Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

mért nem lehet alapból ilyet rakni egy tv -be? :U

én is most vettem pár hónapja egy 107 cm -es lcd tv-t de a hangja olyan mint egy notebooknak, csipogós semmi erő nincs benne
és az is idegesítő még, hogy érezni, hogy nem szemből szól mert ugye lefelé vannak irányítva a hangszórók

igaz hogy egy "olcsóbb" 125 ezer Ft -os model volt, na de a "drágábbakba" se nagyon jól szólnak ahogy a fórumokba olvasom

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) macilaci78 válasza Findzs (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha meg ez lenne beleépítve, akkor meg ezzel lennének elégedetlenek a népek. :)

Amúgy mitől jobb 2 kis recsegő gombnál egy maréknyi recsegő gomb? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

B&W MM1-et kell venni minden TV-hez aki profi hangot akar olcsón, és nem ilyen szart.
méretéhez képest bámulatosak a mélyei, alig foglal el helyet, van távirányítója, van benne erősítő és hangprocesszor... yamaha sosem értett a minőségi hangfalgyártáshoz.

rengeteg hangszóróm volt már, de ár/értékben a méretét figyelembe véve nincs az MM1-hez fogható cucc.

(#4) DithenS


DithenS
senior tag

Igazából mit vártatok? Sajnos a mai TV-k rettentően vékonyak,a káva is rettentően vékony és oda eléggé nehézkes beépíteni bármi normális hangszórót vagy hangfalat,szerintem jó lenne ha egy TV lenne 10cm vastag,de akkor egy normálisan elfogadható hangot szeretnék hallani,és nem egy ilyen notebookba való szart.
Csak az a baj hogy mindenki követi ezt a "még vékonyabb" vonalat,azt ha minél vékonyabb annál szarabb,meg ugye jobban is törik,telefonoknál is gyűlölöm már hogy ilyen 6-7 mm-er vatagok,és nem tudod megfogni szinte normálisan mert mindig félsz hogy kiesik,a másik a melegedés meg a törékenysége de ez most már téma,szóval tényleg jó lenne ha valami ilyent építenének bele a TV-kbe mert azért röhejes hogy a 10 éves képcsöves TV-m sokkal erőteljesebb hangot sugároz,ha felnyomom maxra akkor még az ablak is beremeg de ilyen vékony szir szar LCD TV-knél teljesen lehetetlen feladat volt,sőt maxon már recsegett is az egész szóval köszönöm szépen.Viszont azt továbbra se értem mért kell vékonynak lennie egy TV-nek? Ki a picsa lássa? 10-15 cm is épp annyira elfogadható mert ahhoz képest hogy az én TV-n 46cm.

"igaz hogy egy "olcsóbb" 125 ezer Ft -os model volt, na de a "drágábbakba" se nagyon jól szólnak ahogy a fórumokba olvasom"

Érdekes módon az én TV.n 40e Ft volt 10 éve és rettentően erősen tud szólni a hangszoró,most meg már tényleg csak ilyen 200e Ft-os TV-kben hallasz normális erőteljesen hangot ami szégyen,az ember elvárja ha vesz kétszer drágábbért TV-t mint 10 éve akkor ne keljen már egyből vissza szaladni a boltba és 20e Ft-ért vegyél hangfalakat,vagy ne kelljen 200,000Ft-ért TV-t venni hogy ne olyan érzésed legyen hogy notebookon nézel filmet.De egyébként igen én is sokat olvastam hogy panaszkodnak sokan,

[ Szerkesztve ]

(#5) djculture válasza Findzs (#1) üzenetére


djculture
félisten

Lapos genyóba nemfér bele olyan hangszóró aminek van normális membrán kitérése azért, így mélyhang kilőve..

[ Szerkesztve ]

(#6) Ágógreen válasza DithenS (#4) üzenetére


Ágógreen
senior tag

tényleg szar szinte az összes tv hangja.
még a felsőkategóriásoké is.
egy két kivétel akad, de azok sem MM1 szinten szólnak.
MM1 pici (mindössze 10cm a mélysége!) és baromi nagyot szól egy átlag méretű szobába.
az emberek 90%-ának ennél több nem kell...

a milliós hifik híve nem vagyok.
szánalmas ha valaki ennyiért vásárol hangot mikor van olcsóbban is aktív megoldás.

az életet nem kell túlbonyolítani. plazma + mm1 -> nirvana

[ Szerkesztve ]

(#7) djculture válasza Ágógreen (#6) üzenetére


djculture
félisten

17x10x10 centi most ezt képzeld el hogy épitenék be a mai divatos lap tv-be :)
Mondjuk nekem ez van berakva erősitőnek meg két pioneer mikro doboz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) BigBear válasza Ágógreen (#3) üzenetére


BigBear
senior tag

Aha a Yamaha sosem értett a minőségi hangfalgyártáshoz. Kár, hogy a mai napig a legjobb hangprojektorokat produkálják. (Oké, az nem éppen hifi kategória, de itt egy TV-hez való általános cuccról van szó.) Az MM1 meg soha nem volt olcsó. Annak az árán kapok egy újabb, nem alap TV-t vagy egy nagyságrenddel minőségibb hangfalpárt ( vagy hangfalakat) erősítővel. Ja, nem lesz rajta B&W felirat.

(#9) DithenS válasza Ágógreen (#6) üzenetére


DithenS
senior tag

Jó persze igazad van,de azért te is elvárod ha megveszed a TV-d ami kétszer drágább mint régen "mert vékonyabb" akkor ne keljen már még 20e Ft-ért hangfalakat venni meg azt is rákötni átrendezni az egész szobát stb hogy ne egy notebook zümmögését hallgasd.

(#10) Ágógreen válasza djculture (#7) üzenetére


Ágógreen
senior tag

jobb ha nem építik be. így univerzálisabb megoldást nyújt. bárhova elhelyezheted, sőt érdemes is jó szélesen játszani a sztereó hangkép miatt. egy tv ehhez nem nyújt elég szélességet. jó, ha az ember tudja mit akar. mert ablakrepesztő mélyek egy más kategória.

(#11) Ágógreen válasza DithenS (#9) üzenetére


Ágógreen
senior tag

persze, jogos.
a hangélmény egyébként is sokkal fajsúlyosabb az emberi agy számára mint a vizuális élmény.
szóval itt lehet spórolni, de pont a lényegi rész vész el az információnak a filmből.
gondold el h hatalmas tv-n néznél nagyon szar hanggal valamit.
vagy kistv-n nagyon jó hanggal.

(#12) Ágógreen válasza BigBear (#8) üzenetére


Ágógreen
senior tag

valóban hangprojektorok terén yamaha viszi a primet.
ebben igazat adok, de az messze van a hifitől.

(#13) BigBear válasza Ágógreen (#12) üzenetére


BigBear
senior tag

Ezt írtam én is, persze, hogy messze van a hifitől, de otthonra TV-hez szvsz tökéletes. :R

(#14) McSico válasza Findzs (#1) üzenetére


McSico
senior tag

Azért nem lehet alapból ilyen egy tv-be, mert minden gyártó arra törekszik, meg az lett a trend, hogy minél vékonyabb legyen a tv. Na most ebből a felesleges karcsúsításból az lett, hogy nincs hely egy tisztességes hangszórónak, meg egy hozzá tartozó légtérnek. Ebből adódik, hogy úgy szól mint egy laptop, hogy a példánál maradjak. Mondjuk beszédre még csak elmegy, de más területen nem állja meg a helyét.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#15) Benzoldog válasza BigBear (#13) üzenetére


Benzoldog
tag

Abszolút egyetértek veled! :K
Akinek nincs sok helye egy házimozihoz, viszont szeretne még is jobb hang minőséget, mint amilyen egy átlagos TV-nek van, annak ez tökéletes választás.

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

TV-be meg szerintem nem kellene hangszórót egyáltalán. Abból még jó nem volt. De sajnos nem is lesz.
Feleslegesen foglalja a helyet a TV-ben, feleslegesen növeli a TV árát, hangja meg fájdalmas.
Fel kéne fogni hogy attól hogy vettél egy TV-t még nem fogsz tudni megnézni egy filmet, ahhoz hang is kell.
Hang, nem pedig olyan cincogás amivel még a híradó bemondója is szégyelli magát adásban.
Veszel TV-t, tegyél mellé hangot. Aki nem nagyon igényes vesz mellé egy hangprojektor, soundboard-ot meg aminek még mostanság csúfolják ezeket, vagy ráköti a múzikcenterre, vagy legalja aktív hangfalkára. Máris porba alázta a TV-ben lévő hangszórókat. Aki meg igényesebb rádugja úgyis a TV-t is hifire, mozi-erősítőre stb.
Nem kell ám vagyonokra gondolni, kis összegekből remek kis sztereot lehet TV mellé összedobni
(épp most sikerült egyet egy ismerősnek, és 200$ alatt).
Aki meg vesz 3-5-sokszázezerért egy TV-t aztán hallgatja százforintos hangszóróit az meg nettó ostobaság...
Egy szőnyeghez sem adnak szobát, cipőhöz sem adnak zoknit ;)

Nem hülyeség a hangprojektornak hívott csíkhangfal TV-k alá, főleg a hogy már csak lapos TV-k vannak,
a Yamaha szerintem is jó ebben, amiket láttam tőlük, (de ez persze nem hifi)
Van ennek értelmes piaca. Bár azt látom hogy ami nem botrányos minőségű az értelmetlenül drága.
Viszont a 10 centis bigyó hangszórót ne nevezzük már mélynyomónak attól hogy mono 200Hz alatti jelet kap csak :) mert felfestem a rolleremre a Lamborghini logót.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) Ágógreen válasza ALBY (#16) üzenetére


Ágógreen
senior tag

inkább veszek egy sztereó MM1-et mint egy fake hangú projektoros vackot.
amíg nem hallottad addig úgysem mérvadó mit gondolsz erről.
menj be a B&W-be azt hallgatózzatok. vigyél zenét, van mélye.

(#18) ALBY válasza Ágógreen (#17) üzenetére


ALBY
senior tag

Hallottam az MM1-et tényleg jó cucc, de nem amiatt írtam amit írtam.
Van soksok megoldás, ki mennyire igényes, mennyit tud rászánni, milyen környezetbe tenné stb. De asszem abban egyet értünk hogy nem a TV hangszórója a megoldás.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) TigerCat válasza Ágógreen (#17) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyilván jó a Bowers & Wilkins. Hájend cucc, aminek az árát is megkérik. Egy 100-150 ezer Ft-os TV mellé nem hinném, hogy legtöbben ugyanennyiért szeretnének 1 pár hangsugárzót venni. Viszont 30-50 ezerért elfogadható hangot (véleményem szerint) többen megvesznek. Lényeg, hogy nem egy kategória a kettő.
Félreértés ne essék, számomra a B&W adta az egyik legjobb zenei élményt, amit 4 fal között éltem át. Nem vitatom, hogy iszonyat jó, de nem csak ez létezik... Ha pénz nem számít alapon kellene összeraknom valami f..sza cuccot, akkor innen mazsoláznék: Burmester

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20) tntmax


tntmax
aktív tag

60 wattos mélynyomó ebbe? 120 watt névleges teljesítmény? jó lesz az PMPO-nak is... na lapozzunk..

(ez nem a cikkírónak szól, hanem a röhejes terméknek)

(#21) Ágógreen válasza TigerCat (#19) üzenetére


Ágógreen
senior tag

csak azért mondtam alternativaként az mm1-et mert nem foglal el több helyet mint egy hangprojektor és az ára is egykategória a felsőkategóriás hangprojektorokéval. erősítő nem kell hozzá. külön kábelezés sem. szerintem nagyon okos megoldás, aminek nem probléma az h közvetlenül a fal közelében helyezik el. és kényelmes a távirányító miatt is. igazából csak ennyit akartam. 100féle megoldás van ennyiért ezt aláírom, de a B&W egy mesteri terméket tett le az asztalra ezzel. engem lenyűgözött és rögtön eladtam a Focal XS 2.1-emet mikor kipróbáltam itthon. egyszerűen nem egy kategória. Burmester és társait nem gondolom túl jó ár/értékű termékeknek. ha lenne pénzem akkor sem költenék erre többet. van egy szint ami felett már nem kifizetődő az egész történet (számomra!).

(#22) TigerCat válasza Ágógreen (#21) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1 éve erősen gondolkodtam, hogy veszek. Végül nem lett meg, sajnáltam rá a pénzt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23) djculture válasza tntmax (#20) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos a watt szám manapság nem azt jelenti marketing nyelven mint régen. Régen minden eszközre a szinuszos teljesitmény volt írva ma meg azt az értéket irják rá amit ezen paraméterek mellett mérnek THD+N = 10%, f = 1kHz, 10%-os harmonikus torzitású hang az már azért elég betyár.

(#24) Ágógreen válasza TigerCat (#22) üzenetére


Ágógreen
senior tag

hiba volt. :DD piszok jó hangköpő.

(#25) solaris17


solaris17
aktív tag

parasztvakítás. Műanyag durrogó csattogó. Kinek mi a jó, ez relatív. Maradok a 30 éves japán hifinél.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#26) LASERwin


LASERwin
csendes tag

Ágógreen, Solaris, tntmax és a többiek...

Nem igazán értem, hogy miről beszéltek. Jöttök a több száz ezer forintos HI-FI dolgokkal, meg a prémiumkategóriás aktív hangrendszerekkel, miközben a cikk egy ALSÓKATEGÓRIÁS és oda is szánt, legalapabb Yamaha hangprojektorról szól. Illetve Soundbar-ról, mert ha már precízek vagyunk, akkor ne keverjük össze a kettőt, mert nem ugyanaz! Utána kellene nézni, hogy óriási különbség van soundbar és sound projector között.
Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán hallottatok már ilyen soundbart? Én 1 évvel ezelőtt vettem meg ennek az elődjét, az YAS-101-est, ami szinte mindenhol tesztgyőztes volt, a saját kategóriájában. 180 euróért vettem, és azt is vártam tőle, amit az ára sugallt. Annál viszont sokkal többet kaptam. Mert képzeljétek, vannak mélyei, méghozzá megdöbbentően. Természetesen nem egy 30 centis JBL, vagy B&W mélynyomó szintjét kell várni, de messze messze túlszárnyalja azt, amire az árából és a méretéből gondolna az ember. Azt is megkockáztatom, hogy alap zenehallgatásra is megteszi. Mondom ezt úgy, hogy elég vájtfülűnek tartom magam, és zenére, hangra igényesnek. Persze, sztereoban zenét nem ezen hallgatok, arra ott van a Harman/Kardon HK980+HD980 páros, JBL ES100-as hangfalakkal (amiknek a cseréjét most tervezem LS80-ra). Furutech/Neotech kábelezéssel és dugózással. DE, soundbart és soundprojectort nem azért vesz az ember. Hanem mert a tv-jének a szar hangját próbálja kiváltani kisméretű, de viszonylag normális hangminőséget nyújtó eszközzel, ami ne adj' isten, még valami térhangzáshoz hasonló érzést is kicsikar magából. Mert hogy megteszi! Persze, nem tökéletes moziélmény, de megfelelő pozícióban ülve bizony beteszi az melléd, vagy épp az ember háta mögé az oda szánt effekteket. Sok ismerősöm bólogatott már elismerően a kis Yamaha-ra egyébként, akik amúgy nagy házimozi hívők, és akik szerint a soundbarok, hangprojektorok szart sem érnek. Volt szerencsém egy németországi Media Marktban meghallgatni, hogy mit tud egy Yamaha YSP-4100 és elállt a szavam. Nem akartam elhinni, hogy nincsenek körülöttem eldugva hangfalak, ahonnan valódi 5.1 szól.

Igazából a lényeg, amit ki akarok az egészből hozni, hogy

1.) mielőtt valamit leszólsz, talán hallgasd meg, vagy legalább vedd a fáradságot, hogy egy picit utánanézel, hogy egyáltalán miről mondasz véleményt

2.) mindent a maga kategóriájában, és a maga árszintjén próbálj értékelni, és elhelyezni a piacon, mert akkor is elég furán néznének az emberre, ha azt mondaná, hogy "mekkora szar ez a Renault Clio, egy Ferrari sokkal jobban gyorsul, ráadásul egy Hummer sokkal jobban megy a terepen..." - hisz' végül is mindegyiknek 4 kereke van, miért ne lehetne őket összehasonlítani?!

Akik pedig vásárláson gondolkodnak TV-hez, és nincs pénzük több százezer forintos házimozirendszerre, vagy hasonló árkategóriájú hangprojektorra, azoknak tanácsolom, hogy menjenek el, hallgassák meg (hisz ez mégsem ugyanaz, mint ami nekem -és azóta több ismerősömnek- van, így látatlanban ajánlani nem akarom) és úgy döntsenek. És ha megfizethető áron 100-150 ezer ft-os (persze akár drágább is lehet) tv mellé keresel kiegészítő hangot, akkor mindenképp érdemes ezt eltenni talonba, ugyanúgy, ahogy a Yamaha többi hasonló termékét is.

LASERwin

(#27) Findzs válasza LASERwin (#26) üzenetére


Findzs
addikt

na, ez egy korrekt hsz volt :K

egyébként én is egy 5.1 -es philips hangrendszerre kötöttem a tv- met (most a 2 front a center és a mélynyomó szól)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28) LASERwin válasza Findzs (#27) üzenetére


LASERwin
csendes tag

Köszönöm :B

Én amúgy nagyon szeretem a soundbaromat, nálam nem férne el az 5.1, ezért döntöttem a soundbar/sound projector megoldás mellett. Lassan lassan aktuális lesz még egy tévé vásárlása a hálóba, vagy a mostani megy a hálóba, és egy nagyobb a nappaliba :C , a lényeg, hogy már elkezdtem a nézelődést a hozzá vásárolandó hangprojektorok körében is. A Yamaha új YSP1400-asa szimpatikus volt (helytakarékosság miatt preferálom a beépített mélynyomós megoldásokat), de több tesztet olvastam már, és sajnos nincs olyan jó visszhangja (árához képest) mint amilyen az YAS101-esnek volt, úgyhogy még gondolkodom. Elég sok soundbart/hangprojektort meghallgattam már, Harman/Kardon, JBL, Bose, stb. de a Yamaha mindegyik árkategóriában agyonveri a mezőnyt, főként a térhangzást figyelembe véve. Nekem pedig arra kell, nem zenélni. Úgyhogy egyenlőre maradok náluk, csak még keresgetem az új "szerelmet". :)) :K

LASERwin

(#29) Findzs válasza LASERwin (#28) üzenetére


Findzs
addikt

az jó ha van hol meghallgatni ezeket, mifelénk nincs ilyen bolt :(

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) Bib


Bib
őstag

A cikk eléggé félrevezető,hisz a yas-101-ben is van 2db 3"-os "mélynyomó".

(#31) Ágógreen válasza LASERwin (#26) üzenetére


Ágógreen
senior tag

Renault Clio és Ferrari között kicsit más a szorzó, de hagyjuk.
Soundbart hallottam már jót és jó ötletlnek is tartanám, ha nem létezne a picikém (MM1).
sorry, ez az én véleményem. amaz meg a Tiéd.
legyél boldog a soundbaroddal. végülis ez a lényeg... nem ?
én így vagyok höppy.

[ Szerkesztve ]

(#32) LASERwin válasza Ágógreen (#31) üzenetére


LASERwin
csendes tag

Látom nem értetted meg az egész mondandóm lényegét, pedig próbáltam kifejteni. Mindegy...
A Renault Clio és a Ferrari között sem az árszorzó a fontos, hanem azt, hogy mire szánják. Az egyiket sportkocsinak, a másikat meg bevásárolni, meg városban mozogni.
MM1 - aktív sztereo rendszer, egy olyan hangprocesszorral, ami (főként zenei) sztereo teret akar létrehozni minél jobban, minél magasabb minőségben. Yamaha YAS-103 pedig egy soundbar, ami a filmek 5.1 vagy adott esetben 7.1 hangjfolyamát próbálja meg leképezni mindössze 2 hangszóró (plusz a mélyek) segítségével, egy erre való hangprocesszor segítségével, és speciális fáziseltolási eljárással, ami eleve kizárja az audiofil minőséget. DE NEM IS ARRA TALÁLTÁK KI! :N
Ha ezt nem vagy hajlandó belátni, akkor hagyjuk a dolgot, mert nem egyről beszélünk. :N

[ Szerkesztve ]

LASERwin

(#33) Ágógreen válasza LASERwin (#32) üzenetére


Ágógreen
senior tag

mások vagyunk, nekem inkább van egy hangforrásom ami univerzálisabb és szebben szól mint egy olcsóbb, de elég szűk felhasználási körre kiélezett soundbarom. de ez igény függő. ha csak filmezni akarsz úgy h előlről jön a kép, de hátulról jön a hang akkor ez a te rendszered. én meg azt szeretem ha előlről jön kép és hang. ennyi. de aláírom vannak egész használható soundbarok a yamahától.

(#34) LASERwin válasza Ágógreen (#33) üzenetére


LASERwin
csendes tag

Akkor sikerült azért közös nevezőre jutnunk. :K
Én viszonylag kezdő "hifistaként" ahogy írtam is, zenehallgatásra komponens rendszert használok, mert azért egy aktív rendszernek megvannak a maga korlátai. Persze árban sajnos többszöröse is egy komponens rendszer egy aktívnak, de sajnos ez egy ilyen hobbi. Egyébként én csak egy dolgot nem értek, hogy egy MM1-et miért tv-hez használsz. Mert hiába a remek hangminősége a hangfalaknak, közel sem tudod kihozni belőle azt, amit tud, mert maga a jelforrás gyatra. Persze kivéve, ha egy komolyabb bluray lejátszón keresztül hallgatod a zenét, de akkor is úgy, hogy nem bluray-tv tv-MM1 összeköttetésen keresztül, hanem a bluray egyenesben az MM1-re van kötve egy jó minőségű jack-2RCA kábellel.

LASERwin

(#35) Ágógreen válasza LASERwin (#34) üzenetére


Ágógreen
senior tag

MM1-em rá van kötve PS3-ra, PC-re és TV-re is egyszerre.
nyilván az USB-s PC összeköttetés hozza a legjobb színvonalat hi-def anyagokat alájátszva.

(#36) LASERwin válasza Ágógreen (#35) üzenetére


LASERwin
csendes tag

Akkor úgy értem. :) Én a PC-hez összeraktam egy kis aktív rendszert, ami ASUS Xonar U7 külső hangkártyából (DAC), Yamaha NX-50 aktív frontokból, és egy Yamaha YST-FSW150-es sub-ból áll, audioquest kábelezéssel. Persze ezek a frontok nem egy kategóriában játszanak az MM1-el, de számítógéphez hangnak egész jól szól így együtt a rendszer. A későbbiekben gondolkodom lecserélni majd a frontokat Audioengine a5+ hangfalakra, bár az MM1 is játszik még, de első körben az LS80-asok beszerzésére összpontosítok a komponens rendszerhez... :)
A komponens rendszerben van egy Panasonic DMP - BDT500, úgyhogy ha FLAC-et akarok hallgatni, akkor arról játszom le pendrive-ról. Vagy kiírom MAM audio cd-re, és úgy szól a muzsika. :K

LASERwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.