Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Szia! Nagyon jó írás, sok lehetőséget látok a storyban. Időben körülbelül mikorra tehető a történet? Első tippre olyan 2050 környékére tenném.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) Barthezz2 válasza haxiboy (#1) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi :R

Igen, igyekeztem elég sok opciót bele tenni, hogy menet közben több irányba indulhasson a story :)
Egy folytatást még hozok, aztán meglátom mennyire vevő rá a közönség, egyelőre rajtad kívül senki :)

Megmondom őszintén, még nem konkretizáltam. Inkább 2040-re tenném. A Webb remélhetőleg felmegy 2021/22-ben(direkt ráhúztam egy év csúszást még), viszont az új fúziós reaktorok alatt az ITER kísérleti stádiumban lévő reaktort értettem. Ezt a típust 2050 környékére várják "szériában" és ugye a sztoriban is jövő időben említettem.

Everybody lies.

(#3) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Kicsit lassan csepegteted az érdekes infókat, nagyon a szereplőkre koncentráltál. Semmi "érdekes" nem történt, talán ezért nem reagálnak az emberek.

Vannak dolgok, amiket máshogy csináltam volna, de nem szeretnélek elrontani, úgyhogy csak arra kérlek, a jövőben a bevezetőt írd dőlt betűvel és a többit normállal.

Még 2-3 részt mindenképpen írj meg, aztán elválik, mennyire fog ez összeállni :K

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#4) Barthezz2 válasza Hunmugli (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igazából szándékos a lassúság, bár akkor lehet nem jó ötlet volt. Vagy tovább kellett volna írnom.

De azért is "Chapter 0 - Péntek" alcím.

Nyugodtan írd le amit szerettél volna, azért dobtam fel ide, hogy okuljak :)

Everybody lies.

(#5) haxiboy válasza Barthezz2 (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem jól indul a történet és kidolgozottnak tűnnek a karakterek is. Szerintem akár hosszabb is lehetne, kíváncsi vagyok a későbbiekben a karakterek fejlődésére. Hatalmas Sci-Fi fan vagyok, de inkább az olyan Sci-Fi-t szeretem mint a tiéd. Nincs túltólva :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem is tetszik, több szálon is mehet, szoktam tippelni mi lesz: jönnek a meteorok amik mégse azok, találunk lakható bolygókat és el is jut odáig az új űrhajó, megkergül az a.i., vagy a srác egész élete eleve egy szimuláció :) Talál az új hajó idegeneket...
2040 körül túl vagyunk a 3.vh-n...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) Barthezz2 válasza Victoryus (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Több ötletem van egyenlőre nekem is a folytatásra. Van ami a tippjeid közt is ott van :)

haxiboy: :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8) Meggyi001

Azért indul lassan és ezért/így jól, mert ez egy sci-fi regény, és nem novella, mint az enyém.

De bakker, a hegyekben a hétvégi ház a tónál az enyém :P ;] ;) .

Jó lesz ez. Csak szánj rá időt, és ne kapkodj. Amikor pedig jön egy ihlet, egy gondolat, egy csavar, azonnal írd le, hangjegyzeteld le valahová, mert elfelejted. És azokból pedig tök jókat lehet írni. Az én 2 könyves novellám max 25 oldal (lesz), a tiéd simán meglehet 2-3 szorosa is.

Csak nyomasd :R

Amúgy meg az emberek qrv@ nehezen olvasnak ám. És akik igen, azok is nehezen szánják rá magukat. De ha igen, akkor belejönnek az olvasásba.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#9) Barthezz2 válasza Meggyi001 (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Uhh, bakker, tényleg, bocsi, kellett egy "eldugott hely" és kapásból ez ugrott be :B

Átírom, ha gondolod, nem állt szándékomban lenyúlni :(
Szerk.: cserébe addig is dobok egy linket a tiédre.

A tanácsokat köszi, igyekszem megfogadni :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10) Meggyi001 válasza Barthezz2 (#9) üzenetére

Dehogy kell átírni ;)

https://gamergep.hu/

(#11) Meggyi001

És hol lesz majd a folytatás? Egy másik ilyen blogban gondolom....ide is linket téve rá? És mindegyik chapter végére kérünk azért kis izgalmat. És most akkor állj neki írni :D

https://gamergep.hu/

(#12) Barthezz2 válasza Meggyi001 (#10) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:R

Következő részekre már van jegyzet, csak hétvégén időm nem volt nekiállni sem :(

#11:
Igen, valahogy úgy. A héten nekikezdek a folytatásának. Igyekszem majd mindig cliffhanger-el zárni :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#13) Meggyi001

Na, mizu? Ötletek, gondolatok, csavarok? Lett valami új a fejedben azóta?

https://gamergep.hu/

(#14) Barthezz2 válasza Meggyi001 (#13) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Készül :)

De előre nem lövöm le :P

Everybody lies.

(#15) Meggyi001 válasza Barthezz2 (#14) üzenetére

:C :K

Ugye milyen jó érzés írni? Olyan felemelő, olyan flow, vagy hogy mondják....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#16) Barthezz2 válasza Meggyi001 (#15) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, tetszik :K
Remélem ki is tart a story végéig :)

Everybody lies.

(#17) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Chapter - 1

Everybody lies.

(#18) apatyas


apatyas
Korrektor

Korr:
Megszoktam már, nem | baj, 2 perc az egész. - bár néha az egybeírások a stílus részét képezik, majd eldől később, itt milyen.
De Scott, arról beszélj inkább, mikor jössz fel végre
Azt ígérted, olyan kaját csinálsz
Hozzáteszem, nem alaptalanul.
aztán majd, ha talál valamit, ráérünk utána gondolkodni,
Azt hiszem, mára elég.
Persze, az irodát megint nekem kell lezárni,
Gyorsan bepakoltam, még ne hajnalban kelljen,
de ha már hírek mennek, legalább megtudom, milyen időre számítsunk.
csak aztán az asszony meg hiányolja otthon,. Íígy, ha kiszakadunk ---én legalább is külön mondatokba venném.
akkor még eljártak velünk a nagyapám házához,. Scottot én vittem ---dettó.
hogy az a répa, az répa,
amit a levesbe tett,. Eegyszerűen megfulladunk.
és végül onnan kaptuk meg a választ, ahonnan nem is vártuk volna.
átvette a Hubble helyét, nagy reményekkel
Megérte a több évtizedes fejlesztést?
Megérte a belefektetett munkaát? ---ha az itt felette levő sor tárgyas ragozás, akkor ez is.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19) Barthezz2 válasza apatyas (#18) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszönöm, javítottam. :R A külön vett mondatokat pont utólag választottam végül vesszővel, ezek szerint nem kellett volna :)

amit a levesbe tett,. Eegyszerűen megfulladunk. - ezt meg nem is értem miért így írtam :B

Gyorsan bepakoltam, még ne hajnalban kelljen, - ezt viszont így nem értem.. nem a még után kellene akkor már a vessző? Nálam úgy hangzik a mondat, hogy: gyorsan bepakoltam még (most), ne hajnalban kelljen.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#20) apatyas válasza Barthezz2 (#19) üzenetére


apatyas
Korrektor

gyorsan bepakoltam még (most), ne hajnalban kelljen. ÖÖÖ, de. Rossz helyre raktam én is hirtelen :Y bent az eredeti szövegben jobb szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21) Barthezz2 válasza apatyas (#20) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nyugodtan belenyúlhattál volna :) Én csak örülök a segítségnek :R

Everybody lies.

(#22) e-newsee


e-newsee
addikt

Jól indul, hamarosan átrágom magam a folytatásokon is. :R
Viszont csak nekem tűnt fel, hogy Scottból egyszer Steve lett?

"Nos, ugye Scottnak van az a hülye szokása, hogy hazafele megáll iszogatni egyet.
[...]
Fel kell készíteni minden várható és váratlan eseményre, meg arra is, amire nem is gondolsz. Na ezt csinálja Steve. 8 éve."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#23) Meggyi001 válasza e-newsee (#22) üzenetére

Kettő Steve van és 6 Scott bejegyzés, sztem az ott csak elírás, ezért ignoráltam is. A story jó és érthető, a nevekkel majd a kedves szerző úr felvilágosít minket.

Te sasszemű nyuszi ;]

https://gamergep.hu/

(#24) Barthezz2 válasza e-newsee (#22) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hupssz, azt benéztem. Köszi :R

Javítom.

Everybody lies.

(#25) e-newsee válasza Meggyi001 (#23) üzenetére


e-newsee
addikt

Én is értettem, csak feltűnt. Előfordul, ha valami több napig készül.:D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#26) Meggyi001 válasza e-newsee (#25) üzenetére

Igen igen :K

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.