Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jakuskacsa válasza Redneck (#50) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Néha (gyakran) a fejemben már megszületnek mondatok, csak elfelejtem leírni :DDD :DDD Szerintem ez valami "figyelmetix agyi kórásg" , de nem vizsgáltattam kis soha. Sokszor betűket is cserélek...és nem látom :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#52) PuMbA válasza Csabroncka (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem élvezhető, ha nincsenek nagy fps esések, ugyanis arra nem tudsz számítani :) Az igaz, hogy 80 fps-sel jobb valamivel játszani, de a 60fps-t is meg lehet szokni, ha egyenletes.

[ Szerkesztve ]

(#53) Hannibhál válasza Jakuskacsa (#46) üzenetére


Hannibhál
őstag

Battlefield 1ben mint a teszt is mutatja nem érdemes egy alacsonyabb órajelű i5ös mellé gtx 1050 ti erősebbet rakni, mert egyszerűen a multiba s annak is a keményebb verziójába kőkemény cpulimit lesz. Aztán perste single vagy más játékoknál ez nem így van de ez a cikk jelen pillanatban a bf1ről szól nem másról.
Az fx-eket meg el lehet felejteni, alapórajelen egy 3gb os 1060asba fhd-n 20-25%ot hagy benne a 8350, oczva ez nyilván javul, de egy 4. genes i3 is kb ezt tudja majd harmad annyi fogyasztással

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#54) kolopele válasza Hannibhál (#53) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt azért tegyük hozzá hogy BF1 esetében is csak akkor számít a magasabb órajel I7 esetében ha valaki multiban játszik, az olyanok mint én is akik csak kizárólag single - ben játszanak teljesen mindegy hogy egy 6700, 7700 vagy ezek k-s verzióját használják. Nekem eddig még eszembe sem jutott hogy tuningoljam a 6700k - t az 1080 Ti mellett, néztem tesztekben hogy mekkora parasztvakítás a proci tuning single módoknál, ill. letiltottam kíváncsiságból a Turbo Boostot, talán ha 1 fps különbség volt. Amikor a Hyper Threadinget kapcsoltam le na akkor már volt különbség, lényegében egy I5 - öt varázsoltam a pociból :) A teszt persze jó lett nagyon, gratulálok hozzá :R

[ Szerkesztve ]

(#55) Hannibhál válasza kolopele (#54) üzenetére


Hannibhál
őstag

De ezzel kezdtem a tesztet, hogy bf1 64 fős multihoz mi kellxd persze h singlebe elèg de oda még egy kicsit megcibált i5 is elég tud lenni főleg fhd feletti felbontáson:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#56) kolopele válasza Hannibhál (#55) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, tudom hogy ezzel kezdted, nehogy kötözködésnek vedd :D
Csak azért írtam le nehogy azt higgye bárki is véletlenül hogy az órajel cibálásnak sok értelme van egy ugyanazon I7 esetében single játéknál, bár lehet 100 fps helyett lesz 102 azért ;)

[ Szerkesztve ]

(#57) CJ4567 válasza Csabroncka (#47) üzenetére


CJ4567
veterán

60Hz-es monitoron általában felesleges 60-nál több FPS(de az legyen fix), bár ezt úgy mondom, hogy sose használok multiban VSyncet. :D Persze, kisebb az input lag, de ezt nem mindenki érzi meg. (Tisztelet a kivételnek.)

G4560: BF4 alá teljesen jó 64 fős szerverre is, de BF1 alá már nem tökéletes. El lehet vele játszani, ha tudod mit szabad elvárni, de az árához képest (már amennyiért lehetett venni) elég jó teljesítményt nyújt.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#58) tescodr válasza Csabroncka (#47) üzenetére


tescodr
tag

Nem érzem hogy alul maradnék sőt legtöbbször az első 5 ben vagyok. De mivel nem esport a cél, így tökéletesen elegendő számomra.Egyébként én is old school gamernek számítok, manapság divat lett a 60fps alatt nincs gameing,de mikor én voltam fiatalabb gamer legtöbbször a 30fps volt a cél, talán emiatt sem zavar ez a dolog. A felbontás mizériát sem értem,ha egy játék jó ráadásul magas beállításokkal is fut én boldogan szórakozom vele. Nem érdekel az e-penis méregetés. Számomra most a Bf1 és a R6 siege tökéletes szórakozást nyújt ráadásul jobban fut mint a legtöbb konzolon és ezért nem kellett több százezer forintot kicsengetnem.Manapság a hype már a felbontásokról, a Gigabyteokról, és az fps-ről, szól de hol marad az eredeti funkció a szórakoztatas? Talán ezért is távolodik tőlem a mainstream gameing. Ez már nem arról szól mint régebben. Sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#59) CJ4567 válasza tescodr (#58) üzenetére


CJ4567
veterán

Engem speciel single játékban nem zavar a 30FPS(régi gép miatt megszoktam), de multiban minimum 60-at célzok.

No Sana No Life

(#60) tescodr válasza CJ4567 (#59) üzenetére


tescodr
tag

Engem csak akkor zavar, ha befolyásolja a játékélményt. 50-60fps-nél ez a veszély nem fenyeget :) A lassú betöltés mondjuk zavar, de erre gyógyír lesz egy SSD. Amúgy szerintem a generációs különbségek is meghatározóak hogy kit mi, és mennyire zavar játék közben.

[ Szerkesztve ]

(#61) <Lacy85> válasza Jakuskacsa (#46) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"A játékok többsége meg továbbra sem kezel többet mint 1-2-4 szál, ami botrányos mikor már az intel is 6-8 magra gyúr..."

Hát nem szörnyű, hogy szinte még nem is kapható sehol a 6 magos proci, de mégsem támogatják a játékok? :DDD
Majd ha már kimutatható lesz a piaci részesedésük, és érdemes 6-8 magra skálázni az engine-eket (meg ha egyáltalán lesz értelme feljebb skálázni, mert még egy sima 6700-at se használ ki kb. egy játék sem), akkor majd fogják támogatni. :K

(#62) korion


korion
senior tag

Nagyon jó kis teszt! :C :R

Mi is erre jutottunk..

Nálam van Bf1 és 7820X Cpu,ha nem túl bonyesz nyomok egy tesztet :)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#63) kolopele válasza <Lacy85> (#61) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jól mondod. Amikor sima 6700 - am volt egy 1080 társaságában ott is eljátszottam azt hogy kikapcsoltam a Turbo Boost - ot, azaz alapórajelen megnéztem mennyivel marad alul, de semennyivel, ugyanazt produkálta mintha be lett volna kapcsolva a Turbo, max. jobban melegedett. Itt egy példa ami jól mutatja egy I5 meg egy I7 között a különbséget, azaz mennyire meg kell húzni ahhoz egy I5 - öt hogy partiban legyen egy alap I7 - el, viszont ahol az I5 már 100% körül jár ott az I7 még mindig csak félgőzzel dolgozik:
[link]

(#64) bozont


bozont
veterán

Már BF4 esetében is volt pozitív hatása a 8 magnak, szóval nem meglepő, hogy a BF1-nél még jobban. De már single játékokban is kezd ajánlott lenni a 4+mag.
Persze azért nem kell eldobálni az i5-öket. Még ma is bőven az átlagember elvárásai felett teljesítenek, de 60fps célra is jók. Egy tuningos 4,5Ghz körül járó darab meg hozza egy alap i7 szintjét.
A konfigomon 1440p-ben a Bf4 simán hozza a 100 körüli fps-t, a Battlefront is elszaladgál 80 körül, mindezt persze 64 fős csata közepén. Szóval egyelőre nem gondolkodom a cserén, simán kibír még 1-2 generációt ez a kis i5, lehet többet is.

Ez még egy elég jó videó teszt i5 vs i7 témában.

[ Szerkesztve ]

(#65) Fitzgerald válasza Redneck (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, csak ezt úgy kellett volna, hogy már megjelenéskor se lehessen piszkálni a base clockot, utólag beakasztani mindenkinek nem volt túl szimpatikus húzás, de hát az Intel ugye jellemzően nem a szimpatikus húzásairól híres. Amúgy meg a nem K-s procik tuningpotenciálja azért nem volt olyan jó, mint a K-s chipeké. Aki 4.3-4.4-re fel tudta tolni, az már örült a fejének. Speedstepet meg ki kellett lőni biosból hogy működjön a dolog, szóval folyamatosan a beállított legmagasabb órajelen ment a proci.

[ Szerkesztve ]

(#66) kovsol


kovsol
titán

A rengeteg RAM az mit jelent? Mennyi ramot szokott bezabálni multi közben a játék?

May the Force be with you!

(#67) Hannibhál válasza kovsol (#66) üzenetére


Hannibhál
őstag

8gb-nál nekem nem volt gondom, de azért lehet a 16 jobb lenne

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#68) kormoskandur


kormoskandur
tag

jó írás

(#69) Jakuskacsa válasza Hannibhál (#53) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Még mindig nem érted miről beszélek. A cpu limitet csak akkor lehet elkerülni, ha nem 1080 -as felbontáson játszol. Én ezt próbálom elmondani. De miért is játszanék egy 1070/1080 al full HD-ban????
Én több évig nyúztam egy 8350-et, és semmi baja nincs, feltéve ha hozzáteszel egy normális gpu-t, és 1440-ben játszol. Cpu limit sehol sem lesz, hanem gpu. Értem én, hogy nem erről szól a teszt, de hozzátettem, hogy 1440-ben multiztam fix 60fps-el fx-el meg 1070 el.
Tudom, most be lehet linkelni, hogy 1080-ban játszik a a legtöbb ember, ez van a piackutatások eredményeiben. Ami kicsit sarkított, mert a kérdésben az szerepel, hogy mi az az elsődleges felbontás amit használ, ami persze a FHD. De nem abban játszik.
Igen tudom, sokan szenvednek az fx el, mert kis kártyát vesznek hozzá (pl 1050ti), és persze nem tudnak 1080 tól elszakadni, mert maga a hadver nem engedi, hogy élvezhető fps-t produkáljon a játék. Viszont, ha mellé raksz egy normális kártyát, akkor fönt megszűnik a cpu limit még fx-el is. Ergó hülyeség amit mondasz, mert az fx még mindig használható, csak nem abban a környezetben ahova Te szeretnéd helyezni. Játszottam nem keveset vele, és teljesen normális teljesítményt nyújt. Egyáltalán nem felejtős annak, aki hasonló kombóvan használja mint amilyen nekem volt. Egy picit vonatkoztass már el a megszokott dolgoktól, és halld/olvasd a lényeget a mondanivalómból.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70) Hannibhál válasza Jakuskacsa (#69) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ez egy óriási tévedés miszerint a cpu limit megszűnik attól, hogy magasabb felbontásra váltasz. nem, nem szűnik meg, csak valószínűleg már a gpu limit kerül jobban előtérbe, de amelyik processzor fhd-n nem tud 60 fps-nél többet produkálni, az attól nagyobb felbontáson sem fog, ugyanis az objektumok száma, valamint a szükséges fizikai számítások amiket végez a cpu, felbontás függetlenek.
Értem mit akarsz mondani, s semmi bajom nincs vele, ha neked jó volt az a lényeg, DE nem fogom senkinek sem ezt ajánlani, mert nem egy tesztem azt mutatja, hogy egy fx kevés egy 1060-ashoz is, nem hogy egy 1070-eshez.
Ugyan ez vonatkozik a kis g4560-ra s az összes 2/4-es cpu-ra is.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#71) chey


chey
csendes tag

Szia!

"Aki nem ismeri annak egy zárójeles rész: a 0,1%-os és az 1%-os minimum FPS azt jelenti, hogy az adott FPS-nél az FPS-ek 99,9 illetve 99 százaléka nagyob..."

Az említett két mennyiséget egészen pontosan 0,1-es és 1-es percentilisnek (vagy percentilis értéknek) hívják. Kérlek, ha lehet, ezt is írd bele ebbe a részbe, ugyanis sokat javíthat az érthetőségen annak, aki foglalkozik statisztikával.

Üdvözlettel: chey

(#72) Jakuskacsa válasza Hannibhál (#70) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

De miért nem tudna 60fps-től többet produkálni? Most miről beszélsz?Pl. GTA 5 1440 ben 85-100 fps fx-el meg 1070 el. És miért nem hajtja ki, ha a gpu 100% on pörög egész játék alatt? Nálad is vannak azért ellentmondások abban amit írsz...

Ajánlani nem kell, nem is ezt kértem, én is tisztában vagyok/voltam vele, hogy mire képes. Csak hagyjuk már ezt az ezeröcsi kategóriát.. úgy látom nem tudsz elszakadni tőle.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73) Hannibhál válasza Jakuskacsa (#72) üzenetére


Hannibhál
őstag

Mi az az ezeröcsi kategória? O.o

Attól, hogy 100%-on teker a gpu, még nem biztos hogy maga a rendszer a maximumot fogja vissza adni, pl ebben a tesztben a gpu az i3-asokat leszámítva 100%-on tekert, még is lett 30%-os különbség is, ugyanis a cpu-nak is beleszólása, hogy mennyi fps-ed lesz.
A felbontás növelés meg azért nem csökkenti valójában a cpulimitet, mert ha teszem azt 1080assal fhd-n kapsz valamely játékban 60 fps minimumot, akkor az 1440p-ben is annyit fog tudni, hiába növelted a felbontást, de ugyan ez fordítva is igaz, pl ebben a tesztben is kirajzolódik, hogy hiába csökkentettem a felbontást, az i3-asoknál nem nőtt az fps, pedig elméletben a vga 50-60%-al többet készített, mint a nagyobb felbontás esetén. Ebből következik, hogy ha te növeled a felbontást, akkor csak annyi történik, hogy a vga-d 40-50%-al kevesebb fps-t fog produkálni, azonos cpu erő mellett, s a legtöbbször ez már nagyobb fps csökkenést eredményez mint amit a cpu okoz, ezért tűnik úgy, hogy a cpu limited csökkent, pedig valójában csak a gpu limited nőtte túl.
De egyszerű letesztelni, hogy van-e cpu limited vagy sem: Mérd meg azon a felbontáson a min és átlagos fps-ed egy adott játékban, majd csökkentsd eggyel alacsonyabb kategóriába a felbontást pl te 1080p-re az 1440-ről. Mérd le újra majd hasonlítsd össze. Ha azt kapod, hogy az fps-ed a felbontáscsökkentéssel arányosan nőtt(a te esetedben pl a készítendő pixelek száma 45%-al csökkent, tehát az fps-ednek kb ennyivel kell minimum többnek lennie) akkor azt lehet mondani, hogy azon a felbontáson nincs cpu limited, de ha nem arányosan nőtt, sőt nem is nőtt, akkor kőkemény cpu limited van.

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#74) Jakuskacsa válasza Hannibhál (#73) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ezeröcsi= 1050-es kártya :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#75) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet!

(#76) kovsol válasza Jakuskacsa (#72) üzenetére


kovsol
titán

Nem esett le, hogy ő általánosságban beszélt és nem a te konkrét példádról?

May the Force be with you!

(#77) b. válasza Jakuskacsa (#72) üzenetére


b.
félisten

Én nem akarok ebbe belefolyni, de nekem az alap órajelen járatott I5 is hagyott benne az 1070 ben 10-15 % körüli craftot több játékban,nem volt képes kihajtani a VGA-t.
Amit leírsz játék függő, nem lehet általánosítva beszélni, több játék nem képes megfogni még 1440 P ben sem az 1070-1080 kártyát szerintem, 4 K hoz meg kevés az 1070 , még az 1080 is általánosságban max grafon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78) Jakuskacsa válasza b. (#77) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Jó... rendben... kiszálltam. Ezért nem lehet itt a ph-n megszólalni már, mert úgyis mindenki lehurrog. Főleg ha egy fx kerül szóba...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#79) kolopele válasza b. (#77) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még az 1080 Ti sem mindig elég 4k - n az újabb címeknél maxon, nemhogy egy 1070-1080.

[ Szerkesztve ]

(#80) b. válasza Jakuskacsa (#78) üzenetére


b.
félisten

Félreértesz, nem az fx processzort kritizáltam,sőt. maximálisan megértem az álláspontodat és adott esetben igazad is van szerintem.
Csupán arra akartam rávilágítani, hogy nem mindene esetben jelent megoldást a processzor gyengeségére a felbontás növelése és GPU limites környezet kialakítása ,mert ez erősen játékfüggő és grafikai motor függő is, ráadásul VGA gyártónként és operációs rendszerenként is más a processzorok kihasználtsága.
Könnyen bele lehet futni olyan játékokba, ahol a gyenge processzor miatt adott maximális képfelbontáson is marad a VGA-ban teljesítmény. Ezért érdemes a kártyához és a felbontáshoz képest egy kicsit erősebb CPU-val dolgozni. Ez csupán az én véleményem ,semmi több , nem meggyőzni akarlak.
Szerintem a fórum , iletve a topik arra van hogy megbeszéljük ezeket a dolgokat, felesleges mindent támadásnak venni. Tapasztalatok nálad is, nálam is, Hannibhál-nál is. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Franyák cikk lett, köszi!
Érdekelne (ha gondolod és belefér), hogy a fenti tesztet GTA 5-tel elvégezve milyen eredményeket kapnál, skálázódást százalékosan levetítve singleben és multiban. :K

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#82) Jakuskacsa válasza b. (#80) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Persze, hagy benne. Én nem tagadom. Én csak arra próbáltam meg rávilágítani, hogy itt arról beszél mindenki, hogy kis (i3), gyenge (fx) proci mellé mindenki kis (1050/1060) kártyát képzel el. Ami érthető, mert ugye így képzeli el egy pc tulaj egy másikat. - ennyit enged a pénztárca -. Én nem akartam platformot váltani, én egy 970 et cseréltem anno egy 1070-re. Messze nem bántam meg. Eleinte én is ott szenvedtem az 1080 -as felbontással, meg láttam, hogy mit szenved mellette az fx. Aztán kezdtem el játszani 1440-ben. (néhol kompromisszummal - forza horizon 3 pl. 1 szál, fos optimalizálás). Vannak kirívó játékok mindkét irányban. Ezek statisztikailag vagy nagyon rontják, vagy nagyon felhúzzák az fx teljesítményét. Amit mindebből ki akarok nyögni, az az, hogy ok, tegyük fel benne hagyott a GPU-ban 20% -ot átlagban, egy intelhez képest. Viszont ez játékok alatt nem jelet többet mint 10-15 fps átlagban, ami mondjuk 100fps-nél engem nem igazán érdekel. Főleg, hogy 60Hz-s monitoron toltam. Tudom extrém példa az enyém, az fx topicból kb 2 embert ismerek, aki bevállalta, és egyik sem bánta meg. 1070/1080 at hajt most is, egy nem átlagos, de nem is erős tuningpotenciállal megáldott fx-el (4.6-4,8Ghz).
De hogy ne csak erről beszéljünk, egyszálon erős cpu-va is ugyanezt ki lehet hozni szerintem, pl i3 7xxx-vel. Nagy kártya 1440-es felbontás, és remekül játszható a pc, és nem öltem bele vagyonokat a vidkártyát leszámítva. (bár azt is lehet jó árasan szerezni).

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#83) Redneck


Redneck
veterán

Ezeröcsi, hazug Intel, há' van itt minden gyerekek! :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#84) Jakuskacsa válasza Redneck (#83) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mint a jó (piacon) fórumban...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#85) Redneck válasza Jakuskacsa (#84) üzenetére


Redneck
veterán

Azért csak röhögök már egy jót. Egy dolgot mindig elfelejtünk. Valamivel mindig le vagyunk húzva, legyen az proci, VGA vagy RAM. :W Ez egy ilyen műfaj.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#86) Weareus


Weareus
addikt

Köszi, jó írás volt.
A Battlefield közismerten használja a több szálat, érdekes lenne tudni, hogy erre a jövőben a többi játékszoftver gyártó cég mennyire fog ráállni.
Olyan sok ezekből azért még mindig nincs, szvsz, bár hallottam már egy-kettőt.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#87) Dilikutya válasza kolopele (#79) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Battlefield 1-nél és Battlefront 2-nél látottak alapján hacsak nem egy áll-leejtős open-world játék, egy 1070 már elég lehet 4K-ra is. Minden más, ami ennél rosszabbul teljesít, ótvar hulladék. Könyörgöm, egy AMD A10-6800K+AMD RX550 2GB+8 GB RAM konfigurációval a BF1 ultrán single-ben 30+ fps, ugyanez a Battlefront 2 Béta esetében high-on 40+ fps (ultrát is ki akartam próbálni, de addigra vége lett a bétának) 1080p-ben, akkor egy izmos CPU+VGA kombó ezeket bőven viszi 4K-ban. Mert lássuk be, a 4 éves A10-6800K újkorában sem volt brutális CPU, egyszálas teljesítményben a korabeli i3-hoz konvergál, az RX550 pedig egy mai belépő VGA. Tehát lehet mai csúcsjátékokat ultra grafikán futtatni belépő gépeken 1080p-ben, ezek pedig 4K-ban is mennek a középkategória tetején. Ami nem, az bithulladék, gányolt kódkupac, és a lomtárba való. Persze a csúcshardvereket is el kell valahogy adni, ezért ez a fene nagy optimalizálás, de ha az EA-nél sikerül összehozni ezt korunk egyik legjobb motorjával, akkor másnak is sikerülhetne, pláne ha nem is csúcstechnológiás szoftverről van szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#88) Dilikutya válasza Jakuskacsa (#82) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mondanám az FX-et gyengének.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#89) Jakuskacsa válasza Dilikutya (#88) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én ilyet nem is állítottam... nem engem kell, hogy meggyőzz erről. Kicsit lapozz vissza aztán belátod, hogy ezt nem nekem szántad :D

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#90) arpii válasza Dilikutya (#88) üzenetére


arpii
aktív tag

A jó öreg Ivy bridge.

(#91) kolopele válasza Dilikutya (#87) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt ne felejtsd el hogy nálam 60 fps alatt nincs élet, szaggat minden, input laggol, szóval így közelíts a témához :D A másik dologban meg igazad van, miszerint a játékok egy része rosszul optimalizált, na de mit tegyek ha nekem éppen azok a kedvenceim? Nem fogom csak azért egy relatíve olcsó konfigon játszani mert elcseszték a készítők. Én ott tartok hogy a tartalomhoz veszem a gépet :K

(#92) electrodoki


electrodoki
aktív tag

i5 4570, 290x 4Gb, 16Gb 1600Mhz, FullHD-ban még semmivel nem volt gondom. SEMMIVEL! A BF1 simán fut, 64-es mapokon... Haveromnál i7-tel, azt hiszem 4770, kb 3% az eltérés, hasonló konfiggal...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#93) CJ4567 válasza Dilikutya (#87) üzenetére


CJ4567
veterán

Battlefront 2 egy G4560 + RX460-al 1080p60-at tartja még Galactic Assault alatt is, medium grafikán, közben (szerintem) gyönyörűen néz ki.

No Sana No Life

(#94) Dilikutya válasza CJ4567 (#93) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem voltam tőle hanyatt esve. High beállításokkal nekem valami nem stimmelt, olyan érzésem volt, mintha nem natív felbontás lenne, vagy alacsonyabb részletesség. Nem sokat játszottam vele, a Naboo-n egy felszíni pályát, meg valami űrállomás védelmét próbáltam ki, de valahogy nem állt össze a kép. Ki akartam próbálni ultrán, de 11-én este már nem ment a béta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95) ->Raizen<- válasza Dilikutya (#88) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Halálgyenge főleg a project cars első és második részében az fx. :N Karcolja a 30 fps-t sok szituációban. Az intel meg minden szituban helyt áll.

[ Szerkesztve ]

(#96) Jakuskacsa válasza ->Raizen<- (#95) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ezt kétlem... mert nálam 100 fps-t produkált 1070 el... nem tudom honnan szedted ezt...a minimum sem esett be 60 fps alá..

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#97) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Javítom, 80 körül volt az átlag... (most néztem utánna), de fix 60 at simán tudta.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#98) Pete55555


Pete55555
addikt

Fasza cikk, szép munka! :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#99) kolopele válasza Jakuskacsa (#97) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az igazság pillanata húzott Fx proci mellett:
[link]

(#100) Jakuskacsa válasza kolopele (#99) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam 4,7 en járt, és Gainward 1070GLH-m volt. (a legerősebb 1070es) Ezeket ha hozzáadod, a youtube videok-hoz, és akkor tudod, hogy én mondok igazat... :DDD és nem túloztam...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.