Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Carlytoo válasza PuMbA (#249) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Igen. Mert az a pici pentium pont kihajtja az adott felbontáson a VGA-t. Ennél többet már az i7 sem tud kipréselni belőle.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#252) kolopele válasza b. (#248) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még valami: Az emberek zöme 60 fps - el játszik v-sync - el, így hiába a magasabb órajel és az a pár plusz fps, mert teljesen mindegy hogy éppen 100 vagy 110 - fps - el megy az adott játék.

(#253) b. válasza kolopele (#250) üzenetére


b.
félisten

senki nem mondta, hogy nem jobb, ez egyértelműen Intel célja is vele, erre rájöhettél.de ez nem egy gyűjtőfogalom, amiben kijelentheted, hogy jobb.Számít hányadik generációs, milyen órajelű i7 ÉS i5 VAN porondon, arról nem is beszélve, hogy K vagy nem K.

kolopele : (252 ): ez nem olyen egyértelmű. te igen, más meg a 120-144 Hz-t v G-syncet / Freesyncet részesíti előnyben ha I7 van a porondon nagy VGA val.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#254) kolopele válasza b. (#253) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyértelmű hogy az hogy hanyadik generáció nagyon is számít, ez nyilvánvaló. Az én monitorom is G-synces, de bevallom az újabb játékok esetében sokszor örülök a stabil 60 fps - nek is :)

(#255) b. válasza kolopele (#254) üzenetére


b.
félisten

Én nemrég váltottam ,sima FHD,de144Hz.Jatszok rendszeresen online.Nagy előrelépés volt szamomra,nagyon smooth,eddig nem bántam meg.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#256) kolopele válasza b. (#255) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én egyáltalán nem játszom online, így azt hiszem ezért sem igazán érint ez az órajel mizéria.

(#257) Carlytoo válasza kolopele (#99) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Szereztem egy I7 7700K-t. Utálom mikor nincs igazam, de abszolút beállok melléd az I7 vs I5 harcban. Ha hiszitek, ha nem egy GTX 1080 mellett 1440p-ben 75-85 FPS-em volt 64 fős mapon. Most jelenleg 125-130 van az I7-el. Igaz az is 95-96%-ban pörög, de kábé duplázta az FPS számomat és ha nem látom, akkor még most sem hiszem el. Jelenleg 4,5 Ghz-en megy.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#258) Hannibhál válasza Carlytoo (#257) üzenetére


Hannibhál
őstag

persze h több az fps, attól h egy i5-nél is 100%-on pörög a vga, meg egy i7-nél is nem lehet kijelenteni, hogy az i5 is elég:) Nálam is a tesztben egyedül az i3-asnál volt hogy 88-95% között ment csak a vga, míg i5 és i7-nél is folyamat 100%-on tekert, aztán még is lett különbség

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#259) kolopele válasza Carlytoo (#257) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én megmondtam :R Mindenképpen számít az I7 ereje, de az online az ahol nagyon észrevehetően kimutatja a foga fehérjét egy I5 - el szemben. Persze mint hozzá is tettem fentebb ha valaki 60 fps - sel játszik kizárólag v-sync mellett az max. pár játéknál fog érezni különbséget, ott egy kis húzás már segíthet az I5 - ön, de személy szerint minden játékos és nem játékos gépbe minimum egy 6700-7700 - at tennék, feljebb meg aki nagyobb felbontáson vagy mondjuk 120 Hz - en tolja.

(#260) Pitralon


Pitralon
tag

Ennek a játéknak úgy kell a 4+ mag, mint egy falat sör..., Én csak szerényen nyomatom, de a múltkorában lecseréltem egy Phenom II X4-t, ami 3.8 GHz-en ment egyébként, egy Phenom II X4 960T-re, amiben faszányosan működik mind a hat mag....(1.3125 volton, 3.4 GHz-en..., de ez mellékes)

Mit mondjak..., nem csak ez a játék táltosodott meg, amúgy 1600x1200-as felbontásban játszom, egy 21"-os crt Sony monitoron, ami ezen a felbontáson 85 herzes frissítést tud, tehát simán odaver egy 60 herzes lcd-t ha a megjeleníthető képkockák számát nézzük másodpercenként.... ;)

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#261) b. válasza Carlytoo (#257) üzenetére


b.
félisten

Ez egyértelmű, olyan játéknál, ami több szálat támogat I7 előny sőt, I7 is hátrányba kerülhet a ryzennel szemben, pl BF1.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#262) Hannibhál válasza b. (#261) üzenetére


Hannibhál
őstag

na igen azt sajnáltam, hogy nem tudtam szerezni ryzen r5 1600-at egy teszt erejéig, kiváncsi lettem volna mit tud:/

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#263) jokeph válasza Pitralon (#260) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Tri-nitron képcsöves a Sony CRT?

W10 x64 alatt játszol rajta?

Mi a max felbontás és mennyi a HZ amiket tud?

Nem korlátozza a W10 ?

Gondolom DVI-I - D-SUB átalakítóval van rákötve. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#264) Pitralon válasza jokeph (#263) üzenetére


Pitralon
tag

Szia!

Kérlek szépen ez egy Multiscan E530-as moncsi, 1600x1200 -ban 85 Hz-et tud, feljebb nem szoktam használni...., ja igen Trinitron csöves.

Amúgy win7 64 Ultimate-t használok rajta 1280x960 -ban alapból.

Sok lcd tulaj rácsodálkozott már a képminőségére, pedig 2001-es gyártmány, egyszer sem volt kalibrálva, még sincs párna, vagy hordó torzítása ....

Amikor utoljára kapni lehetett 170 ezer forint volt az ára, építészek, és mérnökök használtak ilyesfajta monitorokat anno...

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#265) jokeph válasza Pitralon (#264) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát igen, anno csillagászati ára volt. :)

Úgy néz ki, hamarosan hozzájutok egy HP 1130-hoz, ez is tri-nitron képcsöves, 21"-os (papíron 2048*1536 a vége@75HZ), meg van vagy 30 KG.

Ezért érdekelt, hogy hogyan viselkedik, de így már megnyugodtam hogy okés lesz.

Csak vissza kell majd cseréljem akkor a VGA-at, RX460 ki, R9 380 meg a helyére.

Az RX460-on nincs DVI-I, csak DVI-D. :(

Hacsak, nem tudom nem lenne e jó, ha Displayport-Dsub átalakítót használnák. :U

Ezek majdnem ipari monitorok, volt szerencsém újkorukban párilyen csodához (Eizo flexscan volt többek közt, a képminőségük szerintem verhetetlen a mai napig, meg az input lag-juk is. ;] )

Köszönöm a megerősítést. nem offolok tovább, mert hátsón billentenek. :U

:R

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#266) Pitralon válasza jokeph (#265) üzenetére


Pitralon
tag

Privibe mehet tőlem....

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#267) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem csak az i3-i5 duóval van probléma, az i7 is magasabb átlag és max fps-t kapott 3.6 GHZ-en, mint 4.5-ön.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#268) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Jó cikk. Sokan azért érvelnek a kevesebb szál mellett, mert ugye egy fecske nem csinál nyarat. A Battlefield 1 tényleg több szálas procikra van optimalizálva, de sajnos a többi nem... beleestem abba a hibába ( bár nem volt más választásom ), hogy egy i5 7500-at vettem z-s alaplapba és még mindig nincs pénzem jobbat venni, ráadásul itt az i5 8400, ami 3,8 ghz-en járatva igazi kincs a gamer társadalomnak. Na mindegy, a lényeg, ha valaki körülnéz a neten láthatja, bizony a Ryzenek megjelenésével elindult valami mindkét oldalon, ami VÉGRE egy kicsit beindítja a fejlődést!

(#269) Dißnäëß válasza Nagynozi (#268) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Milyen érdekes: ahhoz, hogy Intel ne üljön a babérjain a semmivel és végre fejlődjön kicsit és szignifikánsat lépjen előre, kellett egy Ryzen. És ilyenkor az emberben ott a dilemma, hogy csakazért is AMD-t vegyen, hiába tudna combosabb gépet Intelből összerakni. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#270) Euromail válasza Dißnäëß (#269) üzenetére


Euromail
aktív tag

Hát túl nagy fejlődés nincsen a i7 4.ik generáció óta de ez igaz mind a 2 oldalra :DD

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#271) Dißnäëß válasza Euromail (#270) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az lehet, csak egyikük tudna... (tudott volna)... ehelyett - mivel nem volt szorongatva a másik által - ült a babérjain. Csak foglalatot váltogatott, meg pici újítások kis adagokban, semmi extra. Havernak 4 éves i7-e van és mai napig elvan vele, ez azért nagy idő IT-ban.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#272) Euromail válasza Dißnäëß (#271) üzenetére


Euromail
aktív tag

Jó is meg nem is.
Annak a jó aki pl i7 2600K-ra beruházott annak idején és még mindig használja teljesen pénztárca kimélő megtérült neki szerintem.

Azoknak meg nyilván nem akik elvesztek vagy bedöltek a cpu marketingnek és mindig költöttek feleslegesen.

Nekem szerencsém volt én kihúztam egy c2d E8400-al 5-6évig nem éreztem hogy kevés lenne.
Pár játék ami miatt váltottam Gta5, Battlefield4 de nem vittem túlzásba az upgradet
Jó volt egy g3250 (15.000ft) is sokáig csak kellett mellé egy Gtx560ti agyon húzva extra hűtéssel :DDD

Intel i7-4770, MSI GTX 1060 GAMING X 3G, Chieftec A80 750w, Coolermaster Hyper 212+ 76.8 CFM! LG 24" 1920x1200

(#273) Dißnäëß válasza Euromail (#272) üzenetére


Dißnäëß
veterán

G3258-at húztam sokáig, mellé egy alap GTX960, az jól pörgött. De a BF azért hiányolt még 1-2 magot :D

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#274) CzGöbe válasza kolopele (#243) üzenetére


CzGöbe
tag

Azt azért ne felejtsük el, hogy a HT nem egyenértékű a fizikai processzormaggal! Magyarán az az i7 látszólagosan csak 50%-on pörgött, a valóságban a GPU kiszolgálása kihajtotta 100%-osan a 4 valós, fizikai processzormagot. Mivel minden játék 100%-on pörgette a GPU-t, az i7 is éppen 100%-on pörgött a 4 fizikai magján, a szintén 4 fizikai magos i5 is pontosan ugyanannyi számítást végzett el (4,6 GHz-es tuninggal 80%-os kihasználtságon kijön pont a 3,7 GHz, ami az i7-nek volt a sebessége).
Abban pont nincs igazad, hogy "nagyon is számít a HT, nem az órajel a döntő tényező," de az teljesen jogos, hogy a turbó, nos azt nem hosszú távú terhelésre találták ki, tehát játék esetében annak megléte vagy nem léte tényleg elhanyagolható.
A placebo hatás mindent szebbé tesz! :)
Majd egyszer próbáld ki, hogy az egyik kedvenc játékod elindítod 1280*720-as felbontáson és minimum részletességgel, nem 4K-ban, hogy a GPU ne 100%-on pörögjön, hanem processzor limites legyen a max FPS, és nézd meg, hogy a windows feladatkezelő mit mutat, mennyi a kihasználtsága az i7-esednek!

Hannibhál:
Ezek a frametime diagramok! :Y Minden elismerésem, nagyon szemléletes, sehol nem láttam még így, nagyon jól kitaláltad! :C
A nevetséges konklúzióval én is egyetértek, mint mindenki szerintem, a legjobb az egyszerre legmagasabb órajelű és legtöbb magos proci! :D Ahogy Dißnäëß kolléga ezt jól le is írta, ezt tudja jól az Intel is, ezért kérnek el ennyit érte. Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg a CPU kihasználtságot is, mert a HT miatt valószínűleg az i7 nálad is csak "félgőzön" pörgött, persze amikor minden kis plusz számít, akkor számít az a kis hatékonyságú HT is.

Akinek az atomstabil játékélmény számít, ne legyenek laggok, az szánja rá az időt és energiát arra, hogy személyre szabja a beállításokat, limitálja az fps-t. Aki pedig csak casual gamer, az verje földhöz az ülepét, hogy tudott venni egy pentium/i3/r3/i5/r5/i7/r7 procit, hasonló értékű videokártyát és jól szórakozik a fűtött lakásban a gép előtt a kedvenc játékával auto beállításokon! Tudom, hogy az e-penis megfizethetetlen, de minden másra ott a MasterCard! :))

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#275) yoeuromail válasza Dißnäëß (#273) üzenetére


yoeuromail
tag

hát igen ez megint egy útválasztó időszak amikor már muszáj cserélni ha akar vele játszani az ember csak most cpu-t is :DDD

Mafia 3 volt ami vga cserét igényelt 750ti kevés volt 1920x1200p-hez

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#276) yoeuromail


yoeuromail
tag

A youtube videókhoz a santiago de santiago nem hinném hogy hazudik guru3d-n szokott írni
szóval neki én elhinném hogy megy az g pentiumon is.

De ennek az újabb msi-nek van egy jó kis grafikion görbéje amin lehet llátni hogy nagyon görbül az fps keményen bedroppol rajta.

[link]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.