Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szupermacs válasza Dilikutya (#97) üzenetére


szupermacs
veterán

Hulladék kötelezők vannak. Persze, hogy senki nem szereti meg az olvasást.

(#102) DeFranco válasza mephi666 (#100) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a nyelvezet. a történet. már kisgyerekként is összetört kicsit, de most is sokkol.

@szupermacs: a kötelezőknek nincs köze az olvasás szeretetéhez, ez botorság. régen rossz ha a kötelezőknek meg az iskolának kell megtanítani a gyereket olvasni szeretni.

az a fontos, hogy

- otthon mit lát, tévéző/gépező zombikat, vagy változatosan kikapcsolódó mintát,
- mit kap a kezébe, kap-e olyan könyveket, füzeteket, amik felkeltik az érdeklődését és korban, témában neki valók

a kötelezőket hellyel-közzel olvastam el, inkább nem mint igen (amit elolvastam azt viszont még az előtt, hogy előírták volna) de faltam a könyveket, mert volt mit olvasni és jó könyveim voltak.

[ Szerkesztve ]

(#103) mephi666 válasza DeFranco (#102) üzenetére


mephi666
nagyúr

rég olvastam, de a végén ott halnak páran a bányában, nem? eléggé lehúzós... kb. mint a pál utcai fiúk... mondjuk én általános suliban nem tudom hányszor vettem ki a könyvtárból stoker drakuláját :B csak hát az nem érinti meg annyira mélyen az embert, mert fantasy... ezek a magyar művek pedig ahogy bemutatják realistán az eseményeket, lezúznak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) szupermacs válasza DeFranco (#102) üzenetére


szupermacs
veterán

Ami érdekelt azt én is elolvastam, kötelezők közül ez egyetlen könyv volt. Mindig Fantasy és Sci-fi rajongó voltam, így ami nem erről szólt, az nekem kiesett. Bármennyire is elvárás az alapműveltséghez az Egri csillagok vagy a Kőszívű ember fiai, nem köt le. Szerintem fontos lenne, hogy olyan művekkel mutassanak be egy kort, ami érdekes és nem száraz/nyers. Ahogy a játékok, zenék, filmek, festmények, szobrok is változnak száz évek alatt, így a szépirodalmi művek is befogadhatatlanok lehetnek egy teljesen más korban. Alapból rossz a kötelező olvasmány, mert egy alsós, vagy felsős gyereknek inkább ajánlottnak kellene lennie. Középiskolában, vagy egyetemen olvasson annyi vackot, amennyit kell.

(#105) ivana válasza DeFranco (#99) üzenetére


ivana
Ármester

Az egy egyértelmű hulladék szerintem, nem is értem miért erőltetik, irodalmi értéke is kétes. De például a Légy jó mindhalálig is borzasztó szerintem.

(#106) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Felesleges azon vitázni, hogy kötelező olvasmánynak mi jó. Azt gondolom mindenki elfogadja hogy egy ember világnézetét tágítani, a befogadókészségét megteremteni szükséges nagyon sok minden megismerése. Gyerekként pölö kifejezetten rühelltem operába menni (mondjuk elmenni oda még ma is, mert ki kell őtöckönni), most meg apósomékkal örömmel járok a Metropolitan közvetítésekre a helyi moziba. A szülőnek nagyon sok felelőssége és szerepe van abban, ami kijelöli a kereteket egy gyerek életútján.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107) Fred23 válasza bitpork (#106) üzenetére


Fred23
nagyúr

Meg kéne teremteni a lehetőséget arra, hogy a szegényebb gyerekek is utazhassanak más országokba minden évben! Ez is jó ötlet volt, de azóta mintha elkaszálták volna.

Egy városából soha ki sem mozduló szegényebb gyereknek egy horvát, spanyol, vagy olasz nyaralás többet érne, mint néhány ósdi, korszerűtlen kötelező olvasmány!

(#108) bitpork válasza Fred23 (#107) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van benne valami. Bár elég necces olyan gyereket elvinni idegen országba, aki csak azt hallotta élete pár éve alatt ,hogy fújjabelemgyönkiidegen.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109) szupermacs válasza bitpork (#108) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezen kéne változtatni.

(#110) batmanéhes válasza Fred23 (#107) üzenetére


batmanéhes
tag

amikor utoljára hallottam még azzal küzdöttek, hogy nincsen szegény kölköknek kibaszott alma hogy ne legyen éhes. pláne nyáron meg szünetekben. sokkal komolyabb bajok vannak annál, hogy nem lát világot, sajnos. még akkor is, ha annál többet sehogy nem kaphatna.

(#111) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért azt hozzátenném, hogy itt elsősorban a számítógépes/konzolos játékokról volt szó. A könyv olvasást és az egyéb készségfejlesztő játékokat én is szívesebben mutatom meg a fiaimnak. Bár ők még inkább képregényeket és Larousse gyerek enciklopédiát olvasnak. Meg az én régi kockás füzeteimet. De nagy sláger még a Lego. Mindkét gyerek tud malmozni és sakkozni, a gazdálkodj okosan társasjátékban az összes feliratot fejből tudják. Az pl kiváló az olvasás és a matematika gyakorlására.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#112) siti


siti
senior tag

mi azt beszéltük meg családilag, hogy nincs számítógépen, tableten, telefonon pötyögés. Tv sincs (még). úgy gondoljuk, hogy minél több játékkal halmozzuk el, azzal csak magunkat nyugtatjuk, hogy van játéka, leköti magát, mi meg végre nyugi van. inkább legyen kevesebb játéka és használja a kis fantáziáját, hogy akkor most a kockákból autót, vonatot, kukásautót épít vagy egy bottal vív kardozóst és nem villogó fénykardért sír.

És ez lenne az a pont, amit szeretnénk fejleszteni: a kreativitás és fantázia. Minden mást meg tud majd tanulni. A számítógépes játékok alapvetően arra épülnek, hogy egy gombot megnyomsz, kapsz cserébe inger. az hogy márióugrik vagy headshoot, majd a korral változik, de az alap koncepció, hogy itt a játékos készen kap egy világot, amivel azonosulhat. Nem a saját kis fantáziája, kreativitása pörög, hanem beleéli magát abba a látványba, amit készen kapott. Mit is álmodunk egy kialvatlan lan party után? És mit egy mindenre nyitott gyerek?

Nem tudjuk és természetesen nem is akarjuk eltiltani a technikától, hiszen mára szerves része életünknek, de a tartalom fogyasztó és tartalom készítő között a kreativitás a nagy különbség. Az egyikből meg lehet élni :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#113) szupermacs válasza siti (#112) üzenetére


szupermacs
veterán

Csak nehogy analfabéta legyen a számítógépekhez.

(#114) siti válasza szupermacs (#113) üzenetére


siti
senior tag

"Nem tudjuk és természetesen nem is akarjuk eltiltani a technikától, hiszen mára szerves része életünknek"

majdnem minden szobában van egy számítógép, a garázsban is, a padláson is ketyeg legalább egy router, de inkább legózok vele, mintsem inter karate házi bajnokságot toljunk, pedig az utóbbit jobban szeretem. azt hogy ő mit szeret, pedig nem írhatom elő. max terelgethetem :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#115) tuki2200 válasza Fred23 (#107) üzenetére


tuki2200
senior tag

Egyetemen erasmus, pont a 20-as éveik elején mikor mar fejben ott vannak, hogy felfogni-értékelni is tudjak amit kapnak,látnak, addig fejlessze magat tanuljon, hogy bekerüljön egy ilyen egyetemre kiskorban szerintem bőven eleg az utazás iránti vágyat felkelteni kirandulasokkal.. engem nagyapamek-apamek míg kicsi voltam állandóan viettek szerte az országban.. ugy megszerettem utazni hogy most a 20eveim végéhez közeledve a minden hétvégi buli helyett félre teszem a pénzt utazásra és halistennek mar ausztrálian kívül minden kontinensre eljutottam és megvolt, egesz európa is a Balkánon kívül :)

(#116) updog válasza siti (#112) üzenetére


updog
senior tag

Maximálisan egyetértek :R

(#113) szupermacs "Csak nehogy analfabéta legyen a számítógépekhez." Ez nem azon fog múlni, hogy a hároméves gyerek már tapicskolja-e az ájfonon a candycrusht, vagy 8 évesen GTA5-öt tol.

Én 10 évesen tudtam meg, hogy létezik személyi számítógép. Hadd ne bizonygassam, hogy mégsem analfabéta szinten vagyok jópár hozzá kapcsolódó dologból :)

(#115) tuki2200 Becsülendő és nagyon szimpatikus hozzáállás (és szerencsére úgy látom, örökölhető :) ).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#117) bitpork válasza updog (#116) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Örökölhető ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#118) updog válasza bitpork (#117) üzenetére


updog
senior tag

:C

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#119) siti válasza tuki2200 (#115) üzenetére


siti
senior tag

voltál az Antarktiszon??? nem volt nagyon hideg?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#120) Dilikutya válasza szupermacs (#113) üzenetére


Dilikutya
félisten

Okosan kell csinálni. Adsz neki egy jegyzettömböt, egy C++ fordítót, valami modellezőt, és mondod neki, hogy olyan erőszakosat játszik, amilyet csak akar. Ha leprogramozza magának. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#121) szupermacs válasza Dilikutya (#120) üzenetére


szupermacs
veterán

Lol! :D

(#122) bitpork válasza Dilikutya (#120) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Soha ne becsüld le egy gyerek fantáziáját és tenni akarását! Lehet h kitenyésztené a következő Alan Poe/Carmack szerelemgyereket :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#123) VIC20


VIC20
őstag

A régi gépeknek (C64 és DOS-os PC) épp az volt a varázsa, hogy ha játszani akart az ember, akkor akarva-akaratlan meg kellett tanulni a kezelésüket. Ez a mostaniakról már nemigen mondható el. A játékok színvonala is ég és föld a régiek javára - ezt sokáig, sok szempontból lehetne boncolgatni. Rövidre zárva: szeméttel nem etetem a gyerekeimet, sem a testüket, sem a lelküket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.