Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Én is gyerekkorom óta játszom.Sztem simán belefér hogy játszhasson vele.De! nekem mindig a tanulmányi eredményemhez volt kötve a kockulás.Nem arra gondolok,hogy mindig 5öst kellett hazahozzak.Hébe-hóba becsúszott egy egy karó is.ilyenkor addig stop volt amíg legalább mellé egy 4es szereztem.Ha esetleg 2-3 ast kaptam,még belefért,de ha ezekből is egymás után kaptam 2-t akkor szintén az előző szabály lépett érvénybe!sztem ez így korrekt(bár akkor úgy éreztem az én szüleim a legszigorúbbak a világon) :D hozzáteszem én a fiatalságom nagyrészét a versenysportra áldoztam,mellette kockultam.Tehát szerintem is fontoas hogy legyenek barátok,akivel eljárkál,ne CSAK a gép legyen a kikapcsolódás :)

(#52) batmanéhes


batmanéhes
tag

"mennyit"
"milyen reakciókat vált ki belőle"

ezek a lényeges kérdések. ne rajzolás / legozás / bringázás / testvérrel verekedés helyett csinálja, és amitől dühöngő frusztrált állattá válik, azt nem.

nemtom ki ajánlotta amúgy a qustodio náci appot, elvileg win és droid kompat.

meg persze valami alap védelem pl. blocksi és stevenblack hosts file.

[ Szerkesztve ]

(#53) DeFranco válasza szupermacs (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alapvetően két szakaszt nem kellene összemosni: az egyik a tényleg pár éves hiperszenzitív szakaszt, ahol a legtöbb életre meghatározó minta rögzül, kevesebb az igazán szabad akarat és szabatos igény, könnyebben irányítható, formálható a gyerek és nagyjából az a valóság amit megteremtesz neki.

majd a későbbi kisgyerekes szakaszt, amikor már jobban pörög az egó, bizonyos dolgok viszonylagosan rögzültek vagy inkább megformálódtak és elkezdi a gyerek is kialakítani a saját igényeit meg némiképp ráfeszülni a szülői iránymutatásra.

eddig megvan gondolom.

na már most az a nem mindegy, hogy a gyereket hogyan kondicionálod. kondicionálni az első szakaszban kezdesz és ott alapozol meg sok mindent, ha ott stabil alapja van az analóg játéknak, mozgásigénynek, társas létnek, motorikának, önálló fantáziának, akkor az később kamatozik mert lesz képessége játszani és igénye is lesz rá, az esetleg a második szakaszban engedett pc-játszás mellett.

az első szakaszban nem tudsz eleget a gyerekbe pakolni, ott a "pc-játszásnak" nincs helye, nem produiktív, és esszenciális skillektől veszi el a kevés időt és lehetőséget amíg köt a beton. itt én nem engedem-engedném, nem is mutatnám. amit a pc előtt lát engem az is sok. leolvadtam tegnap amikor közölte velem a nincs-két-éves gyerekem, hogy "apa tedd le a telefont" ööö...

a második szakasz pedig a "mennyit" és "mivel"-ről szól, elszeparálni nem szeparálhatod, mert outsider lesz. meg nem is tudod, mert úgy is megtalálja a módját.

(#54) szupermacs válasza DeFranco (#53) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez elég nehéz iromány volt, de köszi.

(#55) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem a teljes tiltás a lehető legnagyobb baromság amit csinálhat egy szülő. El kell fogadni, hogy a "számítógépes játékok" már egészen kis kortól részei lesznek a gyerek életének. Ezzel nem tudsz mit csinálni, ha nem otthon, akkor majd a bölcsiben/oviban/suliban. A kollégám gyereke bölcsis, de már van olyan gyerek aki viszi magával apu-anyu levedlett szifonját és tolják rajta a mobiljátékokat.
Úgy is lesz olyan az osztályában aki korlátok nélkül játszhat és amikor te azt hiszed, hogy átment a barátjához és milyen jó, hogy együtt játszanak, valójában csak bezombulnak a gép elé.

Sokkal fontosabb, hogy meg legyen tanítva a gyereknek, hogy ez csak egy lehetőség a szórakozásra, legyen megtanítva, hogy ennek is vannak korlátai, következményei, helye és ideje. Meg kell vele beszélni, hogy az ami a monitoron történik mit jelent, mi a köze az ő kis életéhez, környezetéhez stb.

Én még nem láttam olyan gyereket aki teljes tiltás mellett nem sóvárgott volna. Pl az unokatesóimat szigorúan laktovegaként nevelték, amikor 3 napig nálunk nyaraltak arra mentem ki, hogy éjszaka ül a kisebbik a nyitott hűtő előtt és a rúd párizsit önmagában tolja a fejébe úgy hogy majdnem belefulladt. Nah hát kb ezt lehet elérni a teljes tiltással.

Plusz amúgy a számítógépezésből is sokat lehet tanulni. Pl én ennek köszönhetően tanultam meg normálisan keresni a neten, kezdtem el angolul tanulni, bizonyítottan fejlesztik a játékok a szem-kéz koordinációt, a problémamegoldó képességet stb... Csak kontrollálni kell a szülőnek, hogy mihez jut hozzá a gyerek, ez manapság már nem olyan nehéz. Szülőzár a gépre, routerből whitelistelni a dolgokat, nem adni admin jogot és a szülő válassza ki az elején, hogy mivel játszon a gyerek és stb.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#56) Dilikutya válasza Blindmouse (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Márpedig alsóban nem adnék a gyereknek okostelefont. Felsőben is csak valami olcsóbbat, semmi nem indokolja egy Xbox konzol erejét a zsebében. Középiskolában azt vesz, amit akar, ha megdolgozik érte, mert beszállni ott sem lennék hajlandó egy komolyabba.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Inkább a játék mennyisége mint milyensége jelenthet problémát. Régi játékoknál volt egy "THE END" rész .... a mai játékokban a szerezz minél több pontot / lépj minél több szintet / online legyél TOP X. listában, stb. a fontos. Ezek mind burkolt dolgok, de ezek teszik függővé az embert, nem az a probléma, hogy milyen véres / brutális egy játék.
A függőség sokkal rosszabb, elveszi az idődet. Én csak StarCraft2-őzök néha, de észre tudom venni sajnos, bele tudok esni abba a hibába még mindig, hogy nem tudom mikor van vége. Régi offline játékoknál volt mentés, quit. Mai MMORPK-seknél főleg ahol még a csapatmunka is fontos, örökre ott ragadsz.
Apum anno megvette a Postal 1. részét. Na most tudjuk milyen is az, mégse lettem tömeggyilkos, se szadista :D

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#58) mephi666 válasza Bluesummers (#57) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja: postal, redneck rampage, gta, carmageddon, '99-es avp, undying, duke3d (+magyar szinkron), mortal kombat, wwf, doom, wolf3d... egyik sem épp békés játék :) ...ezeken nőttünk fel... meg volt valami szöveges játék: "suli", aminek több része is volt... ebben is lehetett elmebeteg dolgokat csinálni... meg jöttek aztán a különböző elmeháborodott kis játékok, amik közül a macskásat írta valaki (kampóra hajigálós), de volt a beavis&butthed sorozatból is "iskolatetejéről köpködős" meg hangyagyújtogatós :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59) Medocsabi válasza mephi666 (#58) üzenetére


Medocsabi
addikt

Inkább Abe Odyssee (ha jól emlékszem így írják) perhistoric,prince of perzsia,quake (úúúristen a kódok,emléksztek?(DNSTUFF,DNKROZ,CHICKEDOODLEDOO) :D ezek voltak a kezdet.Utána a "komolyabbak",amiket felsoroltál :) szép idők voltak,de akkor még nagyobb élmény volt játéktermezni,és streetfighterezni húszforintosokkal :)

(#60) mephi666 válasza Medocsabi (#59) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jaja, ezek is mentek, de próbáltam a durvábbakat felsorolni, amiktől nem feltétlenül kaptunk lelki sérülést :) játéktermi játékból sf-en kívül nekem valami oldalnézetes-scrollozós játék maradt meg... 2-3 karakter volt benne (valami lovag karddal, törpe baltával/baltákkal meg egy csaj íjjal?), amikből lehetett választani és menni kellett előre, közben agyonverni a mindenféle orkokat/goblinokat meg isten tudja miket :D ahogy leverted őket, hullott belőlük az arany, alma és egyebek... aki meg kidőlt, az dobhatta rá a következő 20-ast, hogy ugyanonnan folytathassa... falun laktam 23 évig: '90es évek közepe után ahogy bejött a ps, akkor nyílt egy kisebb "játékterem" a településen, volt ott 3-4 ps és délutánonként összejöttek szépszámmal a fiatalok :DDD mondjuk a resident evil-t korhatárhoz kötötte a tulaj, de valami akkor f1-es játék, fifa meg hasonlók mehettek mindenkinél... (egy darabig futott a hely, aztán bezárt, mert viszonylag drága volt, focipálya meg ingyen: sötétedésig kint is voltunk majdnem mindig... emlékszek olyan szilveszterre is, amikor enyhe volt az idő és akkor is fociztunk)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61) #78693120


#78693120
törölt tag

Fel kell tennem a kérdést, hogy aki korlátozza/korlátozni akarja a gyerekét a számítógépes játékban, az hasonló korában nem oldotta meg magánok, hogy hozzáférjen a játékhoz?
Azért fontos a kérés, mert a választ sejtem: Igen, megoldotta. Ahogy én is, akárhogy próbálták ellenőrizni.

Pontosan azért nem a korlátozásban, hanem az ésszerűségben látom a megoldást.
- A heti 90 perc játék egy vicc (másnál fog legfeljebb), ezért akár otthon is játszhat többet, de pl.: a lefekvési idő az fontos.
- Ne nézzen szexuális tartalmat, de majd amikor a fiam 13 körül lesz, akkor úgyis eljut hozzá, stb. és jobb, ha tudja, hogy mit lát, mintha a haver mutatná neki. Mert ne legyenek kétségeink, hozzánk is eljutott akkor.
(Erre majd akkor kitalálunk megoldást, de egy engedékeny, de viszonylag ellenőrzött környezet még mindig jobb, mint a teljes tiltás. Egy bárki által elérhető proxival, amiből most is van több (Opera, Tor), úgyis lát mindent. Ráadásul inkább egy sima browserben lásson valamit, mint Tor-on olyat, amit nem kéne.)
- FB esetén meg csinál egy második profilt és a szülő által ismerten meg úgy tesz, mintha használná. Inkább nem fogjuk ellenőrizni, de elmagyarázzuk neki, hogy mi-merre-hány méter, de használhassa.
- A szülői példa is fontos. Ha azt látja, hogy a szülei hétvégén használhatják a gépet, akkor ő is akarja majd. Aki meg ezt a hsz-t olvassa, az úgyis sokat használja a gépet. Én is kódolok hétvégén hobbiból.

Folytathatnám a sort, de szerintem érthető a lényeg: a teljes tiltás/szabályozás miatt a gyerek kerülőutakat keres csak, ahogy mi is tettük anno...

(#62) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

MEgvan a megoldás! A gyerek számítógéppel akar foglalkozni?! Odabszni elé a lyukkártyakészítőt és mire lelyukasztja rajta a GTA V-t , meg fogja utálni :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63) juliabrilke


juliabrilke
addikt

4-6 éves kortól egyszerűbb játékok beleférhetnek, Pl Ori and The Bild Forest,

Életemben nem anyáztam ennyit játékon, mint ezen. :D Nagyon nehéz billentyűzet/egér párossal.
Egyébként szerintem régi ugrálós retró/DOS játékot simán adhatsz neki

(#64) szupermacs válasza juliabrilke (#63) üzenetére


szupermacs
veterán

Meg emus NES, SNES, GBC, GBA, NEO-GEO játékok.

(#65) #20655360 válasza juliabrilke (#63) üzenetére


#20655360
törölt tag

+1 Én feladtam és le is töröltem a fenébe. lol

(#66) Medocsabi válasza mephi666 (#60) üzenetére


Medocsabi
addikt

Régi szép idők :) reggel nagypapám beváltott egy zacsi fillért,abból egész délután elvoltunk a "jólevegőn". ->ami naná hoyg vagy vidámparkozást,vagy játéktermezést vagy mozit jelentett :) akkor is és most is azt gondolom h az enyém a világ legjobb nagypapája :B :K mindig volt nála rahedli édesség

szerk:csak ultizni nem lehet vele meg apával,kicsalják az ember szemét :D

[ Szerkesztve ]

(#67) Snoop-y


Snoop-y
veterán

En nagyon hosszu ideig nem is tudtam mi az a szamitogep (egy vic20-al jatszottam talan egy vagy ket hetig nyari szunetben aztan vissza kellett adni unokatestveremnek :D )

Mivel hiperaktiv gyermek voltam sportiskolaba jartam (minden nap tornaora es eloszor heti ketto majd heti 3 edzes) ezek mellett tul sok idom nem lett volna jatszani. Ez kesobb is megmaradt mint szokas. Verszenyszeruen Thai boxoltam (tobb mint 8 evig) a jatek kimerult az Ors vezer teri jatekautomatazasban (Robocop, Mortal Kombat) De ugye ez addig mukodott amig volt huszas a zsebedben (szoval nem sokaig :D )

Kb 20 evesen megvettem elso gepemet (PII 400 MHz) azzal bepotoltam a kiesest :D. Jott a lan partyk kora.
Doom,Quake, Unreal tournament es tarsai.

Konzolom van de idejet nem tudom mikor kapcsoltam be utoljara van vagy 50 olyan jatekom amit feleig sem vittem vegig es valoszinu nem is fogok soha :D

Gyerkocot nem fogom engedni hulyesegekkel jatszani. Inkabb epitek neki a kertben egy akadalypalyat aztan mehet a vetelkedes apaval :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#68) juliabrilke válasza #20655360 (#65) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon nehéz játék még egy felnőttnek is, arról nem is beszélve, hogy Kuro-tól egy normális 6-8 éve garantáltan a gatyájába csinál, ha eljut egyáltalán addig. :D

A történetet biztosan nem érti meg, pedig annak a játéknak pont ez erőssége.

(#69) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

4 évesen Doom 2, 9 évesen GTA 3 stb stb egyáltalán nem lettem elmeroggyant, idegbajos stb stb. Barátaimmal azt valljuk, aki nem gta-zik gyerekkorában, az hipster, vagy egyéb ilyen érdekes irányultságú ember lesz. Kell a szocializalodashoz! Persze figyelni kell, hogy reagál ra a gyerek, de ha nem borul el az agya, csináljon amit akar.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#70) Dilikutya válasza #78693120 (#61) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amikor 10 éves voltam, a suliban a C64 maga volt az űrtechnika (1994-ről beszélünk), egy új PC pedig ugyanúgy 100-150 ezer forint (tekintsünk most el a csúcskategóriától) volt, mint ma. Csak akkor az egy félévi minimálbér volt, vagy még több is. Szóval nem volt nehéz távol maradni ezektől. Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is. :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71) alkatraz3000 válasza Dilikutya (#70) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ja arról nem is beszélve, hogy általánosban informatika órán mindenki wolfeinsteinezett

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#72) Feketelaszlo válasza #78693120 (#61) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

De a "mi időnkben" nem is adta ingyen állambácsi a Norton Family-t. :D
Mondjuk egy haverom édesanyja tudta, hogy kell BIOS-jelszót rakni a számítógépre (ez a '90-es évek végén óriási számítástechnikai tudásnak számított), neki ezért valóban kicsit szívás volt a szülői szigor megkerülése.

(#73) mephi666 válasza Dilikutya (#70) üzenetére


mephi666
nagyúr

általános felsőben volt informatika oktatás minden héten 1-1 délután: c64 és c+4-en "programoztunk" basic-ben :DDD amikor 8adikosok lettünk, akkor kapott az iskola talán 3db p100 kaliberű gépet és a következő osztályok már azon gyakorolhattak... ekkor kerültek leselejtezésre a commodore-ok meg a junoszt tv-k és vettünk belőle mi is otthonra... nekem a kockulást az jelentette, hogy sógorom infótanár és amikor nővéremmel jöttek minden évben pár alkalommal (240km-ről), mindig hozta a gépét... először c64-et, majd később komolyabb pc-ket... aztán amikor nem használta, azonnal rákattantam: ment a sokoban, a prince és egyebek... az első pc-m is tőle származik: selejteztek a sulijában 486dx2-ket és nekünk is intézett egyet (hercules monitorral) ...utána ezt kezdtem fejlesztgetni és lettem egyre kockább: szedtem egész nyáron a barackot, hogy összejöjjön egy 4.3gb-s quantum vinyóra, optikai meghajtóra, komolyabb deszkára, vga monitorra, majd 4megás voodoo-ra... :B 20 év eltelt azóta... durva

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#74) domos


domos
senior tag

4-5 éves korom óta játszom, age of empires, doom, duke nukem 3d, rayman, jazz jackrabbit, ilyenek mentek, szóval hagynám, ha lenne gyerek.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#75) bacsis válasza juliabrilke (#63) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én végig toltam bill+egér kombóval a gyerekek kedvéért :D
De nem ez a dúrva, hanem hogy utáan végig toltam mégegyszer laptopon laptop bill+touchpad kombóval is ;]

(#76) updog válasza alkatraz3000 (#69) üzenetére


updog
senior tag

"Barátaimmal azt valljuk, aki nem gta-zik gyerekkorában, az hipster, vagy egyéb ilyen érdekes irányultságú ember lesz"

Talán 10 éves se voltam, mikor unokatesóm gépén már Doom2-ben henteltem a sörétessel. Nagynéném kb. infarktust kapott mikor meglátta mit csinálok :DDD Vagy amikor a GTA1-ben (nyilván csítelve) mindent és mindenkit (de tényleg, nem maradt sem ember, sem jármű a városban) legyaktunk.

Mindig is röhögtem azon, hogy évtizedek óta az erőszakos játékokat okolják <bármiért>. De egy kicsit úgy érzem (biztos hülyülök öregszem), annyival realisztikusabbak már a játékok (pl. a GTA5 a GTA3 karikatúra/rajzfilmszerű grafikájához képest), hogy lehet hogy már ez tényleg másképp csapódik le a kölykök agyában. (Lásd #32) És akkor a VR-ról még nem is beszéltünk. Mindenesetre ezeknek a dolgoknak a hatásait majd csak évek múlva ismerjük meg igazán.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#77) bakter24 válasza updog (#76) üzenetére


bakter24
őstag

Jó, hogy a VR szóba került, na azt nem adnám rá a gyerekre, még magamra sem (próbáltam már) nem amiatt, hogy émelyegsz, meg ilyesmi, hanem mert az NAGYON DURVÁN kivesz a valóságból. Ha valamit, akkor azt kiemelten addiktívnak tartom, ha arra ráfügg valaki, nem lesz könnyű leszedni, szóval szülőként a jelenlegi fejlődő technológiák közül a VR a legnagyobb veszély szerintem ebben a témában.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#78) nemlehet válasza updog (#76) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért a fotorealisztikusságtól messze vagyunk, ha nincs valami mentális baja a gyereknek nem hinném, hogy számára valóság lenne amit a monitoron lát.
Apám mesélte, hogy amikor ő volt gyerek akkor a kalózos-indiános téma volt a menő és kb minden évbe kórházba került valami rokon gyerek mert fejbecsapták a fakarddal/tomahawk-al. Szóval bármiben képes a gyerek elszállni.

Amúgy én itt is azt látom, hogy azok akik gyerekként ráfüggtek a gépezésre kissé túlkompenzálnak így felnőttként. Bár ez gyakori hiba, nem belekötni akarok a kommentelőkbe, csak érdemes átgondolni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#79) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a 6 és 8 éves fiaim most pörgették ki a gta 5 öt xbox 360-on. Szerintem örök kedvencük marad. De pl. az összes Lego játékot szeretik, azokhoz még én is csatlakozom. Egyébként meglepően sok játék van gyerekeknek vagy családnak. A Disney Infinity pl. vagy a Toy Story, de akár az összes Kinect játékot is mondhatnam. Szerintem a gép előtt töltött időre kell figyelni. Nálunk 2 naponta 30 perc a limit. Hétvégén kicsit több.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#80) Bird


Bird
addikt

Hmmm.... Aki GTA V-öt játszat 6-8 éves gyerekkel ott nagy baj van ám. Legalábbis az én értékrendemben.... Nálam ez már gyámügyi kérdés (is)...

Arról nem is beszélve egy óvodai közösségben milyen romboló folyamatokat indíthat el egy- két ilyen csemete... Tapasztalat...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#81) szupermacs válasza Bird (#80) üzenetére


szupermacs
veterán

Erre kíváncsi vagyok.

(#82) Bird válasza szupermacs (#81) üzenetére


Bird
addikt

Gengszter szimulátor 6-8 éves gyerekeknek.... Kurvák, kokó, szervezett bűnözés, gyilkosságok, balesetek... Faja értékrend teremtő tartalmak. Komolyan nem hiszem el. :U

Félreértés ne essék. Nem személyeskedés akart lenni a részemről. Mindenki úgy nevel gyereket ahogy tud. Csak itt a probléma, hogy ezek a gyerekek beviszik az "élményeiket" az óvodába... Nálam ez a szülői felelőtlenség kategóriája. Mind1, biztos velem van a baj. :F

szupermacs:Szerintem elég a látvány is, meg az élményszerű beszámoló. Fültanúja voltam egy ilyennek... Elég szarul éreztem magam. Aztán amikor a gyerek megkérdezi Tőlem mi az a GTA, mert a Timon minden este ezzel játszik kissé ideges leszel.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#83) Avicularia válasza Bird (#80) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen ,van az a küldetés mikor hátulról tömi a csajt a fickó és azt kell lepaparazzizni :)
Az kimondottan 6-8 éves gyerekeknek való

(#84) szupermacs válasza Bird (#82) üzenetére


szupermacs
veterán

Megkérdezném a gyereket, hogy mennyit fogott fel abból, amit látott.

(#85) #20655360 válasza juliabrilke (#68) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én még az elején feladtam. Volt egy olyan rész, ahol egy rakat teleporton keresztül kellett ugrálni, sok volt az már nekem. :D

Próbáld ki a Hotline Miami 2-t! Annyit káromkodtam rajta, hogy elment a hangom. xdddd

(#86) updog válasza nemlehet (#78) üzenetére


updog
senior tag

"Amúgy én itt is azt látom, hogy azok akik gyerekként ráfüggtek a gépezésre kissé túlkompenzálnak így felnőttként." Ez tök érdekes amúgy, pl. a mi szüleink ('80-as évek végén születtem) még nem tudhatták, hogy ez most jó vagy rossz dolog, mi sül majd ki belőle, mikor mondják nekünk azt, hogy most már elég, kb. a nyitottságuktól függött, hogy mennyire nézték el pl. a hajnalig/hétvégén játszást/gépezést. Viszont én mint leendő szülő, már sokkal objektívebben tudom megítélni a számítógép előtt eltöltött idő hasznosságát.

(#80) Bird "Hmmm.... Aki GTA V-öt játszat 6-8 éves gyerekkel ott nagy baj van ám. Legalábbis az én értékrendemben...." Akkor rokon lelkek vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#87) juliabrilke válasza #20655360 (#85) üzenetére


juliabrilke
addikt

Amikor mászol felfele a fán, mögötted a víz. :D Életemben nem anyáztam annyit, mint akkor.

Megnézni is nehéz: link :00:32-től. :D
Ezt nem hiszem, hogy egy gyerek meg tudja csinálni.

(#88) #20655360 válasza juliabrilke (#87) üzenetére


#20655360
törölt tag

:Y

*keresztet vet*

(#89) mephi666 válasza juliabrilke (#87) üzenetére


mephi666
nagyúr

az ilyenek szerintem hasznosak egyébként a gyereknek készségfejlesztésre :K régen sokat játszottam ilyen-olyan platformerekkel, majd fps-el és ha úgy vesszük a reflexeket, szem-kéz koordinációt meg tájékozódási képességet elég jól fejlesztik... voltam még 15éve fősuli alatt itt kecskeméten a honvédkórházban egy kísérleten, amiért az mta elég jó pénzt fizetett 1 napra... (kellett a pénz bulira :D ) volt csomó vizsgálat: vér, vizelet, ekg, majd ilyen-olyan teszteket is csináltattak velünk... volt egy, ahol egy felrajzolt labirintuson kellett keresztülterelni egy golyót, amihez jobb+bal kézzel 1-1 potmétert tekerhettél: egyikkel a golyó sebességét, másikkal pedig az irányát változtathattad... a végén egy koordináta rendszerben elemezték az eredményt: egyik tengely a sebesség, másik pedig a pontosságot mutatta... nekem jól benne volt a jobb tetejében, ami azt jelentette, hogy nagyon pontosan+gyorsan csináltam... a nő meg is jegyezte, hogy a vadászpilóták szoktak hasonló eredményt produkálni :B ...biztosra veszem, hogy a sok különféle játék tett ehhez az eredményhez sokat

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#90) alkatraz3000 válasza icemad (#79) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Na ezzel csak az a baj, hogy a gyereked majd máshol fog rohadt sokat jatszani, és te nem fogsz róla tudni semmit az égvilágon. Ha engedned otthon, legalább tudod mivel jatszik. De egy normális családban, átlag embereknél semmilyen változást nem okoz egy durva játék. Anyám is csúnyán nézett ram, mikor a Prototype-al beleztem ki egy felvarost, aztán nem lett semmi.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#91) Mister_X válasza alkatraz3000 (#90) üzenetére


Mister_X
nagyúr

... még ... ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#92) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem semmi gond nincs a gta-val. Egyedül sosem játszottak vele. A durvább missziókat simán átugortuk,meg a videókat is. Így maradt a lövöldözés és az esztelen száguldás. Ebből a kettőből viszont majd minden játékban van. Csak pár példa, amivel játszunk : Toy Story 3, Disney Infinity, Lego sorozat. Mindegyikben vannak ilyen részek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#93) nemlehet válasza icemad (#92) üzenetére


nemlehet
őstag

Plusz azért elég kevés gyerek tud angolul olyan szinten hogy megértsen egy GTA-t. Én pl amikor a Vice City-t meg a GTA III.at toltam gyerekként fingom se volt miről szól az egész :D Emlékszek a tesóm kb 10x kezdte újra a GTA III-at, mert nem értette miért "haragszanak" rá egyes emberek az utcán :D (nem értette a bandaháborús storyt)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#94) Dilikutya válasza nemlehet (#93) üzenetére


Dilikutya
félisten

1-2 év iskolai angol tanulással már azért el lehet boldogulni vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95) HuMarc


HuMarc
addikt

Szülői szemmel nem tudok nyilatkozni, engem anno (nem volt az olyan régen egyébként), 7-8 éves koromtól hagytak játszani Fifa 06-tal, meg stratégiákkal, aztán valamikor ott körül (8-9 évesen szerintem) kaptam meg a PSP-t, amin eleinte volt valami kontroll (Fifa 09, NBA 08 voltak az első játékok), de utána 10-11 évesen önállósítottam magam, és akkor Battlefront II, Renegade/Elite Squadron, Driver 76 (GTA klón), szóval ilyen +16-os, +18-as játékok is mentek már (bár szerintem semmi igazán durva nem volt + volt egy lightosabb vonal is, LocoRoco, LEGO játékok, pár versenyzős, bár azokat sosem szerettem igazán). A PS3-at 14 évesen kaptam szerintem, a TLoU-val együtt (ami persze erősen 18-as), de azzal meg nem szülői tiltás miatt nem játszottam, hanem mert nem bírtam ideggel ( :D ). 14 felett már semmibe nem szóltak bele (azérta GTA V megvásárlásáért kaptam egy kis ejnyebenyjét) azt sem tudják mivel játszom (mondjuk egyre kevesebbet játszom, az is igaz, főleg LoLt, néha bekapcsolom a PS-t és akkor egy kis GTA vagy Diablo III megy).

Szóval úgy látszik, én pár évvel idősebben kezdtem a gépezést, mint az itteniek kölkei, és hamarabb ki is ábrándultam belőle (tekintve, hogy mondjuk 9 éves korom óta játszom napi rendszerességgel, most meg 17-et töltöm nemsokára). Bizonyos körökben emiatt úgy kezelnek, mint valami függőt, aki ritkán jut napfényhez a kockulás miatt, más körökben meg mocskos casualként vagyok számon tartva. Két szék közül a pad alá, lehetne mondani :D

Szeretném hozzátenni, hogy egyébként az angoltudásom jelentős része játékokból származik! Ebből a szempontból azt gondolom, hasznos, ha összetettebb storyval rendelkező játékokat is odaadunk fiatalok kezébe, mert legalább rá vannak kényszerítve a nyelvtanulásra, és annak passzív használatára, hogy ne csak a PLAY meg a CONTINUE feliratokat keressék.

Btw. nem lenne hülyeség könyvet is adni a gyerekeitek kezébe, én 7 éves koromtól kezdve rengeteget olvastam, és azt gondolom, a könyveknek nagyobb szerepe volt és van abban, hogy most ki vagyok, mint bármelyik játéknak. Persze azért egy TLoU, egy Journey is maradandó élmény, vagy éppen a FEZ, meg a LocoRoco is kiemelhető lenne, de ezek a közelében nincsenek a rám kifejtett hatás szempontjából Tolkien, Rowling és Asimov műveihez. De mondhatnám Dan Abnettet, Rick Riordant, vagy Berg Juditot is.

[ Szerkesztve ]

(#96) bitpork válasza HuMarc (#95) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A mai legtöbb diáknak nincs igénye az olvasásra. Vagy azért mert a szülők nem voltak képesek átadni ezt a szeretetet vagy mert az iskolában megutáltatták vele.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97) Dilikutya válasza bitpork (#96) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amilyen kötelezők vannak, nem is csodálom. A kőszívű ember fiai általános iskolában...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98) mephi666 válasza Dilikutya (#97) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy a szigeti veszedelem középsuliban... szerettem olvasni, de annak a nyelvezetétől egyszerűen rosszul voltam...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99) DeFranco válasza mephi666 (#98) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kincskereső kisködmön...

most fact checking részirül visszaolvastam a körtemuzsikás részt de így közelebb a 40-hez mint a 30-hoz is bebújok egy kicsit az asztal alá most orrot fújni...

(#100) mephi666 válasza DeFranco (#99) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt az első fejezet? hát ennek is van egyfajta nyelvezete... de ez valami nagyon durva... szó szerint 10 perc után izomláz alakul ki ettől az ember fejében, ha nem csak átfut a mondatokon, hanem értelmezve próbálja olvasni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.