Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza szipipeti (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez ne a te, azaz az eladó gondja legyen, hanem az enyém, azaz a vevőé. Ha a vevőnek megéri, akkor hajrá. Ha nem, ott a bolt. Az utolsó mondataid nagyon igazak. Ebbe belefér az, hogy akarom-e postázni a terméket vagy sem. Vevőként már szembesültem azzal, hogy vagy nem akart postázni az eladó vagy automatába nem. Tudomásul vettem. A neten az eladó szabja a feltételeket. Igen, még a boltok is.

(#102) Balrog válasza Rive (#91) üzenetére


Balrog
tag

Most, hogy végigolvastam a kommenteket már látom, hogy mennyire félnek az emberek (nem csak eladók, láthatod, hogy valaki még vásárolni sem akar ha postán jön a termék) a postától. Megint csak tisztán látszik, hogy az itt kommentelők többségének csak nagyvonalakban van fogalma a postázás menetéről. (Számlára kérni a kifizetés már 8 éve is lehetett. Dobozt lehet venni a postán is olcsón!, Meg kell "tanulni" csomagolni ha attól tönkremegy egy termék hogy le lett ejtve, akkor rossz a csomagolás).

Nem szeretek általánosítani és bocsánat, hogy most ezt kell tennem de az itt kommentelő Pestiek többsége (tisztelet a kivételnek) most rárakott egy jó nagy lapáttal a "Pestiek" és a "Pesti mentalitás" sztereotípiára.
Ilyeneket olvasok, hogy "ha kell neki jöjjön fel érte" és "nehogy már én áldozzak az időmből..." ezt más szóval úgy is lehetne mondani, hogy nehogy már időt áldozzak arra, hogy pénzt keressek. - Legyen hálás a vevő, hogy eladom neki. Távozáskor pedig megengedem neki, hogy lábat csókoljon.

Nem tudok egyetérteni ezzel a mentalitással. Ha tehetek valamit, hogy kicsit megkönnyítsem a vásárló dolgát megteszem. Nyílván nem fogok a fél országon átutazni, hogy személyesen átadjam neki a csomagot, de ha van valami speciális kérése a postázással kapcsolatban azt igen is megpróbálom teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#103) #77646080 válasza Balrog (#102) üzenetére


#77646080
törölt tag

Sajnálom, hogy erre a teljesen tévútra jutottál - az összes komment elolvasása után.

Pedig nem egy felhasználó korrektül és teljesen érthetően írta meg a "miért?"-et.

Az ő álláspontjukat ignorálod? Ezek szerint, igen... ami viszont nagyon helytelen. Marad másik lehetőségnek, hogy simán figyelmetlen voltál és nem olvastad eme válaszokat.

Nincs itt Mordor... üdv a vidékről (korábban pedig a fővárosból). Túl kellene lépni ezen az ostoba, lakhelyre alapuló megosztottságon. Semmi értelme!

(#104) #72042496 válasza Balrog (#102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teljesen félreérted. Egy fővárosi eladónak a posta rendszerint azt jelenti, hogy plusz időt, energiát és pénzt fektet abba, hogy a személyes eladásnál később és több rizikóval jusson a pénzéhez.

Még ha csettintésre kerülne a postára se érné meg, mert amíg visszajön a pénz, addig háromszor eladom személyesen. Most éppen a másik oldaon vagyok, csomagot várok (futárszolgálat, új eszköz). Az elmúlt két napban óránként megbántam, hogy nem hívtam egy taxit és hoztam el inkább személyesen, ahogy ilyenkor szoktam amúgy.

Holnap remélhetőleg sérülésmentesen ideér már.

[ Szerkesztve ]

(#105) IO.sys válasza Balrog (#102) üzenetére


IO.sys
őstag

Egyetértek, mondjuk a bp-iek nem érdekelnek, valószínűleg én is találnék vevőt helyben az esetek háromnegyedében, de ezt a mentalitást nem venném magamra, ha van 3 gyerek, ha nincs lábam és még szervizbe is kell vinni a kocsit. Inkább akkor hagyom az egészet és elmegyek péknek, ott meg ugye a szállítás már megoldott. És nem terhelem a jellememmel a környezetet tovább. Fujj de gáz némelyik komment.

Én csak az 1500 fős településeken élőknél nem értem, ők miért nem tanulták meg az internetes adásvétellel kapcsolatos fizikai valóság dolgait. Azt nem bírom felfogni, hogy hogy lehet ettől félni, meg hogy nem lehet rájönni, hogy hogyan kell kilogikázni a másik fél megbízhatóságát vagy annak hiányát. Kész. :D

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#106) Rive válasza Balrog (#102) üzenetére


Rive
veterán

Elég sokan az itt kommentelők közül rendszeresen üzletelnek a bolhán és bár lehet, hogy a postázás menetéről csak nagyvonalakban van fogalmuk, de a gyakorlatáról éppenséggel rengeteg mesélnivalójuk akad.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#107) Goose-T válasza Balrog (#102) üzenetére


Goose-T
veterán

Nézd, akinek valamilyen okból fontos, hogy eladja a cuccait, az járkáljon a postára. De ne akarja már a többieknek senki megmondani, hogy hogyan adják el a cuccaikat. El kellene fogadni, hogy valakinek az életébe egyszerűen nem fér bele, hogy csomagolgasson meg sorba álljon a postán vagy elvigye automatához, esetleg futárt intézzen. Valakinek meg szimplán nem éri meg, mert olyan órabért bukna vele, amit úgysem tudna kifizettetni a vevővel.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#108) Balrog válasza #77646080 (#103) üzenetére


Balrog
tag

(#103) German_TD és (#104) Balika911
Nem érzem úgy, hogy tévúton lennék. Azt elismerem, hogy a személyes átvétel a legbiztonságosabb és leggyorsabb. De a postázás sincs sokkal lemaradva ettől. A pénzt 2-3 nap alatt kapod meg a számládra. Ez a 2-3 nap ilyen nagy gondot jelent? A kellően becsomagolt termék nagyon kicsi a valószínűsége, hogy megsérül postázás közben. Sokat fejlődött az MPL vigyáznak a csomagokra. Ha pedig elére elkérjük a postadíjat akkor csak időt veszíthetünk ez igaz. Viszont azért kizárni még cirka 8millió embert az adásvételből mert egy kicsit macerásabb és egy kicsit lassabb nem tartom jó indoknak. Arról nem is beszélve, hogy csomagküldéssel gyorsabban is találni vevőt.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#109) Lord Myn válasza idegen lény (#96) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mert, ha enni akarsz egy kiflit, akkor általában te mész be a pékségbe és nem az jön hozzád...

De más példával élve: amikor anno használt autókat néztem, akkor sem emlékszem olyanra, hogy azt mondta volna a tulaj, hogy: Figyelj nekem van autóm, neked nincs, ezért én megyek el hozzád.

Persze próbálkozni, érdeklődni lehet, és ha sikerül valami kompromisszumot találni az az eladó rugalmasságán/jófejségén múlik tehát plusz, nem pedig elvárható dolog!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#110) Goose-T válasza Balrog (#108) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj, hogy az eladók szempontjait egyáltalán nem veszed figyelembe, csak a saját vevői szemszögedből nézed a dolgokat. Az eladók nagy része nem abból él, hogy aprón üzletel dolgokkal, ezért nem is fog erőfeszítéseket tenni arra, hogy egy kicsit kibővítse a lehetséges vevők körét, főleg ha anélkül is megveszik a cuccát.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#111) #72042496 válasza Balrog (#108) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem eladóként nem az a fontos, hány embert zárok ki, hanem hogy elegen vannak-e, akiket nem. Budapesti átvétellel bőven lesz kereslet, főleg ha az átlagnál picit olcsóbban adja az ember.

Egyébként ha megkérnek, és mondjuk nem egy erősítőről van szó, plusz "látásból" ismerem a fórumtársat, akkor azért nem határolódom el a postázástól, de ebbe a kisebb méretű, maximum pártízezer forintos eszközöknél megyek inkább bele. Ami méretben és/vagy értékben nagyobb, és nálam azért ezek a hangsúlyos tételek, azt személyesen.

Ez akkor is áll, amikor vevő vagyok. Ha olyan az eszköz, akkor elautózom érte vidékre.

[ Szerkesztve ]

(#112) DeFranco válasza Goose-T (#107) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem érted még mindig úgy látom:

- vidéken dívik a szociális érzék a pestiek lerúgják egymást a metró alá, a négyes alá kétszer. ami a vidékiek adójából épült egyébként is.
- az MPL vigyáz a csomagokra, hogy a fél ország rágyújtaná a tetőt az OLK-ra a meg nem érkező, lopott, késett, sérült csomagok miatt az megint ilyen sznob pesti propaganda
- te most éppen 8 millió (!!!) embert zársz ki az adásvételből, neked tényleg nincs szíved
- csomagküldéssel gyorsabban találsz vevőt mint hogy el akarnád adni egyáltalán a terméket, soron kívül várnak a postán, a cba-s klára csak neked gyűjti a dobozt és tárolja is amíg épp szükséged nem lesz rá, és még a feladóvevényt is megírják helyetted

[ Szerkesztve ]

(#113) Goose-T válasza DeFranco (#112) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi, most megvilágosodtam! Azt hiszem, leülök egy kicsit meditálni, és átgondolom az eddigi életemet, volt-e értelme így. Nagy változások előtt állok, érzem!

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#114) DeFranco válasza Goose-T (#113) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amíg a postán sorban állsz hónod alatt a dobozzal pont ráérsz, még vannak előtted nyolcan. a vacsora megvár, üres gyomorral mégis csak jobb meditálni. a családod is érzi legalább egy kicsit a hiányodat, jobb ember leszel és mire hazaérsz, elmondhatod a fiadnak hogy tettél valami JÓT

<3 ÁLDÁS <3

(#115) Lord Myn válasza Balrog (#102) üzenetére


Lord Myn
senior tag

És mi van akkor, ha nem akarok "megtanulni" csomagolni? Mi van, ha nem akarom annak a 5-10-15 terméknek az árát bukni, amíg "megtanulok" csomagolni? Mint írtam korábban: felelősség! Ha a vevő kezébe adom az ép terméket, onnantól az ővé a felelősség, hogy szállítja haza, ha én csomagolom bénán, akkor az enyém...

Ezeket pénzben és időben ki téríti meg nekem, cserében azért mert "jófej" akarok lenni egy tőlem messze lakó vevővel szemben?!

Más oldalról meg ha megnézed a csalós topikot nagyságrendileg több a távolból elkövetett csalások száma, mint amikor személyesen találkozik az eladó és vevő. Azért ez is egy szempont.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#116) idegen lény válasza DeFranco (#112) üzenetére


idegen lény
őstag

És akkor az erdélyiek sanyarú, mostoha helyzetéről még nem is esett szó! Nekik ki küld csomagot? Az állam? Ja igen, az.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#117) Agostino válasza Lauda (#100) üzenetére


Agostino
addikt

az nem para, találkozzanak budapesten személyes átvétel. az pont kb félút mindenkinek

: ))))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#118) idegen lény válasza Agostino (#117) üzenetére


idegen lény
őstag

Ugyan! Pestre értelmes vidéki be sem teszi a lábát, az egy fertő. Még a neve is pestis.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#119) Balrog válasza Goose-T (#110) üzenetére


Balrog
tag

Azok alapján amiket eddig írtam pont, hogy az eladók szempontjából próbálok rámutatni, hogy nem az ördögtől való dolog a postázás. Csak olvass vissza, leírtam a postázás menetét, hogyan kapja meg az ember a pénzét, hogy fellehet adni a csomagot automatában is. Nekem eddig teljesen bevált, nincs rossz tapasztalatom és erre próbálok rámutatni.

(#111) Balika911
Legalább te nem élből utasítod el a postázást.

(#112) DeFranco
:(((

(#115) Lord Myn
"És mi van akkor, ha nem akarok "megtanulni" csomagolni? Mi van, ha nem akarom annak a 5-10-15 terméknek az árát bukni, amíg "megtanulok" csomagolni?"
Nem nehéz elsőre sem jól becsomagolni. Nem kell ahhoz 15 terméket beáldozni, hogy megtanuld.

Felelősség: Miután átadtad a csomagot a postának/futárnak a felelősség már az övék. Ha megsérül a csomag meg kell téríteniük a károd. Például az MPL-nél is értékbiztosítva megy a csomag.

Ezeket pénzben és időben ki téríti meg nekem, cserében azért mert "jófej" akarok lenni egy tőlem messze lakó vevővel szemben?!
Pénzben akár a vevő. A feladási árhoz hozzászámítod azt a 200 forintot és el van intézve. Időben, pedig senki. Ahogy akkor sem mikor felmennek a lakásodra kipróbálják, körbenézik, kérdezgetnek, alkudoznak... azt az időt sem téríti meg senki. Ráadásul egy automatánál ugyan úgy pár perc feladni mint ha személyesen vennék át tőled.

Viszont ha jó fej vagy akkor a vevő valószínűleg meg van veled elégedve és ez majd az értékelésben tükröződni fog.

A csalós topik inkább olyanokkal van tele akik előre utalnak. Erre nem nagyon lehet mit mondani. Bátorság vagy még inkább bolondság.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#120) janeszgol válasza Balrog (#119) üzenetére


janeszgol
félisten

Tehát akkor te az utánvételt preferálod.

(#121) #77646080 válasza Balrog (#119) üzenetére


#77646080
törölt tag

A képhez: pedig, ha minimális érzéked van (lenne) a sorok közti olvasáshoz, számodra is egyértelmű lenne. :)

A fórumtárs messze NEM stupid... ;)

(#122) SP!T válasza janeszgol (#9) üzenetére


SP!T
addikt

Ennyi, topik zárható! :) Pontosan ezt akartam volna megfogalmazni. Nem jótékonykodni akarunk hardveraprón azzal, hogy másnak postázgatok, ha más valaki érte jön és nem kell felesleges rizikót vállalnom a harmadik fél miatt. Ja és még járkálj is, mert mindenki csak postát akar, mert a DPD/DHL dráááága.. Evvan...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#123) bLaCkDoGoNe válasza Balrog (#108) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen tanulságos volt olvasni a hozzászólásokat és nem is akartam belefolyni, de ha már ott tartasz, hogy "8 millió embert zárnak ki az adásvételből" a nem postázók, onnantól baromi nehéz komolyan venni téged. Ezen az "érven" (indokláson, megjegyzésen) konkrétan felröhögtem, annyira abszurd.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#124) #42098752 válasza Lauda (#100) üzenetére


#42098752
törölt tag

Budapesten lehet találkozni.

(#125) #42098752 válasza Balrog (#102) üzenetére


#42098752
törölt tag

,,(Számlára kérni a kifizetés már 8 éve is lehetett. Dobozt lehet venni a postán is olcsón!, Meg kell "tanulni" csomagolni ha attól tönkremegy egy termék hogy le lett ejtve, akkor rossz a csomagolás)."

Na hajrá, komám. :C

(Tudom, nem vagy a komám, én pedig...; csak, hogy ne fussuk le a felesleges tiszteletköröket. :) )

(#126) janeszgol válasza bLaCkDoGoNe (#123) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, ráadásul nem is pontos. Mondok én is egy becslést, főben kifejezve: picivel 1.7 millió felett, az ingázók nincsenek beleszámolva. A legtöbb hétköznapi dolognál talál ennyi emberből vevőt. Itt egy rahedli lerakat (GSM, antikvár, PC bontó), ha nagyon nem vinnék a cuccot. Lehet, hogy ezek nem adnak annyit, mint ha meghirdetné, de gyors, azonnali és kockázatmentes.

SP!T, köszönöm. :R

(#127) #72042496 válasza janeszgol (#126) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazából mintegy 7,6 milliárd, plusz/mínusz párszázmillió embert. :)

(#128) janeszgol: Haha, igaz is, mea culpa. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) janeszgol válasza #72042496 (#127) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ufókat ne hagyd ki... :)

(#129) cskamacska válasza #72042496 (#104) üzenetére


cskamacska
addikt

"Teljesen félreérted."

Vagy nem érti félre, de egyszerűen nem látja át a helyzetet. :)

Az van, hogy Pöstön, de akár említhetnénk a nagyobb vidéki városokat is, egyszerűen nincs szükség postázásra, a településforma jellegénél fogva az áruk nagy része elérhető minimál utánacammogással. Ez az aprózásnál pláne így van, mert lélekszámtól függetlenül itt van messze a legnagyobb kereslet és kínálat is, egyszerűen a városokban koncentrálódnak az áruk, és az azt megfizetni képes vagyonosabb emberek is, egyrészt.

Másrészt az apró a használt cuccok zsibvására, teljesen alap elvárás hogy ha lehetőség van rá, akkor azt az ember szemrevételezze, megtaperolja, akár ki is próbálja vásárlás előtt, amit pont postával nem tehet meg. Nem viccből alakult a rakás helyi bolhás topik a lokál fórumban, szinte minden városnak van topikja, ahol az emberek személyes átvétel reményében egymásnak árulják a cuccaikat, és ezek egy jó része a Hardvaterapróra ki sem jut, országos szinten meg sem jelenik. :U

Namost Bivalybasznád-Alsószömörcén felnőtt ember viszont teljesen máshogy van erre beállítva. Falun teljesen természetes, hogy ha second hand aprózna, akkor vagy beutazik a közeli városba drágán és macerásan, és úgy sem kap meg mindent, vagy akár Nagyfaluba még drágábban és nyaralás szintű előkészületeket igénylően, vagy befordul a két sarokra lévő postára és feladja és átveszi a cuccait. Vidéken egyszerűen fel sem merül, hogy a postán túl van más alternatíva, mert nincs is.

A Pösttől 12 kilométerre(!) lévő Bugyin eladnák egy videokártyát, vagy épp szeretnék egyet, akkor totál minimális az esélye hogy arra lesz helyben jelentkező, környező városokban mint Dabason, Szigetszentmiklóson, Harasztin még talán, de oda kapásból kell kocsi, vagy marad a posta. Namost a vidékiek ehhez is alkalmazkodtak, természetes hogy a csomagolóanyag halomban áll(igaz van is hova elrakni, egy lakótelepi lukban ez már érdekesebb mutatvány :) ), hogy postás messziről tegezve van, miközben a városiak max mostanában látnak csomagot, ahogy a brick'n'mortar boltok kihalófélben vannak, egyszerűen nincs, és nem is volt rá szükségük.

A mibe rakjam be, elveszik, nem veszik át, jó, vagy nem jó, most akkor visszaküldjem, ez nincs benne, mikor érkezik már meg, hogyhogy nem érkezett meg típusú nyűgök senkinek sem hiányoznak igazán, de aki ki van szolgáltatva a csomagszállításnak, annak lehet hogy már természetes ha bármit akar, vagy bármit eladna akkor ez benne van a dologban, fel sem merül hogy esetleg személyesen gyorsabb / kényelmesebb / biztonságosabb is lehetne, mert olyan opció egyszerűen nincs.

Én magam fél-vidékiként(agglomeráció hej! :) ) erősen személyes átvétel párti vagyok. Mostani videokártyám pl Ceglédről utánvonatozással, egy jó koranyári séta után került hozzám, de bőven megérte, mert ott helyben rendesen letesztelhettem, beszélgettünk egy kiadósat, és ha már ott voltam kaptam hozzá DP-VGA átalakítót, pedig előtte fel sem ötlött bennem hogy a Pascalon már nincs analóg kimenet, és szükség lesz átalakítóra a másodlagos retró-CRT meghajtásához, ez postánál bizonyosan kimaradt volna.

De ugyanígy voltam már kétszer Fehérváron is, pont a vidéki nempostázók :P miatt, de nem tudtam rájuk haragudni, mert ha se nem olcsó, se nem gyors nem volt így a menet, de a cumó maximálisan biztonságban volt nálam, és helyben ki is próbálhattam őket, nem volt zsákbacica. Máskülönben épp lehet előszereplős Postalt adtam volna elő, ha az ezres Slot-A Athlonomat, rádiós AKG fülesemet félbe törik, vagy elhagyják a postán. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#130) Balrog válasza janeszgol (#120) üzenetére


Balrog
tag

Egyértelműen biztonságosabb mintha a teljes összeget előreutalná az ember egy ismeretlen számára. Viszont ha az eladónak van kellő mennyiésgű pozitív értékelése akkor úgy gondolom teljesen rendben van, ha a postaköltség árát előreutalja a vevő. Viszont ha a vevőnek van sok pozitív értékelés akkor szerintem meg lehet benne bízni és nem kell elére elkérni tőle postaköltséget.

(#121) German_TD
Pontosan értem, hogy mire célzott. Azt nem értem, ezen mi trollkodni való volt? Az, hogy nem tudok egyetérteni a "nehogy már én áldozzak az időmből" mentalitással az az én dolgom. Az adásvétel két emberen múlik és nem trollkodás témája ha inkább rugalmas az eladó és ezzel megkönnyíti a vásárló dolgát. Az, hogy ezen a minimális jóakaraton valaki trollkodik az minősíti a személyiségét. Teljesen megérdemelt a kép.

A többi állítás pedig egyszerűen nem igaz, írtam lehet venni dobozt a postán. A legtöbb postán külön van pénztár ahol termékeket lehet venni (dobozt is), nem kell sorszámot húzni és sorba allni. Csomagautomatánál pedig megint csak nem kell sorba állni.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#131) Feketelaszlo válasza Agostino (#68) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A gondolatmenet valószínűleg megállja a helyét, ha figyelembe veszed, hogy a posta évi 4 millió csomagot kézbesít, az átlag aprós meg legfeljebb egy tucat terméket ad át. Mármint én vigyázni szoktam mindig az eladó áruimra, de ha összehasonlításra érdemes mintával dolgoznék gyanítom még a találkozási ponting sem tudnám olyan hatékonysággal továbbítani a cuccokat, mint az erre szakosodott csomagküldő szolgálatok.
A topikban előjött többi megállapítás nagyjából teljesen érthető - azokkal nem tudok vitatkozni -, de ez az egy pont nem releváns. Ha az összes postai alkalmazottat precíz mikrobikra cserélnék, akkor is lennének csomagsérülések és hozzájuk kapcsolódó rémtörténetek, de a valóságban ezek annyira elhanyagolható arányúak és közbeszéd által felnagyított jelentőségűek, hogy nem érdemes egyik félnek sem kalkulálni vele - már csak azért sem, mert az említett csomagbiztosítást fedezi az esetleges kárt. Hogy egy ide illő budapesti közmondást idézzek: sokkal többen halnak meg évente lepotyogó kókuszdiók miatt, mint ahányaknak összetörik a videokártyája a postán.

[ Szerkesztve ]

(#132) Goose-T válasza Balrog (#119) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem az eladók szempontjából próbálsz rámutatni, csak szimplán rá akarod beszélni a nem postázó eladókat a postázásra, hogy neked jó legyen, több cuccból tudj válogatni. Csak azt nem érted, hogy a nem postázó eladóknak abszolút semmi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy elkezdjenek postázni, ha ugyanúgy el tudják adni helyben is. Tényleg nem értem, mit nem lehet ezen felfogni.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#133) renee7


renee7
tag

Akar a fene postázni! Persze megteszem, ha komolynak tűnő vevővel akadok össze és nincs más megoldás, meg magam is több tucat holmit vettem postai úton. Igaz, mindig úgy kezdem, hogy fizetek 3000-el többet, de törékeny kezelten jöjjön a cucc, meg érték biztosítva. Nem volt eddig rossz tapasztalatom. De ha eladok valamit, akkor lehetőleg környékbelinek, vagy üljön már autóba, ugorjon fel egy vonatra, mert biztosítok kipróbálási lehetőséget, vagy ha összefutunk valahol, akkor is. Nyugodtabb a lelkem. Nekem ne reklamáljanak 3 nap múlva hogy így, meg úgy. Ha ezt nem tetszik valakinek, hát C'est la vie. A kényelmem az első.

(#134) Balrog válasza bLaCkDoGoNe (#123) üzenetére


Balrog
tag

Mi értelme van önként, szánt szándékkal kizárni a potenciális vevőid egy igen nagy körét. Nem logikusabb az, hogy négyszer annyi vevőjelölted van? Nagyobb az esély, hogy vevőt, találsz, vagy hogy hamarabb elvigyék, de akár még drágábban is adhatod mert nagyobb az esélye, hogy a 8millió közűl akit kizártál volna van olyan akinek sürgősen kell, és hajlandó érte többet fizetni. Ehhez pedig csak minimálisan több macerát és időt kell rászánni. Annak pedig egy a több millióhoz az esélye, hogy pont a te csomagod sérül meg tűnik el szállítás közben, de ha mégis akkor kifizetik a károd.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#135) cskamacska válasza DeFranco (#114) üzenetére


cskamacska
addikt

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#136) #72042496 válasza Balrog (#134) üzenetére


#72042496
törölt tag

Terméktől is függ, mennyire kell a szélesebb vevőkör. Ha most észszerű áron meghirdetném a processzorom, szerintem egy órán belül is több olyan ember írna, aki helyben azonnal vinné.

De amit utoljára hirdettem, egy kácsás Y kábelt mélynyomóhoz, azt már szívesen postáztam is volna, mert napokig nem volt rá érdeklődő. Végül az is helyben kelt el.

[ Szerkesztve ]

(#137) idegen lény válasza janeszgol (#128) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi van az ufókkal? :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#138) bLaCkDoGoNe válasza Balrog (#134) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tekintve, hogy a Hardverapróról beszélünk, az általad bedobott 8 millió távolról sem jelent mind potenciális vevőjelöltet. Sőt megkockáztatom, hogy a magasabb vásárlóerő ill. az egyéb demográfiai sajátosságok miatt az 1,7 millió fővárosiból nagyjából ugyanannyi potenciális vevőjelöltet találsz, mint a 8 millió nem Budapesten élőből.

Innentől viszont kiszálltam a diskurzusból, mert képtelen vagy a másik oldal fejével gondolkodni akár egy pillanatra is, én meg kezdem érezni a sajtreszelő dörzsölését.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#139) Balrog válasza bLaCkDoGoNe (#138) üzenetére


Balrog
tag

Na ebben legalábbegyet értünk. Nyilvánvaló, hogy mindenkinek meg van a sziklaszilárd véleménye és nem hajlandó ezen változtatni. Innentől kezdve meddő a vita.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#140) Met válasza bLaCkDoGoNe (#138) üzenetére


Met
nagyúr

én meg kezdem érezni a sajtreszelő dörzsölését.
áóóó yeah :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141) #77646080 válasza idegen lény (#137) üzenetére


#77646080
törölt tag

Olvasd el, hogy mire válaszolt... nem bonyolult észrevenni az összefüggést... :U

(#142) #77646080 válasza Balrog (#139) üzenetére


#77646080
törölt tag

Leginkább az a zavaró a merev, minden olyan véleményt elutasító hozzáállásodban, ami neked nem terszik, hogy miközben kaptál ésszerű, korrekt és alátámasztott választ a másik oldalról, azt nem vagy képes/nem akarod megérteni. Zéró rugalmasság, ami (amint az a topikodból is leszűrhető) sehová sem vezet. Olyasmit vársz el a másik féltől, amit te magad nem teszel meg. Szerinted ez helyes?

[ Szerkesztve ]

(#143) idegen lény válasza #77646080 (#141) üzenetére


idegen lény
őstag

Mégis, mire használnának egy videokártyát? Az nekik csak egy felesleges kacat.

Lehet, hogy csak arra vár, hogy beismerjük, hogy igen, be vagyunk tojva a postázástól.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#144) #77646080 válasza idegen lény (#143) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem fogsz csőbe húzni, nem etetlek tovább. Au revoir, monsieur. :D

(#145) Balrog válasza #77646080 (#142) üzenetére


Balrog
tag

Már megbocsáss, de ha vissza olvasol láthatod, hogy igenis elismertem, hogy a személyes átvétel a legbiztonságosabb és leggyorsabb megoldás és, hogy utánvételes postázásnál ha okosan csináljuk akkor csak időt, de pénzt nem veszítünk.

Én az olyan hozzászólásokkal nem értettem egyet mint, hogy otthon kell tárolni a dobozokat, sorba kell állni, ha eltűnik vagy sérül a csomag akkor buktunk mindent, vagy hogy mennyivel több macera és idő. Ebben a formájában egyik állítás sem votl igaz. Ezeket megpróbáltam elmagyarázni cserébe trollkodást kaptam.

Én elismertem, hogy a személyes átvételnek vannak előnyei, de az én érveléseim közül egyet sem fogadtak el. Pedig ezeket több éves eladói tapasztalat után állítottam. Igen megpróbáltam megváltoztatni az itteniek véleményét, de azért mert sokaknak téves elképzeléseik voltak a csomagküldéssel kapcsolatban.

Ennek ellenére én vagyok a merev...

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#146) idegen lény válasza Balrog (#145) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem hasznosabb lenne egy bejegyzés, amiben a postázás mikéntjei, csomagolástechnika, stb. el van szépen magyarázva, mert tényleg hiányos ebben a pestiek tudása. Az enyém legalábbis egész biztosan. Ez a topic arra volt jó, hogy ezekre a hiányosságokra rávilágítson.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#147) janeszgol válasza idegen lény (#146) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt támogatom. Ki is lehet térni bizonyos eszközöknél a technikára is. Ne ilyet, hogy csavarjuk bele egy pólóba vagy jó vastagon újságpapírba. Olcsó, de szuper technikákat szívesen olvassa az ember. Majd ezt folytatva azzal, hogy és mivel ragasszuk le a dobozt. Mert egy telefont, netán egy videókártyát lehet úgy küldeni, hogy teljesen leragasztom, azaz mindenhogy körbe tekerem, ahogy tudom, de egy nagyobbat már nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#148) idegen lény válasza janeszgol (#147) üzenetére


idegen lény
őstag

Meg hogy postai ragasztószalaggal ragasszuk le, meg ilyenek.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#149) IO.sys


IO.sys
őstag

Látom, unatkoztok, friss sztori FB csoportból:

"Üdv mindenki! Frenky Dósa ma szép játékot játszatott velem!
Személyes átvételt beszéltünk meg, először is2 darab videókártyát ígért nekem önszántából, nem én kértem, én 1et akartam venni, de mivel az olcsóbbat választottam felajánlotta mindkettőt! Ezután a megbeszéltek szerint elindultam Pestre utaztam 100km és haza 100at az 200km! Elmentem a megadott címre, jeleztem neki érkezésemet, megadott egy másik címet is, nem tudta eldönteni, hogy Ady Endre utcában, vagy Ady Endre úton lakik... én a 2 cím között szambáztam, kerestem a címet, nem találtam meg, ő sem tudta pontosan megmondani hol lakik :'DDD
Aztán azt mondta ne szórakozzak én vele, hagyjuk inkább és letiltott. Kértem tőle jöjjön le közeli üzletlánchoz legalább akkor, hogy ő is hozzájáruljon az adás vételhez, mivel én odamegyek Pestre a házhoz kb, akkor igazán lehúzhatná a valagát 300méterrel arrébbra... szerintem ez korrekt eljárás lenne, minthogy én keresema fővárosban 2 pontatlan cím között ezt a figurát!
NE üzleteljetek vele, nagyon nem volt korrekt, ráment a napom, az idegrendszerem és az üzemanyag sem olcsó buli... szépvolt öregem!!!"

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#150) janeszgol válasza IO.sys (#149) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy tini még és akkor érthető ez a fajta mamlaszság, vagy fogyatékos. De ne aggódj, ha postán kérted volna tőle, az se lett volna szerintem egy szép történet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.