Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Horsee


Horsee
csendes tag

Jó messzire eljutottunk azóta, hogy megjelentek az első kamerás mobilok. Volt idő, amikor a felbontást növelték ész nélkül, azóta szerencsére rágyúrtak az egyéb extrákra is. Persze nem veheti fel a mobil kamera a versenyt a digitális fényképezőgépekkel, de emlékek megörökítésére bőven jók, ha nincs kéznél komolyabb cucc. Már nagyon várom, hogy a 720p@120 és az 1080@60 tömegesen is elterjedjen. Elméletileg a technológia már adott.

[ Szerkesztve ]

(#2) spawn21


spawn21
veterán

Várjuk....... :C

ez a technológia vajon mennyiben különbözik a többitől? Vagy hülye kérdés?

iPhone 13p

(#3) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Esélyel A jövendőbeli telefonom :D :C

Iphone 6s

(#4) HUNPablo


HUNPablo
tag

Jól hangzik minden , remélem majd csinálnak egy ilyen kaliberü ütésálló ragadozót !

(#5) balazs1022


balazs1022
őstag

olyan sz@r lesz mint a többi sony kamera --> olajfestmény szerű, pocsék képek.. csak kis méretben mutatnak majd jól

pedig régen nagy innovációkat talált ki, de most már a többi gyártó megelőzte, hiába asok megapixx

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#6) Luck Dragon

Kipróbálnám a kamerát még is menyivel lett jobb egy xperia T,ion-tol :K
De önmagában a telefonra lennék a legjobban kíváncsi :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) jagelo


jagelo
aktív tag

Miről beszélsz??:)Sony Xperia S em van és szerintem odavág minden mobilos kamerát:)a videói pedig leg jobb ezt most komolyan mondom :) :) semmi pixelesedés tükör tiszta felvétel nem úgy mint más gyárto FULL HD felvételei..... :N

(#8) HUNPablo válasza balazs1022 (#5) üzenetére


HUNPablo
tag

Szerintem nincs igazad a mobilok közt jó fényviszonyok közt jó képeket lőnek , szürkületben is !!! Bár nekem a régi nagy kedvenc K800 i pedig brutál képeket lőtt köröket vert a többire ma már miért nem csinálnak egy igazán ütőset na majd talán most..

(#9) Z-o-t-y válasza HUNPablo (#8) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Sztem mond valamit, mert az általad említett k800i, vagy épp a k750i képminőségét nemigen érik el a mai sonyk, pedig az csak 2 mp volt, itt látszik hogy nem a megapixel a lényeg, nekem ray van, fotós szemmel nézve a kamerája egy fos (8mp) zajos, színtelen, nem jó. Barátnőmnek Xperia U, az is kuka, de tényleg, az előző telefonja, egy lg mini gd880, sokkal jobbat lőtt 5 megapixelen, de van a családban xperia J is, sztem az se közelíti meg a legendás elődök minőségét. Pont most nézegettem a régi képeket, ennek a legjobb kamerás mobilom eddig egy samsung U600 volt, 3.2 megapixeles volt egy rettentő vékony készülékházban, de monitoron teljes képernyőn is vállalható képe van, máig.

http://instagram.com/_doublez_

(#10) Johnny194


Johnny194
aktív tag

szokásos 2013-as csúcsmodell :D

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#11) Sn00k


Sn00k
veterán

Tudja valaki Gorilla glassal-jön, ha igen 2 vagy 3 ?

3njoy the Lif3

(#12) balazs1022 válasza HUNPablo (#8) üzenetére


balazs1022
őstag

Sztem igazam van.
nekem volt már k300, k310, k550, w300, w810, k750, k800, k810
sztem ezek közül mindnek csúcs kamerája volt a K-sorozatok közül. (akkoriban)

aztán azon gondolkodtam h K850 vagy Nokia n82,. És itt láttam azt a pillanatot h a többi gyártó már jobb kamerát tudott csinálni mint a sony. ezért döntöttem a nokia mellett.

teszek fel képet amivel igazolom magam:

az látszik, hogy a sony-k a fehér színt piros, zöld, kék ,lila ,sárga színekből állítják elő. A nokia meg egy színnek az árnyalataiból.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#13) AMD Power


AMD Power
titán

Ebben szerintem lesz kakaó! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14) r-chee válasza jagelo (#7) üzenetére


r-chee
őstag

Szerintem is jó képeket s videót készít :K
Természetesen a fényviszonyokon nagyon sok múlik, mint legtöbb telónál. Készítettem már vele olyan képet, hogy 100%-ra kitéve teljes képernyőre csak bámultam, hogy alig van elmosódás a képen. De készítettem már jónak vélt körülmények között is szar képet.
Sőt, anno K750i-mmel is készítettem már olyan képet, hogy azt kérdezték, milyen tükörreflexeset használok :D

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#15) Gyuracell


Gyuracell
csendes tag

Hát igen az SE anno hatalmasat tett le fotózás terén az asztalra a K800i-vel és a többi Cyber-shot masinával. Ugyanolyan felbontáson a mai szenzorok se tudnak jobb képet készíteni, mellette pedig a xenon vaku, ami ért is valamit a ma használt ledekkel szemben. Kíváncsi vagyok ebből mi sül ki, az arc-nál volt talán még ennyire reklámozva a kamera. Nem volt rossz az se, nemhiába kiáltotta ki az EISA 2011 Legjobb kamerás mobiljának.

(#16) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Azthiszem lehet meglesz az Arc utódja :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17) HUNPablo válasza balazs1022 (#12) üzenetére


HUNPablo
tag

:R Nokia N70-esem is gyönyörü képeket lőtt ... Sajnos nem tudok képet mellékelni

(#18) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

A k750 k800 fényévekkel jobb képeket készített a legtöbb mai telefonnál, pedig 2006-ban jött ki. Az a xenon vaku mennyire menő cucc volt :D, nem is értem miért nem lett sikeres. Furcsa, hogy azóta a pureview kivételével senki nem tudott nagyot villantani. Elértük volna a mobilos kamerák határait, vagy csak a mérnökök szerencsétlenkednek már több éve?

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#19) kbencee


kbencee
aktív tag

Várós, szurkolok nekik!
De hiszem, ha látom.

(#20) HUNPablo válasza Vadmeggy (#18) üzenetére


HUNPablo
tag

Egyszerüen a mérnökök nem fogtak bele (nem volt ki pénzelje őket) , gondolták elértünk egy megfelelő szintet amivel meglehet örökiteni alkalmakat a többit meg lexarjuk ... Talán kivételt képez a Nokia .

(#21) AMD Power válasza Gyuracell (#15) üzenetére


AMD Power
titán

Kedvencem volt a K800i. Az egyik legjobb telefonom volt. Képeit is imádtam. :K Volt is vagy 3db belőle.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22) jagelo válasza HUNPablo (#17) üzenetére


jagelo
aktív tag

N70 ne már::)nekem is volt és képeim is vannak töle :)azért ne má akkoriba jo volt de most elég vicces vissza nézzni:)Sony K700 képeit még mindig azt mondom elég frankó :)

(#23) HUNPablo válasza jagelo (#22) üzenetére


HUNPablo
tag

Jól van lehet , hogy csak én emlékszek rá mint isten telefon viszont volt nekem egy Sony-m amitől elájultam még pedig az 1.3 megapixeles S700i-m na az olyan képet lőtt hogy a k800 is csak kullogott mögötte !

(#24) Hanon


Hanon
tag

Akkor elfelejthetem azt, hogy a közel csúcskategóriás telefonok közt lesz 4“-es kijelzőnél nem nagyobbal felszerelt? Az 5" nekem már nevetségesen nagy, de nem szívesen adom alá hardveresen az igényeim.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#25) vinibali


vinibali
őstag

"HDR fotók és videók rögzítését is lehetővé teszi"
HDR fotók és HDR videók?
mindenesetre várom már a képeket, mennyit sikerült az Exmor R óta fejlődni :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) peter_k


peter_k
tag

Szerintem, régen sokkal jobbak voltak az SE kamerái a konkurenciához képest.
Nagyon kicsi a dinamika-tartományuk és a zajosodást is erős összemosással szüntetik meg.
A lányomnak SE Ray telefonja van, a fiamnak Samsung galaxy S II-je, nekem meg egy iPhon 4 s -em.
A nyerő az iPhone kamerája, de csak egy picivel. Második a Samsung. A Ray a nyomukba sem ér sajnos és ennek semmi köze a megapixelekhez. Ismerősömnek van HTC-je, de annak sem igazán pengék a képei.
Szerintem egyre fontosabb lesz a telefonokban a kamera funkció. Én 99%-ban már nem használok fényképezőgépet, kényelmi okok miatt és a kapott eredménnyel teljesen elégedett vagyok. A következő telefonomnál is 50-60%-ban a kamera minősége fog dönteni.
( mondjuk, az sem most lesz )

(#27) Vadmeggy válasza HUNPablo (#20) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

De miért fejlődnek vissza? A sonynak és a samsungnak hatalmas tapasztalata van a digitális fényképezőképekről, nem hiszem el, hogy nem tudják azt a tudást kamatoztatni.
Az apple soha nem gyártott fényképezőgépeket, mégis ott van a legjobb fényképezős mobilok között.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#28) Ricardo válasza Vadmeggy (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

Állítsanak konkurenciát a saját kompaktjaiknak?

(#29) spawn21 válasza Vadmeggy (#27) üzenetére


spawn21
veterán

Mert apple kamera van benne? :F

Szoftveres gondok lehetnek ott. Nem samu kamera van az almákban?

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.