Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85) DeFranco válasza b0bcat (#83) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a magas szintet vitatnám, a használható szerintem megfelelő jelző.

értem hogy mit írsz de egy laikusnak a gyakorlatban hatalmas különbség van a (nevezzük így) séma-alapú nyelvismeret és a nyelvtan alapú nyelvtudás között.

persze a végeredmény ideális esetben ugyanaz, de a hatalmas lemorzsolódás és a komoly ellenállás a nyelvtanulás iránt pont azért egy létező dolog, mert a tradicionális nyelvoktatásban nem léphetsz addig egy lépést sem míg azokat a rohadék ragozási mátrixokat, az teljes szószedet minden vonzatát és az idegen civilizáció barátságos kapcsolatfelvétele esetén használandó egyetlen igeidőt fel nem bifláztad, és persze ha megpróbálsz csak egy bővített mondatot összerakni akkor a tanár háromszor vágja félbe a modatot hogy have BEEN meg diesER meg KATÁ

szt csodálkoznak, hogy van két esőember akik ezt fotografikus memóriával megbírják meg a színötös cintia aki meg tegnap is sírógörcsig készült este 11-ig hogy biztos ne hibázzon, mindenki más meg bajszot rajzol a turistára a feladatgyűjteményben.

na a létező nyelvoktatásban számomra ez a nyelvtan, olyannal nagyon ritkán és csak alternatív iskolákban találkoztam amikor bedobtak egy témát és mindegy hogyan csak vesszetek már rajta össze latinul 30 percet aztán utána beszélgetünk róla.

használom? persze használom. úgy mint magyarul meg ahogy a fiam magyarul, hallomás alapján, nagyjából fogalom nélkül hogy milyen nyelvtani háttere van. és nem is úgy építek fel egy mondatot hogy fogom a szükséges szavakat, kitalálom a szórendet, beteszem a szavakat, majd szépen leragozom és a megkonstruált mondatot kimondom a fejemből. mert sajnos az iskolában kb. eddig jutnak el a diákok és persze bele is buknak, meg is utálják.

szerk: nem tudom a névelőt. ezt mondom. nem tudom. jó, néha tudom de a tárgyesetét nem az alapján képzem le arra van külön sémám, és a kettő között nagyon laza a kapcsolat. annyit tudok hogy utólag elmagyarázzam de nem ragozással konstruálom bele a mondatba az elöljárószót. jön.

@Carasc0: szimpi vagy, leszünk barátok?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.