Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) LASERwin


LASERwin
csendes tag

Ágógreen, Solaris, tntmax és a többiek...

Nem igazán értem, hogy miről beszéltek. Jöttök a több száz ezer forintos HI-FI dolgokkal, meg a prémiumkategóriás aktív hangrendszerekkel, miközben a cikk egy ALSÓKATEGÓRIÁS és oda is szánt, legalapabb Yamaha hangprojektorról szól. Illetve Soundbar-ról, mert ha már precízek vagyunk, akkor ne keverjük össze a kettőt, mert nem ugyanaz! Utána kellene nézni, hogy óriási különbség van soundbar és sound projector között.
Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán hallottatok már ilyen soundbart? Én 1 évvel ezelőtt vettem meg ennek az elődjét, az YAS-101-est, ami szinte mindenhol tesztgyőztes volt, a saját kategóriájában. 180 euróért vettem, és azt is vártam tőle, amit az ára sugallt. Annál viszont sokkal többet kaptam. Mert képzeljétek, vannak mélyei, méghozzá megdöbbentően. Természetesen nem egy 30 centis JBL, vagy B&W mélynyomó szintjét kell várni, de messze messze túlszárnyalja azt, amire az árából és a méretéből gondolna az ember. Azt is megkockáztatom, hogy alap zenehallgatásra is megteszi. Mondom ezt úgy, hogy elég vájtfülűnek tartom magam, és zenére, hangra igényesnek. Persze, sztereoban zenét nem ezen hallgatok, arra ott van a Harman/Kardon HK980+HD980 páros, JBL ES100-as hangfalakkal (amiknek a cseréjét most tervezem LS80-ra). Furutech/Neotech kábelezéssel és dugózással. DE, soundbart és soundprojectort nem azért vesz az ember. Hanem mert a tv-jének a szar hangját próbálja kiváltani kisméretű, de viszonylag normális hangminőséget nyújtó eszközzel, ami ne adj' isten, még valami térhangzáshoz hasonló érzést is kicsikar magából. Mert hogy megteszi! Persze, nem tökéletes moziélmény, de megfelelő pozícióban ülve bizony beteszi az melléd, vagy épp az ember háta mögé az oda szánt effekteket. Sok ismerősöm bólogatott már elismerően a kis Yamaha-ra egyébként, akik amúgy nagy házimozi hívők, és akik szerint a soundbarok, hangprojektorok szart sem érnek. Volt szerencsém egy németországi Media Marktban meghallgatni, hogy mit tud egy Yamaha YSP-4100 és elállt a szavam. Nem akartam elhinni, hogy nincsenek körülöttem eldugva hangfalak, ahonnan valódi 5.1 szól.

Igazából a lényeg, amit ki akarok az egészből hozni, hogy

1.) mielőtt valamit leszólsz, talán hallgasd meg, vagy legalább vedd a fáradságot, hogy egy picit utánanézel, hogy egyáltalán miről mondasz véleményt

2.) mindent a maga kategóriájában, és a maga árszintjén próbálj értékelni, és elhelyezni a piacon, mert akkor is elég furán néznének az emberre, ha azt mondaná, hogy "mekkora szar ez a Renault Clio, egy Ferrari sokkal jobban gyorsul, ráadásul egy Hummer sokkal jobban megy a terepen..." - hisz' végül is mindegyiknek 4 kereke van, miért ne lehetne őket összehasonlítani?!

Akik pedig vásárláson gondolkodnak TV-hez, és nincs pénzük több százezer forintos házimozirendszerre, vagy hasonló árkategóriájú hangprojektorra, azoknak tanácsolom, hogy menjenek el, hallgassák meg (hisz ez mégsem ugyanaz, mint ami nekem -és azóta több ismerősömnek- van, így látatlanban ajánlani nem akarom) és úgy döntsenek. És ha megfizethető áron 100-150 ezer ft-os (persze akár drágább is lehet) tv mellé keresel kiegészítő hangot, akkor mindenképp érdemes ezt eltenni talonba, ugyanúgy, ahogy a Yamaha többi hasonló termékét is.

LASERwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.