Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #42098752


#42098752
törölt tag

Én ugyan nem vagyok vidéki (tehát nem bp-i vagyok), ennek ellenére rohadtul unalmas, hogy időről időre egyesek a postázás miatt köpködnek. Jó lenne végre befejezni.

(#52) Lauda


Lauda
félisten

Gondolom már ráfáztak a postázással és többet nem szeretnének ilyesmibe belefutni. A nyerészkedés pedig teljesen természetes, rengetegen csinálják. Az is sok idő és energia és kockázat.

(#53) janeszgol válasza szipipeti (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen igazad van. Basszunk rá az X*3 ezer forintra, kik vagyunk mi, hogy ez számítson?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#54) Lauda válasza Balrog (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Az utánvétest vagy átveszi vagy nem. Az utalásost vagy utalja vagy nem. Ha utalt vagy feladod vagy nem. Végtelen számú rizikó van a postázott/futárral küldött csomagoknál. Sérül/t, nem működik, olyan volt-e vagy nem volt olyan. Lehet a visszaúton sérül meg stb stb. Gyakorlatilag fel kell készülnöd mindenre.

(#55) Polllen válasza Lauda (#54) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez az átveszi vagy nem, pont ugyanaz, mint a megjelenik vagy sem.
Kettős mérce a csomagküldésnél ezt felhozni, de a személyes találkozónál meg elhallgatni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56) Fotonhámozó válasza Speed® (#42) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

"a legtöbb nagyfalusi szimplán lusta" Nagyon egyetértek az eddigi tapasztalataim alapján! Továbbbá úgy gondolják, hogy mindenhez IS és mindenki másnál (Bp-n kvüliek) jobban értenek. Számukra a létező világ Bp határán belül van, minden azon kívül eső terület Mordor.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#57) Lauda válasza Polllen (#55) üzenetére


Lauda
félisten

Így van, ott is fennáll ez a lehetőség. Viszont a termék nincs úton.

(#58) #72042496 válasza Polllen (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért számomra nagyon más, amikor 15 perc esik ki, és amikor több nap, plusz ezer forintos nagyságrendű pénz, és a harmadik fél miatt valamennyi plusz rizikó is megjelenik arra, hogy sérül a termék.

[ Szerkesztve ]

(#59) t72killer válasza Fotonhámozó (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Lusta" - minek teperjen azért, hogy valaki más problémáját megoldja:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) IO.sys


IO.sys
őstag

A másik nagyon durva téma a csomagolás.
Itt elvileg minimum érettségizett emberek beszélgetnek, de van, aki képes erre hivatkozni. Ha sérülhet őszerinte az őáltala becsomagolt termék szállítás közben, akkor annyira nem világos a csomagolás célja és mikéntje - mint hétköznapi valóságban releváns, parasztésszel érthető dolog - hogy már a személyes átvétel miatt is aggódnék (útközben eltéved, félrenyel, busz elé botlik, spontán öngyullad vagy valami).

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#61) #72042496 válasza IO.sys (#60) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazából jöjjön házhoz, mert van olyan termék amit városon belüli mozgatáshoz sem tudok szállításbiztosan becsomagolni, igen. Vagy nem is bírnék egyedül mozgatni.

Mindez nyilván nem egy pendive kaliberű dolognál jelent problémát.

[ Szerkesztve ]

(#62) #78693120


#78693120
törölt tag

"Majdnem vidékről" költöztem be, vagyis az agglomerációból. Gyakorlatilag 2x1,5 óra volt bármit elintézni. Ez azért lényeges, mert ennyi idő alatt sok helyről be lehet érni és a távolság is sokszorosa annak, amit nekem kellett megtenni.
Emiatt, mint nem született budapesti írom ezt, de itt élek már 12 éve.

A posta sokszor elvesztette már csomagomat, ilyenkor bukom az utánvétet, vagy előreutalás esetén kinek kell állnia a veszteséget? Lásd a cikkben leírt kártya értékét.
Ha 1000-2000 Ft + postaköltség az érték, akkor nem is éri meg sorbaállni, meg visszamenni az utánvét összegéért. Ok, én is itt tudtam meg, hogy számlára is lehet már kérni.
Egyébként, ha valami 2000 Ft alatt van, akkor meg sem hirdetem már, mert a család+munka mellett minden perc drága.

Ráadásul BP nagy piac és ha jó áron hirdetek valamit, akkor pár napon belül van vevőm.
Úgy is jártam már, hogy megesett a szivem és megegyeztünk a postázásban. Ez legalább 1 hét átfutás és 2x postán sorban állás volt. Eközben még aznap jelentkezett volna valaki, aki eljött volna érte és letudtam volna, de én ugye tartottam a szavamat, így a saját dolgomat nehezítettem.

Vásárlás esetén meg csak budapesti eladókat nézek, vagy ha valaki hajlandó találkozni velem pl.: a Nyugatinál, mert odáig bejön, akkor az sem gond. Használt holmi esetén mindenképpen meg kell nézni és kipróbálni, hogy utólag ne legyen belőle vita.

A cikkben említett kártyát én biztos nem postáznám és nem is venném meg ilyen módon. Inkább vagy az eladónál, vagy nálam nézzük meg, hogy működik-e.

Ha vidéki nagyvárosban laknék, akkor ugyanígy tennék. Csak B terv lenne a posta ott is. Falun persze nincs mit csinálni, de elnézést, hogy nem nehezítem a saját dolgomat.

A nyerészkedést meg elítélem én is.

(#63) janeszgol válasza IO.sys (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

Be lehet úgy csomagolni, hogy akár egy harmadikról való kidobást is túléljen pl egy VGA, de ezt a szolgáltatást a vevő ritkán szokta megfizetni. Akinek csak annyi esze van, hogy azért vesz használtan valamit, mert a bolti árhoz képest spórol kb 10%-ot, az garasoskodni fog a postával is.

A csalósban láttam egy embert, aki ha jól emlékszem procit vett. A boltban 105 ezer volt, ő meg 95 ezerért vette, 1 év garival. Mondjuk becsapták, mert lenyúlták a pénzét, de ezt nem rovom fel neki, ilyenbe sajnos belefuthat az ember.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#64) Kiki18


Kiki18
őstag

Olvasom a hszeket az eleje óta ,és tetszenek a véleménnyilvánítások.

Jómagam is Pesti vagyok, de mindkét oldal érvelését érthetőnek találom. :K

Úgy kerülöm a postát mint a tüzet, így én sem szoktam feladni csomagot (hardveraprós pályafutásom során ,tehát ~10 év alatt kb évente egy csomagot ha feladtam).

Ennek okai:
Lustaság, macera elkerülése, plusz költség(jellemzően nekem), viszi az időmet, nincs személyes kontaktom(nincs kialakult bizalom), csomagolással is sokat kell vesződni(megfelelő doboz,kitöltőanyag,stb).

Bevallom, nekem még 25 évesen is utánajárás kell ahhoz, hogy hogyan adjak fel egy csomagot a megfelelő módon....milyen papírmunkával jár, mit hova írjak, stb...ismétlés a tudás anyja, és mivel elvétve fordult elő az életemben ez az esemény, sose rögzül.

Belejátszik még, hogy a postában én nem tudok bízni. Sok külföldi rendelést csinálok(havi 10+) és a mérhetetlen fejetlenség miatt, ami a postán folyik ,tűnögetnek el csomagjaim. Ez igazán a belvárosi postára jellemző, egyszerűen fenomenális.....

Sajnálom a vidékieket, mert teljesen igazuk van, hogy pökhendiek vagyunk, meg szarunk rá és inkább nem postázunk, pedig nekik ez az egyetlen opció arra, hogy megkapják a terméket. Ez a mentalitásunk már kialakult, illetve ki is forrott. Nemtudom mi módon lehetne ezen változtatni.

Talán ha egy gombnyomás lenne az egész művelet :)) bilibe lóg a kezem,lustapöstiparaszt,pfhejj.

(#65) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én sem postázom és nem is veszek postán küldött dolgokat, csak és kizárólag személyesen üzletelek (volt már, hogy utaltak volna teljes összeget előre nekem, ha postázom, de közöltem, hogy eszébe ne jusson!). Nemcsak a csomagolás/papírozás és egyéb macera (pl. ha eltűnik utánajárás) miatt, hanem:

1. Sérülékenység - ha az ember megveszi tőlem, akkor a szállítás közbeni esetleges sérülés az ö felelőssége, nem nekem kell figyelnem, hogy jól csomagoltam-e be.

2. Én a KP-t abban a pillanatban szeretem megkapni, amikor kiadom a kezemből az adott hardvert, nem napokkal/hetekkel később (és vica versa, ha én veszek valamit).

3. Szeretem megnézni, esetleg kipróbálni a cuccot, mielőtt megveszem, hiszen használt cuccoknál van azért rizikó.

4. Ha az előző eset nem áll fenn, akkor általában kipróbálási garanciát adok és kérek is a cuccokra, sokkal könnyebb ezt is intézni, ha helyben vette meg valaki.

5. Egyébként, ha egy cucc ritkaság és nagyon kell, akkor hajlandó vagyok utazni érte akár több száz km-t is (bár erre nem sok példa volt, az elmúlt 15 évben). SZVSZ alapállás, hogy a vevő megy az eladóhoz és nem fordítva, a többi már rugalmasság/jófejség kérdése.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#66) DeFranco válasza Fotonhámozó (#56) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"A pszichológus Walkiria Frontes a városi és vidéki gyerekek intelligenciájának vizsgálatakor megállapította, hogy a városban nevelkedett gyerekeknek mind a korábbi tapasztalatokra alapuló (kikristályosodott), mind az új feladatok logikus megoldásához szükséges (folyékony) intelligenciája magasabb, mint a vidékieké. És ez nem a vagyoni helyzetnek vagy az oktatási színvonalának köszönhető; a tanulmány során Frontes ezt is figyelembe vette." forrás: [link]

egyébként én vidéken nőttem fel tehát nem fejlődött ki az agyam :DDD

trolololo

btw. kb. 20 évet töltöttem vidéken és kb. 20 éve pesten élek sok mindent el lehet mondani jogosan a budapestiekről, soknak óhatatlan, objektív és reális oka van, de ez a hüppögés úgy marhaság ahogy van. elmegy kézből kézbe hirdetésfeladástól számított 24 óra alatt úgy hogy eljönnek érte és még válogathatsz is hogy ki köszönt szebbet napszaknak megfelelően? igen. akkor meg te se állnál neki bullshitbingót játszani a postával meg a vevővel meg kitenni magad az üzleti vita kockázatának, ne legyél álszent te se meg a többi tibor se.

ez van, lehet feljönni szívni a bűzt, viselni a tömeget, a sok bunkót, a redbullerrészt, folyton rohanni, sparban húst venni, fizetni a horror ingatlanárakat és akkor neked is lesz korbendallas négyesmetró meg hipszterfröccs meg instant adásvétel. nem tecc? kell a tér meg a télen eltüzelt laminált bútorlap és tejfölöspohár szaga? akkor meg szűkül a kínálat, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#67) Sethdobaloah válasza Speed® (#42) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Egyébként ezt még mindig nem értem meg. Lusta vagyok? Hja. De kifizeti nekem bárki, hogy elbattyogjak a postára? Rohadtul nem, jön érte személyesen házhoz egy pesti vevő. Miért kellene preferálnom a postázást? Azon kívül, hogy de jó lenne a vidéki vevőnek ha megtenném, egyetlen érv nem hangzott el.
A racionális viselkedés, ha nem postázok. A hardverapró nem valami közösségi felület, ahol valamiféle összetartó erő miatt elvárás / alap hozzáállás kellene legyen hogy a minimumnál többet fordítsak az eladásra.
Tökre megértem, ha mondjuk az intel procik baráti köre topik rendszeres látogatói szívességből postázgatnak egymásnak. De egy random érdeklődő kedvéért?

...csak én vagyok helikopter?

(#68) Agostino válasza IO.sys (#60) üzenetére


Agostino
addikt

ez a gondolatmenet akkor állná meg a helyét, ha a posta és általában a logisztikai piac szereplői hímes tojásként, odafigyelve bánnának a csomagokkal. persze a gyakorlatban távolról sem ez a helyzet. kaptam már kézhez brutál módon becsomagolt csomagot, perfekt volt, okj kurzus lehetne abból, amilyen gondossággal összeállította számomra a feladó. ennek ellenére sikerült úgy földhöz vágnia a kézbesítőnek, hogy a végén kártérítést kellett fizetniük.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#69) bitpork válasza 8th (#49) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az első pár mondatod után megálltam az olvasásban. Olvasd el kérlek az értékeléseimet. :R
Olyan is volt még a régi rendszer szerint h autóba ültem és marhára nem posta áron vittem a fél országon keresztül a portékámat. Tudod hogy adtam el most a volt vga-mat? Részletre! És nem ez az első.
Lustaság - mert helyben vannak elegen 'oszt úgy is meg fogják venni, mert nem vállal semmilyen kockázatot és mert érzéketlen a vevői igényekre. Remélem soha nem fog bekövetkezni, de gondolj bele milyen lenne az élet a nagy faluban ha a vidéki gazda közölné h nem ad sem gyümölcsöt sem húst, jöjjön el érte akinek kell :DDD

De felőlem lehet ideologizálni bármit, a tények tények maradnak - ahogyan az is, hogy nem mindenkire igaz de túl sokra.

(#67) Sethdobaloah : pont erről a mentalitásról szól ez. Miért nincs akkor BPnek külön topikja? Vagy miért hirdeted meg egyáltalán, vannak annyian h az első karóra kirakott flyer simán behozza házhoz a vevőt ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#70) #77646080 válasza DeFranco (#66) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jááájj, a jó öreg "Csapd le csacsi" :))

(#71) DeFranco válasza bitpork (#69) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért nincs akkor BPnek külön topikja?

van neki, te is jársz oda, megint demagóg vagy. ;]

(#72) Fotonhámozó válasza t72killer (#59) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez annyira tipikus és annyira tömören összefoglalja a helyzetet, kár lenne rá bármit is írni egy közhely kivételével: "ezé' tart itt a 'zossszág!"

(#66) DeFranco: ez vidék - város összevetés, nem főváros és fővároson kívüli város reláció ;)

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#73) DeFranco válasza Fotonhámozó (#72) üzenetére


DeFranco
nagyúr

axiómaként vetetted fel, hogy ami nem főváros az vidék. tehát a leírtak relevánsak. ;)

(#74) Fotonhámozó válasza DeFranco (#73) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Bp és Bp-n kívüliről írtam, nem Bp vs.vidékről ;) mert a vidéknek sokak számára van egyfajta degradáló jelentése, lepukkant tanyavilág stb. PL. Debrecen sem az a lenéznivaló "vidék", szerintem.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#75) DeFranco válasza Fotonhámozó (#74) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Számukra a létező világ Bp határán belül van, minden azon kívül eső terület Mordor.

de szerintem engedjük el, elsőre is baromság volt amit írtál, attól hogy megmagyarázod nem lesz jobb

sok különbség van a pesti és a nempesti mentalitás között, én tényleg kétlaki vagyok tehát pontosan látom, de amit írtál az egyrészt messze nem helytálló másrészt meg a nempesti mentalitásról is lehetne gyönyörűeket írni, csak éppen intelligens ember ilyet több okból sem tesz.

(#76) bitpork válasza DeFranco (#71) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azóta mióta meg lett mondva finoman hogy nincs ott helyem, max szépen kérek infót. Azt is évente 2 alkalommal (jelezném, hogy 9 hónapja nem olvastam és írtam oda). És nem a lokál beszélgetés a kérdés, hanem hogy a HA kapcsán is sokszor felvetették BP lakosok, hogy legyen a város előre sorolva, mert úgy is ott van a legtöbb hirdetés és akkor nem kell legörgetniük és kiválasztani szűrésben! Legörgetni!!! Mintha ezzel minimum fél maratont kellene futniuk...

És ne legyen félreértés, lustaság fél egészség! Csak emellett sok ember életét megkeseríti.
De itt ki is szállok a vitából, mert már megtapasztaltam h vidéki ember csak szép lehet(én meg még az sem), okos nem :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#77) Fotonhámozó válasza DeFranco (#75) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Szerintem is engedjük el, mert csak igazolod az eddigi tapasztalatomat. Írom mindezt úgy, hogy 10 évet éltem Bp-n.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#78) DeFranco válasza bitpork (#76) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sokszor felvetették BP lakosok

erről helyi népszavazás volt, a főpolgármester kérte vagy csak a belső kerületek? (hungárián kívül ugye már vidék van, az M0-ig, onnan meg vákuum, kivéve az aquapark és a hungaroring meg a balaton)

mer' hogy linkeltél egy usert akinek ilyen ötlet jutott eszébe a fejibe

porki az a te bajod hogy sokat voltál olyan piszok demagóg vagy és úgy provokálsz hogy teljesen hiteltelenné válsz.

@Fotonhámozó: nézd én trollkodni jöttem nem dícsérni, az egész thread úgy marhaság ahogy van. van a felvetés tárgyának reális oka, le is írták páran, és ez a realitás, ennek valamiféle koholt erkölcsi alapon való számon kérése (miért nem hajlandó megtenni, miért maradunk ki, hádehádeháde) az elég gyenge lábakon áll. ez egy adottság, racionális viselkedés, és ezért senki nem hibáztatható, főleg nem általánosítva hogy apestiek. kikérem magamnak. vagy akkor én is összemosom a békési faluszélét a soproni villanegyeddel szerintem annak se örülne senki.

egyébként sok megoldás van erre, egyrészt van olyan eladó bőven aki postáz, meg kell keresni azt és adott esetben kifizetni ennek a felárát (lásd még amit lent írtam hogy lehet ide jönni viselni az externáliákat) vagy lehet szűrőt állítani. belesírni a logoutba felesleges, mert attól nem fognak neki postaklubot alakítani a bp topicban.

[ Szerkesztve ]

(#79) -KP- válasza Fotonhámozó (#56) üzenetére


-KP-
addikt

Pontosan ezt akartam írni én is.

(#80) Sethdobaloah válasza bitpork (#69) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

az ügye megvan, hogy pesten nem nagyon veszel semmit közvetlenül vidéki gazdától. Mert elmegy a vidéki gazdához a tudomisén kicsoda, aztán mire elér a cucc a piacra átmegy 3 kézen legalább. Mert a vidéki gazdának is van jobb dolga, minthogy hogy pestre rohangáljon. Akinek meg kell a háztáji csirke (vagy akármi), az leginkább házhoz megy érte.
Ebbe felesleges belekeverni az erkölcsöt, meg mindenféle magasztos fogalmakat.

...csak én vagyok helikopter?

(#81) IO.sys válasza janeszgol (#63) üzenetére


IO.sys
őstag

Ezt a csomagolási költséget nem értem. Vettem bolti tárgyakat a múltban, 1-2 doboz megmaradt, ez az indulótőkém a csomagolásbizniszben, plusz amikor valaki jobb féle csomagolásban, rendes kitöltőanyaggal küld valamit, azt elrakom a szekrénybe, 30x40x40 cm helyet foglal, és egész életemre van ezen a módon ingyen, jó minőségű csomagolóanyagom. És úgy csomagolok, hogy vállalkozást lehetne felépíteni rá, pedig nem tanultam, csak úgy csomagolom be, ahogy én is szeretném, ha én kapnám. Minden csomagnál a csomagolás Br. 0 Ft.- és max 4-5 perc. Szóval WTF.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#82) idegen lény válasza szipipeti (#43) üzenetére


idegen lény
őstag

500 forint hogy fedez bőven harmincezret? :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#83) Goose-T


Goose-T
veterán

Olyan nehéz megérteni, hogy minek szarakodjon a budapesti a postával, ha úgyis megveszi valaki napokon belül személyes átvétellel? Magyarország teljes lakosságának minimum az egynegyede majdnem minden nap jár Budapesten. Itt nem kell harcolni a vevőkért, minek tennénk? Én legalábbis nem vagyok szociális szolgálat. Ha nagyon kell neki, küldjön érte futárt. A család és a munka mellett a kevés szabadidőmből nem vagyok hajlandó áldozni még a postázgatásra.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#84) t72killer válasza Fotonhámozó (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember nem jótékonysági szervezet, általában millió+1 dolga van, ebből teszemazt egy probléma a használt VGA cseréje (miközben gyereket hoz haza oviból, másikat visz orvoshoz, túlórázik, kocsit visz szervizbe, stb-stb). Akár azt is írhatná az eladó, hogy x utca y szám alatt átvehető az áru, a vevő dolga, hogy odajusson. Van vonat-busz, ha valaki mucsaröcsögéről olcsó használt VGA-t szeretne venni, akkor bizony utaznia kell érte, ahogy a tesco gazdaságos fűnyírót se fogják Hajdúköszörményből csak úgy lepottyantani - pedig ott a tecsónak nulla a kockázata.

Ja, "vidéki" - mostmár "külföldi-vidéki" vagyok, keveset éltem Bp-en.

#83: kb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) 8th válasza bitpork (#69) üzenetére


8th
addikt

Pedig végig olvashatnád.
Oszt' mit kezdjek az értékeléseiddel? He?
Te azt mondod lustaság én erre azt mondom, hogy inkább óvatosság. Tele van az apró (is) rosszindulatú kib*szott elmebetegekkel. Példa. Te eladsz nekem egy nagy értékű telefont postai úton. Én megveszem tőled de rájöttem, hogy nem tetszik/megunom/eláztatom/elejtem/megrágja a kutyám stb... ezért napokkal később jelentkezem nálad, hogy te micsoda egy genyó vagy hazudtál becsaptál szart adtál és azonnal vedd vissza a telefont mert nem működik. Na, ilyenkor mit csinálsz? Hogyan bizonyítod, hogy én tettem tönkre? Hm? Sehogy mert nem tudod. Ha visszaveszed a tönkre vágott telefont akkor bukod a lóvét ha nem, akkor lepontozlak az aprón mert átvetél és bukod a későbbi vevőid java részét. Csak szarul jöhetsz ki belőle.
Na az ilyen variálós szemétkedőktől tökéletesen megvéd a személyes találkozó. Öregem. Megnézted? Megnyomkodtad? Kipróbáltad? Működött? Akkor mi is a fájásod? Megtekintett kipróbált állapotban átvetted a terméket úgyhogy viszlát. :D

Remélem soha nem fog bekövetkezni, de gondolj bele milyen lenne az élet a nagy faluban ha a vidéki gazda közölné h nem ad sem gyümölcsöt sem húst, jöjjön el érte akinek kell

lol. A vidéki gazda lenne az első aki éhen hal. Néhány hétre a boltok polcain átmenetileg hiány lenne ebből-abból de hamar pótolnák import áruval. Jóformán fel sem tűnne senkinek.

a tények tények maradnak

Miféle tények? Az, hogy sokan és bizony nem csak a fővárosiak nem fognak postával b*ziskodni mert sokkal kényelmesebb helyben eladni valamit vagy az, hogy néhány fillérbaszó húzta a száját és nem mentek le a balcsira bandázni mert szerintük messze van, ezért máris leírod a pestieket? Mert szerinted tény, hogy a pestiek ilyenek és pont. Na ne már... :D

Mikor fog már végre eltűnni az emberekből ez a végtelenül ostoba köcsög pestiek vs. bunkó parasztok sztereotípia? Éltem a fővárosban is vidéki 1600 fős faluban is. Pontosan ugyanolyan defektes hülyék élnek itt is ott is. :K

[ Szerkesztve ]

(#86) szipipeti válasza janeszgol (#53) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Teljesen igazad van...
Vagy lejössz hozzám Sopronból Aggtelekre, esetleg Nyíregyházára a mondjuk, a 30000 ft-os videó kártyáért elutazva 15.000 Ft.ot, és vagy odamegyek a megbeszélt helyre a kártyával, vagy nem... és akkor mennyit dobtál ki?
Vagy én utazok a kártyával el 15.000-et és ott benyögöd, hogy mégsem kell...
Nekem rendszeres kereskedésem van vaterán, PH, (nem sok) E-bay-en,,, havi szinten 4-10 üzlet, hosszú évek óta...
1 alkalommal "buktam", de az is az én figyelmetlenségem volt...
Volt Posta, csomagküldő, személyes...
Nem értem az itteni problémákat... el akarod adni? Ad el... Válogatsz a vevők között a különböző szempontok alapján? Azt is lehet...(csak kevesebb a potenciális vevő...) Minden magát felnőttnek tartó egyénnek el kell tudni dönteni, hogy az adott üzlet megéri-e neki, vagy nem....
Minden üzletben van kockázat...
Vevőnek is
Eladónak is...
Ha nem tudod vállalni a kockázatot, akkor ilyen üzletbe ne menj bele...Sem mint vevő, sem mint eladó...

(#87) Met


Met
nagyúr

Gépcsere után általában az alkatrészek felkerülnek a HA-ra.
Nekem mindegy ki veszi meg, megadom hogy hol és mikor jó nekem ha személyesen akarja átvenni. Vagy ha vidéki akkor előre elutalja a termék árát+posta költség, másnap jön a csomagért a DPD és következő nap nála a csomag.
A dobozokat általában megtartom szóval a csomagolás nem probléma.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88) Hintalow


Hintalow
senior tag

Kb. már leírták a lényeget, én sem szívesen postázok, mert ha valamit árulok, akkor elviszik személyesen úgy is. (annak ellenére, hogy nagyon kint lakok, mondjuk a belvárosban is át tudom adni, a munkahelyemnél)
Nincs kedvem csomagolással bajmolódni, macerás. (a pici panelben kb semmilyen dobozt nem tárolok, minden megy a szelektívbe 3 nap után)
Plussz sajnos a postázásokkal és az ország túlsó végébe küldéssel általában rossz tapasztalatom volt, macerásak:
Előreutalás?! de nekem nincs számlám, legyen utánvét. Micsoda, ilyen drága az utánvét? stb....
Ha a csomagolás megoldott, akkor csomagautomatát használok szigorúan előreutalással, se több se kevesebb. De ritkán van rá szükség max akkor, ha olyan a cucc, hogy örülök, ha elviszi valaki.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#89) Lauda válasza Met (#87) üzenetére


Lauda
félisten

Most már én is csak úgy adok el dolgokat, ha elutalja nekem a lóvét , majd utána feladom a csomagot. Ha neki így nem felel meg, akkor nem üzletelek vele és kész.

[ Szerkesztve ]

(#90) idegen lény válasza Fotonhámozó (#56) üzenetére


idegen lény
őstag

Mondjuk a választási eredmények elég egyértelműen megmutatták, hogy ez pontosan így is van: Budapest: euzóna, vidék: hobbitfalva. Kár is ezt szépíteni. Bár ne lenne így, de sajnos ez a magyar rögvalóság. A magyar ugaron ma is csak dudva nő. Sőt, szerintem ma már sokkal rosszabb is a helyzet, mint régen volt, a világháló is csak annyit ér, amire azt használják. Sajnos az sem hozta meg a felvilágosodást, sőt: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#91) Rive


Rive
veterán

Be vannak tojva az emberek eladók a postázástól?

Nem egészen értem, hogy amikor pontosan látod mennyire IGEN, akkor miért gondolod, hogy ennek nincs semmi alapja :F

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#92) idegen lény válasza IO.sys (#60) üzenetére


idegen lény
őstag

Nincs ebben semmi durva. Elég, ha leejtik a dobozt, netán dobálják, hajigálják.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#93) #42098752 válasza DeFranco (#73) üzenetére


#42098752
törölt tag

Számomra minden vidék, ami a város közigazgatási határán kívűl van.

Egyébként tapasztalat, hogy a Bp-ek szeretnek a számukra vidéknek (hogy ez pejoratív vagy sem, mindenki eldöntheti) nevezett, no go zónából vásárolni és bizony köpködnek ezerrel ha érte kell jönni és/vagy nincs posta. Tehát sok Pesti vevő is szeretné ha postázva lenne számára a termék vagyis oda-vissza alapon megy a történet.

Amit én nem értek:

Hírdetésfeladásnál mi búbánatos ló...-ért nem lehet egy olyan opciót betenni, amelynek a bejelölésével le lehet tiltani a nyílvános kommenteket a hírdetéseknél???
Ha lenne, akkor eladás estén beírom, hogy nyerészkedő kereskedők, akik a káromra szeretnének üzletelni (ugyanis drágábban én is el tudom adni; és igen én hadd döntsem el, hogy mit, mennyiért adok) k...va nagy ívben kerüljenek.
Innentől csak privátban lehet köpködni, azt meg csak én látom, már ha akarom...
Ennek hiányában ilyet nem írhatok, aminek az eredménye a legutóbbi eset (is): a 90% kereskedő volt, hogy rajtam nyerészkedjen!!!!!!!!!!!!! Némelyik még kérkedett is a 600 egynéhány pozitív értékelésével. Pont az ilyeneknek nem szerettem volna eladni; de. eladom, du drágábban már az Aprón virít a cucc!!!!
Ha jeleztem volna igényem, akkor pedig állandóan töröltetni kellett volna a kommenteket!!!!!! Mocskos bosszantó helyzet!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#94) IO.sys válasza idegen lény (#92) üzenetére


IO.sys
őstag

És nem tudnád tényleg megoldani, hogy ebben az esetben se sérüljön a cucc? Ne már...

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#95) szipipeti válasza idegen lény (#92) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Most komoly?
Nem gyári csomagolásban megjön Orlandóból a cucc (300.000 Ft-os tablet másodkézből) sértetlenül, 1 hónapig utazott. Kínából a tablet-kijelző (nagyon törékeny) sértetlenül - egy szaros üvegfólia a telefonra (980 Ft) úgy be van csomagolva, hogy azt hittem kilós kenyér van benne...
Miért kihívás a csomagolás?

(#96) idegen lény válasza Lord Myn (#65) üzenetére


idegen lény
őstag

"alapállás, hogy a vevő megy az eladóhoz és nem fordítva" Miért is? :F

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#97) DeFranco válasza #42098752 (#93) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elég értelmetlen dolgokat írsz

(#98) #78693120


#78693120
törölt tag

Felteszem a kérdést, hogy melyik jobb:
- Felveszed a kapcsolatot a másikkal, akár aznap/másnap/2 nap múlva találkoztok és a megtörténik az eladás/vétel, a garancia sem kérdéses, mert a vevő ki tudja próbálni. Tiszta helyzet mindenkinek.
- Postára mész, vár a másik fél, majd várod a pénzt. Mindketten remélitek, hogy nem sérül, vagy veszik el a csomag útközben. Garancia meg utólag kérdéses, mert a vevő az első nap véletlenül pl.: beáztatja, aztán meg hirtelen nem kell neki. Ezen kívül a postaköltség is lehet vita tárgya.

Legyünk őszinték, ha van lehetőség, akkor mindenki az elsőt választja.

(#99) 8th válasza idegen lény (#96) üzenetére


8th
addikt

Mert ha valamit el akarok adni akkor én szabom a feltételeket.

(#100) Lauda válasza #78693120 (#98) üzenetére


Lauda
félisten

Főleg ha az eladó győrben lakik, a vevő pedig debrecenben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.