Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) janos666 válasza dni (#34) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mint tudjuk, a Geforceok (Gef8-tól GTX-280-ig mind) nem rendelkeznek saját hangkodekkel, csak az SPDIF-en érkező jelet tudják rákeverni a DVI-re dugott HDMI csati jelére.
Namost van egy lapotopom Geforce 8600GT-vel, és Realtek audio chippel, HDMI kimenettel a készülék oldalán. Ebben ugyanaz a realtek chip kezeli az analóg hangot, a koaxiális SPDIF kimenetet a DTS-connect lehetőséggel, és a HDMI outputot is.
És láss csodát, ugyanazok az opciók szereplenek a HDMI beállítások közt, mint az SPDIF módnál.
Szóval az integrált rendszereknél is csak a realtek chip SPDIF kimenetét drótozták be a HDMI kimenetbe, a geforce DVI-ből szedett huzalai mellé, amik a képet viszik.
Tehát ha geforceos HDMI-t akarsz, akkor tulajdonképp a Realtek kodeked SPDIF képességeit fogod használni.
Namost nem tudom az általad említett alaplapokra pontosan milyen realtek kodek kerül, de magából az SPDIF technológiából adódóan szerintem eléggé analóg a helyzet a lapotopommal, ahol bizony csak sima DTS és DDLive, valamint PCM lehetőségek vannak, de ilyen TrueHD bitstream, vagy hasonló az nem tűnik fel a control panelben, de még a 6-8 csatornás LPCM is jó kérdés, szerintem azt se tud 24/96-ban, csak stereot (különben minek kéne a DD-live meg DTS connect ha kimenne a multichanel LPCM is koaxon?)...

De javítson ki valaki ha tévedek. Ez most tényleg csak egy légből kapott epirikus extrapoláció. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.