Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) proci985 válasza Kalandor (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, anno a par eve latvanyosan haldoklo SilentPCReviewen volt errol egy poszt, hogy lehet ugy nez ki, hogy az SPCR halott... de azert halott, mert nyertunk. az volt evekig a legfontosabb es legmegbizhatobb forras ha csendes gepet epitett az ember.

---

en is vagtam szet Codegent, csereltem hazat mert nem fert el a hutes, kaptam idegbajt a topikban halknak mondott 40dbAn suvito refhutestol. van itthon ket Zalman MFC1 meg egy Lian-Li, plusz egy automata Lamptron CW611 de az azert mert spur voltam megvenni az Aquaero 6 XTt. vettem egy CM Cosmost hasznaltan 35ezerert 2008ban mert kisebbe nem fert el a hutes es az volt az egyetlen haz a piacon ami meg tudta fogni a 10k rpmes WD Raptor seekzajat Vista x64 alatt. aztan a Cosmossal felnyilt a szemem, hogy az "usability" letezik. azota is visszasirom a az oldallap nyitasat, csak epp a CMnel utana evekig keptelenek voltak modern modularis belsot tervezni az utodoknak, mondjuk egy Phanteks Primo / NZXT ultra (630/H630/810/820) mercevel.

annyira felkurtam magam a suket es fogalmatlan usereken a forumokon (AC F10 minosegi es halk :DDD), hogy a vegen bevasaroltam Scythe SFlexekbol, ami jo dontes volt, mert 10+ evvel kesobb meg mindig itt megy az osszes mellettem a gepben. annyira felkurtam magam a suket, fogalmatlan es hangos usereken, hogy ket honap szivas utan inkabb hutot csereltem, hiaba volt par ember elajulva, hogy dehat ez csendes. terhelve 38dbA azzal a profillal, aha, fulorrgegesz latott-e?

emlekszem arra, hogy tapvetelnel egy ido utan venti gyartot es csapagyazast neztem csak es keprol kb eleg jol meg tudtam tippelni, hogy egy adott Adda mennyire lesz hangos.

emlekszem arra is, hogy a hazi barkacs topikot nem jokedvbol olvastam, hanem egy 3870 / q6600 OC kombot egy nagyszobai, allatokkal korulvett Codegenben meg kellett huteni, en meg belemoddoltam a 2x80 ki / 2x120 be kombot, mert az fert be es mert akkor es ott 0 budgetbol, szakadt harisnyaval kellett megoldani.

es ha nagyon belemerulunk a nosztalgiaba, az utolso fo iteraciom igy nezett ki. es nem, nem kellett semmit vagni es a rendszer kb 700Wos terhelesig csendben volt... afolott pedig 900Wot siman elbirt, csak jobb a bekesseg alapon nem nagyon akartam 45 fok fole engedni a vizet.
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
ja, minimalis kabelkotesen kivul semmit nem moddoltam, bar a csovezes ugye (ertheto modon) custom. ja es a kinezet amikor vettem annyira nem erdekelt, csak vegul valamennyire azert ertelmes lett. ezen felul meg mit kellett volna moddingolni? jo, tapkabel veget, de ott meg arrol is volt szo, hogy en szeretem latni, hogy melyik a GND es melyik a +12.

ja a gepben par led van (de amennyire tele minden nagyon ugyse latszik), de miert raknek ledet a gepbe amikor a lakas diszvilagitasat sokkal ertelmesebb moka szines-vezerelhetore allitani. amirol 15 eve megint csak almodtunk volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.