Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) 8th válasza bitpork (#11) üzenetére


8th
addikt

a világ közepének képzeli sok ott lakó a fővárost.

Mert hazai viszonylatban konkrétan és ténylegesen az is, mondom ezt vidékiként.

Én már lassan semmit nem veszek ott pont az ilyen mentalitás miatt.

Gondolkozz egy picit az eladó fejével. Mondjuk neked van két vevőd helyben Szegeden akik házhoz jönnének. Te azok közül adod oda valamelyiknek a portékát vagy inkább csomagolsz dobozolsz és elmész a postára negyed órát pingvinezni a csomaggal a hónod alatt, hogy feladd azt az ország túlfelére és vagy átveszik azt vagy nem. Ha nem akkor 1. elbuktál két potenciális vevőt, 2. plusz költség, hogy visszakapd a saját cuccodat, 3. simán meg is sérülhet a cuccod miközben elment országjáró körútra. Bosszúság, pénz, idő...
Persze vevői oldalról lehet mondani, hogy ez a vidékiek hátrányos megkülönböztetése és mennyire rugalmatlanok meg "pestiek", de ez butaság. Ha az illető el tudja adni helyben is a dolgait miért pöcsöljön postázással? Én sem teszem. Általában már csak akkor hirdetek meg valamit országosan ha helyben nem megy el az általam megszabott idő alatt. Én is helyben igyekszem megválni a szarjaimtól. Ha nem megy jöhetnek az apróhirdetési felületek.

Előre utalás lehetne még megoldás de attól meg a vevők húzódoznak igazából joggal mert nem ismerjük egymást honnan kéne tudnia, hogy egy normális arc vagyok vagy egy lehúzós k*csög aki csak a pénzére hajt.

Jófogáson van még olyan opció, hogy ingyen visszahozzák ha nem veszik át a csomagot de az is fél megoldás. Pénzt nem vesztesz rajta ellenben időt, akár vevőt is igen. És ott is megvan az esélye, hogy sérül az áru. Személyes átadás átvétel a tiszta biznicc. Senkit nem kell megszólni azért mert ehhez ragaszkodik. Ezt nem lehet a szemére hányni senkinek. Különben is mindenki úgy és annak adja el a szarját ahogy és akinek akarja. Én is voltam már úgy, hogy ha kell előre utaltam volna mégsem ment bele az eladó az adásvételbe. Nem értettem a dolgot de tudomásul vettem. Szíve joga. Ő az eladó. Azt csinál amit akar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.