Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Silverboy válasza Soderes (#42) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Köbánya (Óhegy, Ligettér)..., Nem megye, nem falu, főváros.

LGA775 / AM2 (E2200-E6XXX szint) volt cégemnél mondták dobjam ki... én meg hazahosztam inkább + innen onnan megmaradt alkatrészekből épített gépeket adogattam oda, "Szeptember-Októberben"... Talán, ha VGA ért bennük 2000Ft-ot (8400 kb.)... (1-2 tápot vettem, hozzájuk környékbeli kollégáktól, 250-300W, illetve a legolcsóbb türhető SSD-t 64/128GB), 12-20.000 mint a cukrot úgy kapkották el.

Csináltam egy scriptet, felvágtam ami kell (2GB-os mellé Linuxot, 4GB mellé azért egy Windows-t tettem)

K: Tudnál, nekünk segíteni? Gyereknek kéne valami amivel tudd online tanulni
É: Telefon, Tablet?
K: Az nem olyan...
É: "sóhajt", rendben van.

Szójál melyik méh telepen találok core2-es gépet mert megyek, ismerős ponyvásával ;] .

(Alkatrészt nincs szívem kidobni, ahogy könyvet sem, ha nem ment tönkre :B )

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#52) Soderes válasza bacsis (#47) üzenetére


Soderes
aktív tag

Hát ezért vagyunk mi.
Feláron megmókoljuk és jó lesz. Az ismerős, ismerőse. :D
Minden faluba van egy ilyen arc.

(#53) PuMbA válasza bacsis (#50) üzenetére


PuMbA
titán

Sok gyerekhez sok pénz kell :) Nem könnyű. Egy gyerek felnevelése 0-18 éves korig sok millió Ft összeszámolva, nemhogy több gyerek, de ezzel előre számolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#54) Soderes válasza Silverboy (#51) üzenetére


Soderes
aktív tag

Mázlid volt és jó ismeretségi köröd.
Itt fent Brand gépben i3 adnak fullosan 17-20 eFT.

(#55) bacsis válasza PuMbA (#53) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezt most ne keverjük ide, nem ez a téma :R
De azért ha már szóba került, Tikakukac mondatát had idézzem neked is:
Sokszor használod a "ha ügyes vagy" kifejezést. Te ügyes vagy én ügyes vagyok az emberek 99.999%-a meg nem az.
Remélem érted a célzást ;)
A másik meg, tegyük fel, te a 0,001% vagy aki fillérre pontosan kikalkulálod hogy a 3 gyerek felneveléséhez mennyi pénz kell, és lám van is annyi a kaszsába, tehát te ez alapján vágtál bele... szvsz nincs az az ember akinek a következő 20 éve a tervezettek szerint alakul... Hopp jön egy munkahely váltás/elvesztés, rosszul alakul a házasság, vagy csak szimplán jön a Covid.. és lám ott van a 0,001% hogy matekozhat a lóvéval és a 3 gyereknek máris nem kórnyóctriós gépet fog venni, hanem marad a jó öreg core2-nél ;)
Soderes! És megint ott a hangsúly: Brand gép!
Múlt héten hoztak hozzám ezt a brand gépet Vették közel 200-ba... Gari lejárt... és akkor ott voltunk hogy hát lövésem sem volt merre induljak el, mert spéci a lap spéci a táp... Megoldás az lett, hogy eladtuk a gép használható részeit az árából egy teljesen új platform lett összerakva... (igaz nem core2, hanem FM2+ alapokon) Szal a brand gépek ezért olcsók a piacon ;)

[ Szerkesztve ]

(#56) PuMbA válasza bacsis (#55) üzenetére


PuMbA
titán

" szvsz nincs az az ember akinek a következő 20 éve a tervezettek szerint alakul..."

Így van, de ami biztos, hogy 10-15 évente válságok vannak. Ez pontosan megjósolható a történelem alakulásából :) Erre számolni kell és már amennyire van mód, felkészülni.

[ Szerkesztve ]

(#57) seolwon válasza bacsis (#50) üzenetére


seolwon
tag

Ezekben a családokban eddig egy gép sem volt, hogy hirtelen mindegyik gyereknek külön kell? Sok ilyen van?

Bacsis neked amúgy elméletben egyszerre hány gyereked tudna részt venni online oktatáson? :D

(#58) Silverboy válasza bacsis (#55) üzenetére


Silverboy
aktív tag

#54 Soderes
Nem, használom ki azt aki rászoruló, így híre megy az embernek.

(Többsége HDD-s, szenvedés bármit is csinálni HDD-n manapság, én papíros SSD-ket tettem bele, ott a blokk, tegyék el) 15-18ért, egy ellenörzött, feltelepített, áttesztelt, gép amiben az SSD 8.000Ft, szerintem egyáltalán nem sok.

Brand gépek, marianna árok tudd lenni sokszor ;], hányszor tapasztaltam melóhelyen... Inkább építsünk... és túrom a netet..., de nem ajánlom őket, mezei usernek, én szívnék utána.

#57 seolwon
Amennyit elbír Paks :DDD

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#59) #89309696 válasza proci985 (#35) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezek asztali gépek, azokban van kalória. Egy Q9650 ha jó darab és meg lehet még rántani akkor ma is frankó matuzsálem. Neki a notebook prociban jóval kevesebb az erő, azok hamarabb beadják a derekukat internetezés alatt.

(#60) #90088192


#90088192
törölt tag

Látom senki nem értette még a kérdést. :DDD

Azért a nő a gép igénye, mert a gépet főleg férfiak tervezték, ezért nagyon kevés férfi igénye van a gépnek. A gépek leszbikusok férfi bőrbe bújva.

Ezért a nő a gép igénye, és csatornázási művek ezt neked be tudják bizonyítani, hiszen a te csöved.

Nincs itt semmi látni való kérem, topik zárható. :R

(#61) Top cat válasza bacsis (#55) üzenetére


Top cat
őstag

Nem mondod, hogy neked nincs egy ilyened? :D

(#62) llax válasza seolwon (#57) üzenetére


llax
senior tag

Tavaly márciusban az online oktatás miatt majdnem... Pl. volt 1, kellett hirtelen még 2. Mindez előre nem tervezhető kiadásként.
A célra alkalmas legolcsóbb laptopok akkor valahol 30-40 körül kezdődtek, de a desktop se volt sokkal olcsóbb, mivel monitor is kellett.

Most képzeld el ezt a szitut az én falumban, ahol a gyerekes családok közel 1/3-nál a feltöltőkártyás villanyóra van...

Amúgy arra a feladatra akár egy magasabb órajelű C2D is elég, ha van benne 4GB RAM és majdnem bármilyen, néhány évvel későbbről származó low-end vga (ilyen GT520 és tsai). Sok, készen kapható konfigból ezek hiányoztak.

Amit meg tudok erősíteni: C2D E8400 (+G41) + 4GB + GT720 összeállításon a YouTube simán megy 1080p30-ban és 720p60-ban, a 1080p60-at már nem nagyon szereti. Discord/Teams/Messenger hang és videohívások sima ügy, (akár előbbi közben) böngészés sima ügy. Szóval online oktatásra elmenne.

Más téma, hogy a fillérekért kapható kész konfigokban csak IGP van és 2*1 GB RAM, ami foglalja a 2 darab foglalatot + az igazán olcsó gépek mindenféle SFF / low profile mATX kasztnis masinák és a későbbi, erősödő IGP-k miatt fiatalabb low end vga-kkal se lehet Dunát rekeszteni...

Ugyanezt a kraftot laptopban már valahol a 2.gen2 Core i, vagy azoknál sokkal fiatalabb Atom (eredetű Pentiun/Celeron) laptopokban kapod csak meg.

[ Szerkesztve ]

(#63) Soderes válasza Silverboy (#58) üzenetére


Soderes
aktív tag

Brand gép is jobb, mint a semmi. Elérhető, olcsó.
Nehezen javítható ez igaz.

Sok embernek szereztem brand gépet és senki nem küldött el utána a francba.

Nem mondtam, hogy lehúzol bárkit is.

(#64) bacsis válasza seolwon (#57) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahogy bejött az online oktatás első hulláma, akkor rohamosan kerestek meg emberek, hogy segítsek olcsó laptop beszerzésében... A környéken alkalmanként volt 1-2 hetes iskola bezárás, Olyankor ismét fel-fel lángolt a téma... tényleg sok esetben párosával viszik a gépeket.. Szóval igen, relatív sok ilyen van hogy egyszerre visznek 2-3 olcsó!!! laptopot... Az meg hogy olcsó laptop kell, totál megszokott, hogy a a keret plafon max 60k :D

(#65) bacsis válasza Top cat (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hááát.. nem volt :B

(#66) Máté94


Máté94
addikt

Megoldás: :)

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal?hl=en

Bocsánat, már javasolták előttem. Nem szóltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#67) Dewo válasza Soderes (#63) üzenetére


Dewo
aktív tag

Havernak is Brand gépe van és megvan vele elégedve. De ugye kinek mi a jó.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#68) Wolverine válasza bacsis (#26) üzenetére


Wolverine
félisten

Sajnos ilyenkor olyan példát kell hozni, amit értenek, autók talán jók lehetnek (ti. a 10 éves gépe olyan, mint egy 30 éves Renault Clio - a maga idejében korrekt volt, de már elszállt felette az idő).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#69) twollah1976


twollah1976
őstag

"A kérdésemre a válasz talán az is, hogy mesterséges elavultatás..."

Pontosan ratapintottal a LENYEGRE!

A tuggyukki szabadkomuves kicsi szurke gyikemberek talaltak ki a tervezett elavulast, hogy ezzel is iranyitsak a vilagot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#70) proci985 válasza twollah1976 (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat igen, bezzeg a hoskorban a 90es evekben mar 3-4 ev alatt hasznalhatatlansagig avult egy PC, most meg 4 evesen egy PC meg lehet high-end!!!44!!negy! :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71) bacsis válasza twollah1976 (#69) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyon bírom a kommentjeidet... Igaziból éveknek kellettek eltelnie, hogy rájöjjek, hogy olyan burkolt trollkodást amit te csinálsz, arra kb senki sem képes...
Erre most ide jössz egy ilyennel? :F Tőled valami sokkal burkoltabbat vártam volna :)
:R
proci985
95-ben megvettél horror összegért egy 486-ost, mire hazavitted, elavult volt :DDD 2 évvel később már az aktuális programok/játékok sem mentek rajta, szal jahh ;]

[ Szerkesztve ]

(#72) #90088192 válasza bacsis (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

:N

Nekem semmi sem jár, max a szám, pedig megint próbálkoztam. :DDD

(#73) Silverboy válasza Soderes (#63) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Jó kapcsolatra mondtam, nem védekezésként :B .
Semminél minden jobb, szokták mondani.

#67 NaviHUN
Természetessen, a barátom ismerősének ismerősének is kiválóan működik. De feljebb Bacsis kolega is mondta, itt az a fő baj hogy, ha kiszál, akkor úgy is hozzád hozzák vissza 95%-ban. Te meg, a hétvégéden nem diagnosztizálni akarasz, hanem mondjuk, 2 sőr mellet, a haverokkal Tarkov-ozni :P .
---
Én, sok apukától, és gyerkőctől (10 év ~) megkapom, hogy ezzel lehet játszani is legalább?
Amúgy, ha nem a saját szememmel látom elsem hiszem, hogy egy Q66 + 650Ti Valorant/Fortnite/WorldofTanks/GTA5-öt - 40-50 framel elvisz. És megál a gép maximum 40.000-ből, és még játék is van.
(2. körös bővítésnél nem rossz, hogy nem kell vadásznod brandtápot, nem kell faragnod gépházat, és nem kell mm-ket nézegetned).

De hogy témához is hozzászoljak:
Mint ex. webfejlesztő azt mondom, hogy a Youtube/Facebook kombó egyszerűen a legrendszerigényesebb webes felületek, jelenleg (7700HQ-m is néha kifektetti a messenger).

#69 twollah1976
HAARP, Chamtrail? Ezis a globális illumináti szabadkőműves gyíkokhoz köthető! TUDTAM! :DD

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#74) bacsis válasza Silverboy (#73) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jujj igen, hányszor, de hányszor volt ilyen... Kéne gép 30-ért, de a legújabb Call Of Duty menjen ám rajta :DDD
Az első ilyen sztorim cirka 10 évvel ezelőtt volt... Amikor a Core2 tényleg még a csúcsot képviselte, csak hogy kicsit témába is vágjon a kommentem :)
Anyuka apuka jön, kéne komplett asztali gép, 15ezer Ft-ért... JÁTÉKRA! Hát mondom úgy is az a mottóm, nincs lassú hardver, csak nem rá való szoftver... simán megoldjuk :D
Össze raktam egy 1200MHz-es Tualatin alapú P3 Celeronos gépet. 512MB SD RAM, (de lehet csak 256MB volt) Ééés volt benne egy Inno3D Geforce3 TI200... Monitorból jó kis 17 colos IBM katódsugárcsöves... azok az IBM-ek szép képet tudtdak nyújtani, szal igaziból jó kis gép volt az...
Need For Speed carbon, Fifa07, Far Cry, COD1 szépen elment rajta...
...Majd jönnek reklamálva, hogy megvették a COD4-et, és nem indul el... Mondom hogy hát nagyon nem kéne ilyenekkel erőlködni, és még ők voltak felháborodva, hogy mi az hogy nem megy, milyen szar gépet raktam össze, pedig 15ezer Ft volt :DDD :U

Mindenki!
Csak hogy tudjátok!
Agyturbina! Egy kis szemét!!!!!!
Csak hogy örüljél :P :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#75) proci985 válasza bacsis (#71) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja ott voltam, nem veletlen a tema.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76) Silverboy válasza bacsis (#74) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Ahhhh, igen... ez most is így van, Jól megépited Quad azért hobbi játszadozásra, filléres alapanyag, (főleg, hogy 6600ból egy pici electro téppel már is lesz valami más ;] )

Szét mókolt és haxolt Sempron 2600 + Ati 9550 256MB, 1024/low, és ment a COD4 30FPS-el bár néha kifagyot :DDD :))

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#77) Sethdobaloah válasza bacsis (#44) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

t470s-t vettem 80k körül, komolyan elmegy egy core2 lapos 30k felett is akár?

...csak én vagyok helikopter?

(#78) Apollyon válasza Sethdobaloah (#77) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És akkor nézd meg most mennyiért árulnak T470s-t...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#79) bacsis válasza Sethdobaloah (#77) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Apollyon-nak +1... :U
Attól függ hogy milyen.. de elmondom neked, hogy vannak olyan extrém esetek is, hogy akár 60k körül is elmegy egy core2-es laptop :)
Okkkéééé.. Core 2 Quad Q9100, (vagy esetleg Core 2 Extreme Q9300) 16GB DDR3 RAM, quadro FX3700 17 colos IPS kijelző, mindez egy Dell PRecision M6400-ba... egy ilyen elmegy akár 60ba is :D

(#80) twollah1976 válasza bacsis (#71) üzenetére


twollah1976
őstag

Most ennyire futotta a lassan egy hete tarto etelmergezetol legyengulve.
Napok ota bananon es edesitoszeres haztartasi kekszen elek (ket banan es 10 darab keksz az ebed vacsora), mast nem merek enni, hogy ne hanyjam ki.

Ha szeretned par perc rakeszulessel joval elborultabb osszeeskuves elmeletet is osszehozok amihez kepest a QAnon fele brigad artatlan elsoaldozo gyerekek izgatott csevegese, hogy vajon ma kit fog behivni a papbacsi a gyontato fulkebe csikizos jatekot jatszani.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#81) twollah1976


twollah1976
őstag

BTW

Boldog szulinapot!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#82) bacsis válasza twollah1976 (#81) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ÉS még mindig meg tudsz lepni!
Köszönöm :R

(#83) mephi666 válasza twollah1976 (#80) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ez szvsz nem összeesküvés elmélet, hanem létező dolog: megveszel pl egy telefont és néhány nagyobb frissítés után kezd egyre zombibb lenni... annyi, hogy felsőkategóriánál később jön el az a pont, ahol egyre jobban zavar a lomhaság, mint középkategóriánál :K egyébként mi ösztönözne, hogy lecseréld?

Minek köszönhető az ételmérgezés? Én pár éve hermelinnel kísérleteztem (hagymás-borsos-olajos cuccban érlelt camembert), majd kóstoltam, megettem fél üveggel és költözhettem a budiba :D volt egy érdekes zamata és a sajt is szokatlanul folyós lett: azt hittem ilyennek kell lennie, de megrohadt

Ui: ja, boldogot a mesternek! :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#84) PuMbA válasza mephi666 (#83) üzenetére


PuMbA
titán

"Ez szvsz nem összeesküvés elmélet, hanem létező dolog: megveszel pl egy telefont és néhány nagyobb frissítés után kezd egyre zombibb lenni... "

Én ezt még nem vettem észre se a régebbi Xiaomi Redmi 4X-emen, se a mostani Redmi 7A-mon, pedig Android főverzió és MIUI frissítés is átment rajtuk. Ugyanígy szüleimnél a Redmi 5 és Redmi 6-nál sincs semmi gond az összes frissítés után. Szerintem érdemes telefon márkát cserélned, ha ilyenbe futottál bele, mert ez nem szép húzás tőlük :)

[ Szerkesztve ]

(#85) proci985 válasza mephi666 (#83) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ugye azt vagod, hogy egy trollposztra valaszoltal? :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#86) twollah1976 válasza mephi666 (#83) üzenetére


twollah1976
őstag

Csipos kolbasz, de nem hazi.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#87) Energie X


Energie X
őstag

Sok-sok évvel ezelőtt az alábbi konfig is többször fagyott a youtube-tól (2 YT ablak, egyik paus-olva hogy csak töltse a videót, a másikat néztem) - Igaz akkor még flashplayer alapú volt...
Phenom II X4 840 + 8GB ram + Radeon 6770/1GB. Ekkor döntöttem, úgy, hogy nem költök PC-re, mivel egy dual celeron 4 GB rammal is tudja ugyanezt a szintet integrált VGA-val....

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#88) siti válasza twollah1976 (#69) üzenetére


siti
senior tag

már neharagudj, de nem a gyíkemberek találták ki a tervezett avultatást, hanem a marketingesek meg a laposföldhívők. (bár ez utóbbiban nem vagyok biztos).
Amikor kitalálsz valami jó kis terméket, annak van egy élet ciklusa: tervezés (viszi a pénzt), bevezetés a piacra (viszi a pénzt), értékesítés (hozza a pénzt), kifut, vége. Miközben bevezeted a terméked a piacra, közben tervezed az újat. Miért? Mert kell az embereknek az új. És itt menjünk vissza kicsit az időbe, csak 88mph-re se kell gyorsítani:
A SONY kitalálja a walkmant. Rájöttek, hogy az emberek szeretnek futni, közben zenét hallgatni, meg úgy általában nem csak futás közben. És itt a gyíkemberek rögtön felteszik a kérdést: Ez az egész walkman igény, az emberek generálták (verték a mérnököket, fejlesztőket hogy nekik ilyen kell) vagy a SONY generált egy igényt, hogy kell ez nektek? Ma már azt mondaná mindenki, hogy is-is, régen a SONY volt az egyértelmű válasz. Aztán jött a kazetta után az mp3. Senki nem tervezett vele a SONY-nál.
Pálinka gőzös estéken mindig elő szokott jönni, hogy régen minden jobb volt. pölö nem volt latency meg input lag a c64-en se. Igaz, ha fél órát játszhattunk, akkor jó hogy volt turbo load, mert különben az effektivé csak 10 perc lett, szüleimet meg marhára nem érdekelte ez. Vagy hogy a lada milyen jó autó volt. Na ja, volt mellette trabi, kispók, dácia, nem egy erős mezőny. Ma meg mégse akaródzik mindenkinek ezerkecske ladával járni. Akkor most az oroszok tervezték úgy a ladát, hogy 30 év múlva elavuljon, vagy a kor igényeivel nem tudtak csak lépést tartani? Igények. A szépre. A jóra. Ezért avulnak el a régi cuccaink. Miattunk. (meg a gyíkemberek).

Teszek ide egy szmájlit, mert ez nem annyira komoly érvelés.
:)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#89) mephi666 válasza siti (#88) üzenetére


mephi666
nagyúr

Na, de pl a mi f astrank ki van lakatolva, műszakilag teljesen rendben, nem rohad és jövőre 30 éves lesz... akkor még autókat gyártottak és ugyanígy vannak jó állapotban levő ladák is :K most köztudott, hogy 5-6évekre gyártanak autót... a tesla-nál is kiderült, hogy a tepsiméretű lcd-t ennyi évre tervezték bele... ez számomra totál paradoxon: valaki vesz egy full elektromos kocsit, mert számít neki a föld jövője, erre olyan komponensek vannak benne, amik pár év múlva hulladékká válnak... wtf?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#90) Top cat válasza mephi666 (#89) üzenetére


Top cat
őstag

Mégis mit vártál? Ilonkának is a profit a lényeg. :DDD

(#91) kenwood


kenwood
veterán

Nekem az tunt fel, hogy meg egy 4. generacios i5-on is kozel egy masodperc mig ablakbol teljes kepernyore, vagy vissza valtasz.
Sokat hasznalom a youtubeot,engem baromira zavart, csak ezert valtottam 6. generacios procira. Itt mar nincs ilyen gondom.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92) Wolverine válasza mephi666 (#89) üzenetére


Wolverine
félisten

A gyár addig marad életben, amíg el tudja adni a termékét. 20-30 éve volt piac, ahová lehetett bővülni (sok embernek nem volt még saját tévéje, autója, mosógépe stb.); manapság Európában, Észak-Amerikában nem nagyon van. Ezért ha 30 évre gyártanak terméket, akkor egy idő után nem lesz kinek eladni az új fejlesztést és csődbe mennek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#93) mephi666 válasza Wolverine (#92) üzenetére


mephi666
nagyúr

Régen hosszú távra gyártottak és jól ment a szervizhálózatnak is... most meg inkább megéri rövid időre gyártani, vegye csak a paraszt 5 év múlva az újat mindenből... pörögjön a gazdaság ezerrel

Ui: 25éve buszon vittem a junoszt 402-t a városi szervizbe... mostanában javíttatott innen bárki bármit szervizben? (Ott tartunk, hogy nem éri meg szervizelni a műszaki cikkeket, mert tesz hozzá az ember egy "kicsit" és inkább vesz újat, modernebbet)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#94) huskydog17 válasza mephi666 (#93) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"mostanában javíttatott innen bárki bármit szervizben?"

Egy 13-14 éves TN paneles LG monitort. Ki kellett cserélni benne az egész elektronikát, de megcsináltattam, mert egyrészt kellett LAN party-ra másrészt így legalább van egy tartalék monitorom ha neadjisten az elsődleges megadná magát.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#95) Hieronymus válasza mephi666 (#89) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" most köztudott, hogy 5-6évekre gyártanak autót... "

Nem köztudott, hanem elterjedt tévhit!
A ma eladott új autók, 5-7 év garanciával kerülnek a vásárlókhoz. Csak három évet már kevés gyártó vállal be.

Európában magas szintű előírások vannak a a járművekkel szemben. Az átrozsdásra garancia van, ami 12 és 30 év között változik. Az utóbbit a Mercedes vállalja be. Nagyjavítást (motorbontást) igényló javítást nem igényelhetnek a járművek 10 éves korukig. Ebbe már néhány gyártónak bele tört a foga és távoztak Európából.

A tervezett elavulás nyalókáját nem kellene be.....ni. Jól hangzik de nem igaz. A tartós és jó minőségű termékekhez magas szintű technológia és szaktudás szükséges. Az élettartam tervezéshez még több tudás kell. A S.Z.A.R.T gyártani a világ legegyszerűbb dolga. Nem kell mögé többet gondolni a valóságnál.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#96) Tikakukac válasza Hieronymus (#95) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó alaposan nézd meg ezt az 5-7 év garanciát mire is vonatkozik. Csak mellékesen: Nissan nem cserél neked gariban műszeregységet 2 év után, mert -insert apróbetűs bullshit here-.
:))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) siti válasza mephi666 (#89) üzenetére


siti
senior tag

Miért tervezzenek 30 évre cuccokat bele, amikor 5 év után eladjuk?
Vannak kivételek, de nem ebből élnek a gyártók, hanem hogy vesszük tőlük az újat.
Az újra (mert szebb, jobb, szagosabb) meg generálnak (vagy mi generáljuk?) az igényt.

A gyárak nem azokból élnek, akik 30 éves autóval rohangálnak, hanem azokból, akik új autót vesznek.
(teslát meg nem azért vesz, mert számít neki a környezet, meg a jövő, hanem mert megengedheti magának)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.