Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #77646080 válasza csabi63 (#200) üzenetére


#77646080
törölt tag

Itt a lenyeg: NEKED ez teljesen rendben van, működik a dolog, hurrá, így tovább. :) Komolyan.

Vannak viszont MÁSOK, akiknek viszont a személyes átadás-átvétel a jobb, ennyi. Semmi, de semmi értelme BÁRMELY felet győzködni arról, hogy márpedig a másik megoldás lenne előnyösebb.

Van, aki postáz és van, aki nem. Ám az, ami bejegyzés alapja, hogy miért nem postáznak, akiknek az szimplán nem megfelelő...hát az csak vitát okoz. És olyan jelzőkkel illetik őket, hogy beszariak meg lusták... ennek semmi értelme így.

El kell(ene) fogadnia a topik indítójának, hogy van (nem is kevés) hirdető, aki számára nem út a postázás. És ennyi, minősítgetni pedig értelmetlen, főleg azután, hogy kapott értelmes választ, miért nem postáz a másik fél.

Te pedig arra vagy példa, hogy lehet a postázás is problémamentes. Így teljes a kép.

(#202) SP!T válasza freeknight (#190) üzenetére


SP!T
addikt

A személyes tali nem egyenlő a lakásra beengedéssel. Én sem engedek be senkit, max a kapuig. Kivétel lehet ez alól ha nagy értékű a cucc és ismertebb prohardver tag már.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#203) idegen lény


idegen lény
őstag

Kezd a vita már egy konzol-PC vita szintjére süllyedni értelmetlenségben. De folytassátok csak. Hozom a kukoricát. Szerintem karácsonyig kitart. Nem a kukorica. :DDD De ha belegondolok, hogy vitázhatnánk magvas filozófiai kérdésekről is, netán az ufók létezéséről...

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#204) idegen lény válasza idegen lény (#203) üzenetére


idegen lény
őstag

Komolyan mondom, nyitok egy olyan témát, hogy miért nem tartanak a kutyások inkább macskát. Az is lenne ilyen értelmes. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#205) philoxenia válasza Tikakukac (#199) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

cseréltem én kijelzőt mekiben is már

Azok nem neoncsövet használnak? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#206) #42098752 válasza freeknight (#190) üzenetére


#42098752
törölt tag

,,Alap, hogy semmi idegent nem engedek be a lakásba, én nem is értem azokat, akik úgy vannak vele, hogy jöjjön el a vevő."

Ez érthető, de nem feltétlenül fontos lakásra megbeszélni az átvételt.

(#207) IO.sys válasza idegen lény (#203) üzenetére


IO.sys
őstag

UFO lehet egy galamb is, mivel nem ad radarjelet, vagy én, csak kicsit szarul érezném magam utána az 5KW-os sugárzásától.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#208) IO.sys


IO.sys
őstag

Nem vitázni akarok, csak leírom:
Tegnap este 7-kor feladtak egy csomagot Bp-n, most a kézbesítő kezében van Pécsen. 13 óra telt el.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#209) Tikakukac válasza IO.sys (#208) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp az a baj, hogy ezt le kell írnod, mint példát. Ennek így kéne mennie. Nem úgy, hogy Pestről Budára egy csomagfeladás lehet 4,5 hét is, ha épp bözskeutalványok vannak kiadva kézbesítésre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#210) Tim82 válasza IO.sys (#207) üzenetére


Tim82
nagyúr

UFO te attól lehetsz, hogy tudsz repülni, de nem ismernek fel közben, hogy te vagy IO.sys.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#211) IO.sys válasza Tim82 (#210) üzenetére


IO.sys
őstag

Pontosan, de a radarválasz hiánya igazából a lényeg. Mindig görcsbe rándul a fejem, amikor földönkívüliekre mondják, hogy UFO. Az egyik egy élőlény, a másik egy jármű.

Tikakukac: Hát az itt is létező jelenség.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#212) Feketelaszlo válasza Tikakukac (#209) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A csomagküldő MPL szolgáltatásnak nem sok köze van a postai levélküldemények kézbesítéséhez. A futárautó nem megy lassabban attól, hogy a gyalogtalpas kézbesítőnek sok a dolga.

(#213) Tim82 válasza IO.sys (#211) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hittem benne, hogy szmájli nélkül is átjön. Elnézést! :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#214) Tikakukac válasza Feketelaszlo (#212) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem lassabban mennek, hanem sehogy. Gyerekkori haverom kis régi T3-al jelent meg egyszer. Mondom bazzeg, hogy te mit akarsz? Ja igen, szóltak, hogy aki ráér a faluban és a környékre tudna vinni csomikat pénzért ugorjon már be, mert nincs ember aki kivigye a cuccokat. Ha nincs ember, akkor meg Julika tologatja hólapáttal a cuccokat, mert azt a kutya nem viszi ki.

Abszurdisztán, szevasz ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#215) IO.sys válasza Tim82 (#213) üzenetére


IO.sys
őstag

Átjött, csak még mérgelődni akartam kicsit.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#216) csabi63


csabi63
senior tag

Kedd délután, Dél-Alföldi faluban feladott csomag a kezemben volt csütörtök délelőtt Szombathelyen. (MPL) Belföldi csomagot megkapok 2-3 nap alatt, annál több nem volt sem idén, sem tavaly, pedig havi 1-2-t mindig küldök/kapok.

(#217) idegen lény válasza IO.sys (#211) üzenetére


idegen lény
őstag

Csakhogy nem a földönkívüliekre gondoltam, ezt csak te gondoltad így. Az nem kérdés, hogy léteznek E.T.-k, hiszen Isten is az, a megosztóbb kérdés inkább az, hogy meglátogattak-e már minket. Ezt még ma is sokan lehetetlennek tartják, pedig egyértelmű bizonyítékok vannak rá: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#218) Chaser válasza Dluinet (#1) üzenetére


Chaser
titán

amíg nem pesti faluban éltem sokat postáztam, most már itt élek, nem postázok, höjevidékijek' ( : no nem, nem érek rá, elmenni, sorban állni, foglalkozni vele most nem megy már, pesti falun belül is csak az általam kijelölt helyre viszem - ami útba esik nekem és nem + kitérő -
valószínűleg sokan azért nem postáznak, mert a többi faluval ellentétben itt legalább 2 millió pH@raszt lakik, de lehet az már 2,5 is, van vevőkör bőven, az ország legalább 1/5-e itt él

#2 d@vee
abban semmi gerinctelenség nincs, h valaki drágábban ad el valamit mint amennyiért vette, kevered a szezont a fazonnal, ezt kereskedelemnek hívják

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#219) idegen lény válasza Chaser (#218) üzenetére


idegen lény
őstag

Vidéken van idő postára is, Pesten viszont semmire sincs idejük az embereknek, mert állandóan rohannak; aki megáll, azt azonnal eltapossák. :) Az idő lassabb vidéken.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#220) idegen lény válasza idegen lény (#219) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezért élnek tovább, mint a pestiek, ha nem kapja el őket a medve.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#221) Tikakukac válasza idegen lény (#219) üzenetére


Tikakukac
titán

Az idő lassabb vidéken.

5 év Pest és 15 év vidék valamint 6-7 év megyeszékhely után bátran merem mondani, hogy a nagy fszt. 2 hete jöttem haza Pestről megint szülőkhöz, soha az életben ennyit nem mentem még és fáradtam le.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#222) Tim82 válasza Tikakukac (#221) üzenetére


Tim82
nagyúr

Téged hamarosan elkap a medve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#223) Tikakukac válasza Tim82 (#222) üzenetére


Tikakukac
titán

Szabolcsba még azok sem jönnek :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#224) #78687232


#78687232
törölt tag

Érdekes téma, ritkán adok el holmikat ezért különösebben nem is gondolkoztam még rajta. Ha veszek valamit, tőlem akár posta és személyes átvétel is szóba jöhet. Viszont ha eladok mondjuk egy vga-t, kizárólag személyes átvétel jöhet szóba. Itt lakok Bp-hez közel, felviszem bármikor. Minek foglalkozzak a postázással, macerás, tök fölös, a fővárosban van úgyis az emberek nagy része. Egyszer felraktam egy hd7770-et reggel, aznap este már a Westend előtt adtam át a vevőnek.

(#225) #42098752 válasza Chaser (#218) üzenetére


#42098752
törölt tag

Ha az én káromra teszi, az számomra mindenképpen nyerészkedés.
Emiatt pedig drágábban kell adnom az adott terméket...

(#226) idegen lény válasza Tikakukac (#221) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát persze, mert volt rá időd. Pesten még elfáradni sincs időnk, a fiatalok már nem is alszanak, nincs rá idejük.

(#223) Tikakukac válasza Tim82 (#222) üzenetére :Y Ott van a legtöbb. Egész medvekolóniák élnek Szabolcsban. :) Szeretik az almát.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#227) idegen lény válasza #78687232 (#224) üzenetére


idegen lény
őstag

"a fővárosban van úgyis az emberek nagy része" :))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#228) #78687232 válasza idegen lény (#227) üzenetére


#78687232
törölt tag

Remélem nem szó szerint értetted. Itt szinte minden szart azonnal el tudok adni, de lehet 70 km-rel arrébb már csak a szenvedés megy.

(#229) Realradical válasza #42098752 (#225) üzenetére


Realradical
őstag

Adni/venni a te károdra úgy lehet, hogy lopják tőled az árut. :U

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#230) #42098752 válasza Realradical (#229) üzenetére


#42098752
törölt tag

Ha eladom, tehát pénzért eladom, az nem lopás, tehát szó szerint nem lop, de rosszul esne, ha a délelőtt általam eladott portéka, délután már drágábban virítana az Aprón, mert a drága kufár szeme előtt a dollárjel lebeg.

(#231) szipipeti válasza #42098752 (#230) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Pedig ez van, ha tetszik, ha nem...
Példa: A Nagykőrösi úti "nagybanin" a zöldséges megveszi a paradicsom kilóját szombat hajnali 3-kor, (cirka 300 Ft/kg-os áron) - kocsira rakja, és 10:12-kor megveszed 690-ért boldogan...
Nem inkább az bosszant, hogy felismerted:
- túl gyorsan elment, ergo olcsón adtad...
- másvalaki jobban ismeri a piaci igényeket , árakat, és ezt kihasználva "megkárosított"?
Nincs itt semmi gond. Erről szól a kereskedelem...

(#232) Alex91 válasza szipipeti (#231) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, nem errol szol a kereskedelem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#233) Chaser válasza idegen lény (#219) üzenetére


Chaser
titán

itt is van idő, de van elég dolgom, nem a pesti falu miatt, és nincs kedvem postán ácsorogni, mikor az idő alatt ha mást sem teszek csak nézelődöm valahol - mert mindig van mit felfedezni -, már hasznosan töltöttem az időt, ha kertészkedek - igen! pesti faluban:), az is sokkal hasznosabb időtöltés - én aztán nem rohanok, aki mozgó lépcsőn rongyol mellettem leisugatom' ha nem vagyok fáradt ( : egyszerűen nincs kedvem postára menni, van itt bőven vevő, nem sok dolgot árulok, elmúlt évekből ami most fenn van többet kitesz ( : de ezzel sem fogok postára menni

betalokk szezon és fazon
ha én megveszek tőled valamit, onnantól az én tulajdonom, azt csinálok vele amit akarok, ha kétszeres áron adom el semmi közöd hozzá, ha feléért, ahhoz sem, ha valaki béna és nem tudja mi mennyit ér, másik meg eladja jobban attól nem gerinctelen...okosnak hívják ( :
az összes multi erre épül, olcsón venni, amennyire drágán lehet eladni, de a legutolsó kisker alapelve is ez

Alex91
pontosan erről szól a kereskedelem, mondom ezt mint kereskedő - IS - ( : az már csak finomhangolás, hogy áll valaki az ügyfélhez és milyen supportot kínál ha a termék miatt van rá szükség
a többi pedig mellébeszélés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#234) Alex91 válasza Chaser (#233) üzenetére


Alex91
félisten

Azert mas a kereskedes, meg megint mas az ugyeskedes...

A kereskedelem:

A közvetítést szükségessé tévő tényezők elsősorban a termelés és a fogyasztás közötti mennyiségi, térbeli és időbeli különbségek kiegyenlítése. A termelés költséghatékony mennyisége, volumene a tömeges sorozatgyártás, míg az egyedi fogyasztó szükséglete általában csupán egy termék egység. A termelés ideális helye a nyersanyag közelében lévő ipartelepeken van, míg a fogyasztás tőlük távol a kereskedelmi és lakóövezetekben. A termelés és fogyasztás ideje közötti különbség legjobban a szezonális termékek esetén, például a mezőgazdaságban szemléltethető, ahol az aratás egy évben egyszer van, míg a terményekre egész évben lehet szükséglet.

Disztribúciós (elosztási) funkció
Térbeli különbségek áthidalása
Időbeli eltérések áthidalása
Termelési és fogyasztási szerkezet összehangolása
Termeltetés, javító-karbantartó szolgáltatás
Fogyasztó és a forgalmazott áru minőségének védelme
Fogyasztás befolyásolása (reklám, akciók, stb.)
Finanszírozási és hitelfunkció
Árukezelési funkció
Transzformációs tevékenység

Es mondjuk ezeket csinalja tisztesseges haszonert, a torvenyeket betartva, adokat befizetve...

Amirol itt volt szo, az nem ez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#235) szipipeti válasza Alex91 (#232) üzenetére


szipipeti
csendes tag

miről szól a kereskedelem?

(#236) Feketelaszlo válasza Alex91 (#234) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Már hogy ne ez lenne - arbitrázs, hogy a nálad levő (térbeli különbség) árut megveszi olcsón és eladja később (időbeli különbség) drágábban.
Vagy még van olyan opció, hogy hozzáadott értéket is teremt, amit beépíthet a termék árába. Például szebb szöveget ír a hirdetéshez, vonzóbbak a termékfotói vagy egyszerűen csak több értékelése van, amiért magasabb árat kérhet, mint mondjuk egy frissen regisztrált értékelés nélküli, akinek "túl olcsó ahhoz, hogy igaz legyen" alapon senki nem hiszi el a jó árat sem.
Olyan, hogy tisztességes / tisztességtelen haszon pedig nincs. A kommunizmus és különböző egalitárius mozgalmak próbáltak ilyet definiálni (pontosabban rámutattak mindenkire akinek x főnél nagyobb vállalkozása volt és elvették tőle), de ma szerencsére annyit nyerészkedhet mindenki, amennyit akar. Sok sikert hozzá.

(#237) idegen lény válasza Feketelaszlo (#236) üzenetére


idegen lény
őstag

Sok sikert az apróhirdetések ellehetetlenítéséhez!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#238) Chaser válasza Alex91 (#234) üzenetére


Chaser
titán

nincs diplomám, de jó eséllyel bármekkora kereskedést elvezetnék ( : sok minden van amire születni kell, kereskedelem és marketing is az
hallottál már a drog kereskedelemről? nem fizetnek utána adót, attól még kereskedelemnek hívják, nem véletlenül, az h valaki "seftel" uo. kereskedelem mint amit egy multi csinál, csak ő fizet utána adót
törvényeket betartva, adót fizetve is árultam termékeket 100% haszonkulccsal és felette, ha tehettem volna 2-300% haszonkulcsot is használok, és ha tehetem, fogok is, kereslet-kínálat, ha valamit 10x-es áron tudok eladni és megveszik, akkor egy valami történik, kib@szottul jó vagyok, nem pedig tisztességtelen v gerinctelen - már a dupla haszonkulcs is alegtöbb kereskedő édesded vágyálma, azt azért hozzá tenném -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#239) idegen lény válasza Chaser (#238) üzenetére


idegen lény
őstag

Büszkék lehettek magatokra. Erre tényleg születni kell. Javaslom az emberkereskedelmet, az most nagyon jól jövedelmez. Miattatok nem működnek az ingyenes oldalak sem. Ha föltennék pár jó cuccot ingyen, azzal a szándékkal, hogy kerüljön ahhoz, akinek tényleg szüksége van rá, ti arra is gátlástalanul lecsapnátok és pénzért adnátok tovább, hiszen a minden áron való haszonszerzés az életfilozófiátok, ami felülír mindent. Miért nem kerestek magatoknak inkább valami becsületes munkát?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#240) Feketelaszlo válasza idegen lény (#237) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem tehetek róla, kell az aranyfog a gyerekem szájába.

(#241) idegen lény válasza Feketelaszlo (#240) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez cseppet sem volt vicces, ha annak szántad.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#242) Alex91 válasza Chaser (#238) üzenetére


Alex91
félisten

Adhatod tolem annyiert, amennyiert akarod/tudod, csak adozz utana tisztessegesen!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#243) Feketelaszlo válasza idegen lény (#241) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Néha nehéz eldönteni, hogy megkomolyodott trollság vagy megtrollkodott komolyság amit írsz. Mindenesetre most megyek keresek valami nyerészkedési lehetőséget magamnak becsületes munka helyett ( ;] <- csak hogy egyértelmű legyen).

(#244) Dr. Romano válasza Feketelaszlo (#243) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Azt hallottam a gázszerelés becsületes és jól fizet mostanság. ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#245) Chaser válasza idegen lény (#239) üzenetére


Chaser
titán

sztem menj orvoshoz, talán segíteni fognak ( :
jó magam is épp elég grátisz dolgot adok arra rászorulónak, és tudtommal adózás után 2x haszon legális, betartva a jogszabályok at becsületes is aminek tárgyát egyébként nem apróról vettem, nem mintha közöd lenne hozzá - egyébként a legtöbb "nagy" ott lop/csal/hazudik ahol tud, pár napig tudnék róla mesélni (((: közöd nincs ehhez a témához -
értelmezési gondok erősen vannak, ha mindenároni haszon szerzés lenne a célom, ketté rúgnálak az utcán aztán elvenném tőled amit akarok...kereskedésben minél nagyobb haszonkulcs nálam egyet jelent, inspirál, mivel tudom mennyi az átlagos haszon amivel dolgoznak, ezért megtalálni azt amivel sokkal többet lehet keresni kihívást jelent, hülye gyerekeknek nem megy...14 évesen mikor tombolát árultunk utolsó általános farsangon, én már 2x fordultam jegyekért míg a többiek első körrel futottak, emlékeim szerint senkinek nem szorítottam fegyvert a fejéhez, hogy tőlem vásároljanak ( : te ezt soha nem fogod megérteni, ha valaki seftel és nem tetszik akkor jelentsd fel, ennyi, lehet egyszer még becsület érdemrendet is kapsz érte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#246) batman.


batman.
senior tag

Érdekes kis „vita” alakult itt, az én véleményem: alapból nem postázok.
A posta ahol csomagot tudnék feladni, 6 km-re van és nem esik útba (oda vissza 12 + a várakozás ez gyakran együtt cc. 1 óra). Persze az ajánlott küldeményt 2 Kg-ig feltudom adni a kb 1 Km-re lévő Tesco postán. Amíg volt webox azt szerettem, mert a közelemben volt, vettem és eladtam is rajta keresztül. Most semmilyen automata nincs a közelemben.
Nem tudhatod kinek postázol. Összesen háromszor jött vissza utánvétes csomagom, emlékeim szerint a második kettő az életére esküdött, hogy átveszi…, volt hogy megtaposták az egyébként atombiztosan becsomagolt VGA-t, rajta volt a cipótalp nyoma. Volt, hogy a csaló azzal próbálkozott, hogy nem működik a hdd amit küldtem, küldjem vissza a pénzt és küldi a wincsit. Feltöltöttem a csomagolásról és az azt megelőző próbáról egy videó megosztóra. Nem keresett többet.
Volt, hogy elküldtem simán előre, annyira megbízhatónak tűnt a kuncsaft. Megegyeztünk, ha megkapja, utal. Egy darabig leveleztünk, ment a vetítés ezerrel, aztán rendőrségi ügy lett belőle, meg bíróság. Rá két évre kaptam meg a pénzem, a srác meg bírságot is fizethetett.
Túl sok kár ért, elegem van a postázásból.
Nem ebből élek, nem zavar, hogy esetleg lassabban adok el valamit. Egyébként nem is szívesen vásárolok postán, automatikusan előnyben részesül az, ha személyesen tudom átvenni BP-n, vagy környékén. Ennek ellenére, ha látom, hogy valakinek nagyon fontos, és az értékelése, valamint az üzenete alapján megbízhatónak ítélem, azért (ritkán) át szoktam gondolni.
Előny, ha személyesen eladok/vásárolok mindig kikötöm az 1 hét próbagarit, ez személyesen nyilván sokkal kivitelezhetőbb, mint postán. Sajnos szubjektív a termékek állapotának véleményezése. Személyes találkozásnál, azért egy támpont, ha a kuncsaft a kezébe veheti. Vásárláskor sokszor előfordult, hogy a karcmentes, valójában karcos, az újszerű - lelakott, a hangtalan - csapágyas, a hiánytalan - az erősen hiányos, a pénz beérkezés után azonnal postázom (aznap ment az utalás) két hét múlva adta fel…Tényleg bosszantó lehet, ha valaki venne valamit, de a #@& eladó „kényelmi” okokból nem postáz. Az én véleményem, hogy először a saját érdekemet védem, utána jöhet más is.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#247) idegen lény válasza Chaser (#245) üzenetére


idegen lény
őstag

Én kérek elnézést, hogy föl mertem hozni a nyerészkedő kufárok felelősségét a hirdetési rovat tönkretételében! Még a végén kiderül, hogy én tehetek róla. :W De megértem, a pénz nagy úr, aki meg szembeszáll a maffiával, az nem lesz hosszú életű. Pedig lehetne itt egy jó kis közösségi piac, de már megszoktam, hogy ebben az országban senki sem felelős semmiért.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#248) #42098752 válasza szipipeti (#231) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nem, nem az zavar.

Legközelebb a hírdetésben jelezni fogom (lesz...om, hogy mennyi gyökér kufárnak nem tetszik majd, bevállalom a millió negatív kommentet; olvasni nem fogom őket.), hogy:

Nyerészkedő kufárok nagy ívben kerüljenek!!!!!!!!!!! Olyannak szeretném eladni, aki használja és örömét leli a portékában.

(#249) #42098752 válasza Chaser (#233) üzenetére


#42098752
törölt tag

Ezzel magam is tisztában vagyok és egyszerűen megelőzöm a bajt, mást nem tehetek.
Kiszűröm a rajtam nyerészkedni akaró kufárokat és gond megoldva.

(#250) #77646080 válasza idegen lény (#247) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mi köze van az országnak egy magánvállalkozás (esetünkben a PH! lapcsalád) nyilvános internetfelületen megjelenő adok-veszek témájához? Avagy azt képzeled, nagyon tévesen, hogy a világon létező számtalan apróhirdetési felületen nem az "olcsón veszem, haszonnal adom tovább" elve érvényes? Szomorú látni a szűklátókörüséged folyamatosan történő megnyilvánulását.

Sokkal inkább tűnsz egy éhes trollnak. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.