, akkor nem szóltam, téged ez a veszély soha semmilyen körülmények közt nem fenyeget majd.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) hunbi válasza TheShow (#21) üzenetére


hunbi
tag

Persze nem úgy működik, hogy reggel kiosztják. Hanem inkább úgy, hogy az 5 mellé felvesznek másik 3at akiket majd a mi adónkból fizetnek, ugyanabból a keretből amiből az 5 "gyilkosságist". Aztán év végén rájönnek, hogy bizony a keret nem lett nagyobb mert válság van meg szarban az állam ezért le kell építeni elmegy 2 gyilkosságis meg 1 kibernyomozó és marad 5 rendőrünk pont majdnem olyan arányban ahogy felvázoltad, csak nem nap végén hanem év végén. Meg persze az is lehet, hogy nem nyugdíjazzák/leépítik őket hanem csak átcsoportosítják más területre, de a lényeg ugyan az.

(#24) TheShow válasza hunbi (#23) üzenetére

Ez egyelőre max. az amerikaiak adóforintjait érinti, az enyémet tutira nem.
A kiberbűnözés elleni csoport eddig is működött, nem újkeletű téma ez, tehát a felhasználható erőforrások rendelkezésre álltak/állnak. Max annyi történik, hogy az ügy a felgöngyölítésig prioritást élvez, de emiatt nem fog több gyilkos rohangálni az utcákon. :)

(#25) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem börtön helyett / után állást kapnak. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) Sanya válasza lezso6 (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

meg luxusvillát malibun.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) rt06 válasza rauschie (#3) üzenetére


rt06
veterán

amennyire tudom, az usa-ban az ilyesmit a szervezettsege miatt (bunszovetkezet) veszik rendkivul rossz neven

lezso6: munkat? mire? barmelyik hulyegyerek tud ddos tamadast inditani, ahoz egy pafrany intelligenciaja is elegendo
ennyivel max mcdonalds-ban kaphatnak allast

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#28) Zolás válasza rt06 (#27) üzenetére


Zolás
addikt

Lezsonak kell pár ilyen arc hogy lenyomják a PH konkurenciát. Érted már? :DDD ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29) lezso6 válasza rt06 (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, efelett elsiklottam, hogy csak DoSoltak :B Olyat én is szoktam, pl a PH szervert, de szigorúan csak tesztelési célból. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) ló úr válasza lezso6 (#29) üzenetére


ló úr
őstag

Akkor azért nem elérhető napi 3x a szerver fél órákra ;]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#31) b4ndee


b4ndee
csendes tag

Anonymous mozgalom? szervezők? vezetők?
:C

ez az évezred vicce :W

Anonymoust valóban szervezett internetes kalózbandának hiszik, pár száz aktív taggal.
ezen nem győzök eleget röhögni.

[ Szerkesztve ]

(#32) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Hamarosan ki lesznek kiáltva terroristának, mert a Wikileaks-el szimpatizálnak

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#33) Zewa


Zewa
senior tag

Ilyenkor mindig arra gondolok hoyg egyeseknek milyen iszoynat mennyiségű szabad idejük lehet.... :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Lesz helyettük másik... :D

(#35) #95561216 válasza Pug (#22) üzenetére


#95561216
törölt tag

Csupán rohadtul szánalmasnak tartom, hogy pattanásos kis hülyegyerekek tudják a frankót a fasza kis foteljükből a világ dolgairól. De majd egyszer ti is felnőtök, és nem az lesz élből a szimpi, aki lázad, hanem megpróbáljátok értékelni a dolgokat. Jelenleg épp ti vagytok a birkák, a rendszerellenes lázadók birkái.

(#36) ErosenZold válasza #95561216 (#35) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Arra nem gondoltál, hogy te vagy a "birka" (bár én inkább agymosottnak mondanám sok esetben)?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#37) grc999 válasza Penge_4 (#8) üzenetére


grc999
tag

"mindig azokon statuálnak példát, akik valamilyen módon csípik a hatalom szemét."
szentigaz....... :(

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehh nem ide akart jönni

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Elkapják Anont... :D Még mindig megmosójogtat.

(#40) Penge_4 válasza #95561216 (#35) üzenetére


Penge_4
veterán

[link]

Az Anonymous minden esetre úgy tűnik, hogy berágott, és egy szívélyes üzenet társaságában nyilvánosságra hozta az HBGary vezetőjének, Aaron Barrnak teljes levelezését. Az egyik kiemelt üzenet szerint Barr eszközként tekintett a csoportra, melyet marketing célra használhat, függetlenül a birtokában lévő információk hitelétől és értékétől. Az Anonymous leleplezésének mikéntjéről Barr egy San Francisco-i konferencián beszélt volna, de az előadást most lemondta, a nagy hírverés hatása pedig az lett, hogy az egész világ megtudta, ez a biztonsági cég még a saját adatait sem képes megvédeni.

Na én megpróbáltam értékelni, de sajnos egyre inkább az a szimpi, aki lázad. :DDD

(#41) #95561216 válasza ErosenZold (#36) üzenetére


#95561216
törölt tag

Bennem felmerült, de elvetettem. Bennetek?

(#42) #95561216 válasza Penge_4 (#40) üzenetére


#95561216
törölt tag

Erre meg azt tudom mondani, valahogy nem rajzanak ki a hippik a világ anarchikus országaiba, valamiért nem szimpatikusak nekik, nem értem :DDD

(#43) ló úr válasza #95561216 (#41) üzenetére


ló úr
őstag

Én még nem vetettem el az ötletet ;]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#44) sh4d0w válasza #95561216 (#35) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miből gondolod, hogy az Anonymoust pattanásos kis hülyegyerekek alkotják? Lehet, hogy csak nem olyan beszariak, mint egyesek...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#45) Telefunen válasza #95561216 (#35) üzenetére


Telefunen
őstag

Hát persze... A világot nem olyan nehéz értelmezni. Problémásabb ezt az értelmezést megfelelően felhasználni -na ehhez kellenek a "pattanásos hülyegyerekek", mert ők még kellően szüzek ahhoz, hogy az őszinte jóindulat hajtsa őket, valamiféle idealista álomkép formájában, nem pedig aljas érdek, és buta megfelelni akarás.

Tudud, Jézus sem azt cselekedte, ami kifizetődő volt, hanem azt ami helyes...

(#46) hohoo válasza ErosenZold (#36) üzenetére


hohoo
senior tag

Az agymosottak szentül hiszik hogy igazuk van, így ő is :)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#47) ArchJedi


ArchJedi
csendes tag

Én nem igazán látom értelmét ennek a törvénytisztelő vs. lázadó szájkaraténak. Elég árnyalt a világ ahhoz, hogy mindkét félnek igaza legyen, de ez az mmorpg hozzáállás, hogy beállok az egyik oldalra és onnantól utálom a másikat hihetetlen... miért lenne agymosott mindenki, aki nem ért egyet a törvénytelen módszerekkel? Miért jobb a "pattanásos hülyegyerek szűz ideája", mint azé, aki elítéli a bűncselekményeket? Bár nézőpont kérdése, hiszen az alapvetően korrupt kormányok határozzák meg a bűncselekmény fogalmát.
De ha egy hackercsoportnak sikerül tönkretennie egy céget, ahol rengeteg ember dolgozik, akkor ott elbocsájtások lehetnek, ha leállnak oldalak, amik neked nem létfontosságúak, de valaki másnak igen (üzletember nem jut hozzá időben a pénzéhez és bebukik a vállalkozása, stb...), akkor is ideális az ilyesmi? Extrém esetek, de ha ennyi okos ember van itt, ki lehet találni rengeteg más példát is. Ha meg valaki elveszti a munkáját és nem tudja eltartani a családját, az már nem is olyan vicce ugye? Azt hiszem értem, miért írja flimo, hogy nem fotelből kéne okoskodni - az "igazságot" nagyon könnyű úgy formálni, hogy a mi világképünkbe illeszkedjen, de ha rendesen körülnézünk a világban, akkor könnyen rájöhetünk, hogy nincs abszolút igazság, és destruktív lázadás sem olyan optimális megoldás mindenre... Pl mi van ha befagyasztanak pár kormányzati oldalt, banki oldalakat, egyre több helyen és többször állítják meg a pénzáramlást a neten? "Ez az, mi vagyunk a fasza lázadók, mutassuk meg a szemét multiknak és bankoknak, hogy minket nem irányíthatnak!" Csakhogy közben ők irányítanak, ha akarjuk, ha nem... és ebben a társadalmi rendszerben a "nagykutyák" csak akkor kezdik érezni a bajt, ha már mindent kitapostak a tőlük függő emberekből... Nincs olyan, hogy kiszúrok egy céggel, kormánnyal, bankkal, bármivel úgy, hogy azzal sok más (hozzám hasonló) embert ne szopassak meg.

Vagy szivárogtassuk ki a kormányok mocskos titkait, hadd tudja meg mindenki (nem is kellenek kémek, elég, ha a kormányemberek átfutják reggel a wikileaks-et és már tudják is mi a helyzet.) Közben egyre nagyobb pénzeket állítunk le a neten, amiket valahogy pótolni kell, jönnek a különböző titkos ügyletek, de azok szintén kikerülnek a wikileaksre, egyre dühösebbek lesznek a kormányok, közben néhány ország eladósodik, de nem baj, jön Kína mosolygós öltönyös kis sárga nagykövetekkel, adnak pénzt, de elárasztják a világot a szemetükkel, közben az ő gazdaságuk szárnyal, szépen átfolyik a pénz az USAból Ázsiába, aztán 10-20 év múlva annyira előrehalad a folyamat, hogy az USA nem tudja fenntartani az életszínvonalát, amiért az emberek lesznek dühösek, tüntetnek, sztrájkolnak, még jobban leáll a pénzforgalom, aztán először CIA/Interpool akciók keretében próbálják visszaszerezni a pénzt, de egyre több lesz a fegyveres konfliktus, aztán persze egyszer kikerül a cucc a wikileaksre (vagy valami utódjára, merthogy akkor már végképp faszagyerekek leszünk, meg kell osztani mindent mindenkivel), aztán jön egy kínai ultimátum, mire megy egy amerikai rakéta, stb...
Ez erős apokaliptikus találgatás, persze, de a "lázadó" életszemlélet egyre tovább fog menni, különben nincs értelme csinálni. Minél jobban erőltetik, annál inkább el fog tolódni a világ errefelé. Kicsiben meg csak csipkelődés, és nincs értelme.

Legalábbis akkor, ha csőlázadók vagyunk, mert értelme mindenképpen van, és - bár ez eddig nem derült ki - én is inkább a másik oldalhoz tartozom. Mert a rendszer nem csak rossz, de pocsék, és konkrét, megkérdőjelezhetetlen rabszolgaság. Még azt sem mondhatjuk, hogy jobban élünk, mint az 1600as évek rabszolgái, mert a monetáris rendszerben minél több pénze van valakinek, annál kevesebb pénze van valaki másnak (mivel pénz=hiány). Továbbá tényleg undorító néha (sokszor), amit a kormányok művelnek, de nem csak retardált idióták vannak a parlamentekben, ők látnak olyan dolgokat is, amiket mi sosem fogunk (még wikileaksről sem…). És rengeteg a ténylegesen agymosott ember, akiknek a figyelmét valahogy fel kell hívni arra, hogy helló, lehet, hogy 2 kocsid van és stabil az országod gazdasága, de ha az egész emberiségre nézel, és azt mondod: ember vagy, valójában nincs mire büszke legyél... és a hírekből a tévéfügő amcsi is fel fog figyelni rá, hogy mik ez az Anonymus támadások, mit akarnak elérni; vagy felnéz a wikileaksre - úristen ilyenek vannak? Aztán beleordít a világba, hogy "Valaki csináljon már valamit!", és ha már egy kritikus tömeg ordítja ezt, akkor jöhet valami értelmes változás, mert az agyatlan pusztítás következménye - rendkívül meglepő módon - pusztulás...

Persze ott van a ló másik oldala, amikor az ember már minden elrugaszkodott, alaptalan összeesküvés-elméletet elhisz, csak azért, mert szembemenni a hatalommal már-már modern lovagi erény, vagy mi...

Bár ez már nem a DoS-ról szól, szóval offba teszem :D

(#48) ArchJedi


ArchJedi
csendes tag

Szóval a non-off lényeg: nem is akkora baj, hogy a kibertámadások terén ilyen nagy a felhajtás, mert ez ingyenreklám az ügynek amit képviselnek. Ha senki nem figyelne fel rá, akkor csak értelmetlen pusztítás lenne, amivel nem változna semmi, csak tömöttebbek lennének a börtönök... Én a hackerekkel vagyok :)

(#49) ló úr válasza ArchJedi (#48) üzenetére


ló úr
őstag

Én meg a "Vizilovakkal vagyok" :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#50) Penge_4


Penge_4
veterán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.