Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Generációs szakadék

Akkor még kellett a gogyi, mindig azon agyaltam, miként hogyan.

A fiatalabbak most értek abba a korba, de mivel mindent készen kapnak, nincs igényük rá általánosan.

Nagyon hosszú történet, de kb ez a végeredménye :R

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Most megveszik out of the box az RGBs szunykokat és kész.
A moddig átalakult a "kábelrendezős, prebuild vízhűtést applikálók, er-ghéj-bé" csoportjává, ahol az extrém dolgot annak eldöntése és kivitelezése jelenti hogy merev vagy flexes custom loopot dob-e bele.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Kiki18


Kiki18
őstag

A fiatalokat megvédve: a pénz is komolyan beleszól a teljes képbe.

Egy olyan moddingolt konfig, ami otthoni barkáccsal készül, nem fog egy versenyen nyerni egy -3MFt-os csillivili PC ellen.A Piacot átvették azok, akik megtehetik hogy milliókat fröcsköljenek egy-egy projektbe.

(#4) snecy20 válasza Kiki18 (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, ez már a szponzorált profik játszótere lett.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Ghoosty válasza #90088192 (#1) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, hogy én értelek félre, de ez elsődlegesen és közvetlenül nem képesség vagy moddolásra való igény kérdése.

Régen a házak elsődlegesen csak a funkcionalitást szolgálták. Nem voltak őrült hőtermelések sem. Az emberek is igyekeztek olcsón megúszni. Persze olcsón csak ronda ház jutott.
De az emberek szerettek volna kicsit szebbet. Hát elkezdte szépíteni. Az elején még nem lettek feltétlen jók, de ahogy ügyesedett az ember, úgy csinált egyre jobbat.
Mostanában meg óriási a választék, mindenki megtalálja az igényeinek megfelelőt. Ha elkezdenéd moddolni, csak rosszabb lenne. Mivel csak rosszabbat tudsz csinálni így nem is állsz neki. Ha meg nem állsz neki bénát csinálni, akkor nem fogsz tudni jobbat csinálni. Ez is egy hosszú tanulás. Arról nem is beszélve, hogy a modding alapanyag is relatív drága.

Tehát most vagy veszel egy olcsó házat és még kétszer annyit ráköltve és heteket elpöcsölve képes leszel létrehozni egy ugyanolyan szépet, de egyedit, mint amit egy kicsit drágábban megkapsz (az olcsóhoz képest).
Nekem ehhez nagyon erős motiváció kéne, nagyon bele kéne szerelmesednem a moddingolásba még azelőtt, hogy egyáltalán megpróbáltam volna. Szóval egyáltalán nem csoda, hogy drasztikusan csökkent a népszerűsége.

[ Szerkesztve ]

(#7) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Van az még most is, csak jó helyen kell keresni (pl. Mondocon, PlayIT, de bármely gamer rendezvény)

(#8) távcsőves


távcsőves
senior tag

Out of the box fekete/piros a színvilág minden alkatrészből azóta, sőt mi több, az összes komponens kapható egy gyártótól. Tehát minden lehet pl Gigabyte, ha úgy tetszik, ha nem tetszik akkor különböző gyártókat keverve, de megfelelő színvilágban készen. Azt meg már írták, forma design és hűtési hatékonyság fejlődött azóta. Egy korszakra volt jellemző jelenség, kihalt, ahogy a bézs színű komponensek is.

(#9) Narxis válasza távcsőves (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Nincs erre már igény vagy ha nagyon finoman akarok fogalmazni akkor rétegigény lett.

Thanos was right.

(#10) Luck Dragon

Pénz & generáció váltás & más igények lettek előtérbe hozva.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) dabadab


dabadab
titán

Tulajdonképpen győzött a modding.
A házak meg a többi cucc most már alapból olyan, mint amilyennek a tizenöt évvel ezelőtti tinédzserek megálmodták, a processzorok az alaplap automatikusan húzza, miegyéb, nincs szükség arra, hogy az ember otthon barkácsoljon és - ahogy már írták - főleg úgy nem, hogy az otthoni barkács az esetek nagyon nagy részében nem fog olyan jól kinézni, mint a gyári megoldások.

Egyébként meg azok bezzegamaifiatalozzanak, akik tényleg úgy építették a számítógépüket egy NYÁK-ból meg pár marék alkatrészből pákával, esetleg mindezt a saját tervük alapján (merthogy ilyen is volt és ez is kiment a divatból) :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) CounterBoci válasza Luck Dragon (#10) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Huszonévesen nem tudtam volna elképzelni a gépem modok nélkül, ma már asszony, gyerek és házfelújítás mellett azt sem tudom lassan mi van benne, csak menjen. Ugyan úgy zavar, hogy az rx580 üvölt mint állat, de nincs energiám foglalkozni vele, inkább leveszen a tdp keretet :DDD Na, régen ilyen lehetőség nem volt, esetleg tákolt biosokkal, vállava a rizikót. Plusz azt is unom, hogy modolt hardvereket elég nehéz eladni.

szerk: to all

[ Szerkesztve ]

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

2010 korul jelentek meg azok a hazak, ahol mar nem kellett modding.

2008 elott ha csucs konfig volt, akkor vagni kellett. a CoolerMaster Stacker ST01 810 szep volt, de nem fert be a tripla radi, cserebe volt 80as hely elore kivagva felul. a Chieftec Bravo / Dragon massziv volt, de nem fert be a Thermalright Ultra Extreme. 120as venti helyek nem voltak. hotermeles mar annyi volt, mint most (huzott Q6600 + 8800GTX / Ultra OC vagy a 2900GT/PRO/XT), de a hazak nem voltak erre felkeszitve. ja meg volt a Lian-Li X2000, amibe befert a tripla radi, csak eppen az 500 euros, a nehez beszerezhetoseg es a kritikan aluli rigiditas (aluminium csavarfuratok) nem volt jo kombo.

2008ban jott a CM690: elol-hatul-felul-alul-oldalt 120, also tap, jobb szerelhetoseg... minosegre egy Codegen, de gyakorlatilag felepitesre az volt az elso modern miditorony, aminel az elso szeria gyerekbetegsegeit eleg hamar javitottak. gondolok itt a gyenge / hianyzo porszuresre, a VGA limitaciokra a HDD fakkok miatt, a festetlen belsore, hogy nem fert el benne a radiator, hogy nem fert el a kabel az alaplapi talca mogott.

ott a Fractal Define 7, az Nzxt H szeria, a Thermaltake Tower vagy X9, az In-win 307, a Lian-Li O10, a Cooler Master C700M, es meg egy csomo masik. olyan kivitelezesi minosegben, amit otthon, modding keretek kozott az eletben nem fogsz utolerni amatorkent.

tap kabelezes szinten meg van oldva gyarilag.

dabadab: igazabol igen, gyozott a modding.

nekem pl sikerult teljesen veletlenul egymashoz passzolo alaplap-ram-vga minden kombot venni, feher-fekete-ezust/nickel-voros komboval.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Samus


Samus
addikt

Nézz fel a Varázsló FB oldalára (MerlinHardver). Mondjuk amiket építenek mostanában, az már nekem is túl csicsa, de ezt kéri a megrendelő. Nemrég volt egy 7 milliós PC is terítéken...szerintem az országban egyedül ők foglalkoznak egyedi vízzel.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Urby66


Urby66
aktív tag

Szerintem valahogy eltűnt a barkácsoló kedv a legtöbb emberből. Lehet azért mert most már mindent meg lehet vásárolni készen, és a világ rászoktatta az embert, hogy bármit azonnal meg lehet szerezni, legyen az információ vagy valami tárgyi dolog. Nincs türelme az embernek várni reszelgetni, barkácsolni hosszú hónapokig. bármilyen ház, kiegészítő pár kattintással megrendelhető, szintén azonnal megtudom, hogyan készül a csapágygolyó, vagy hogy kell bios-t frissíteni. Amúgy lehet már szimplán csak öreg vagyok és jön az amit nagyanyáimtól hallottam, hogy: "bezzeg az én időmben", meg "az a mai világ...." :DD
Ettől függetlenül van olyan igény amit a piacon kapható töménytelen számítógép ház sem tud kiszolgálni. Nálam pl. az, hogy a TV mellé a nappaliba, hogyan állít be az ember egy gépet úgy, hogy az az oldallapról tudja kezelni (ugyanis az előlap a fal felé néz), és még normálisan is nézzen ki. Plusz, hogyan lehet olyan házat csinálni ami a lehető legkevesebb ventilátor mellett a lehető legoptimálisabb levegőáramlás szempontjából anélkül, hogy tiszta lyuk lenne a gépház. Szóval én még moddingolok annak ellenére, hogy nem tud róla senki... :P
Valóban nem sikerült a legjobban a végeredmény, de messziről nézve teljesen vállalható lett. ;]
Innen indult:

És ilyen lett:

A helyét pedig még most "moddingolom" :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) andor80


andor80
senior tag

Mert gyk kész moddingot veszel az üzletben .

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#17) #90088192 válasza Ghoosty (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R

Félre értesz, a jó ház még mindig nem olcsó, az fix, az olcsóból meg már nem akarnak moddolt verziót csinálni ami egyedi, hiszen tudnak több pénzért készen venni.
Regen is lehetett azért másfajta házakhoz hozza jutni SZVSZ :K

Vagyis, meg lehet venni pénzért, ami igaz nem egyedi, de jó. Van nekem karosszéria lakatos ismerősöm, aki hegesztett magának házat, nem azért mert baj volt a hűtéssel, csak valami egyedit akart :DDD

Sok mindenben az egyedi preferenciák a döntő okok, ezt aláírom, inkább úgy fogalmaznék, a készen megvető termékek elnyomták az vágyat/igényt arra, hogy igazi egyedi háza legyen az embernek. Maga az alkotás öröme is benne van a dologban, szerintem ez hiányzik.
Talán pont azért, mert kényelmesebb megvenni valamit készen, ;]

Nekem most nincs asztali gépem, de ha eljutok odáig akkor hegesztek egyet magamnak :K mert az pont olyan lesz amit én akarok :P

[ Szerkesztve ]

(#21) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Politikat keruljuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) #90088192 válasza proci985 (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Próbálom kerülni, de szemtelen mindig szembe jön :DDD

Mi ez a nagy koraiság?

Azért max 1 órával vagy odább. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na hát köszönöm a válaszokat... Igaziból egyet is tudok érteni, akár mindegyikőtökével, annak ellenére is, hogy vannak ellentétek :)
Többen írtátok, hogy csak a nagyon tehetősek játékszere lett...
Igaziból a bejegyzésemben nem erre gondoltam... vagy nem feltétlenül... Hanem hogy régebben is ha másnem, vettem 2 világítós ventit, 2 UV csövet, meg egy neon fonalat, és kész is, 20-ból a parasztvakítós modding :DD És igen, ezt tényleg kiváltották a hardverek, hogy mostmár lassan a SATA kábel is világítani fog :DDD De annak ellenére hogy csillió gyártó csillió terméke csillió színben tud világítani, valahogy mégis korlátozottabnak érzem :U

(#24) Dilikutya válasza Narxis (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindig is rétegigény volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Tamás88 válasza bacsis (#23) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha csak el nem tűnik a sata port az M.2 miatt.

(#26) Dilikutya válasza Tamás88 (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az optikai meghajtók miatt biztos marad még egy ideig, legalábbis a normál méretű alaplapokon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A modding mint házibarkács eltűnt. A mór megtette kötelességét.

A bézs gépek ellenforradalma volt a modding. A szar, használhatatlan gépeket moddoltuk jobbá.

Először is, minden gép bézs volt, unalmas, ha mást akartál, festettél.
Vagy például nem volt PWM-es ventilátor-vezérlés: vagy hallgattad a maximumon visító ventilátort vagy készítettél egy ventilátor-szabályozót, amivel megtanultad, hogy kb. milyen terhelésen hova kell tekerni a potmétert, hogy ne süljön meg a proci. És a vga, és a többi. (és vigyázni kellett hogy indításkor ne maradjon túl alacsonyra tekerve, mert lehet hogy indítási feszültségnek nagyobb kellett, hiába pörgött utána alacsonyabbon is).
Nem volt jól tervezett, elégséges hűtése (légáramlása) a házaknak, egy venti a tápban és kész. Kellett még pár venti pluszban, amire jó lett, főleg ha húzva volt a gép. Márpedig naná.
Egy-egy különlegesebb alaplapra nem volt felkészítve a ház, több HDD se nagyon fért és akkor még meg is főttek.
Rezonancia? Kit érdekelt a gyártók közül. Postásgumi power.
Szalagkábelekből kötélidegekkel lehetett csőkábelt készíteni, hogy ne akasszák meg a levegőáramlást.
Sokminden alig volt kapható, de ha volt is, úgy általában a vacak is drága volt. Bármi igényesebb az zsebbenyúlós.

A fénycsövek meg a többi az csak poén volt.

Ahogy dabadab mondja, minden ami a modding volt, mainstream lett, "kiszolgálták az ízlésedet".

[ Szerkesztve ]

(#28) #90088192 válasza Kalandor (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mi az a mór?

(#29) Ghoosty válasza #90088192 (#28) üzenetére


Ghoosty
őstag

Komoly a kérdés vagy valami szóvicc, ami nem esik le?

Ha komoly, akkor egy észak-afrikai népcsoport egy tagja.
A teljes mondás úgy hangzik: "A mór megtette kötelességét, a mór mehet"
Moddingnak hála megjelentek a gyári 'modok' és már nincs igazán szükség modra.

[ Szerkesztve ]

(#30) #90088192 válasza Ghoosty (#29) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sosem hallottam ezt ebben a formában, így sajnos...

Köszönöm a felvilágosítást ma is tanultam valamit. :R

(#31) proci985 válasza Kalandor (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, anno a par eve latvanyosan haldoklo SilentPCReviewen volt errol egy poszt, hogy lehet ugy nez ki, hogy az SPCR halott... de azert halott, mert nyertunk. az volt evekig a legfontosabb es legmegbizhatobb forras ha csendes gepet epitett az ember.

---

en is vagtam szet Codegent, csereltem hazat mert nem fert el a hutes, kaptam idegbajt a topikban halknak mondott 40dbAn suvito refhutestol. van itthon ket Zalman MFC1 meg egy Lian-Li, plusz egy automata Lamptron CW611 de az azert mert spur voltam megvenni az Aquaero 6 XTt. vettem egy CM Cosmost hasznaltan 35ezerert 2008ban mert kisebbe nem fert el a hutes es az volt az egyetlen haz a piacon ami meg tudta fogni a 10k rpmes WD Raptor seekzajat Vista x64 alatt. aztan a Cosmossal felnyilt a szemem, hogy az "usability" letezik. azota is visszasirom a az oldallap nyitasat, csak epp a CMnel utana evekig keptelenek voltak modern modularis belsot tervezni az utodoknak, mondjuk egy Phanteks Primo / NZXT ultra (630/H630/810/820) mercevel.

annyira felkurtam magam a suket es fogalmatlan usereken a forumokon (AC F10 minosegi es halk :DDD), hogy a vegen bevasaroltam Scythe SFlexekbol, ami jo dontes volt, mert 10+ evvel kesobb meg mindig itt megy az osszes mellettem a gepben. annyira felkurtam magam a suket, fogalmatlan es hangos usereken, hogy ket honap szivas utan inkabb hutot csereltem, hiaba volt par ember elajulva, hogy dehat ez csendes. terhelve 38dbA azzal a profillal, aha, fulorrgegesz latott-e?

emlekszem arra, hogy tapvetelnel egy ido utan venti gyartot es csapagyazast neztem csak es keprol kb eleg jol meg tudtam tippelni, hogy egy adott Adda mennyire lesz hangos.

emlekszem arra is, hogy a hazi barkacs topikot nem jokedvbol olvastam, hanem egy 3870 / q6600 OC kombot egy nagyszobai, allatokkal korulvett Codegenben meg kellett huteni, en meg belemoddoltam a 2x80 ki / 2x120 be kombot, mert az fert be es mert akkor es ott 0 budgetbol, szakadt harisnyaval kellett megoldani.

es ha nagyon belemerulunk a nosztalgiaba, az utolso fo iteraciom igy nezett ki. es nem, nem kellett semmit vagni es a rendszer kb 700Wos terhelesig csendben volt... afolott pedig 900Wot siman elbirt, csak jobb a bekesseg alapon nem nagyon akartam 45 fok fole engedni a vizet.
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
ja, minimalis kabelkotesen kivul semmit nem moddoltam, bar a csovezes ugye (ertheto modon) custom. ja es a kinezet amikor vettem annyira nem erdekelt, csak vegul valamennyire azert ertelmes lett. ezen felul meg mit kellett volna moddingolni? jo, tapkabel veget, de ott meg arrol is volt szo, hogy en szeretem latni, hogy melyik a GND es melyik a +12.

ja a gepben par led van (de amennyire tele minden nagyon ugyse latszik), de miert raknek ledet a gepbe amikor a lakas diszvilagitasat sokkal ertelmesebb moka szines-vezerelhetore allitani. amirol 15 eve megint csak almodtunk volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Most is van modding csak masfajta

Pl en agyalok az LCD side panelen az tetszik. Csak elobb nagyobb asztal kellene mert most asztal alatt van a gep.

Amugy a klasszikus ertelemben modding az ahogy a tobbiek is irtak a jobb hazak, stb miatt mar nem szukseg. Pl regen a kis gagyi hazamat en is faragtam hogy tobb venti legyen benne. Vagy a 690II-be nem fert be rendesen a H110 huto megfurkaltam.

Ma mar csak esztetikumra megy a "modding" az meg legtobb embernek eleg furas faragas nelkul.

Pl a legfrisebb nekem is ez, semmi modding, csak kivalogattam a cuccokat hogy jol nezzen ki:

[ Szerkesztve ]

(#33) vince válasza #90088192 (#30) üzenetére


vince
őstag

Friedrich Schiller A genovai Fiesco összeesküvése című darabjából származik ez a szólás, a mór, vagyis a szerecsen, a darab cselszövője, mondja e szavakat, amikor rendben elvégezte »nemes« hivatását gazságok kezelésében. [forrás]
A jelentése az, hogy miután valaki vagy valami megtette a feladatát, érdemei bármiféle elismerése nélkül félreállítják, kukázzák.

Captain Obvious voltam - remélem, talán nem :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#34) snecy20 válasza Malibutomi (#32) üzenetére


snecy20
veterán

És szvsz. ennél több nem is nagyon kell... :)
Legyen visszafogott, de elegáns az összhatás.
Az RGB-zés már elment nagyon az extra hivalkodó és harsány irányba.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) Malibutomi válasza snecy20 (#34) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyetertek, a piros-fekete, meg lile ledes nekem mar...eeehhh

Ezen is agyaltam akarok-e ledes ventiket, es odaig jutottam ha rakokbe csak olyat aminek a karima vilagit, a lapatok nem

(#36) proci985 válasza Malibutomi (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk ezek jol neznek ki.

azert pl a CM690 idejen ez nem igazan volt elmondhato. elso ventit en be is raktam alulra, ugy kisse need for speed underground 2 falusi robogo edition feelingje volt, de legalabb nem elore vilagitott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) snecy20 válasza proci985 (#36) üzenetére


snecy20
veterán

A mostani gépházam előtt az NZXT Phantom 410-et simán fehér fényű LED-es ventikkel raktam tele, teljesen jó volt - aztán jött a naaaagy RGB korszak. De ilyen 2013-2014 táján még csak ilyen egyszínű megoldásokkal lehetett operálni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38) #90088192 válasza vince (#33) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sosem mentek át rajtam tárcsával, így igen műveletlen vagyok :DDD

(#39) bacsis


bacsis
Közösségépítő

RGB így, vagy úgy, én UV reagens párti vagyok... ezt az igényt bezzeg nem elégítik ke a gyártók.. De mivel a klaszikus modding leáldozott, és cuccokat sem lehet kapni (itthon) így még be szerezni sem tudom már a nekem tetsző motyeszokat :U

(#40) proci985 válasza snecy20 (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, emlekszem, abbol a korszakbol anyamnak CM ledes ventje van mert nem kaptam mast a CM Cosmos Sbe. annyi elonye van, hogy full csendes a gep es legalabb finoman latszik, hogy be van kapcsolva.

ehhez kepest jelenleg itt tartunk, viva la nyáh!

---

bacsis: UV reagens festek van. tippre a modellezos festekekkel (pl amiket Warhammerhez hasznalnak) menne az is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mit moddoljon, ami még nem RGB és nincs agyondesignolva...? Meg különben is, kiveszett az a generáció, amelyik még foglalkozott dolgokkal. Egy jó mod rengeteg energia, szaktudás, gyakorlatot kíván. Nekem sajnos nem sok lehetőségem volt ilyesmit csinálni (főleg hely és szerszámozottság híján), de kedv lett volna. Ugyanakkor sajnos alig ismerek olyan embert, akinek ne lenne furcsa, hogy valaki valamit elkezd maga alkotni, ahelyett, hogy megvenne valamit készen. Divat lett a semmivel sem törődés, semmivel sem foglalkozás. Ugyanez a jelenség figyelhető meg annak kapcsán, hogy ha bármi nem működik, vegyél újat.

@Kalandor : De a modding azért értelmezhető alkotásként is. Ez a része miért halt meg?
Én csak azért akarok állandóan rácsból építeni házat, hogy valami egyedit alkossak. Amit én készítettem.
Ugyanez lesz az IKEA szalvétatartóba épített router is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) ncc1701


ncc1701
veterán

Aki ezzel foglalkozott hobbiból, az felnőtt, és a családdal foglalkozik.

A fiatalságnak a pc pedig egy érthetetlen doboz, nekik ott a telefon.

(#43) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nem sok. Felnőttünk, a mostani generáció pedig jóval kevésbé érdeklődik a téma iránt. A barkács iránt is, meg a hombár nagy gépek iránt.

Én végeztem azzal amivel akartam, 2 napot szánok még az asztalira és a hűtésre és engem ez életem végéig gyakorlatilag kiszolgál :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) rover45


rover45
senior tag

(#45) llax


llax
senior tag

Ki volt az itt, aki 15 évvel ezelőtt a "fő" gépében elviselt volna egy integrált VGA-s, microATX alaplapot? :)
Változtak a népek igényei és az említett alaplapok sok éve nem csak Word alá valók... Az ilyen és ehhez hasonló változások is jócskán hozzájárultak a tuning és (ha nem is feltétele, de főleg vele járó) modding visszaszorulásához.
Fck IMC!!! :D

(#46) hcl válasza llax (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem függ össze. Azok a lapok nem arra valók.
Én elviseltem volna, mert vagy 20 éve nem játszom, szóval tökéletes lett volna egy erős procis, de bármilyen VGA-s alaplap.
S a modding területén is mindegy, hogy integrált a lap, vagy nem.

Ja, meg hogy ki viselte volna el... Azok az arcok, akik elflashelték a kártyát, és pakolni kellett a PCI-os VGA-t a lapba :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) llax válasza hcl (#46) üzenetére


llax
senior tag

Van némi összefüggés. Nagyobb igény volt a tuningra alkalmasabb hardverekre (az olcsón is jobb lehetőségek is generálták). Ez valamennyire húzta magával a moddingot is.

"S a modding területén is mindegy, hogy integrált a lap, vagy nem."

Ez az utóbbi 1 évtizedben teljes mértékben igaz, előtte nem annyira... Ha a gép halkítása volt a modding célja, akkor inkább, a tuninghoz kapcsolódók (bikább hűtés, látvány) kevésbé.

(#48) hcl válasza llax (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Húzta, de casecon, casemod kategóriákban annyira mindegy a gép teljesítménye (persze azért izom gépeket találsz sokban, naná :DDD) , szóval ezek maradhattak volna. És olyan mod, hogy az alaplapot módosították volna, elég kevés volt régen is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) llax válasza hcl (#48) üzenetére


llax
senior tag

A fizikai függetlenség miatt mondom, hogy húzta magával :)

Egyébként moddingra mindig is vevő voltam, most se állna távol tőlem (a fémdoboz garanciája, "szüzessége" soha nem volt szempont). Mondjuk ez a külsőt annyiban érinti, hogy natur horganyzott fémfelület még a ház alján sem maradhat. A többi dolog a komponensek rögzítéséről, jobb szellőzés és halkítás között valami vállalhatóbb kompromisszum kereséséről szólt.

(#50) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Jelenlegi házam egy Bitfenix Shinobi XL.Jó ház, még 2 éve csináltam rajta egy kis modot, megnyitottam az elejét, mert az teljesen zárt volt.
ilyen volt:

ilyen lett:

Semmi világítós ketyere nincs benne (vagyis van de ki van kapcsolva), legközelebbi "mod"-nak az oldalsó plexilapot akarom kicserélni, valami méhsejtrácsra.

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.