Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akaido


akaido
addikt

Nem mindegy hogy komcsi brigádnak hívják a tervező-gyártó-termelő csoportot vagy teamnek...A lényeg hasonló....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2) Eugene Roe válasza akaido (#1) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerintem van felelősségük. Nem is értem azokat, akik ezt tagadják.

Tellerék munkássága atomerőművet is adott, de ennek ellenére is tisztában voltak az atombombával kapcsolatos felelősségükkel. Biztos az a differencia, hogy ők még igazi kutatók voltak, nem pedig jórészt elvtelen, csupán meggazdagodni vágyó ~fejlesztők.

Lehet, hogy kínai polgárként én is ezt tenném a helyükben, de ettől még áll a felelősségük.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#3) joey04


joey04
titán

Nem meglepő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ez az egész usa szankciózás fordítva fog elsülni hosszútávon...

Life, Uh, Finds A Way

(#5) kilua


kilua
senior tag

Érdekes, ha Kína csinálja a muszlimokkal akkor "brutális elnyomás"nak nevezik manapság ha más (pl Izrael) akkor "terrorizmus elleni küzdelem"

A hongkongi tüntetések miatt is mit kapott Kína, pedig a britek rosszabbak voltak:
https://youtu.be/g4pktbgDbT0

[ Szerkesztve ]

(#6) hypno skate válasza Eugene Roe (#2) üzenetére


hypno skate
senior tag

Azért van annak valami bája, hogy az USA miután jól megmondta a magáét az emberi jogok sérelméről Kína vonatkozásában, elegánsan félreáll Erdogan útjából, hogy a törökök tegyenek a kurdokkal amit akarnak...egy harmadik ország területén.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#7) fanti


fanti
addikt

Az USA mindig is ilyen beképzelt és önbíráskodó "namajdénmegmondomhogymiatutifasza" egózsák volt.

Remélem ezt hosszabb távon jól megszívják!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) -Skylake- válasza fanti (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egyszer minden véget ér. :K

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Freiherr


Freiherr
őstag

Végre erőt demonstrál az USA egyre több fronton, ideje helyreállítani az erőviszonyokat Kínával szemben.

Mi ez az alcím? Szégyen vagytok bazge.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#10) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Úgy néz ki USA tényleg a világ csendőre akar lenni. Mondjuk azért tényleg borzasztó lehet a most kiépülő kínai osztályozó rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#11) kilua válasza pinnacle (#10) üzenetére


kilua
senior tag

Mi a baj azzal, igencsak hasznos lehet:

https://youtu.be/TXOJSUpJz1w

:)

[ Szerkesztve ]

(#12) Egon válasza Freiherr (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Valóban, szerintem büntessük a késgyártókat is, hiszen a késsel gyilkolni is lehet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Én két részre bontanám.
1. Azzal amit kína csinál a kisebbséggel undorító
2. Ahogy amcsi manipulál és szankciózik undorító
Sajnos az 1.-nek a 2.-hoz semmi köze és fordítva is igaz.
kína akkor is gyalulni fogja a kisebbséget ha amcsi szankciózik, és amcsi akkor is szankciózna ha kína nem gyalulná a kisebbséget :(

[ Szerkesztve ]

(#14) Predatorr


Predatorr
őstag

Szép is, amikor egy egész kisebbségeket elnyomó, fél évszázada még hivatalosan is szegregált, nem csak saját polgárait, hanem az egész világot a kínaiaknál is jobban megfigyelő és manipuláló, választásokat bizonyítottan elcsaló, elismerten saját szövetségesei ellen is kémkedő, független országokat mondvacsinált okokkal lerohanó állam fenyeget és büntet(ni próbál) más államokat, amelyek történetesen csak saját polgáraikat nyomják el (tessenek forradalmat csinálni, ha nem tetszik).
De az oroszokat is lehet szankcionálni a Krím visszavételéért (amelyet Hruscsov adott a már nem létező Ukr. Szoc. Közt.-nak, és a tatároké volt, nem ukrán föld), miközben Gibraltár, Észak-Írország, Francia Guayana és sok más terület máig imperialista gyarmat, nem beszélve Ciszjordániáról, Golán-fennsíkról (de ugye kellenek az izraeli procik és kémszoftverek, őket ezért nem bántjuk), stb.
Csúnya, rossz lator államok. :P Pedig be is nyalhatnának a nagy testvérnek, mint mondjuk kis hazánk, és továbbíthatnák állampolgáraik adatait a zusának, ahogy azt kell. Sajnos a kínai megfigyelő rendszerekkel a külföldi ügynököket is könnyű kiszűrni. ;)
A kínaiak meg ömlesszék a piacra az amcsi államkötvényeket, problem solved, volt-nincs nagyhatalom. Ha a világgazdaság összeomlik, nekik lesz a legkevesebb gondjuk.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) Dvix válasza Predatorr (#14) üzenetére


Dvix
senior tag

Ehehehhe! :DD :)) Mennyire igaz! :DDD

(#16) eclipse19


eclipse19
senior tag

Még szerencse, hogy amerikai technológiával/fegyverrel még soha senki semmi rosszat nem követett el és senkit nem nyomott el.
Azt hinné az ember, hogy a pofátlanságnak is van határa, de az ezek szerint nem politikai/gazdasági kategória. :W

@Predatorr
++1

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17) zsolt320i válasza eclipse19 (#16) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:K
like

(#18) ElEvEn11 válasza pinnacle (#10) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Az nem épül, hanem már élesben működik legalább egy éve. Amikor kint voltunk tanulmányi úton, az egyik kínai srác, aki jól beszélt angolul és már volt Európában internshipen, behívott minket a WeChat-be, mert ismerős meghívása nélkül nem is léphetsz be. Kb mint anno a WiW esetében. Nekünk ez kellett az ottani projektünkhöz, mert piacot és célcsoportot is kutatnunk kellett, plusz meg kellett ismernünk az ottani "Facebook" működését is ehhez. Két nap múlva letiltottak minket a WeChat-ről, mert állítólag rendszerellenes tevékenységet végeztünk külföldiként és a srác kapott 5 büntetőpontot a rendszerben emiatt, ami azt jelenti, hogy rosszabb besorolása lett. Nem sok, de akkor is. Szóval amíg ilyen rendszer van Kínában, addig rohadtul nem érdekel, hogy mit mondanak az "okosok", én nem támogatom. :(

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#19) pinnacle válasza ElEvEn11 (#18) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem sem tetszik az USA erőszakos nyomulása, milyen dolog az, hogy megszabja kitől lehet venni olajat, gázt. Viszont lehet tényleg az a helyzet, hogy sz@r dolog a demokrácia, de jobbat még nem találtak ki. Ha nem lehet bírálni a rendszert, vezetőt, ott valami gond van. Ha jól emlékszem a kínai vezetőnél, mostanában törölték el, hogy meddig lehet hatalomban.

(#20) Eugene Roe válasza hypno skate (#6) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Persze, hogy van neki bája, egyik se különb, de ez még mindig nem mentesíti a másikat sem :)

Remélem az YPG kibírja valahogyan az átmeneti időszakot.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#21) Eugene Roe válasza Predatorr (#14) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A németekkel szemben minden normális európai kémkedne, ha van eszük, kémkednek is. Amiket az oroszokkal mutyiznak... A deutsche bank pedig a hab a tortán...

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#22) berek21 válasza Eugene Roe (#21) üzenetére


berek21
senior tag

Ott van ám a Trump family számlája is.

LG Velvet eladó!

(#23) Balage700 válasza ElEvEn11 (#18) üzenetére


Balage700
tag

Hát, 1. örüljél hogyszóba állt veled a srác és próbált segíteni. 2. nem deportáltak (nem viccelek) mondjuk hogy mi a "rendszerellenes" az függ a témától is, amit kutattatok. :( Bár az az érzésem, hogy valaki felnyomott benneteket. :(((

(#24) Eugene Roe válasza berek21 (#22) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tudom.

#23: plusz pontokért :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#25) Predatorr válasza Eugene Roe (#21) üzenetére


Predatorr
őstag

MIért pont a németek? Mondjuk know-howt leginkább onnan tudnak lopni, de kémkednek mindenki ellen. Deutsche Bank sehol nincs az amcsi hitelminősítőkhöz és befektetési alapokhoz képest (2008 rémlik?).

ElEvEn11: Jól megszívattátok, piszok kínai, úgy kell neki. :N

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) nyisziati válasza Predatorr (#14) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt a csúsztatáshegyet! :((
Felháborító.
Költözz Kínába a lenti bólogató haverjaiddal együtt, ha nem tetszik a demokrácia, majd meglátjuk, mennyire tetszik az a "modern" rendszer, ami módszereiben a Rákosi-korszakot idézi.
Szégyen vagytok.

(#27) Eugene Roe válasza Predatorr (#25) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Energiabiztonság? Orosz gáz? Amit Görögországgal műveltek? Értem én, hogy saját érdek, de ha csak saját érdek van, szövetségi pedig nincs, akkor felőlem akár le is húzhatják a rolót.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#28) Piszmaty76 válasza nyisziati (#26) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Vagy akár te is kimehetnél hozzájuk jól megmondani nekik, hogy mennyire patkány módon csinálják amit csinálnak. Ahelyett hogy itt szórakoztatsz bennünket az állandó antikínás fröcsögéseddel. Először tedd rendbe a saját szemétdombodat, azután fikázd a másét. Mondjuk igazad van, sokkal könnyebb verbálisan kiköltöztetni Kínába azokat, akik nem értenek veled egyet.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#29) nyisziati válasza Piszmaty76 (#28) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem nekem kell kimenni, ezt megteszi Trump és a szankció. Ti viszont itt élvezitek a demokrácia MINDEN vívmányát, és nem átalljátok szidalmazni azt, aki biztosítja mindennek a hátterét. Ezért kéne NEKTEK odamenni, és mondjuk Hongkongban szétnézni, mert az a szemétdomb a TIETEK, ti véditek a diktatúrát.

[ Szerkesztve ]

(#30) joysefke válasza nyisziati (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem nekem kell kimenni, ezt megteszi Trump és a szankció. Ti viszont itt élvezitek a demokrácia MINDEN vívmányát, és nem átalljátok szidalmazni azt, aki biztosítja mindennek a hátterét. Ezért kéne NEKTEK odamenni, és mondjuk Hongkongban szétnézni, mert az a szemétdomb a TIETEK, ti véditek a diktatúrát.

Nesze, a demokrácia egyik nagy vívmánya a patyolattiszta USA-ból:
https://www.youtube.com/watch?v=FHRkeqESFmw

https://www.youtube.com/watch?v=sgYJ3bqSkN8

Előbb otthon kéne rendet rakni, aztán elmenni idegenbe ugatni

[ Szerkesztve ]

(#31) zsolt320i válasza nyisziati (#29) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Hé!

nem véd senki senkit, csak arról volt szó hogy az amcsik sem különbek 1 cseppet sem.
Volt amcsiban is olyan időszak amikor bizonyos "népcsoportok" ellen hasonló bűnöket vétettek. Undorító amit Kína csinál, de hasonlóan undorító amit amcsi csinál!
Szal Amcsit legalább úgy lehet szapulni mint Kínát.

Ennyi!

(#32) nyisziati válasza zsolt320i (#31) üzenetére


nyisziati
veterán

"nem véd senki senkit, csak arról volt szó hogy az amcsik sem különbek 1 cseppet sem."
Pont ez az, ami nettó hülyeség.
USA = DEMOKRÁCIA.
Kína = DIKTATÚRA.
ENNYI.

Az meg, hogy a múltban mi volt, az a múlt. Ráadásul az amcsik SOHA nem zártak egymillió embert átnevelőtáborba, mint a kínaiak TAVALY (ujgurokat). Gondolkodj el ezen egy picit, mert ha rossz helyre születsz, te is géppisztolyok közt élhetnél, a családodtól elszakítva, agymosva minden nap.

[ Szerkesztve ]

(#33) nyisziati válasza joysefke (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt bízd a rendvédelmi szervekre, ez belügyi kérdés, semmi köze a nemzetközi helyzethez. Sőt, ilyet csak demokráciában látsz, ahol a gyülekezési jogot nem korlátozhatják.
Ott senkit nem zárnak átnevelőtáborba ilyenek miatt. Ráadásul ilyen helyeket minden országban tudnak mutatni, akár Északkelet-Magyarországon is.

Ha pedig ez neked nem tetszik, akkor valójában te pontosan diktatúrahívő vagy, aki a masírozó Gestapót jobban szereti, mint ezeket a képsorokat. Újra aláhúzva azt, amit mondtam (és már törölték), hogy a PH!-n erősen gyűlnek a széljobbosok.

(#34) Piszmaty76 válasza nyisziati (#29) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Még mindig nem védem a diktatúrát (mint ahogy sokan mások sem, akiket eddig megrágalmaztál), egyszerűen undorodom Amerikától és a mindenki máshoz való gerinctelen hozzáállásától. Kifejezetten Hongkong és Taiwan párti vagyok (a Facebook ismerőseim több mint fele ott él...), engem is bosszant hogy Kína próbálja bekebelezni őket. Arra próbáltam utalni, hogy elsősorban a saját honfitársaidért illene aggódnod (mert azért van itt is tetű dolog bőven). Te látszólag csak sima hangzatos ürügynek használod az ottani helyzetet, hogy az összes valamelyest kapcsolódó topicban látványosan istenítsd Amerikát.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#35) nebancsa válasza nyisziati (#32) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem kell kimenni Kínába, hisz itt is diktatúra van, meg nincs jogállamiság.... Ezt az Usa nagykövete mondta, mielőtt nem ígértük meg, hogy lehet a gripeneket velük cseréljük le...

(#36) ElEvEn11 válasza Balage700 (#23) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Engem például már beengedni is alig akartak pedig volt meghívólevelem is az egyetemtól, ahova mentünk. 25 percig álltam és nézegetett a finánc az Emigrant Office-nál. Vagy 5 telefonhívást is elintézett. Nem értik az ékezeteket és az én nevemben, azért akad.
A srác nagyon jó fej volt és az egyetem minden egyes kutatócsoporthoz kirendelt egy-egy kínai diákok, hogy segítsen fordítani a field research-nél. Hiába tanulnak nagyon sokan állítólag kínában angolul, nekünk az volt a tapasztalatunk, hogy még a yes/no szintjén sem értik mit akarsz. A non-verbális kommunikáció pedig olyan kultúrális szakadékkal van tőlünk távol, hogy még a számokat sem tudod az ujjaddal rendesen mutatni, mert azt is máshogy mutatják bizonyos esetekben. A deportáció az általuk gyanúsnak vélt esetekben szokásos és akkor, ha turistaként vagy bent az országban. Mi azért tényleg semmit nem csináltunk olyat és fényképezni is csomószor engedéllye fotóztunk, filmeztünk stb. A megfigyelés így is ott van mindenhol. Több kamerát látsz a villanypóznákon, mint világítótestet. Komolyan, minden túlzás nélkül. Volt olyan flash-em, amikor konkrétan úgy éreztem magam, mint a Szárnyas fejvadászban. Egy áruház ledreklámja, hangosan beszélt hozzám kínaiul (shanghainese volt éppen) és próbálta eladni a valamit, miközben a sarokról árgus szemekkel koslatott egy rendőr, aki olyan elektromos kisbuszos mobilposztnál állt, aminek a tetején vagy 10 kamera figyelte a környezetett és automatikusan rögzített, felismert, azonosított stb. Nagyon kemény volt. Nem akarsz egy ilyen elnyomó rendőrállamban élni, nah. Ettől függetlenül a deportálás nem fenyegetett, de végig tudták mit csinálunk és hol vagyunk. Bezzek amikor egyszer eltévedtünk Shanghai-ban úgy 35 km-rel, mint kellett volna, akkor rohadtul nem segítettek. :D Amikor viszont Édesanyámmal beszéltem Viberen a kínai SIM-kártyámon és néhány keresetlen (nem volt csúnya kifejezés benne, csak kritika) szóval illettük az otthoni (magyar) helyzetet és párhuzamot húztam az ottanival, akkor kaptam 3 tök mandarinul írt üzenetet és azonnal bannoltak a hálózatról. :)
A felnyomásról. Én egy magánegyetemen voltam tanulmányi úton ott. Az egyetemen ettől függetlenül volt egy pasas, akit úgy mutattak be, hogy a mi "guide"-unk lesz végig. Na ehhez képest pontosan azt csinálta, amit a politikai tisztek, pártbizalmik régen. Megfigyelt, jegyzeteket készített rólunk, állandóan idegesítő kérdésekett tett fel és többször kamerával is felvett minket a dán tanárainkkal egyetemben. Nagyon emlékeztetett a fiatalkoromra, amikor a kommunizumusban is ezek a mechanizmusok működtek Magyarországon. Szóval nem kellett felnyomnia senkinek és az ottani diákok többsége amúgy is ahhoz a felső 10 ezerhez tartozik, aki leszarja, nem érdekli és általában nagyon sokan már eleve külföldre tervezik a jövőjüket (éppen fentiek miatt és a szülőknek még tökéjük is van ehhez). Őket tehát nem érdekli és érdekük sem fűzödik a feljelentgetésekhez, ráadásul amúgy is ott volt ez a kirendelt megfigyelő, aki meg mindent tudott nagyjából. Egyszer még azon is rajtakaptam, ahogy a szállásunk mosodájától kérdezte, hogy hányszor mostunk és mennyit béreltük a mosógépeket. Mindent feljegyzett rólunk. :((

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#37) ElEvEn11 válasza Predatorr (#25) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Iszonyat normális srác volt. Olyan grafikus portfóliót villantot és olyan szakmai tudása volt, hogy a magam 46 évével és több, mint 20 éves tapasztalatommal elszégyelltem magam. Na ő konkrétan bent élt a tanteremben több társával együtt. Bent volt pár matrac és állandóan dolgoztak. Elképesztő munkamoráljuk van egyébként. Tényleg sajnáltam, hogy megszívattuk, mert mondom; nagyon jó gyerek volt és remekül beszélt angolul, ráadásul vágta a kulturális különbségeket is. Könnyű volt vele dolgozni, amíg más segítő diák sokkal rosszabbul beszélt angolul és nem igazán próbált meg segíteni..., vagy nem tudott úgy az angolja miatt. Ez a srác szerintem a németekhez megy majd dolgozni szerintem, mert már oda várták egy nagy ügynökséghez, de neki még a legnagyobb dél-koreai ügynökség is ajánlatot tett. Én inkább sajnáltam és vittem is neki a követségi területen található kraftbeer pub-ok egyikéből egy sörkülönlegességet.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#38) ElEvEn11 válasza nyisziati (#33) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

"Újra aláhúzva azt, amit mondtam (és már törölték), hogy a PH!-n erősen gyűlnek a széljobbosok."

No offense! Engedd el.
Ez van az összes Magyarországi portálon, fórumon. Néha visszasírom azt, amikot még nem törte át a kritikus tömeg határát a magyar internetezők száma. Akkor még tök jó beszélgetések tudtak kerekedni. Ma már nem is szólok az ilyen threadekhez hozzá, ha tehetem. Legalábbis nem bökdösöm a véleményemmel az ellenvéleményen lévőket, mert mára már nincs véleményelfogadás, pláne bármiféle tolerancia.
Amúgy meg, ha ennyien vannak itt tényleg, meg még IT-szakik is (ha itt vannak) akkor majd jól letrace-elnek és feljelentenek (nem a kínaiak), mert tudom is én mit tettem azzal, hogy a véleményem elmondtam. Biztos valami hazaárulás vagy ilyesmi... ;)
BTW: nem, nem vagyok egyik oldal híve sem.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#39) Piszmaty76 válasza ElEvEn11 (#36) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Tényleg durva lehetett. Bár nekünk ez messze durvább mint annak, aki benne él és már az élete "szerves" része lett. Ott másfél + milliárd embert kell valahogy irányítani, kordában tartani, nem pár milliót. Én nem lepődnék meg, ha egyszer nálunk is bevezetésre kerülne egy ilyen gusztustalan rendszer...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#40) ElEvEn11 válasza Piszmaty76 (#39) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Az igazán félelmetes az volt, amit én ezen felül érzékeltem. Van bennük egy általános sértettség, amit talán még az Ópium Háburók idejéből hordoznak magukban, hogy gyakorlatilag legyőzték őket és gyarmattá silányult a császárság (illetve a világuralmi képük omlott össze akkor kb), plusz egy folyamatos hivatkozási alap a 4000-6000 éves (megközelítés és előadó kérdése melyik) kultúrájuk, ami egy olyan übermens magatartást ad ki, hogy az félelmetes. Azzal együtt, hogy milyen kormány és politikai berendezkedés van szerintem ez minimum félelmetes, de nyilván van, akinek tetszik. Csak kiegészítés: minden előadó professzorunk, függetlenül a tárgytól minden nap elmondta, hogy felejtsük el azt, hogy Tajvan nem kínai része. Az a kontinentális kína jogos tulajdona, követelése és része, pont – mondták. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#42) zsolt320i válasza nyisziati (#32) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ismerem a szitut, és elítélem.
Az amcsik mit csináltak a négerekkel, mit csinálnak a távol-keleten, mit csinálnak dél amerikával?
Hidd el nekem az amerikai demokrácia legalább annyira szennyes mint a pedofil papok.
Mind 1, nem tudsz meggyőzni, arról, hogy amcsi az etalon, és én sem téged, hogy amcsi nem jobb mint kína. szemléletbeli különbségek vannak.

(#43) Piszmaty76 válasza ElEvEn11 (#40) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Igazi agymosás. Vagy félelem? Mindegy, brutális.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#44) zsolt320i válasza ElEvEn11 (#40) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Én is kint voltam Kínában 1 évet dolgozni. igaz ez régebben volt 2010-ben.
Hál' istennek én nem vettem semmit észre a megfigyelésből, habár biztos minket is nyomon követtek. Kamerák már akkor is minden oszlopon voltak, de akkor sztem még nem volt meg az a technika, hogy kiszúrjanak vkit a tömegbe. (Kunshan & Shanghai)

(#45) ElEvEn11 válasza zsolt320i (#44) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ez már csak azért is lehet, mert kb Xi Jinping hatalomba jutásával fordultak nagyot a dolgok és kanyarodtak vissza a totalitárius és centralizált rendszer felé. A korrupció elleni küzdelem leginkább csak eszköz volt, hogy eltakarítsa a mérsékelteket vagy a helyi pontetátokat, akik esetleg nem hajlanak meg feltétel nélkül az akarata előtt.
Egy biztos. Érezhetően változott az ország és befelé fordult. Én sem először voltam, de ha lehet, akkor soha többet nem mennék vissza, akkor a különbség és nem pozitívan. Persze lehet, hogy az én "szemüvegemmel" van a gond. ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#46) Depression válasza Piszmaty76 (#28) üzenetére


Depression
veterán

"Először tedd rendbe a saját szemétdombodat" wow! Esélyem sincs! Ugyanúgy, mint Kínában. De nekem is adott még a lehetőségem, hogy más szemétdombra költözzek.
Egy olyan rendszert védesz, ahol az országon belül is van migráns helyzet! Ha beköltözöl kínaiként Shenzenbe, már nem jár orvosi ellátás, mert az csak akkor van, ha ott születtél.
Bárki, aki elhiszi, hogy Európa közepén épített miniatür kerítés megvédi Európát, az nyugodtan mehet akár Kínába is! Én egy másik irányt veszek.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) Piszmaty76 válasza Depression (#46) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Tényleg ennyire nehezetekre esik végre felfogni, hogy nem védem/védjük az ottani rendszert, hanem az ittenit fikázom (mivel kicsit jobban érinti a mindennapjaimat, mint a kínai diktatúra). Mindenféle hatalommal való gerinctelen visszaéléstől akut hányingerem van nemzetiségtől függetlenül, ezért veletek ellentétben én épp emiatt usáékkal szemben is heves ellenszenvet táplálok, nem ragadok le csak Kínánál. És amikor pl. Huawei-t veszek azzal én nem az ottani rezsimet szándékozom támogatni, hanem az ottani rendszerben (túl)élő emberek megélhetését (tudjátok munka, fizetés). Gondolom ezeket is teljesen feleslegen írtam...

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#48) zsolt320i válasza Depression (#46) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Atya Úr I..... nagy problémák vannak!
1. Olyanról beszélsz amit senki meg sem említett
2. Hogy jön ide a belpolitika?! :F :W
Sokaknál, nagy a baj :K

(#49) nyisziati válasza Piszmaty76 (#47) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem mindegy, hogy ellened vagy érted történik olyan dolog, amivel nem értesz egyet.
Kínában az a cél, hogyha nem tapsolsz állva, hanem kényelmetlen kérdéseket teszel föl, akkor röghöz kössenek (szó szerint), Amerikában meg azért figyelnek, hogy nem vagy-e terrorista, illegális drogárus vagy fegyverkereskedő. Vagyis ott a békés többség életét és szabadságát védik.
Kínában meg az állampárt akarja rádkényszeríteni a világnézetét, véleményét, hatalmi felfogását, akár deportálással is (még turistákat is deportáltak már, vádemelés nélkül).
Ez a kettő NAGYON NEM egyenlő.

[ Szerkesztve ]

(#50) Piszmaty76 válasza nyisziati (#49) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Irigyellek, hogy itthon látszólag ennyire problémamentes az életed van itt, hogy ennyi energiád van többezer km-re élők dolgaiba beledumálni. Szerintem ők sem aggódnak túlzottan az itteni helyzetek miatt, mert bőven van saját problémájuk, amivel foglalkozzanak. Nem kellene aggódnod, hogy SorosKína idehozza az arcfelismerő diktatúrát, mivel minden vezetőnk adott ahhoz, mi is a sorsukra jussunk előbb vagy utóbb. Ott ez a helyzet és kész. Attól hogy összes Huawei-s stb. topicot teleoffolhatod a kínafóbiáddal, attól még nem fog ott változni semmi. Már várom, hogy mikor kezded gyalázni a Szaharát hogy ott nincs hó, pedig Szibériában van. És ez nem helyes mert ott is kellene tudnia az embereknek hógolyózni vagy síelni. Ez van, a Szahara már csak ilyen és nem igazán érdekli a véleményed. Aki pedig épp a Holdra utazik el, hogy friss levegőt szívjon, az pedig megérdemli...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#51) zsolt320i válasza Piszmaty76 (#50) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:DD :DDD :C :R

(#52) nyisziati válasza Piszmaty76 (#50) üzenetére


nyisziati
veterán

Látom sikerült megfognod a lényeget. Pláne, hogy a Szahara természeti ADOTTSÁGAIT hasonlítod emberi rendszerek MEGVÁLTOZTATHATÓ jellemzőihez.

Ja és a röhögő tapsifülesedhez külön gratulálok.
Ritka érzéketek van a társadalmi/hatalmi rendszerekhez.

(#53) joysefke válasza nyisziati (#52) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pont ez az, ami nettó hülyeség.
USA = DEMOKRÁCIA.
Kína = DIKTATÚRA.
ENNYI.

Igen, pontosan ennyi. És nagyon jól jelzi a totális naivitásodat. Azt még elfelejtetted hozzátenni, hogy USA == szabadság, Kína == rabszolgaság :))

Egyébként pedig nem a te dolgod, hogy megváltoztasd Kínát. Ha mégis a saját dolgodnak érzed, akkor menj oda, Hongkongba, Pekingbe stb aktivistásodni. Az országunkat, a vásárlóerőmet stb hagyd ki a képletből. Mert a józan többség nem akar Kínával balhét és valószínűleg az USA által képviselt "egyetemes igazságban" sem hisz...

[ Szerkesztve ]

(#54) Piszmaty76 válasza nyisziati (#52) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Sajnos a történelmet alapul véve az embernek is természetéből fakadó adottsága, hogy élősködjön másokon, szóval talán nem is volt annyira vacak a hasonlatom. Áldozatok árán megváltoztathatod és nemsoká minden hasonlóképp folytatódik tovább más megnevezéssel, más vezetésével, talán kevésbé véresen. Élősködés nem vész el, csak átneveződik. És köszi a gratulációt, még ha nem is volt őszinte...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#55) cog777 válasza joysefke (#53) üzenetére


cog777
senior tag

+1 Kinanak megvan a maga sajatos evezredes rendszere, ami demokratikus szemszogbol nezve nem jo, de ez van. Ennyi ember nem NEM fog valtozni hipp hopp. Kulfoldon nem hadsereggel hanem penzzel nyomul.

USA-nak megvan a demokratikus rendszere - orszagon belul, valamennyire mukodik. Viszont kulfolitikaja korantsem demokratikus, nezzuk csak hogy targyalta ujra a meglevo kereskedelmi szerzodeseit. Eleggel diktatorikus modon. Es ha azt nezem hogy most kezdte destabilizalni megjobban a kozelkeletet, Trump kommentarjaval: "Úgyis Európába mennek, ott van a hazájuk."
akkor akar azt is hinnem hogy az EU-nak nem eppen a szovetsegese (mert szovetsegesekre nem szabaditunk csomo menekultet es potencialis terroristakat) hanem eppen forditva.

Ezert is bosszant annyira hogy USA egyet csettint es az EU-ban ervenyben levo szabadalmak semmisse valnak. EU-nak ezt fel kellene ismerni es kotelezni cegeket arra ,hogy ha EU-s nemzetbiztonsagi erdek jelentosen csorbul, akkor mas idegen hatalmak biroi donteseit figyelmen kivul KELL hagyatni EU-n belul. Ugyanugy ahogy az USA csinalja.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#56) borg25 válasza joysefke (#53) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nézd meg a Mortal Kombat utolsó részét. Tudod, hogy a végén hogy győz a rossz? Úgy, hogy minden eddigi alkalommal mikor a jó és a rossz összecsapott, akkor a jó volt az erősebb, s megkegyelmezett. A rossz az utolsó részben is veszítene, de csellel a semleges részt elfoglalja, így ott a jónak elvész a hatalma, győz, és a jót rabszolgájává teszi.
Érts meg: A ROSSZ SOSEM FOG MEGKEGYELMEZNI A POTENCIÁLIS ELLENFELEINEK, HANEM LIKVIDÁLJA ŐKET!!!!

Film, fantasztikum. Legyen életből merített példa: Hitler?
Á, nem baj, hogy megszegi a békeszerződést és fegyverkezik.
Á nem gond, hogy lerohanja Csehországot, úgy is majd megáll
Á, nem gond, hogy bevonult Ausztriába, és kimondták az Anschlusst, úgy is mire megy vele.
Á, nem kell teljesen megépíteni a Maginot vonalat, mert úgy is olcsóbb, s mi baj származhatna belőle?
Tényleg történt bármi baj is azzal, hogy a nagy demokráciák inkább nem szóltak bele, mert a háború áldozatokkal járna, és diplomáciával úgy is minden elintézhető?

(#47) Piszmaty76:
"És amikor pl. Huawei-t veszek azzal én nem az ottani rezsimet szándékozom támogatni, hanem az ottani rendszerben (túl)élő emberek megélhetését (tudjátok munka, fizetés)."
Hofi erre mondta, hogy édes istenem, ha annak idején az anyámnak azt mondhattam volna, hogy én nem buktam meg, csak az ötöshöz hiányzott még négy jegy.
Részedről ez is ugyanolyan bulshit mint amit a cikkben USA mond indoknak.

(#57) Piszmaty76 válasza borg25 (#56) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

A manó se tudja. Te viszont bizonyára jobban tudod, hogy az érintettek örülnek-e a plusz munkalehetőségnek avagy sem.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#58) joysefke válasza borg25 (#56) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó, majd ha nem tudok tájékozódni jók vs rosszak, igazak vs gonoszok, demokrácia vs diktatúra, mi vs ők ügyekben majd megnézem a Mortal Kombatot vagy fellapozom a 12.-es töritankönyv nevezett tíz oldalát...

Köszönöm hogy irányba raktál :)

[ Szerkesztve ]

(#59) section9


section9
őstag

Nincs is gyonyorubb mint amikor az r=1 kommentelok, azt probaljak megmagyarazni, hogy igen, kina diktatura, de ez nekik jo, meg amugy amerika se jobb mert ott meg verik a negereket. Gratula, jar a keksz. :U

(#60) borg25 válasza joysefke (#58) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

ne sértődj meg, én nem azt mondtam, hogy jók vagy gonoszok, csak azt, hogyha nem jók, akkor bizony ha Kínának hatalmában áll majd, akkor az akaratát rá fogja kényszeríteni a világra, és ez ellen addig tehetsz bármit is, míg gyengébbek mint te, utána már nehezen.

(#57) Piszmaty76:
Van olyan álláspont (Diktátorok kézikönyve), hogy nem hatékony, ha pénzzel, élelmiszerrel támogatjuk a (pl afrikai) diktatúrákban szenvedő szegényeket, mert a pénz úgy se hozzájuk fog eljutni, hanem a rezsimhez. Ha mást nem, úgy hogy a rezsimnek nem kell foglalkozni az élelmezésükkel, iskolázásukkal, ami pénzt aztán Ferrárira és vesztegetésekre lehet fordítani. De inkább eleve lenyúlják a pénz nagy részét, mert általában ez történt, csak néz körbe a világban.
Paradox módon, az a hatékony ha nem (így) segítünk.

(#61) joysefke válasza borg25 (#60) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még mindig azt tudom mondani, hogy ez nem egy amerikai szuperhős film, ahol vagyunk mi a jók és ők a gonoszok és nekünk erkölcsi kötelességünk a gonoszokból jókat csinálni vagy ha ez nem megy, akkor eltörölni őket.

Azért mert nem jók és gonoszok vannak, hanem emberek, népek és érdekek és a kínai, arab, pakisztáni stb az nem feltétlenül ugyanúgy fog gondolkodni mint a szuperhős és űropera filmeken felnőtt Pistike. Nem ugyanaz lesz neki fontos, nem ugyanaz lesz erkölcsi kérdésekről az értékítélete stb. Még az is lehet, hogy nem akarja, hogy a gyereke szuperhős filmeken és Popsi-kólán nőjön fel.

Elhiszem, hogy nem úgy gondolkodsz mint én. Mert én pld azt tartom "gonoszságnak" ha beleugatunk a világ másik végében lévő társadalmak belügyeibe és a saját erkölcsi normáink ürügyén (amik persze csak cinikus szólamok) szeretnénk őket olyan dolgokra kényszeríteni, amit ők közösségi szinten nem akarnak és amelyekből mi hasznot akarunk húzni.

Mivel nem értünk egyet a "gonoszság" fogalmával ezért engedd meg, hogy ezen felülemelkedjek:

Akár kinek is van igaza, ha beleugatsz kívülállók belügyeibe, minimális az esélye hogy bármit meg tudsz oldani, viszont maximális az esélye annak, hogy a végén az összes féllel összeveszel. Nem csak a képzelt agresszorral hanem azzal is akit éppen szerinted bántanak.

Ráadásul alapot szolgáltatsz ahhoz, hogy fordított esetben a te belügyeidbe avatkozzanak bele.

Jelenleg Kína minimálisan avatkozik a belügyeinkbe és hosszú történelme során csak rövid időszakokra gondolták azt, hogy nekik márpedig gyarmatosítani kell.

Sokkal jobban ráférne egy nagy zakó az USA-ra, hogy végre leszálljon Európa nyakáról és ne próbálja lassan azt is megszabni, hogyan szarjunk.

Tajvan sokkal inkább Kína része (akár mi is legyen pontosan Kína) mint a nyugaté. Ezt a vörös csillagos Kína és még a Tajvaniak is így gondolják. Elég nagy naivitás (vagy geopolitikai haszonlesés) azt gondolni, hogy a Nyugatnak hosszú távon keresnivalója van Tajvanon.

[ Szerkesztve ]

(#62) Piszmaty76 válasza borg25 (#60) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nem újkeletű számomra ez pénzlenyúlás dolog, lásd a lenyúlt magánnyugdíjas pénzecském, amit évek alatt összekuporgattam. És ezt elvileg nem kommunista rezsim csinálta meg sokunkkal. Másrészről sajnos természetes, hogy pénzéhes gyökerek által csökkentett fizetést kapunk a munkánkért (lásd fentebb az élősködésről írt szösszenetem). Az inkább a lényeg, hogy meg tudunk-e éldegélni a maradékból. Sok kínai szempontjából (nem tudom, csak tippelek) a plusz munkalehetőség által kapott bevétel is maga a kánaán az azelőtti lehetőségekhez képest. Mondjuk biztos bevétel a bizonytalannal szemben. Kínát úgy tudom elképzelni, mint régivágású igen szigorú és vaskalapos apukát. Hagyja a gyerkőcöknek, hogy az általa megszabott határokon belül ellegyenek, viszont kíméletlenül bünteti az engedetlenséget és a rendbontást. Sokszor túlzásba is viszi a büntetést. Egyetérthetünk abban, hogy nem szokásunk kedvelni az ilyen szülőket. De az sem törvényszerű, hogy szimpatikusnak tartsak egy elkényeztetett, sunyi kis hülyegyereket (egy másik ország), akinek az a hobbija, hogy elrontja-lopja más játékszerét mindenféle aljas módszerrel (mert hozzászokott hogy megteheti), ha az jobbnak tűnik az övénél...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#63) borg25 válasza joysefke (#61) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Én se, tartalma alapján a cikk írója, de szerintem itt senki se gondolja azt, hogy Trump ezt most a szerencsétlen elnyomott etnikumok miatt csinálja. Erre tud hivatkozni, ennyi.
A cél a bevételeső és a fejlesztés pillanatnyi megakasztása.

Hogy most kivel járunk jobban, az USA médián keresztüli agymosásával, vagy Kína nagy testvér figyel téged hozzáállásával az lehet vita téma. Utóbbi mellett szólhat, hogy a létalapját nem a fogyasztói társadalom bevételéből kapja, tehát mondhatná, hogy innentől kezdve új TV 10 évente, de mégiscsak Kína a top környezetszennyező.

A mi részünkről a lényeg, hogy aki a végén talpon marad az fogja diktálni a jövőt. Kínának elég jók rá az esélyei. Olyan jöhetne még számításba, mint India, aki a 1+milliárd főjével méltó ellenfele tudna lenni Kínának. USA egy főre eső GDP előnye folyamatosan apad, a népessége 1/4(?) hamarább fog öregedni.

(#64) Depression válasza Piszmaty76 (#47) üzenetére


Depression
veterán

Bocsi, egy olyan topicba írunk, ahol az usa nem engedi a technológiáját az elnyomásra használható cuccába belerakni Kínában. Itt nincs Huawei, hanem megfigyelési rendszer alkatrészei/szoftvereiről van szó...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#65) Piszmaty76 válasza Depression (#64) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Van Huawei. Ugyanennek a gyökérkedésnek/USA szintű kifogásnak az áldozata. Tehát, ha távolról is, de legalább annyira kapcsolódik a témához, mint maga a kommunizmus. Valamint nem hiszem, hogy az idecsempészett Huawei szó offolta volna szét a topicot...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#66) atike


atike
nagyúr

startupjait IS :U

(#67) Fred23


Fred23
nagyúr

Jól csinálja most az USA a Kínával kapcsolatos dolgait.

Kínában már csak arcszkennelés után lehet új telefont vásárolni.

(#68) joysefke válasza Fred23 (#67) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vihar a biliben. Nem látok érdemi különbséget az arcszkenneléses telefonvétel és a személyhez kötött SIM kártya között (ez van itthon és nyilván még sok más helyen is), talán ez utóbbi még lényegesen hatékonyabb is.

Itt is bármilyen disznóságot követsz el a telefonod segítségével, vagy akárcsak a telefonod társaságában, megvan a technikai lehetősége, hogy könnyedén beazonosítsanak. Sokkal könnyebben és hatékonyabban, mint holmi arcszkennel.

(#69) ElEvEn11 válasza joysefke (#68) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Technikailag nem sok különbség van. Az, hogy milyen szintén élnek vissza ezzel a kormányzatok, az már más kérdés. Hidd el; Kínában nagyon csúnyán és ez nem jó. Ma még lehet, hogy csak ott használják ilyesmire, de a jövőben nehogy kedvet kapjon valamelyik másik kormány a világban a hasonló szintű eszközkezelésre. Azon a szinten ez szimplán az elnyomás és a teljes kontroll eszköze.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#70) joysefke válasza ElEvEn11 (#69) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én inkább először aggódom azon, hogy Magyarországon, Európában hogyan élnek vele vissza a kormányok és csak utána azzal, hogy Kínában mi történik. Azon egyelőre elég ha a kínaiak aggódnak. Kérdés, hogy ők -akiket érint- egyáltalán foglalkoznak-e vele annyira, mint az nyugati sajtó.

de a jövőben nehogy kedvet kapjon valamelyik másik kormány a világban a hasonló szintű eszközkezelésre.

Hidd el, nem Kínából kapják az ötleteket, és nem azért szigorodik itthon meg mindenhol a megfigyelés (amit én is károsnak tartok) mert Kínában újabban jobbnál-jobb kütyüket gyártanak.

Már Kína felemelkedése előtt is voltak lehallgatható telefonrendszerek -amelyek lehallgathatóságának biztosítása az USA-ban pld. a gyártó TÖRVÉNYI kötelezettsége, nagyon régóta-,

Már régóta vannak mobiltelefonok, amelyekkel a telefonhasználó időbeni tartózkodási helye és mozgása tökéletesen rögzíthető.

Már a jelenlegi kínai riogatás előtt is voltak email-szolgáltatók a hatóság által szépen lekérdezhető adatbázisokkal.

Közösségi oldalak.

Autópálya kamerák rendszámfelismeréssel.

Reptéri kamerák arcfelismeréssel.

stb stb...

Ezek közül egyik sem Kínából indult, Kína egyszerűen jó tanuló módjára elsajátítja a mestereitől a tanultakat és a miénknél is hatékonyabb megfigyelőrendszert hoz létre.

Ez nem azt jelenti, hogy nálunk és az egész nyugati világban nem zajlik töretlenül a megfigyelőállam kiépítése. Kínától teljesen függetlenül.

Hagyjuk meg a kínaiaknak a saját AVH-juktól való félelmet, mert nekünk ahhoz nincsen sok közünk. Majd ráérünk akkor aggódni, ha a kínai állam a magyar emberek levelezésébe, telefonjaiba stb akar betekintést. Mert az már ránk fog tartozni.

De hopp, az USA már pont ezt csinálja és erőlteti. Az ő kezükben veled/velünk szemben lévő lehetőségektől miért nem félsz?

(#71) borg25 válasza ElEvEn11 (#69) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Kedvet kapjon? Kína már most exportálja a megfigyelő technikáját más országokba. Ott is akad aki hasznosítaná, Kínának meg export bevétel. (win-win)

(#72) Fred23 válasza joysefke (#68) üzenetére


Fred23
nagyúr

Itt az a lényeg szerintem, hogy nem szabad megengedni Kínának a vezető szerepbe fejlődést, és minden lépés örvendetes, ami ennek az elvnek megfelel.
Nálunk és az Államokban is megy keményen az agymosás sok tekintetben, de mi még egész jól tájékozódhatunk, és a véleményünket is általában elmondhatjuk. Az ország választott vezetői pedig akár nálunk, akár az usákoknál elvileg nagyjából azt teszik, amire mi felhatalmazzuk őket. Ha ezt a viszonylag elfogadható állapotot meg akarjuk őrizni, ahhoz az is kell, hogy ne csicskuljunk be a kínai vezetésnek -gazdasági érdekből sem.
Mert ha elkezd túltengeni a megfelelési vágy bennünk Kína felé, lehúzhatjuk a rolót sok tekintetben. Ha hagyjuk domináns hatalommá válni az aktuális KKP vezetését, 50 év múlva nálunk is maximum a felső 1% nem lesz agymosott. Az amcsik is olyanok, amilyenek, de amíg mehet a South Park, meg hasonlók, én rájuk tudok bólintani.

(#73) rics_v


rics_v
csendes tag

erre lehetett számítani

Satisfying

(#74) joysefke válasza Fred23 (#72) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha ezt a viszonylag elfogadható állapotot meg akarjuk őrizni, ahhoz az is kell, hogy ne csicskuljunk be a kínai vezetésnek -gazdasági érdekből sem
..
Mert ha elkezd túltengeni a megfelelési vágy bennünk Kína felé, lehúzhatjuk a rolót sok tekintetben.

Te is becsicskultál, csak Te a mainstreamnek csicskultál be. Gyerekkorod óta szorgalmasan megkapod a médiából, az aktuális szuperhős-filmből, az éppen elfogadott történelem tankönyvből etc hogy mi az elfogadott vélemény. Az hiszed ugyanígy gondolkodnál, ha csak egy kicsit máshol/máshogy nevelkedtél volna?

Társadalmi szinten a politikai vezetésnek első sorban a saját polgárai felé van felelőssége és a polgárok a saját kormányukat tudják (többé-kevésbé) elővenni.

Itt az a lényeg szerintem, hogy nem szabad megengedni Kínának a vezető szerepbe fejlődést, és minden lépés örvendetes, ami ennek az elvnek megfelel.

Itt tévedsz óriásit. Fent ülsz az erkölcsi magas lovon és azt hiszed istenadta jogod eldönteni, hogy másutt mi a jó és mi a rossz és adott esetben fellépni, hogy másutt is úgy viselkedjenek ami szerinted jó.

Ez a mentalitás egészen addig működik jól, amíg a nálad sokkal gyengébbekre próbálod ráerőltetni a világnézetedet. Kivételes esetben működik, általában nem működik, de a gyengébb fél úgysem tud mit tenni. Pld a közel keleti demokrácia-export is ilyesmi. Sosem lesz ott demokrácia, mert alapvetően senki sem vevő rá, sem az aktuális uralkodó kaszt sem az aktuálisan elnyomottak. Az USA pedig nagyon nem ütheti meg a bokáját, legalábbis addig amíg az arabok csak parittyával tudnak a a tankokra lőni.

Ezzel szemben ha megpróbálod egy egyenlő vagy nálad erősebb félre ráerőltetni az egyetlen, igaz és tévedhetetlen(TM) világnézetet, akkor rosszabb esetben akkora maflást kapsz, hogy a fal adja a másikat. Én kollektív szinten szeretnék ebből kimaradni és a svájci modellt követni.

[ Szerkesztve ]

(#75) Fred23 válasza joysefke (#74) üzenetére


Fred23
nagyúr

" Az hiszed ugyanígy gondolkodnál, ha csak egy kicsit máshol/máshogy nevelkedtél volna?"

Ha belátod, hogy ez sokat jelent, akkor azt is illene belátnod, hogy védendő érték a széleskörű tájékozódás lehetősége. Ami ugye sok helyen nincs, és nem is kívánatos. Másként fogalmazva: a mainstream szerintem jobb felénk, mint mondjuk Kínában. Ha Szerinted nem, szíved joga! Illetve nálunk az is vita tárgyát képezi és képezheti, mi mennyire elfogadható vélemény. Tényleg annyira nehéz belátni, hogy ez jobb verzió, mint a kínai, ahol a nagyvezír bölcs sorai szolgálnak iránymutatásul -megfejelve az állami elnyomás sokféle eszközével?! Bár, lehet, egyeseknek tényleg ez a kényelmesebb, ideálisabb.

"Társadalmi szinten a politikai vezetésnek első sorban a saját polgárai felé van felelőssége"

Nem mindegy, hogy milyen típusú és tartalmú az a felelősség. Van, aki beéri 16 óra munkával, meg némi étellel, van, aki szerint meg a felelősségnek ki kell terjednie mondjuk a véleménynyilvánítás szabadságára is. Egyébként ez egy nagyon fontos kérdés, és mert érdekel, el fogom olvasni a jelenlegi kínai vezír vélhetően magvas gondolatait is; szerencsére megtehetem, mert jogom van külföldi politikusok, véleményformálók írásait olvasni, és az olvasottakról akár társaságban vitatkozni.

"Fent ülsz az erkölcsi magas lovon..."

Dehogy, tényleg nem! Egyszerűen a saját érdekemet nézem, aminek része a jövőképem érdeke is. Szimplán félek és tartok a kínai rendszertől, és zavar, hogy egyre inkább megállíthatatlannak látom a befolyásukat, terjeszkedésüket. Olyan jövőt szeretnék elősegíteni, amiben szerintem jó élni -a KKP pedig ilyet láthatóan nem kínál nekem.

Szerinted 50 év múlva követheti bárki a svájci modellt, ha mondjuk a kínai vezetés ledominálja az usákokat, de úgy rendesen? :U

[ Szerkesztve ]

(#76) Depression válasza joysefke (#74) üzenetére


Depression
veterán

Csak tudnám, hogy mit szívsz... Azért remélem tudod, hogy ott ezért is halálbüntetés jár. ;]
Még azt sem tudom elképzelni, hogy ezért a posztért plusz pontot kapsz náluk, hisz nem érhetnéd el ezt az oldalt sem. Vagy most a jólétedben lettél ilyen okos, mint a laposföldhívők, oltásellenesek, vegánok? Tudsz te bármit Kínáról azon kívül, bogy ott készül a huawei telefon, meg az iphone?
30 éve, hogy megszűnt itthon a kommunizmus, amikor lelőttek, ha át akartál szökni. Az NDK-ban nőttem fel, ahol meg volt szabva, hogy hány deka húst vehettél, gyümölcsöt egy évben egyszer kaptál, az osztály legjobb tanulójaként is megtiltották, hogy angolt tanuljak, mert külföldi vagyok, és nyugodt lehetek, hogy rólam is van valahol egy szép vastag akta.
A mai megfigyelési rendszerekkel nyugodt lehetsz, hogy nem lett volna rendszerváltás, és ilyen posztot sem tudnál olvasni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77) Piszmaty76 válasza borg25 (#71) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ahogy USA is árulgatja a fegyvereit más országokba, hogy fennmaradhasson az ottani balhé, amibe persze megfelelő ellenszolgálatásért cserébe Teréz anyuként beleszólnak a béke nevében. Én hőseim. :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#78) borg25 válasza Piszmaty76 (#77) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem vitatom :)
Tárgyilagosabban kellene összehasonlítani a Kínai és USA rendszert.
Mindkettő egy-egy társadalmi rendszer.
Mindkettő célja a fennmaradása.
Kérdés, hogy az egyént tekintetében:
- Hogyan írják elő az elvárásaikat (alkotmány, törvény)
- Erre milyen módon veszik rá az embereket (képzés, oktatás, jutalmazási vagy büntetési rendszer)
- Milyen módon detektálják a rendszer idegen elemeket (semmi, lehallgatás, globális megfigyelés)
- Mi a tűréshatár, mi számít rendszeridegennek (árulás, vagy sértő megjegyzés a bölcs vezérre)
- Milyen módon szól bele az emberek életébe (USA-ban akár el is tűnhetsz a vadonban, senkit se érdelek)
- Milyen módon bánik az elesettekkel (Egészségügyi ellátás, oktatás, vagy borg módra a működésképtelen egyedeket megsemmisíti)

(#79) Piszmaty76 válasza borg25 (#78) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Egyetértek. Ellenben ez bennünket nem igazán érint, mivel a határain kívül mindenki mást kakiba sem néz, tapos át mindenkin a saját célja eléréséért. Csak papíron számít, hogy szövetséges az adott nemzet (akitől akarja amit épp akar) avagy sem. Ez a rész az, ami bennünket (is) igazán érint.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#80) borg25 válasza Piszmaty76 (#79) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ez az összes demokráciára igaz, hogy a szavazó a határon belül van, az számít. A kintiek meg hasznosságuk alapján minősíthetők.
Viszont ahhoz képest, hogy USA a nagy szemét kapitalista, Kína az aki mindenféle megtérülési terv nélkül bárkinek ad kölcsönt, aztán max ha nem fizetnek, akkor einstand van. A hitelfelvételre meg erősen lobbizik, mindegy mire csak vedd fel, s fizess kamatot. Lsd Budapest-Belgrád vasútvonal. Azért ilyet amerikai bankról ritkán hallani, pedig még egyszer ő a szemét kapitalista...

(#81) ElEvEn11 válasza joysefke (#70) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ne gondolj olyan naívnak, mint amilyennek gondolsz! ;) Tudom, hogy a megfigyelési technológia éppen annyival jár a köztudomásúlag használt technológia előtt, hogy megmaradjon az információs előny az azt alkalmazó hatalom kezében. Az ilyen technológia használható úgy is, hogy visszaéljenek vele. Ez sosem jó. Kína ebben élen jár és jelenleg világhatalomra tör. A szememben Kína rosszabb hatalom, mint az USA (ez nem jelenti, hogy az USA fasza és király, ne lőjj így vissza légy szíves!), óder bármelyik más. Röviden. ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#82) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A #13 és #14 hozzászólás mondja ki a lényeget, aztán valami nem csak érveléstechnikát, hanem logikát nélkülöző tinédzser szerint erre az a riposzt, hogy költözzön ki Kínába...
Nem hiszem, hogy itt bárki egyetért a kínai megfigyelések helyességével, hanem az USA világcsendőrködésével és hazugságaival sem értünk egyet néhányan.

Ha nekimegyünk Kínának az emberi jogok miatt, akkor legyünk következetesek és ne hagyjuk szó nélkül a többi országot sem! Szaúd-Arábia és Izrael sem maradhat ki a sorból, de pl. Franciaország sem Nyugat-Szahara miatt és ide vehetjük a #14-ben Predatorr által felsorolt mai gyarmati, leigázott területeket.
Természetesen itt nem az emberi jogokról, hanem gazdasági érdekekről van szó az Egyesült Államok részéről, az emberi jogokkal való takarózás egyszerűen gyomorforgató.
Inkább zúzták volna be az IBM-et, meg a többi amcsi céget régen, mert segítettek a náci Németországnak...

(#83) Kecsubacsi válasza joey04 (#3) üzenetére


Kecsubacsi
csendes tag

Az USA meg vállaljon felelősséget a kirobbantott háborúk miatt. Ja, és ítéljék el ,mint háborús bűnösöket, a két volt elnöküket, ifjabb és idősebb Bush-t.

Kecsubácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.