Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soderes


Soderes
aktív tag

"Minden táblába belelövők egyet, b*szd meg!"

Remek írás. :)
Nekem is régi nagy vágyam.

(#2) jaszy91 válasza Soderes (#1) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Kötelező mű az Üvegtigris! :D

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#3) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Köszi szépen az beszámolót!

Mi, idén májusban megyünk San Francisco-ba, és ott 4-5 nap után vesszük fel a bérelt autót és indulunk el LA irányába. Az eredeti terv az volt, hogy SF-LA-LV-SF, de a fiatalság átka, hogy kevés az éves szabadság :D
Így csak SF és az 1-es út, Morro Bay-ig, majd vissza SF-be. Bár csak 11 napra megyünk, de ennél olcsóbban hoztuk ki az utat. Már minden le van foglalva vagy kifizetve, de kettőnknek megállt eddig ~ 750.000 Ft-ba, repjeggyel együtt (AirFrance).
Amivel nagyon egyetértek, az a szállásos rész, valóban nem érdemes rajta spórolni, mert borzasztó, hogy miket talál az ember. :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#4) UnA


UnA
Korrektor

OFF: képekről nekem az jutott eszembe, hogy rejtélyes módon az idősebb korosztály jobb kondiban van... ;)

(#5) Elmör válasza jaszy91 (#3) üzenetére


Elmör
senior tag

Igen, a szálláson lehetett volna akár 500 ezret is spórolni, de a minőség szempont volt. San Francisco már sajna nem fért bele nekünk, pedig megnéztük volna azt is akkor már. Nektek nagyon jó utazást kívánok! Remélem gond nélkül és sok-sok élménnyel értek haza! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6) jaszy91 válasza Elmör (#5) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Nagyon szépen köszönjük!

Nekem a ti utatok is nagyon tetszett/tetszik, hatalmas élmény lehetett. :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#7) Elmör válasza jaszy91 (#6) üzenetére


Elmör
senior tag

Még írom tovább, talán holnapra kész lesz a második rész és majd engedélyezik valamelyik hétvégén.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#8) Lenry


Lenry
félisten

legolcsóbb is az autóba, ami kint a nevetséges 87-es Regular

... ami a másfajta oktánszám számítás miatt pontosan ugyanaz a benzin, amit itthon 95-ösnek hívsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Lenry válasza Lenry (#8) üzenetére


Lenry
félisten

egyébként köszi a beszámolót, nekem is bakancslistás egy amerikai körút :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Elmör válasza Lenry (#8) üzenetére


Elmör
senior tag

Igen, közben mások is mondták már, de nekem sem volt egyértelmű, néhol 86 vagy 88 volt a legkisebb. Az meg már abszolút abszurd volt, hogy egy csövön jött mind a 3 oktán (Regular, super, premium), csak másik gombot kellett nyomni. A kártyás fizetés viszont tetszett, nem kellett bemenni a kútra, sorbaállni, amikor mások inkább csak enni mennek be, persze legalább 20 ember 1 buszról és akkor te meg ott vársz meg a másik is aki mögéd állt be és nem érti miért kávézol bent, holott csak sorban állsz. :))
Kívánom, hogy juss el, mert brutál jó élmény volt. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#11) rgranc


rgranc
aktív tag

:R

(#12) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszi az írást, nagyon jó olvasni.

(#13) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Az tuti, hogy nem számoltam kerékpumpálásra 2 dollárokat, mivel a legtöbb helyen sajnos a kúton nincs ingyen még a levegő sem,

Ajanlanek egy szivargyujtos kompresszort,ami kb kicsi es olcso is,kb 15-30 dollar vagy euro es utana meg kint hagyod, vagy oda adod valakinek ;)

(#14) mephi666 válasza MegalodonS (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

...1 éve nyaralásra vettem a tescoban kb 6ezerért :) kereket fújni még nem kellett vele, de a batár nagy matracokkal legalább nem tüdőből kell szenvedni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Egon


Egon
nagyúr

Lehet én vagyok smucig, de 3M per fő nekem erősen túl van az ingerküszöbön, még egy ilyen útért is.
Azt hittem, hogy jóval olcsóbban is ki lehet hozni egy ilyen autós túrát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Vesa válasza UnA (#4) üzenetére


Vesa
veterán

Te mindig ráérzel a "lényegre"... :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#17) Vesa válasza Elmör (#7) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon jó írás, várom a folytatást!
Az USA nagyon jó hely, hiába konteózzák hungarisztánban tömegek az ellenkezőjét. Aki járt már ott, az tudja. Annyi látnivaló van, hogy egy fél élet is kevés lenne hozzá.

A tudomány a valóság költészete!

(#18) Elmör válasza Egon (#15) üzenetére


Elmör
senior tag

Igen, ki lehet hozni 2-ből is, de akkor kisebb autót bérelsz, aminek kisebb a csomagtartója, nekünk a Camry pont elég volt, egy Fiesta csomagtartó már kevés lett volna, a hátsó ülésen pedig nagyon nem ajánlott hagyni a cuccot, mert hamar feltörhetik érte a kocsit. A repjegy is olcsóbb ha nem biztosítod és ha több átszállást vállalsz, de én nem akartam 18 órát utazni 2 átszállással, valamint ha csak a 66-oson mész végig akkor nem kell ennyi nap sem, ennyi szállás sem, kaja sem, szóval lehet spórolni, de ha már ott voltunk megnéztünk amennyit csak lehetett. Majd a következő részekben látható lesz mennyire sok is az a sok.
A legolcsóbb verzió ha kisbusszal viteted magad, de akkor ott a 8-9 ember összefogása nagyon kell. Mi találkoztunk egy magyar családdal Los Angeleshez közel, ők fejenként 1.5 milláért jöttek el 10 napra, San Franciscoban szálltak le és a Grand Canyonig mentek kis busszal, tehát a mi utunknak csak töredékét látták, ráadásul lassabban haladtak mint mi, mert mindig meg kellett állni valaki miatt mosdóra vagy dohányozni, úgyhogy kompromisszumos volt eléggé az út, én az ilyet inkább kerülöm.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#19) Vesa válasza Egon (#15) üzenetére


Vesa
veterán

Bármit ki lehet hozni olcsóbban, ez mindig az igényektől függ. Akárhova mész, bérelhetsz olcsó kocsit és drágát, olcsó szállást és drágát, ehetsz olcsó kaját és drágát stb. Ez nagyjából független a desztinációtól, csak az arányok és az ársávok lesznek mások. Sok esetben viszont, az olcsóságnak ára lesz a megélt élményekre, ha pl. egy olcsóbb szállás rossz környéken van, akkor nagyobb esélyed lesz kellemetlen meglepetésekre is, adott esetben az ételek is okozhatnak nem várt eseményeket -pl. egy olcsóbb helyen, ahol a minőség is ennek megfelelő-. Szerencsére ma már nagyon könnyű tájékozódni az interneten, így elkerülhetők a problémás helyek. Akik régebben toltak ilyen utakat, ott nagy bátorság volt helyi "idegenevezetés", vagy helyismeret nélkül nekivágni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20) Elmör válasza Vesa (#17) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm, igyekszem bemutatni minden érdekeset és fontos tudnivalót leírni, hogy akik mennek és esetleg nem gondoltak rá, nekik legyen segítség. :R
A következő rész hosszabb lesz, Oklahoma City-ig mutatja be az utat, valószínűleg összesen 4 rész lesz.
Ha minden jól megy akkor 2026 nyarán ismét elmegyek egy kicsit rövidebb útra, szeretném látni a Yellowstone és a Glacier Nemzeti parkokat.
2003-ban nagybátyámékhoz mentünk, úgy persze sokkal olcsóbb, mert szállás fixen New York mellett volt náluk, néha vittek autóval is, akkor is nagy élmény volt, egészen a Niagaráig vittek minket, de láttuk a Fehér Házat is messziről meg Philadephiát, New Yorkot, Empire State Buildingen voltunk fent, Szabadságszobornál kint a szigetén, az is szuper volt, de még bőven lenne mit megnézni: Kennedy és Johnson űrközpont, Miami (Florida), Rushmore hegy a 4 elnök fejével, a Király (Elvis Presley) birtoka (Graceland), San Francisco, Seattle, sőt még Los Angelesben is lenne mit bőven.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#21) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Köszönöm én is az írást.
Élmény volt olvasni minden betűjét.
Én voltam New Yorkban két alkalommal is. A nyugati part kimaradt, így külön öröm, hogy leírod nekünk milyen összegekkel számolhatunk. Az élményekről nem is beszélve. Az pedig szerintem óriási dolog, hogy apuddal mentél ki, nagy forma lehet, hogy bevállalta. Én úgy gondolom mert ezek a pillanatok számítanak igazán az életben. :D

(#22) lowzor


lowzor
veterán

Én New Yorkba tervezek kiruccanni egyedül egy pár napra. Szerintetek kb 1 misiből kijönne, ha visszafognám magam?

(#23) KAMELOT


KAMELOT
titán

Én is szeretnék oda eljutni, ha időm engedi! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) Elmör válasza lowzor (#22) üzenetére


Elmör
senior tag

Szerintem simán, turista osztály, tömegközlekedés vagy uber (ha még van) és persze normális de nem puccos szállás. Még attól függ mit szeretnél megnézni, néha 1-1 hely ingyen látogatható ha pont olyan ünnep van náluk. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#25) Met


Met
nagyúr

Jó írás :R

A muscle car véletlenül nem egy Chevelle volt?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26) Elmör válasza Met (#25) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm. :R

Lehet az volt, nincs sajnos közelebbi képem róla, talán apum digitális fényképezőgéppel lőtt róla. Majd megnézem hátha.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#27) razorbenke92

Köszi az írást!

Nálunk is bakancslistás egy USA trip.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#28) updog


updog
senior tag

Hú, mindig szeretem az ilyen USA tripek összefoglalóit olvasni, szép emlékeket idéz, bár én csak egyszer voltam csak kint, LA-SF vonalon, és annak ellenére hogy SF pl. kisebb mint Budapest, ott elment másfél hét úgy, hogy egész nap mentünk a városban.

Az egyik legdurvább élményem az volt, hogy a Mustangok ott kb. úgy fordulnak elő ott az utcákon mint itt az Astrak és Swiftek.

A burger az utolsó pakisztáni bodegában is finomabb volt, mint itthon a legfancybb kézműves burgerezőnél (jó, lehet hogy van némi bias az emlékeimben ;] , de kb. végig csak burgert ettünk és mindenhol isteni volt, nem véletlenül nemzeti étel :DDD ).

A hitelkártya témát kicsit túltoltnak érzem, én pont 10 éve voltam, a sima elektronikus (nem dombornyomott) debit kártyát már akkor is mindenhol elfogadták (nem én béreltem az autót, talán ott lehetett szigorúbb a dolog, de nem hiszem), csak a biztonság kedvéért (na meg mert akkor épp két banknál is volt számlám és adták ingyen :D ) volt nálunk dombornyomott (de az is debit).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) Elmör válasza updog (#28) üzenetére


Elmör
senior tag

Helló updog,

Konkrétan nem emlékszem az összes esetre, de volt bizony, hogy nem fogadta el valamiért a simát csak a dombornyomottat és persze volt amikor a sima debit is működött. Voltak most is szép amcsi vasak, meg low riderek is Santa Fe-ben, arról is lesz majd a 3.részben kép. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#30) PSti


PSti
tag

Öröm volt ezt olvasni, várom a folytatást! :R

(#31) Poultier


Poultier
tag

Köszi a beszámolót! El is küldtem tesóméknak, hogy az árakat kontextusba tudják helyezni, mert 2 milliót szánnak kettejükre 13 napra :(

[ Szerkesztve ]

(#32) Elmör válasza Poultier (#31) üzenetére


Elmör
senior tag

2 milla is elég lehet, ha olcsóbb gyorskaját esznek, rákeresnek az olcsóbb, de még elfogadható szállásokra, illetve ha bérelnek autót, akkor érdemes kerek hétre, tehát 14 napra. Úgy ki lehet jönni 2 milliós költségvetéssel. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#33) jaszy91 válasza Poultier (#31) üzenetére


jaszy91
aktív tag

13 napra az a 2 millió, persze az igényektől függ, de mindenre is elég és még marad is. :D

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#34) opr


opr
veterán

Koszi a beszamolot, ez nagyon jol hangzik, varom a folytatast! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Na, ezt nagyon jó volt olvasni, és pont anynira részletes mint amennyire akartam. :D már ami az árakat illeti.

Hatalmas álmom egy hasonló Road Tour Amerikában a feleségellem/gyerekekkel (egyenlőre még csak 1 van, bár mire oda érünk lehet több is lesz)

Megdöbbentett a 3 Misi/fő de végülis ha ennyi, akkor ennyi. Sok-sok év mire eljutok én is kintre, de ami késik az nem múlik.

A beszámoló többi részét pedig kíváncsian várom :D meg valami nagy fotó gyűjteményt is, ha lesz ilyen

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#36) sixpak válasza Met (#25) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem nem, hanem egy Old's...Cutlass talán...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#37) Lenry válasza sixpak (#36) üzenetére


Lenry
félisten

ja, 70-es Cutlass

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Hoqspok


Hoqspok
tag

Köszi az írást jó volt olvasni ez egy életre szóló kaland :C

[ Szerkesztve ]

(#39) K82 válasza lowzor (#22) üzenetére


K82
őstag

Repjegy ha szerencséd van megvan 200e Ft alatt, a maradék 800 meg nagyon sok mindenre elég.

Szállást nem szabad Manhattanben foglalni; mi a Hudson túlpartján, New Jersey-ben foglaltuk így egy nagyságrenddel olcsóbb volt. Metró pár perc sétára aztán vagy a Penn Station (34. utca) vagy a One WTC a végállomás.

Pixel / OnePlus Pad

(#40) lowzor válasza K82 (#39) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi a tippet! :R
Tudod esetleg linkelni a helyet, ahol foglaltatok?

(#41) K82 válasza lowzor (#40) üzenetére


K82
őstag

Anno a Monaco Tower-ben volt a szállás a 44. emeleten, viszont ahogy nézem már minimum 29 éjszaka kell. A tippem h az egyik bérlő továbbadta mert Bookingon sem látom a foglalást.
A kilátás viszont pazar volt: [link]
Mellette van közvetlenül egy DoubleTree by Hilton, emlékeim szerint annak a fele volt árban.
5 napra két főnek a 250e Ft-től a csillagos égig minden van.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#42) lowzor válasza K82 (#41) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi! :R

(#43) Soderes


Soderes
aktív tag

Hihetetlen jó, hasznos, élvezetes élménybeszámoló. :)
Nekem is bakancslistás a Route 66 és egyéb emblematikus helyek USA-ban. Annak ellenére, hogy nem tudom valaha eljutok-e oda.

Viszont a cikket érdemes lett volna egyben megírni, mert 6000 év míg kiengedik a 2. részt.

(#44) Elmör válasza Soderes (#43) üzenetére


Elmör
senior tag

Már kint is van a második rész. :K
Lesz még valószínűleg 2 rész. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#45) UnA válasza Elmör (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

Kicsit kevesebb lett, mint 6000 év ;)

(#46) csababarca


csababarca
őstag

Élvezetes volt elolvasni, mindjárt nekiesek a második résznek is.

1-2 észrevétel az írásra, kommentekre.

Én 7-szer voltam már 3 hónapos turnusokat az USA-ban, egyszer vittem ilyen nemzetközi jogsit, sose kérték, pedig szerintem a 7 alkalommal kb 50szer béreltem kint autót.
De rendőr is állított meg, sose kérték, Mexikóban sem pl.
Enterprise-nál béreltem én is mindig.

A szállásárakat jóval olcsóbban ki lehet hozni, mi Chicagoban a Hancock Tower tőszomszédságában (értsd amcsi léptékkel 100 méterre) szálltunk meg többször, szintén kilátással a Michigan tóra, de feleennyiért, de inkább harmad.
Kaja téma, szintén olcsóbban is ki lehet jönni, de itt ahogy látom nem a spórolás volt a cél, jól is tettétek, és meg is tehettétek.
De egy gyorskajás mekizés bőven megáll 25 dolcsi alatt egy napra is per fő.
Nyilván minőség az gagyi, aláírom.

Repjegyet is igen drágán sikerült venni, mert ha jól értem, egy útra volt 330ezer forint. Jól értettem? Én most vettem, annyi különbséggel, hogy Chicago-Chicago érkezés, hazaút, de nem volt 300ezer forint odavissza, lemondás garanciával, 23 kilós poggyásszal.

Szóval ha valaki ilyennel kalkulál, akkor nem biztos, hogy 650k körüli repjegyárral kell számolnia, és az egész trip tud jóval olcsóbb is lenni, mondjuk 1,5-2 millából is kihozható, akkor is, ha nem a putriban laksz, és szemetet eszel.

De mégegyszer grat az utazáshoz, ezeket nem kritikaként írtam, csak láttam ment a kalkulálás mások részéről is, mennyiből lehet egy ilyet kihozni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#47) Elmör válasza csababarca (#46) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm. :R

Igen, mint írtam is a chicagoi szállás volt a legdrágább, de ott leginkább a 40. emeleti látványt kellett megfizetni, reggeli is volt az árban és a zárt parkoló is olcsóbb volt így, hogy ott foglaltunk.

A mekis kaja ugyan olcsó, de 2 óra múlva már éhes is vagyok utána, arról nem is beszélve, hogy apum mikor mexikóit ettünk másodjára már kivolt, tehát ő miatta sem volt a gyorskaja opció. :(

A repjegy pedig mindig drágább, ha nem ugyanaz az úti cél és a vissza indulás helye. A 23 kg-os poggyász és odafelé a plusz biztosítás benne volt nekünk is, illetve az ülőhelyért is fizettem, hogy ablakhoz ülhessünk legalább odafelé.

Én azt mondom, hogy aki tényleg olcsón akar menni, az nézzen körül az utazomajom oldalán, mert ott tényleg vannak normális, de olcsóbb lehetőségek. :R

Szerk.: a nemzetközi jogsit csak egyszer kérték, a kölcsönzőnél, de mivel szinte filléres tétel én nem éreztem gondnak a beszerzését.

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#48) csababarca válasza Elmör (#47) üzenetére


csababarca
őstag

Jaja a mekis kaját én sem preferáltam amikor kint voltam, ha már gyorskajázni és burgerezni akartam, akkor wendys, five guys, shake shack burger vonalon mozogtam, nyugati parton meg in n out.

Tudom a repjegynél húzósabb, én is jöttem már haza úgy, hogy new york-ba mentem, és Friscoból jöttem haza. Sajnos a repjegyek ára iszonyatosan elszabadult az utóbbi 2-3 évben.
Emlékszem amit írtam repjegyet 2018-ban 150ezer forint volt poggyásszal, biztosítva.
De jártam ugyanilyen feltételekkel ny-ny vonalon 125ezerért is.

Szóval csak arra utaltam, hogy ezt ki lehet hozni olcsóbban, ha az a cél, nem feltétlen kell 3 millióban gondolkozni.

Értem, a nemzetközi jogsis dolgot csak azért írtam, hogy emiatt ne verjen le a víz senkit, ha éppen nincs.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#49) Snoop-y válasza Egon (#15) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha belegondolsz, hogy majdnem egy honapig kint voltak es 7000km-et pluszban meg kocsikaztak akkor meg olcso is volt. Nekunk egy 11 napos New York volt 12K CHF...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Összehasonlításképpen 24 nap és 9000km a nyugati parton, abból 4 nap Hawaii 5 főre volt 14k CHF, 5 bérelt autóval (Camaro SS, Corvette C4 többek között).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.