Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

jó a stílus :C
már várom a háborút....

(#2) -=CyBorg=-


-=CyBorg=-
csendes tag

Nem baj az, ha valaki a lázadók közt is lázad, talán még jobb irányba tereli az egészet. Szép dolog a szabad szoftver, én is inkább ilyen programot használok, ha lehet, de ha az adott program nem épp a célnak megfelelő - magyarul használhatatlan - akkor nem sok értelme van ennek a nagy szabadságnak. Sajna a pénz mozgat sok mindent, nem biztos, hogy rossz az, ha Shuttleworth egy kicsit fel akarná kavarni ezzel az állóvizet. Ha ingyen hasonló alternatívát adna, mint a mind az Win7/8 vagy az OS X talán ez utóbbi kettő fejlesztői is még jobban összeszednék magukat.

(#3) rep3at


rep3at
őstag

Jó kis cikk lett, rendesen kivesézted a témát.

Forward thinking. كرر

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Jó cikk! Gratula!

Ami még probléma szerintem, hogy ragaszkodnak a félévenkénti kiadáshoz. Talán a kevesebb több lenne. Évente egy, ami átgondoltabb, nem ilyen összecsapott.
Unityvel nem lenne gond, valóban W7 tálcára emlékeztet. Nagyobb baj, hogy masszív 3D támogatást igényel, miközben az új kernelhez még alig van bugmentes driver. Másrészt a méret. Olvastam, hogy vita van, hogy maradjon-e a 700 MB-os méret. Ne maradjon. A 10.10 és korábbiakkal out-of-the-box működő wifit fel sem ismeri, nem tölt le drivert hozzá. És mások is panaszkodnak, nem egyedi eset.

Eleinte nekem is fura volt, de pár nap alatt "belakható" az Unity is. Remélem kiforrja magát és a következő kiadásnál lesz öröm, bódottság. :D

Persze a másik gépemen én is kísérletezek, próbáltam KDE-s disztrókat, azok nem nekem valók ;) . Régebben volt Fedorám, megnéztem az újat, sőt, OpenSUSE-t is... de marad az Ubuntu, egyik gépen 11.04, másikon 10.10 (ehhez nincsenek Nattyhoz driverek).

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) For357y


For357y
aktív tag

Nos igen, én magam is próbálgattam az Unityt, nem is sikerült megszokni. Sajnos sok a hibája. Jó felületnek tartom, ötletes, de nem örülök neki, hogy ez lett az alapértelmezett, az alap GNOME felületnél átláthatóbb és könnyebben belakhatóbb felületet ember nem tud tervezni, amit ott megoldok 1 másodperc alatt, itt lényegesen több idő kell(elég csak az ablakváltásra gondolni). A globál menü meg valami eszméletlen nagy marhaság, nem tudom, hogy milyen idióta fejéből pattant ki. Mocskosul idegesítő, amikor két ablak van megnyitva, és annak az ablaknak a menüjét szeretném elérni, amelyik takarásban van, de persze nem tudom, mert váltani kell, majd fent keresgélni. :(

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#6) floatr válasza ViZion (#4) üzenetére


floatr
veterán

Lassan 5 éve kísérletezgetek a bubi desktop variánsokkal. Persze lehet mondani, hogy miért ragadtam le az ubuntunál, de nekem valamiért ehhez nőttek szinapszisaim.
Szóval megnéztem a KDE3/4, hagyományos gnome, XFCE, és netbook remix felületeket (a shellt is megnéztem egy kósza félóra erejéig), de mindig az volt a problémám, hogy valami mindig hiányzott, ami a másikban megvolt. És nem olyan dolgokra gondolok, ami a "kockáknak" szúrja a szemét, hanem hétköznapi apróságok. Legjobban talán a gnome2 jött be, de a unity is kezd kézre állni. Ahogy az idő múlik a KDE4 is kiforrott lett.

De. Nekem az egészben az a legborzasztóbb, hogy a sokféleség igenis kezd hátrány lenni. Egyrészt a disztribúciók, bár ez kezd egyre jobban "csomósodni", másrészt meg azon belül a választható felületek. Ez a hozzáértőknek jó, a laikusokat, kevésbé hozzáértőket viszont durván bezavarja, eltántorítja, és ráadásul idióta feszültséget szül a fejlesztői/felhasználói csoportok között is. Talán az lenne az igazán frappáns megoldása a dolgoknak, ha minden disztribúció erősebben gyökeret verne egy felülettel... nemtom

(#7) User64476 válasza ViZion (#4) üzenetére


User64476
őstag

Én meg azt, hogy a következő kiadásra orbitális hibának minősítik, és lecsurgatják a netbook verzióba, ahol a helye van.

A global menu egy baromság, már sokan leírták miért. A bal oldalra rendezett cuccok kényelmesek, ha egy tableten hüvelykujjal kell nyomkodni, de ez a kiadás jellemzően otthoni PCre kerül. A többi funkció pedig öncélú. Ha ezt az energiát mondjuk a monitorkezelés rendbetételére használták volna, vagy az indikátor tuningolására, akkor zseniális is lehetne az eredmény. Így viszont katyvasz. Én már átálltam Mintre.

(#8) #13260800


#13260800
törölt tag

Annak idején jól indult az Ubuntu szerettem is. De egy ideje egyre trágyább, és én már csak "Buguntunak" hívom. Lassan már szégyen, hogy ezzel a trágyával reklámozzák a Linuxokat így az a kevés ember aki vált rögtön egy bugos szarral kezdi. Aztán persze, hogy az lesz a véleménye, hogy a Windows (főleg a 7 - Vista)mérföldekkel előtte jár.

Amúgy nekem az unity bejön. De az ubi már nem. Bőven elég lenne 2 évente egy kiadás csak az jó legyen! Nem kellene fél évente pottyantaniuk az újabbnál újabb bughalmazokat.

(#9) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Mert talán előtte is jár a win7

(megjött a win fan) :))

(#10) h-yle válasza floatr (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Szerintem azért jó ez a Unity irány, mert aki ért hozzá, az eddig is elvolt a maga kis Linux rendszerével és ezután is meg fogja találni a számítását, ha nem is az Ubuntuval, majd egy másik disztróval.

Ellenben a fejlesztők az "igazi desktop user" felé akarnak nyitni akinek az OS egy keretret ahhoz, hogy eljusson a programjához amit használni szeretne, és rendben tartsa az adatait a gépen, mindezt, gyorsan és egyszerűen.

A sírás meg visszavezethető az örök Linux paradoxonra. Ha kevesen használják az a baj, ha sokan, az a baj.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) floatr válasza #13260800 (#8) üzenetére


floatr
veterán

No pár dolog, amire hirtelen mondani tudok valamit.
Én vistáról váltottam a "bugos fostenger" fogalom nekem így máshonnét ismerős ;) de no offense. A Maverick lett az eddigi legoptimálisabb kiadás a bubiból, abban hibát nekem is nagyítóval kellett keresnem.
Hogy miért a bubit használom... talán mert kényelmes ahhoz képest, hogy nem 5 évvel ezelőtti szoftverekkel operál. Na jó ez is kicsit túlzás, de valahol errefelé látom a fényt.

A reklámozást illetően viszont asszem elcsípted a lényeget, mert gyakorlatilag minimális a marketingtevékenység a linuxok körül. Néha a novell dobott egy-két száraz szakmaias bejelentést a szaklapokban, néha a red6-ról jött valami, hogy néha próbálkoznak valamivel, meg sikeresek, de igazi nyomulást én is csak a canonical-től látok. Most pl autókba intéztek egy multimédiás cuccot -- a hírek szerint többek közt a peugeot, hyundai és a bmw group is ezt nyomja ősztől. Emellett az állami szektorban is nagyon odateszik magukat. Mások miért nem? Pl a diogenészi nyugalomban fejlesztő debian csapat ezért is marad a jelenlegi állapotában, és kis túlzással a nagyobb ismertséget a kevésbé értők számára a bubi hozta el nekik is... sehogy sem van ez így jól

(#12) floatr válasza h-yle (#10) üzenetére


floatr
veterán

Valami ilyesmi van a dologban, igen. Aki eddig használta, többnyire értőbb ember volt. Nekik néha marhanagy fájdalom, hogy nem repülőgép-műszerfal a felület, amit esetleg megszokhattak, és nem sakkozhatnak vele kedvükre -- alaptelepítés esetében.

Amit viszont nem értek, az az hogy most a felületek aprózódásától eltekintve mi okoz olyan feloldhatatlan fájdalmat annyi emberben, hogy nem az amúgy is merőben szokatlan, és szerintem az eddigihez képest jóval zavarosabb gnome shell kerül a szemük elé. A menüszerű elrendezés hiánya lenne a zavaró tényező. Előbb-utóbb úgyis befejleszt egy hasonlót unity alá valaki, mert eddig mindig történtek hasonló lépések a zúgolódások után, még az mso 2007-nél is lett 3rd party menü. Amúgy meg én is nagy "menü-felhasználó" voltam, de valóban jobban kézre áll, a super gomb -> 2-3 betű -> katt kombináció.

(#13) karatekutya


karatekutya
csendes tag

Én nem értem a rinyálást.
1. Lehet Ubuntut hagyományos Gnome felülettel is indítani, Virtualboxos usereknek amúgy sincs más választásuk, mivel nincs működő 3D támogatás VB alatt, a Unity meg anélkül nem indul el.
2. Van az Ubuntunak egy LTS változata, 2 évente jelenik meg, akinek csípi a szemét, hogy mi jön ki az új verzióban, az ne frissítgessen folyamatosan, hanem szépen ragadjon le az LTS verzióknál. (ha csak 1 dollárba kerülne a frissítés, egy rakás freetard tuti nem kattintana rá a disztribúció frissítés gombra). Az LTS egyébként nem szinkronizál a Debian unstable-lel, csak a testinggel.

A cikkben van némi arrogancia, ami a "szakma" és "laikus" megkülönböztetést illeti. El kéne már szakadni attól, hogy vannak csak a 16 ujjú rendszergizdák, meg az egység sugarú júzerek.
Az Ubuntu is egy termék, el kell adni, és van piaca és vannak vásárlói. Az hogy éppen nem kerül semmibe, az csak a belépési küszöböt viszi alacsonyra. Ha rossz, csak azért senki nem fogja használni, mert ingyenes.

Mark Shuttleworth szépen halad afelé, hogy ő legyen a következő Steve Jobs.
A közösségi szervezésű open-source projektek - minimális kivételtől eltekintve - soha nem készülnek el (kivéve a one-man-show projekteket) és általában a fejlesztők évekig 0.99 verzión tartják a cuccot, nehogy számon lehessen kérni rajtuk a bugokat. Egy normális, nagy projekthez kell egy diktátor, aki egyrész megmondja mit kell fejleszteni, másrészt kocogtatja a metronómot, és Shuttleworth ilyen.
Összerakat egy oprendszer úgy ahogy neki tetszik, kihajítja azt, aki nem fekszik alá, ez teljesen normális hozzáállás, egy vállalatvezető sem tenné másképp.

Az, hogy ez az elképzelés megállja-e a helyét, és tömegesen el tud-e terjedni az Ubuntu, mielőtt mondjuk a Google Chrome koncepció nyer, majd meglátjuk.
Kellene egy Ubuntu notebook, három világítós karikával, 6-8 óra üzemidővel, azt biztos megvennék az Ubuntu fanatikusok, - még ha nincsenek is annyian mint az Apple fanboyok.

IKnowKungFu

(#14) floatr válasza karatekutya (#13) üzenetére


floatr
veterán

Lehet h nem jó, de ha megfeszülnek is, más szemmel fogja nézni a dolgokat egy szakmabeli és egy olyan, "aki nem tudja érdemben piszkálni a rendszert". Éppen ez az egyik oka annak, hogy szerintem nem lesz nyerő akár középtávon sem egy OEM ubuntu, max céges/állami/oktatási környezetben irányítottan. Ha a jóember váltásra szánja el magát, hamarabb esik meg, hogy egy Chrome OS-es lapost visz haza. Ez részben pszichológia, részben marketing, részben mindkettő, és még megkockáztatom h az sem fog nagyban változtatni a helyzeten, hogy ott figyelnek egyre inkább a fizetős alkalmazások a bubi beépített szoftverboltjában.

A budapesti UDS-en megcélzott többszázmilliós felhasználói kört nem a home júzerekből fogják összeszedni, ha sikerül is meglépni.

(#15) karatekutya válasza floatr (#14) üzenetére


karatekutya
csendes tag

Igazad van, valóban másképp nézi egy szakmabéli a rendszert, főleg ha véleményvezért/blogger/újságíró, és az ő hangja lehet, hogy többet számít, mint 100 sima júzeré. De azért hadd személyeskedjek: aki szerint pl. a GIMP egy jó szoftver, annak még a kérdéseit se fogom elhinni, tökmindegy milyen híres blogger.

"céges/állami/oktatási"

Ez önmagában már nagy mennyiség, ha nem Magyarországi méretekből indulunk ki. És ott érhető el költségcsökkentés, ahol nagy mennyiségű gép van (egy esetleges kiváltással)
A Microsoft nem véletlenül készít folyamatosan olyan számításokat, ami bebizonyítja, hogy a Microsoft rendszerek TCO-ja szinte azonos a Linuxos rendszerekével, sőt akár alacsonyabb is lehet.
Egyrészt szerintem ez nem igaz (de ki vagyok én ;) ) viszont az biztos, hogy ha még ugyanannyi is, nemzetgazdaságilag az jobb, ha az állam 25 milliárdot nem Microsoft szofverre költ, hanem hazai munkaerőre, és annak képzésére.

Ahogy én látom (ez megint magánvélemény), Shuttleworth arra gyúr, hogy az Ubuntu névből főnevet csináljon, és ne mindenki "valami Linux"-ként gondoljon rá. Pont úgy, ahogy az OS X sem "valami BSD".

IKnowKungFu

(#16) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

"A mizéria nagyságát jelzi az, hogy nem csupán a sajtóban, blogokban és fórumokon megy a vérre menő vita, de a konkurens cégeknél is jelentkeznek a vezérelt vélemények.
Jól mutatja ezt az, hogy mind a Fedora, mind a SUSE csapatán belül voltak vállalkozó szelleműek, akik bepróbálkoztak a Unity portolásával, de még a wayland esetleges felhasználását is feszengették, azonban ezeket a kezdeményezéseket rövid úton leszabályozták, és a Canonicaltól származó kezdeményezések félhivatalosan nemkívánatosakká váltak."

na pont ezért bírom a Canonicalt, a többiek egyszerűen be vannak gyöpösödve, amint valamilyen radikálisabb fejlesztésről/váltásról van szó.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#17) floatr válasza karatekutya (#15) üzenetére


floatr
veterán

"a GIMP egy jó szoftver" -- attól függ milyenek a szempontjaid ugyebár :) Ha hivatásos fotóboltos oldalról nézed, amit ugye kemény pénzért váltottad meg, akkor egy rakás retek. Ha otthoni bohóckodásra kell, akkor a fotóbolt árazási alapon eleve ugrik, más meg nem is nagyon van, eltekintve pár gayware cucctól, amit esetleg adnak egy kamera mellé (se). Én valahol a kettő között vagyok, nem szakmám, de közvetve valami kell. A cég csak ezért nem fog nekem egy példányt venni, én meg nem akarok warezzal bajlódni, pláne ha van egy egész jól használható GIMP a dolgaimra ;)

Ezt az egészet amúgy nem ms-relációban írtam, de még csak nem is a "szakmai" és "laikus" szabadcsapatok összeugrasztására, csak pár hete már bosszankodom ezen az egész felbolyduláson. Teljesen értelmetlen a hiszti, és senkinek nem válik hasznára.

(#16) Sweet Lou 6 "ne mozogj mert hullámzik"... bár itt inkább a konkurenciaharc az, amiben el szeretnék Shuttleworth-öt nyomni, mint a csikket, és ebbe bevonják a közösségi embereket is, mintha valóban annyira szép és nemes eszmék csapnának össze, és nem a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A másik része viszont már hiszti-jellegű volt, mivel az a gyalázat esett meg, hogy az ablakkezelő gombok átkerültek a bal oldalra "

Ősidők óta vannak olyan ablaktémák, amikben a gombok jobb oldalon vannak, ha jól emlékszem... Tényleg hiszti.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) ViZion válasza floatr (#14) üzenetére


ViZion
félisten

"többszázmilliós felhasználói kört nem a home júzerekből fogják összeszedni, ha sikerül is meglépni."

Pedig itt kellene kezdeni. Átlag user megveszi a laptopot, ingyen linuxal... Linpus vagy free dos, ilyesmik... ebből az jön le nekik, hogy a linux egy parancssoros vacak.
Most az Ubuntu is arra gyúr, hogy előretelepítve vigyék haza (olvastam vhol, nincs meg a link sorry).

Mi kell átlag usernek?
- Irodai szoftverek (megvan, nem Word, de azért nagyon jó),
- levelezés, skype, msn: megvan, ilyen-olyan módon, de működik. Most, hogy skype is MS tulajdon lett, talán még jobb is lesz a helyzet.
- internet: megvan. FF és Chromium is nagyon jó linuxon.
- játékok: hát igen, van a wine, meg pár natív game, de ez nem is akkora hátrány, jellemzően nem a gamerek a fő tábora a linuxnak
- minden HW működjön: na ez a bibi... Sok nyomtatót, scannert, fényképezőgépet, telefont kellene automatikusan telepíteni, mert ez nem olyan mint windowson. Ezen kell változtatni sürgősen szvsz. OK, lehet naiv vok, de bizony ezt már elvárják home userek is.
Nem lehet egy olyan, hogy jelenti a Canonicalnak, hogy ez a HW van, nem települt, kellene patch?

Ablakkezelő gombokat egy perc átrakni jobbra. Mondjuk Unityben nem fain úgy. Amúgy meg nem mindegy hol van? :D

Chrome OS mögött olyan marketing van/lesz, hogy tuti a siker... mondjuk ilyen netes ellátottság mellett itt vidéken bukó :B

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minden új bevezetésekor vannak dolgok, amiket meg kell szokni, és össze kell csiszolni a felhasználói igényekkel, szerintem ez most sem lesz másképp.

Én is prüszköltem egy ideig a KDE4-től, de mostanra már teljesen megszoktam. Lehet ikonokat csinálni az asztalra, lehet mindent, nem különösebb gáz. Nem használok egy gépemen sem Unity-t, de gondolom az is megszokható.

Amúgy gondolom fel lehet tenni az új Ubikra is a Gnome-t... Onnantól kezdve meg meg van oldva minden.

@floatr : Na igen, és a hatalmas tudású offiszt ki se használja senki. Fotosopot még kevésbé.

Legjobb azok a cimbik, akik winnyózon még mindig Office XP-t használnak, de az a 2007, ill. 2010 file-jait már nem nyitja (konverterrel meg vagy jó, vagy nem), és érdekes módon az OO 3.2-m meg az xlsx, docx-eket is lazán megeszi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) floatr válasza ViZion (#19) üzenetére


floatr
veterán

Az otthoni júzernek mso kell, a legújabbabb okosba persze. Meg sok-sok játék ingyért persze, jameg fotosopp, mert azzal el lehet tüntetni a vörösszemet. Otthonira csak ez a baja, a felhasználók ezt szokták meg, erre szocializálódtak, és ebből nem lehet kiszakítani őket.
OEM oprencerként meg a Dellnél van, illetve volt, de volt egy kis balhé a háttérben a ms account managementjével, és azóta nem olyan hangsúlyos náluk a dolog. Erősebb kutya...

A canonical meg nem fog tudni foglalkozni a hw-el. Annyit tudnak tenni, hogy bevizsgálják az adott eszközöket, hogy megbízhatóan működik-e, és esetleg adnak rá egy plecsnit

(#22) ViZion válasza floatr (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Amúgy meg a HW gyártók is bek6ják, hogy XP-re még most is van driver, Linuxra meg nincs, vagy csak 8.04 kernelig van.
Persze tele is lehet a batyujuk, h félévente át kell írni a drivert... ezért is lenne szerencsésebb max. évente (vagy kétévente) egy NAGY release sztem. Persze hibajavítások, etc jönnének mint eddig, csak a kernelben nem kellene évente 2× mindent felforgatni. VIA driver pl. minden kiadáshoz új kell. Akkor lenne vmi fordítója :F , h ha van 10.10-hez, akkor a Natty húzza be vhogy azt... de nem. szopcsi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) hcl válasza ViZion (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont a legjobb az, hogy egy rakat hardverem van, ami teljesen jól működik, és használom is, de a csillivilli Win7-en nem megy :D

Amúgy a drivert miért kellene fél évente átírni...?

De az évi frissítés szerintem is jobb lenne. Nem szeretem félévente upgradelni, vagy újrarakni a renccert.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) karatekutya válasza floatr (#21) üzenetére


karatekutya
csendes tag

Sztem a Canonicalnak nem kell foglalkoznia a hardware-rel, megteszi azt bármelyik hardware gyártó, csak egy ODM kell hozzá, a beltartalom lehet simán egy Samsung noti. Az Apple cuccokat sem a gépek belseje adja el.

IKnowKungFu

(#25) ViZion válasza hcl (#23) üzenetére


ViZion
félisten

VIA chipsetes deszka, és minden kiadáshoz másik driver van... és csak az a jó. Nem tudom miért, csak szopcsizom vele. Ment is vissza a 10.10... mert még nem adtak ki 11.04-hez újat :(

Másik hiba Canon multifunkciós vacakkal volt, vminek megváltoztatták a nevét, így azt a csomagot nem találta. Telepíteni nem lehetett, hiszen ütközött -saját magával. De ezt meg tudtam hegeszteni. VIA-ra azt írták használjak 10.10-et :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) hcl válasza ViZion (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk hasonló baromságok rendszeresen jelentkeznek ismerősök Win7-jeivel is.
(Összeakadó sw és driver verziók, kékhalálozás ettől, stb.)

Csak ugye a Linux nem winnyóz, pont ennek nem így kéne működnie.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Sweet Lou 6 válasza hcl (#23) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ilyen nekem is van. a notim billentyűzet drivere bugos win7 alatt (login-nél nem működik), ubuntu alatt meg hibátlanul műkődik. a vicc az, hogy MS gyártmány.

sweetlou6.wordpress.com

(#28) floatr válasza karatekutya (#24) üzenetére


floatr
veterán

Ők gyakorlatilag egyáltalán nem tudnának ezzel foglalkozni. A gyártók meg nem valószínű, hogy egy bubi referencia design-hoz igazodnának bármilyen szinten.

(#29) ViZion válasza Sweet Lou 6 (#27) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem Gigabyte AIVIA van. Ubuntu alatt meg se' nyikkan. Mire kérdeztem a supportot, mi van... Erre: állítsam normál módra, ne gamerre... HE? Se az online, se a nyomtatott user manualban szó nincs a gamer vs normál módról... aranyosak, hehe.
Persze normálban működik rendesen. Szóval a HW gyártók hmm... hanyagok. (egy csúnyább szót akartam írni, de maradjunk a hanyagnál :D )

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) Lacces


Lacces
őstag

Hello,

Mint otthoni user szintű felhasználó mondanám el a véleményet az új Ubuntu Unity 11.04-ről.

A kubuntu 7.10 óta nekem ez a változat jön be a legjobban.Én szerettem a kde 3.5-t főleg azért, mert akkor ismerkedtem a linuxxal, és ez volt az első linuxom. Windowsról átváltani, nekem tökéletes volt - ebből nem nyitok vitátt, ez személyes tapasztalat. OpenSuse, Fedora sokkal nehezebb volt anno.

Ubuntu Unity 11.04: egy súlyos problémám van, a külső monitor kezelése nekem pocsék, az úgy nézz ki bugos. Nem tudtak a problémámra válaszolni a fórumokon. Sőt még az asztal kiterjesztése opciót sem tudtam kicsikarni belőle.
Unity: Elsőnek én is elhordtam minden csúnya dolognak. Én ezt bevallom. Nem is foglalkoztam vele. Aztán ismét felkerült a Kubi 11.04 kipróbálása után. az Ubi 11.04-t elkezdtem kipofozni.
Compiz managert (vagy nem is tudom, hogy van már magyarul a neve) felraktam, azzal szépen elrejtettem a bal oldali menüt, és kiszedtem az ikonok mögött lévő színes megvilágítást. Nekem így jobban tetszik, és ha az egeret elviszem balra, akkor hopp előjön a gyorsindító (nekem legalábbis ezt a funkciót tölti be)
Én mindig is a Docky kiegészítőt használtam, az alul babán elvan, oda berakom a kis ikonokat, és onnan kezelem a programok indítását. A régebbi Ubikon is ott figyelt a Docky.
Viszont igen is használom a gyorsindítót, a panelt, vagy ki minek hívja. :-D Most egyetemről írok win7 alól, így nem tudom ennek az új becenevét. Nekem bejön, hogy van még egy ilyen gyorsindító tálca, amit tele tudok mással is pakolni. Pl.: Docky alatt nem tudom ráhúzni a Netbeanst, de baldolat ott van a panelen, király.
Hiba: Gnome alatt a menüből rátudtam húzni a Docky-ra a cumót, itt Unity alatt nem.
A Docky-nak volt egy másik kiegészítője... külön kellett telepíteni, a neve már nem jut eszembe. Egy ikon volt a launchpad elején, ez olyan volt, mint most az új globális menü!
A keresőjébe beírta az ember a progi nevét, enter, és már indult is.
Ez a globális menü, pedig ezért tetszik, megnyitom, a kurzor egyből a keresőben, beírom a progi teljes nevét, kurzor le, és enter, királyság. Nekem bejön, nem kell kattingatni.
Ez olyan nekem, mint Win alatt, a cmd beírása és már jön is a konzol :-)
Természetesen ez új felhasználóknak hátrány, hiszen honnan tudahtná fejből a progik nevét?
Hátrány, hogy az időjárást leszedték a panelről... Az jó volt nekem, és pontos, hiányzik. A netes leírások meg nem jók, mert hibákat dob folyton... mindegy.
Tetszik: az új control panel/vezérlőpult/ Rendszer beállítások talán. Nekem frankón bejön! Jobb oldalt a panel menüjéből a legutolsó elem. És mint egy régi win-es vezérlőpult, annyi különbséggel, hogy csoportosítva van minden. Nekem ez nagyon tetszik. A Mandriván találkoztam ilyennel először. Szerintem a Win7/Vistás-ban a speciálisabb beállítósakat az új elrendezéssel nehéz megtalálni.

Unity-ban hülyeség amikor egy webböngészőt nem teljes ablakméretben nyitok meg, hanem csak kicsiben, és akkor a főmenü a felső panelen van... Ez nem jó asztali pc-re... olyan kényelmetlen néha... Még, mondom ezt mások napi aktív használat után. Viszont, amikor full képernyőn mennek az ablakok: webböngésző például. Akkor tényleg nekem kényelmesebb, és jobban elférnek a dolgok. PL.: laptop monitoron. Végre nagyobbnak érzem az asztalt, kényelmesebb érzést kelt bennem.
Az egyik dolog amit nehéz megszokni, az a helyek kezelése... doksik, képek, letöltések elérése volt még furcsa... érdekesen van megcsinálni.

Szeirntem nem rossz ez az új kezelőfelület a Unity... Laptopra nekem személy szerint jobb...
De igaz, ami igaz, kicsit fárasztó, hogy nagyon sok a sokszínűség a Linuxoknál... Gnome, Kde, Unity, Enlightment stb...

Ubiban is vannak még bosszantó dolgok, például nekem az nem tetszik, hogy nálam az LTS verzióknál, mindig rossz a memória kezelés, sokat eszik... néha többet mint a Win7...
De nem rossz ez sem...

Én próbáltam objektíven hozzá állni, a Unityhez, tényleg vannak hiányosságai, engem is zavarnak, amit mások. De szerethető ez is, nekem az. Az hogy mást mit mond erre, nem érdekel. Van még sok fajta Ablakkezelő, lehet választani. A választás lehetősége adott a Linuxban!!! Szemben egy Windows-sal, mint egyszerű felhasználó mondom!

De én mindig is az a típus voltam, akinek tetszett a Linux, a Win 7, a Mac-ek oprendszerei, a Symbian, a WinPhone 7, Android, iOS. Az én életemben mindegyik elfér! És van mindegyiknek előnye a másikhoz képest.

És a linuxosok végre ne háborúzonak egymással... mert ez szerintem gáz, hogy néha egymásnak esnek a Gnome, Kde fannok és a többi. Ez a linux szabadsága: a szabadon választáslehetősége.

(#31) Sweet Lou 6 válasza ViZion (#29) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

hardverrel én is szívtam már linux miatt: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#32) ViZion válasza Sweet Lou 6 (#31) üzenetére


ViZion
félisten

Ralink teljesen kikerült, szerencsére a boltban kicserélték a pár napos Zyxelt egy TP-link-re, az tökéletes, hasít, bár nem néztem a sebességet, ha gondolod meglesem.

OK, majd írok!

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) Sweet Lou 6 válasza ViZion (#32) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

megköszönném :R

sweetlou6.wordpress.com

(#34) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Csak lenne az Unity végre egészen stabil :U Akkor majd döntök, hogy Gnome Shell, vagy az. Vagy maradok a Gnome 2-nél :D

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#35) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

nekem kb 1 nap volt belakni az új rendszert, és azóta teljesen jól működik és az új nVidia driverrel végre rendesen meg minden. A Unity sztem meg jó, csak még nem kiforrott.

windows7sins.org

(#36) Kendek válasza karatekutya (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem megy a Unity (vagyis a Compiz) VirtualBox alatt is. Egyszerűen csak rendesen telepíteni kell az integrációs szolgáltatásokat és kész. Na meg persze a legújabb verzióval kell próbálkozni, nem régebbiekkel.

<-ƘƘ->

(#37) hcl válasza Sweet Lou 6 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"a vicc az, hogy MS gyártmány"
Ja, akkor nincs kérdés :D

Amúgy hát igen, a HW támogatás még néha gáz, de szerintem ez inkább a legeslegeslegeslegújabb cuccokkal okoz gondot, és szerintem azokat meg leginkább gamerek használják - azok meg úgyis winnyózzal. Olyan HW gondom, amit ne lehetett volna megoldani Linuxon, még nem igazán volt, igaz nem is csillivilli új cumóim vannak.

Illetzve ott van az is, hogy nálam ha egyszer összeállt egy Linux, akkor utána sok-sok ideig hozzá sem kell nyúlni. Aki csak használ egy gépet, annak tökéletes.
Hogy milyen ablakkezelő? Az nagyjából tökmindegy, saját gépen úgyis addig faragja az ember, amíg jó nem lesz, melóhelyen meg az a lényeg, hogy stabil legye, és ne akadályozzon.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) tommjee


tommjee
senior tag

A cikk az jó lett de a Unity nem jön be

(#39) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Nekem a Unity-vel az volt a gondom, hogy szaggatott egy HD4670-es ATI VGA-val felszerelt laptopon. Vagy nem volt elég jó az ATI driver, vagy a unity volt szar... fórumon mondták, hogy vmit kapcsoljak ki compizsettings-ben, de akkor már rég visszatettem a 10.10-et, ami jelenleg nagyon jól teljesít (nehezen tudnék belekötni). Aztán meg jöttem a hozzászólások, hogy a beállítás segít, de még így sem tökéletes... hát... necces érzés, amikor az ablak mozgatása 7-8 FPS-el megyeget...
Egyelőre úgy néz ki, hogy kipróbálom a Fedora 15-t Gnome3-al. Remélem annak nem lesz semmi baja. Ha nem jön be, amire van esély, mert 10.04 óta Ubuntu-t használok, akkor megpróbálok még egy esélyt adni az Ubuntu-nak, hátha azóta jött újabb driver vagy update.
Amúgy hardware támogatottság tényleg eléggé hátrány linuxon... Engem már csak a hw support meg a játékok tartják fenn a windows-t a gépen, bár játékra már alig van idő, és androidra elég szép kis játékok jelennek meg...
Nekem kapásból van több HW hibám egyetlen gépen, pl.: ha kikapcsolom a bluetooth-t, akkor a wireless touch gomb kék ledje aktív wifi kapcsolat alatt kék/piros színt váltogat. Holott csak akkor kéne pirosnak maradni, ha érintésemmel letiltom a vezetéknélküli kapcsolatot.
Továbbá az ujjlenyomatolvasó is nuku támogatást kapott, bár azt nem sokat használom... Windows 7 alatt bár van hozzá szoftver, de firefox alatt megszűnt a support, 3.6-nál meg nem voltam hajlandó megmaradni... Szóval jelenleg csak account loginra van használva, arra meg nincs túl sok értelme...
SRS Premium hagzás szintén nem megy drivertámogatottság hiányában.
Ha nekem ezeket megoldanák olyan szivesen hagynám ott a windows-t, hogy csak na...

(#40) OC válasza ViZion (#32) üzenetére


OC
őstag

Ralink wifi-s bazárral küzdöttem pár órát, de nem sikerült felvarázsolni a drivert.
Pedig végignyálaztam pár külföldi topicot az ügyben...

(#41) domi007


domi007
őstag

Feltettem virtual-gépbe, közölte, hogy nem elég neki az erőforrás és hozta be a jó öreg Gnome-ot :))

Arra a pár terminál-ablakra amit megnyitok ez is elég XD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#42) hcl válasza OC (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Órát? Nekem akadt olyan TV tuneres probléma, amivel hetekig...
...bár ott a legnagyobb cumi egy szemem előtt levő mixerbeállítás volt, szal ott sem a HW volt a gáz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) OC válasza Shrike7973 (#39) üzenetére


OC
őstag

Brazos-ra tettem fel, nálam nem produkált ilyen hibát az AMD driver.

Viszont pl. DVD (vagy bármilyen offline video) szaggat (több lejátszóval, VLC, banshee stb.) is. (nem gáz, irodai gép)
Youtube-os 1080p is megy pöpecül.

Viszont a net retek lassú, azzal még futok köröket azt hiszem...

hcl: De még nem oldottam meg, szóval lehet hetek kérdése lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) lapa


lapa
veterán

cikk: * * * * *

10.04 lts: * * * * *

unity: tudja a frász, sose vót. nem remeg az ujjam a ravaszon. de tekintve, hogy most is két oszlopnyi ikon van baloldalt gondolom nem én vagyok a mainstream.

(#45) szabage válasza Kendek (#36) üzenetére


szabage
tag

Nekem is simán megy...

(#46) schawo


schawo
titán

Kösz a cikket, sok dologban egyetértek. Amúgy Unity > GS :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) ViZion válasza Sweet Lou 6 (#31) üzenetére


ViZion
félisten

Néztem a netet... iwconfig szerint 1 MB/s... rákerestem, ez vmi bug. Nekem a javasolt megoldásokra hibát dobott, ennyit ír, de sztem nem ez a valós sebesség. Speedtest szerint 5 Mbit/sec van.

Film másolás W7-W7 gépeken N-es wifivel is csak ~80 Mbit/s volt, ubuntuval sem tűnt lassúbnak, mondjuk ez még csak a fele a 150-nek amit a dobozon írnak...
Ubuntuval is megnézem majd pontosan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) Sweet Lou 6 válasza ViZion (#47) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha megvan speedtesten az 5 Mb, akkor az már nekem jó. A 150 meg asszem elméleti érték, úgyhogy valószínűleg kifogástalanul üzemel. Ez melyik típus pontosan?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#49) ViZion válasza Sweet Lou 6 (#48) üzenetére


ViZion
félisten

Router és az USB pöcök.
Router N only-ra állítva, jel a legalacsonyabbra. Filmet win-es gépről 4,5 MB/s-el másol, 1,8 GB-os film ~6-7 perc. Speedtest. Mobilnetem van, szal. ez jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) hcl válasza ViZion (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azon röhögtem, hogy a barátnőm folyamatosan ekézett, hogy az XP-s gépe milyen lassan éri el az Ubi alatti Samba share-met. Le is, fel is lassú volt. Azt hittem, az Ubi miatt.

Aztán amikor először másoltam a céges, Win7-es laposra filmet, akkor kb. az elméleti max.értékkel ment a másolás, 2x olyan gyorsan, mint az ő gépére, kissé kellett röhögnöm, hogy ugye, hogy nem baj, hogy 3 éve nem hajlandó újratelepíteni a winnyózát :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.