Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) joysefke válasza ElEvEn11 (#69) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én inkább először aggódom azon, hogy Magyarországon, Európában hogyan élnek vele vissza a kormányok és csak utána azzal, hogy Kínában mi történik. Azon egyelőre elég ha a kínaiak aggódnak. Kérdés, hogy ők -akiket érint- egyáltalán foglalkoznak-e vele annyira, mint az nyugati sajtó.

de a jövőben nehogy kedvet kapjon valamelyik másik kormány a világban a hasonló szintű eszközkezelésre.

Hidd el, nem Kínából kapják az ötleteket, és nem azért szigorodik itthon meg mindenhol a megfigyelés (amit én is károsnak tartok) mert Kínában újabban jobbnál-jobb kütyüket gyártanak.

Már Kína felemelkedése előtt is voltak lehallgatható telefonrendszerek -amelyek lehallgathatóságának biztosítása az USA-ban pld. a gyártó TÖRVÉNYI kötelezettsége, nagyon régóta-,

Már régóta vannak mobiltelefonok, amelyekkel a telefonhasználó időbeni tartózkodási helye és mozgása tökéletesen rögzíthető.

Már a jelenlegi kínai riogatás előtt is voltak email-szolgáltatók a hatóság által szépen lekérdezhető adatbázisokkal.

Közösségi oldalak.

Autópálya kamerák rendszámfelismeréssel.

Reptéri kamerák arcfelismeréssel.

stb stb...

Ezek közül egyik sem Kínából indult, Kína egyszerűen jó tanuló módjára elsajátítja a mestereitől a tanultakat és a miénknél is hatékonyabb megfigyelőrendszert hoz létre.

Ez nem azt jelenti, hogy nálunk és az egész nyugati világban nem zajlik töretlenül a megfigyelőállam kiépítése. Kínától teljesen függetlenül.

Hagyjuk meg a kínaiaknak a saját AVH-juktól való félelmet, mert nekünk ahhoz nincsen sok közünk. Majd ráérünk akkor aggódni, ha a kínai állam a magyar emberek levelezésébe, telefonjaiba stb akar betekintést. Mert az már ránk fog tartozni.

De hopp, az USA már pont ezt csinálja és erőlteti. Az ő kezükben veled/velünk szemben lévő lehetőségektől miért nem félsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.