Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az elsőhöz: én se szarakodok a legtöbb esetben postázással. Miért? Csak. Egyszerűbb eladni olyannak, aki közel van, meg tudja nézni, nem lesz az, hogy kibontás után hirtelen "nem tetszik", "rossz", stb. Főleg egy VGA nagyságú cuccot valahogy bedobozolni, elvinni a postára.. egy csomó plusz költség és főleg idő. Amúgy szerintem te másik országban érsz, mert a Posta sose volt még olyan rossz, mint mostanában. Lassúak és megbízhatatlanok.

A másodikhoz: nem tudom ez hogy jött ide, de nincs semmi probléma azzal, ha valaki szeretne egy kis pénzt keresni valamin. Kb. erről szól a világ, amiben élünk. Felejtsük már el, hogy ez valami inkorrekt vagy nem becsületes dolog.

[ Szerkesztve ]

(#152) Bodz válasza Met (#87) üzenetére


Bodz
nagyúr

Így. DPD küld mailt, sms-t a vevőnek, variálhat a kiszállítás napjával, akár a címmel is. A futár hozza a címiratot, nem kell megmozdulnom se, sorba állni, stb. Mindenki boldog. Ráadásul semmivel sem drágább a postánál.

[ Szerkesztve ]

(#153) SP!T


SP!T
addikt

Itt egyszerűen ezzel van a baj:

Magyarország legnagyobb települései lakónépesség szerint.

1. Budapest - 1.750.000
2. Debrecen - 202.000
3. Szeged - 161.100

There's a device that I've been using called a whoop.

(#154) Goose-T válasza SP!T (#153) üzenetére


Goose-T
veterán

Na és akkor Budapesthez még számoljuk hozzá a be nem jelentett albérleteseket, kollégistákat és az agglomerációból minden nap dolgozni bejáró embereket. Így még simán hozzáadódik a második és a harmadik helyezett népessége is.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#155) Lauda válasza SP!T (#153) üzenetére


Lauda
félisten

Mi ezzel a baj?

(#156) SP!T válasza Lauda (#155) üzenetére


SP!T
addikt

Szerinted? Ez elég sok problémát vet fel az országban. Minden központosodik a fővárosban, aminek eredménye, hogy nagyon sokan ide akar jönni vidékről, teljesen érthetően. Legyen az munka vagy valami megvásárlása újonnan, használtan mindegy... Aki nem országot akar elhagyni, nagy eséllyel Budapestre akar mozogni. A kisebb lakosságú falvak, városok népessége pedig csökken, majd Budapesten pedig összpontosul.

Őszintén? Én sem akarnék vidéken élni, még ha ott találnék is egy ugyan ilyen munkahelyet mint itt van számomra. Itt minden van, ráadásul karnyújtásnyira. Emiatt az emberek is itt élnek szívesebben. Minden új dolog itt érhető el egyedül vagy csak sokáig. De ha lenne több hasonló ilyen város az országban mint Budapest, lehet felvetődne a lehetőség egy költözésre. De nincs...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#157) Lauda válasza SP!T (#156) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az a főváros, ahol többszöröse a lakosság mint más városokban. Lehet, hogy van aki oda akar menni, én például semmi pénzért nem mennék oda. Innen sem hiányzik semmi a normális élethez. Tudsz dolgozni, bevásárolni, sétálni, autót venni, tankolni, tanulni stb stb.

Ez csak a pestiek fejében létezik, hogy nagyon sokan oda akarnak menni.

[ Szerkesztve ]

(#158) jksx


jksx
senior tag

Én sem postázok.
Személyes átvételt preferálok, ahol a vevő meggyőződhet az eladni kívánt eszköz működőképességéről, állapotáról. Ha olyan az eszköz, akkor adásvételt is írunk.
Sokan különben elvárják, hogy az x forintért meghirdetett árút postázzuk + költség nélkül. Ez érdekes hozzáállás, meg az is, hogy nem veszik át az utánvétes csomagot. Ezek miatt nincsen postázás.

(#159) #72042496 válasza IO.sys (#149) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem meg első kézből van olyan sztorim, hogy a futárszolgálat három szortírozási hiba után a kedden esedékes csomagot még ma, csütörtökön se képes kiszállítani.

Eddig három telefon, egy email és három nap várakozás a mérleg.

[ Szerkesztve ]

(#160) Jhonny06 válasza Lauda (#157) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Ez csak a pestiek fejében létezik, hogy nagyon sokan oda akarnak menni."

Nem. Ez egy létező jelenség, főleg a fiatalok körében, vagy akik nem találnak máshol munkát.

(#161) Lauda válasza Jhonny06 (#160) üzenetére


Lauda
félisten

Biztosan vannak olyan fiatalok, aki pestre mennek dolgozni, mert máshol nem találnak munkát. Másoknak meg eszükbe nincs oda menni.

(#162) #72042496 válasza Lauda (#161) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálunk a 36 fős gimis osztályból talán hárman voltak budapestiek, de most legalább a fele Pesten él már. Külföldre is sokan mentek.

(#163) tuki2200 válasza Lauda (#157) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igy van amit felsoroltal azt mindet lehet egy videki varosban is, csak szorakozni nem es ez a baj...

(#164) Jhonny06 válasza Lauda (#161) üzenetére


Jhonny06
veterán

Biztos van olyan is, aki marad, nem is állította senki ennek az ellenkezőjét.

(#165) Lauda válasza tuki2200 (#163) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk van több szórakozóhely. Diszkó és pubok is. Vidéki kisváros.

(#166) Cathfaern válasza Lauda (#157) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Szerintem az a főváros, ahol többszöröse a lakosság mint más városokban."
Mondjuk az erősen magyar sajátosság, hogy a főváros majdnem 10x akkora lakosságban (főleg agglomerációval együtt), mint bármelyik más város az országban.

Balika911
Ha egy gimis osztályban van 3 budapesti, akkor az esélyesen valami alapból is Bp közeli iskola lesz, onnan értelemszerűen nagyobb lesz a költözési hajlandóság Bp felé.

[ Szerkesztve ]

(#167) tuki2200 válasza Lauda (#165) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen klubbok amik tobbnyire olyanok is, itt is vannak, izzadt, budos, igenytelen emberekkel, prolikkal tele ahol a legnagyobb csaszar aki ki tud kerni egy Torley pezsgot... a kocsmak meg... még debrecenbe is bezartak a nivosabb helyek mikor a Vizo halozat ossze omlott...

[ Szerkesztve ]

(#168) 8th válasza Bodz (#152) üzenetére


8th
addikt

Sajnos rengeteg ember dolgozik olyan helyen/munkakörben ahol egyszerűen nem tud két percre sem kiszaladni a utcára, hogy átadjon ill. átvegyen egy csomagot a futártól. Nekik csak a posta marad, az hagy értesítőt és egy neked megfelelő időpontban átveszed a csomagot.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#169) #72042496 válasza Cathfaern (#166) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bentlakásos suli, az ország minden szegletéből jöttek oda. Nem a közelség, inkább a karrierlehetőségek miatt kötöttünk ki aztán sokan Pesten.

[ Szerkesztve ]

(#170) Lauda válasza #72042496 (#162) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk a 36 fős osztályból tudtommal senki sem él budapesten. Az sem mindegy mit tanultál. Egy mezőgazdász/autószerelő nem fog budapestre költözni, ha a szakmájában dolgozik. Ellenben egy menedzser/infós előbb köt ki ott.

Cathfaern Ausztriai is hasonló pl.

tuki2200 Parasztok mindenhol vannak, ez szerintem nem budapest/nem budapest függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#171) #42098752 válasza Jhonny06 (#151) üzenetére


#42098752
törölt tag

Én pedig azt szeretném, ha a nyerészkedő kereskedők felejtenének el.
Ezért lenne jó számomra, ha le lehetne tiltani a nyilvános kommenteket a hírdetések esetében.

(#172) SP!T válasza #42098752 (#171) üzenetére


SP!T
addikt

Neked nem mindegy mennyit keres vagy nem keres az adott eladó, ha neked megfelelő az ár? Vagy fordítva, ha megveszi egy kereskedő tőled? Ha tudod, hogy gombokért vette és most el akarja adni, ezért nem veszed majd meg? Ez egy elég hülye hozzáállás. Akkor megérteném, ha az eladó keres téged, mint a barnább bőrűek a piac előtt, hisz rádmásznak, úgy hogy te csak arra sétáltál. Itt erről szó sincs!

Ha pedig valaki alkudni szeretne, előzd meg azzal, hogy az ár fix. Az ilyen jellegű levelekre nem válaszolsz...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#173) idegen lény válasza Jhonny06 (#151) üzenetére


idegen lény
őstag

Szívesen elfelejteném, de ezek a nyerészkedő kufárok napi szinten, sőt óránként vizsgálják át a hirdetéseket, és minden jó ár-érték arányú cuccra azonnal lecsapnak, és azonnal fölteszik sokkal drágábban ide vagy máshová, így egy alkalmi vevőnek már esélye sincs jó üzletet kötnie. Már ott tartunk, hogy ami nincs jegelve, azt nem is éri meg megvenni. Ezek a nyerészkedő kufárok olyan szinten tudják, hogy mire érdemes azonnal lecsapni, hogy annak, akinek tényleg szüksége lenne valami minőségi cuccra olcsón már akkor sincs esélye arra, amikor az első privátot írja. Szinte biztos, hogy valamelyik nyerészkedő kufár már lecsapott rá, és már csak tőle veheted meg jóval drágábban. Az apróhirdetések már rég a kufárok harci terepe, gyakorlatilag már csak egymással viaskodnak. Nekik már nem kell utánanézniük, hogy tényleg érdemes-e valamiért annyit fizetni, olyanok, mint a profi guberálók. Állandóan keringenek a hirdetések felett, mint a dögkeselyűk. Ezzel sikeresen tönkrevágták a hidetési rovatot, már csak a bolondok vagy a profik vásárolnak ott.

(#171) betalokk válasza Jhonny06 (#151) üzenetére
Mert attól mitől lenne jobb a helyzet?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#174) #42098752 válasza SP!T (#172) üzenetére


#42098752
törölt tag

Dehogynem, de nem erről van szó.
Nekem az jelenti a problémát, amikor tőlem akarja megvenni az általam hírdetett terméket, majd azon szeretne nyerészkedni.

[ Szerkesztve ]

(#175) #42098752 válasza idegen lény (#173) üzenetére


#42098752
törölt tag

Így van, erről beszélek. A hócipőm tele ezekkel a nyerészkedő (nem szeretnék a vallásuk felé elmenni) figurákkal.
Én is jó árban szoktam hírdetni és azonnal megjelennek a kufárok. Most már igyekszem olyannak eladni, aki örömét leli benne és nem egy olyan ,,embernek", akinek(?) egy rohadt dollárjel lebeg a lelki szemei előtt. Persze nem egyszerű a megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#176) SP!T válasza #42098752 (#174) üzenetére


SP!T
addikt

De ha megveszi a hirdetett áron, nem mindegy mit csinál vele? Felőlem meg is alázhatja, nyalogathatja, sőt akár fűrészelje ketté, kenje be popsi krémmel... :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#177) DeFranco válasza idegen lény (#173) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te egy elit kategóriás troll vagy, megdícsérlek :D

(#178) #42098752 válasza SP!T (#176) üzenetére


#42098752
törölt tag

Ha rajtam keres, akkor nem. Drágábban én is el tudom adni (hagyjuk, hogy akkor add drágábban...).

(#179) idegen lény válasza SP!T (#176) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem eladói részről probléma ez, hanem vevői részről. Az eladók még jobban is járnak vele, mert hamarabb elkel az árujuk.

(#177) DeFranco válasza idegen lény (#173) üzenetére
Ezt kikérem magadnak. Bár az lennék, de sajnos ez a tapasztalatom. Felőlem akár meg is szűnhetne a hirdetés rovat, mert már semmi értelme. Amúgy csípem a hozzászólásaidat. :R

(#180) betalokk válasza idegen lény (#173) üzenetére
Ja igen, ezt már írtad. Ez biztosan visszatartaná őket.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#180) #42098752 válasza idegen lény (#173) üzenetére


#42098752
törölt tag

Azért lenne jobb, mert ebben az esetben beírom a hírdetésbe, hogy

Nyerészkedő kereskedők nagy ívben kerüljenek!!!!!!!!!!!!!!

Így viszont más a helyzet: meg tudom tenni, de nem érdemes...

(#181) Bird


Bird
addikt

Amit soha többet az az utánvét. Többivel nincs probléma!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#182) IO.sys válasza idegen lény (#173) üzenetére


IO.sys
őstag

Teljesen igazad van, nem értem, mitől lettél elit kategóriás troll. :D
Amikor felraktam az 1050Ti-m 50 000-ért, rögtön jöttek csoportba verődve (mint...), hogy boltban újan 35! Mondom mutasd, erre jött a másik, hogy újan 45, de a végén senki se tudta megmutatni azt a boltot.

Ezeket sorbaállítanám a falnál és agyonlőném. :C

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#183) Kiki18


Kiki18
őstag

Mai,friss tapasztalatom:

-Hétfőn felhívtam egy eladót, aki itt HA-n hirdet, hogy vennék tőle egy billzetet.
Elmondta, hogy jelenleg Kecskeméten tartózkodik, ott tudja átadni, egyéb esetben posta. Reflexből rá is vágtam, hogy Pesti vagyok, nem megoldható e a személyes átvétel helyben?
Jövőhéten több okból kifolyólag jönni fog ,ha addig ráér, akkor jövőhét elején hívjam fel. Megköszöntem, megígértem hogy így teszek.

Ma(csütörtök) hívott délelőtt, visszahívtam.
Elmondta, hogy ma jön fel pestre xy okból, ha gondolom akkor ma átvehetem a terméket. Elmondta hánykor hol lesz, ha nekem az jó ott találkozzunk. Nem volt épp a legjobb, de igent mondtam.

Korábban elkéreckedtem melóból, és elmentem Örsről a Móriczra a személyes átvétel érdekében. Pontosan érkezett, átadta a terméket, én meg udvariasan rá is kérdeztem ,hogy mennyivel tartozom? Csak a termék kiírt árát kérte el, semmi többet, amúgy is dolga van "fent", megköszönte hogy pontosan érkeztem.

Tanulság? Kinek mi. Mindkét fél reakciója/hozzáállása értelmezhető az eseményből. És én, lustapösti is rááldoztam 1,5 óra tömegközlekedést, hogy nálam lehessen a termék, illetve a kedves vidéki úriember sem vesződött a postával, pedig erőltethette volna. :B

(#184) Bodz válasza Kiki18 (#183) üzenetére


Bodz
nagyúr

Érdekes dolog ez reflexből rávágtad. Ez egy jellemzően pesti kérdés még ha az eladó termék az ország másik végében is van. :)
Ha amúgy nem járt volna pesten, akkor nem lett volna személyes átadás. Ennyi a tanulság.

[ Szerkesztve ]

(#185) Kiki18 válasza Bodz (#184) üzenetére


Kiki18
őstag

Btw szerintem nem én voltam az első aki ilyet mondott neki, meg se lepődött, hanem egyből mondta az alternatívát. Szerintem mindig csokorba szedi a teendőit,és egynap egyszerre mindent elintéz. Jelen esetben engem is beleértve.

Ha vidéken laknék, és gyorsan akarnék eladni dolgokat, hasonló mód csinálnám.

(#186) idegen lény válasza Kiki18 (#185) üzenetére


idegen lény
őstag

A hirdetésében meg volt jelölve Pest is lehetséges átvevőhelynek?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#187) Tim82 válasza Bodz (#184) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez egy jellemzően pesti kérdés még ha az eladó termék az ország másik végében is van.

Született kötsögpestiként én jellemzően olyan eladótól kérdezem meg a személyes átvételt, aki megjelölte Budapestet (is) a hirdetésben.

Vidéki eladótól jellemzően az a kérdésem, hogy "postaköltséggel együtt mennyibe kerül".

Igaz, kötsögpesti létemre én jellemzően hajlandó vagyok postázni/Foxpost-ot stb. használni, amennyiben a vevő fizeti a költségét. Persze, mivel kötsögpesti vagyok, jellemzően utánvétet nem vállalok be sem eladóként, sem vevőként.

Csupa-csupa jellemző dolog. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#188) idegen lény válasza IO.sys (#182) üzenetére


idegen lény
őstag

Amúgy jól hangzik. Be kéne vezetni a rangok közé. Lehetne újonc troll, lelkes troll, kvázi-troll, fanatikus troll, senior troll, őstroll, Troll nagyúr, Jómunkástroll. :DDD

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#189) Calibos


Calibos
addikt

Valószínűleg születéskor fejemre ejtettek mert én kimondottan szeretek postázni nekem ez egy fajta kikapcsolódás. Viszont cserébe előre utalnak így azonnal a pénzemnél vagyok és így megéri
Ma adattam fel egy rokonommal ,egy cooler master 120 liquid hűtőt.

(#190) freeknight


freeknight
őstag

Számomra a személyes találkozó sokkal nagyobb macera. Alap, hogy semmi idegent nem engedek be a lakásba, én nem is értem azokat, akik úgy vannak vele, hogy jöjjön el a vevő.

Postára meg csak elugrok, és max 10 perc alatt lerendezem a dolgomat. Nekem még soha semmilyen küldeményem nem veszett el. Személyes találkánál meg várhatok, ha késik, nem talál meg, neki nem jó az a hely, vagy el se jön... Ha már itt tartunk, velem többször előfordult már, hogy a delikvens nem jött el a személyes találkára, minthogy nem vette volna át az utánvétes csomagot. Bár az igaz, hogy már csakis előre utalás után adok fel bármit. Az utánvét se véd meg semmitől: mindenki tudja ezt, akinek küldtek már egy 15 éves videókártyát az 1050ti helyett, vagy kapott egy szépen becsomagolt fakockát.

Bár egy ideje már nem is élek budapesten, de mikor ott laktam, akkor se szerettem a személyes találkát.

(#191) IO.sys válasza freeknight (#190) üzenetére


IO.sys
őstag

Yepp.

idegen lény :DDD

Amúgy f@asza ez a topic, végre kitárulkozhat mindenki. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#192) Bodz válasza Tim82 (#187) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szörnyű vagy. :P

[ Szerkesztve ]

(#193) Tim82 válasza Bodz (#192) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudom. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#194) #77646080 válasza freeknight (#190) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jó néhány személyes találkozáson alapuló adás-vétel van mögöttem.

Egyetlen alkalommal sem volt lakáson a találkozó, nem is értem, ez az opció hogyan jutott eszedbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#195) freeknight válasza #77646080 (#194) üzenetére


freeknight
őstag

Fentebb írta valaki, én is csak úgy néztem hogy wtf.

Csak azért írtam, hogy a személyes találkozó minden esetben több idődet veszi el, mint a postázás, kivéve, ha a lakásodra jönnek a cuccért, amit ugye nem helyeslek.

(#196) Kiki18 válasza freeknight (#195) üzenetére


Kiki18
őstag

házhoz jön =/= lakásba jön

Házhoz én is mentem már párszor ,vagy jöttek hozzám.
Hát előtt megáll, felhív köszön, átad, örül.

Házba bemenni nem illik, beinvitálni meg veszélyes...

(#197) #77646080 válasza freeknight (#195) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem kötözködni szeretnék. :N Az eddigi alkalmak nem vettek igénybe plusz időt (vagy csak minimálisat, számomra elfogadható mértékben). Olyan központi helyen beszéltük meg minden esetben, ami közismert (pu., aut. vá., üzletközpont stb), ergo útba esik, könnyen megközelíthető.

A példa tényleg elég kirívó, szerintem semmiképp nem nevezhető hétköznapinak, hogy valaki lakáson üzletelne. :)

(#198) Realradical válasza #77646080 (#197) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem többször is volt olyan hogy házhoz mentem és még élek. Sőt, invitáltam is hozzám pár PH!-s tagot tesztre. Még megvan a vesém is meg minden :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#199) Tikakukac


Tikakukac
titán

Baromi egyszerű az ok: a posta szopó egy vidkari uuuuuuuultra szopó, a kettő együtt pedig igazi agykiller.

Én tökös gyerek vagyok, postázom a dolgokat, vidékiből lettem pestises, tudom milyen szar. De meg kell érteni, hogy ha egyszer van vevő helyben, aki személyesen megnéz valamit az annyival hihetetlenül meg tudja könnyíteni az életedet, hogy szavakba nem tudom önteni.

Kiki18: Nyolcba' lakom, a ház kívülről, mint egy romhalmaz. Mégis be mernek jönni emberek. Mondjuk muszáj, cseréltem én kijelzőt mekiben is már, de hadd ne...

freeknight: Ez is felfogás. Csak ezt nem tudod megtenni baromi sok esetben. kocsiban műszerfalon is klónoztam már rendszert és bontottam notit, de nem lehet, hogy ezt egy szekrény mennyiség szerszám mellett, székkel és 2 négyzetméter asztallal talán jobb lenne? :B

SP!T: A kufároknak van egy rossz szokásuk. A termékek infóiból amit az első tulaj elmond sokszor kimaradnak részletek. Lásd amikor tápot vettem és kiderült, hogy 4 emberen ment végig, első hibásan adta el, második csak kishibásan, harmadik hibátlanul és ott álltam egy kóborszellemes táppal tripla áron. Saját részre vásároltam cuccos dolgok is ilyenek, ja, hogy garinál kiderült 16 darab monitort vett saját részre, ahhhaa :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#200) csabi63


csabi63
senior tag

Postázok. Csomagolás néhány perc, nem origami nehézség. Becsomagolom ahogy én is elvárnám, biztonságosan. Posta 5 percre, ha dél körül megyek, sorok sincsenek. Se nem fáradtság, se nem időrabló tevékenység.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.