Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Lacces


Lacces
őstag

Hello,

Mint otthoni user szintű felhasználó mondanám el a véleményet az új Ubuntu Unity 11.04-ről.

A kubuntu 7.10 óta nekem ez a változat jön be a legjobban.Én szerettem a kde 3.5-t főleg azért, mert akkor ismerkedtem a linuxxal, és ez volt az első linuxom. Windowsról átváltani, nekem tökéletes volt - ebből nem nyitok vitátt, ez személyes tapasztalat. OpenSuse, Fedora sokkal nehezebb volt anno.

Ubuntu Unity 11.04: egy súlyos problémám van, a külső monitor kezelése nekem pocsék, az úgy nézz ki bugos. Nem tudtak a problémámra válaszolni a fórumokon. Sőt még az asztal kiterjesztése opciót sem tudtam kicsikarni belőle.
Unity: Elsőnek én is elhordtam minden csúnya dolognak. Én ezt bevallom. Nem is foglalkoztam vele. Aztán ismét felkerült a Kubi 11.04 kipróbálása után. az Ubi 11.04-t elkezdtem kipofozni.
Compiz managert (vagy nem is tudom, hogy van már magyarul a neve) felraktam, azzal szépen elrejtettem a bal oldali menüt, és kiszedtem az ikonok mögött lévő színes megvilágítást. Nekem így jobban tetszik, és ha az egeret elviszem balra, akkor hopp előjön a gyorsindító (nekem legalábbis ezt a funkciót tölti be)
Én mindig is a Docky kiegészítőt használtam, az alul babán elvan, oda berakom a kis ikonokat, és onnan kezelem a programok indítását. A régebbi Ubikon is ott figyelt a Docky.
Viszont igen is használom a gyorsindítót, a panelt, vagy ki minek hívja. :-D Most egyetemről írok win7 alól, így nem tudom ennek az új becenevét. Nekem bejön, hogy van még egy ilyen gyorsindító tálca, amit tele tudok mással is pakolni. Pl.: Docky alatt nem tudom ráhúzni a Netbeanst, de baldolat ott van a panelen, király.
Hiba: Gnome alatt a menüből rátudtam húzni a Docky-ra a cumót, itt Unity alatt nem.
A Docky-nak volt egy másik kiegészítője... külön kellett telepíteni, a neve már nem jut eszembe. Egy ikon volt a launchpad elején, ez olyan volt, mint most az új globális menü!
A keresőjébe beírta az ember a progi nevét, enter, és már indult is.
Ez a globális menü, pedig ezért tetszik, megnyitom, a kurzor egyből a keresőben, beírom a progi teljes nevét, kurzor le, és enter, királyság. Nekem bejön, nem kell kattingatni.
Ez olyan nekem, mint Win alatt, a cmd beírása és már jön is a konzol :-)
Természetesen ez új felhasználóknak hátrány, hiszen honnan tudahtná fejből a progik nevét?
Hátrány, hogy az időjárást leszedték a panelről... Az jó volt nekem, és pontos, hiányzik. A netes leírások meg nem jók, mert hibákat dob folyton... mindegy.
Tetszik: az új control panel/vezérlőpult/ Rendszer beállítások talán. Nekem frankón bejön! Jobb oldalt a panel menüjéből a legutolsó elem. És mint egy régi win-es vezérlőpult, annyi különbséggel, hogy csoportosítva van minden. Nekem ez nagyon tetszik. A Mandriván találkoztam ilyennel először. Szerintem a Win7/Vistás-ban a speciálisabb beállítósakat az új elrendezéssel nehéz megtalálni.

Unity-ban hülyeség amikor egy webböngészőt nem teljes ablakméretben nyitok meg, hanem csak kicsiben, és akkor a főmenü a felső panelen van... Ez nem jó asztali pc-re... olyan kényelmetlen néha... Még, mondom ezt mások napi aktív használat után. Viszont, amikor full képernyőn mennek az ablakok: webböngésző például. Akkor tényleg nekem kényelmesebb, és jobban elférnek a dolgok. PL.: laptop monitoron. Végre nagyobbnak érzem az asztalt, kényelmesebb érzést kelt bennem.
Az egyik dolog amit nehéz megszokni, az a helyek kezelése... doksik, képek, letöltések elérése volt még furcsa... érdekesen van megcsinálni.

Szeirntem nem rossz ez az új kezelőfelület a Unity... Laptopra nekem személy szerint jobb...
De igaz, ami igaz, kicsit fárasztó, hogy nagyon sok a sokszínűség a Linuxoknál... Gnome, Kde, Unity, Enlightment stb...

Ubiban is vannak még bosszantó dolgok, például nekem az nem tetszik, hogy nálam az LTS verzióknál, mindig rossz a memória kezelés, sokat eszik... néha többet mint a Win7...
De nem rossz ez sem...

Én próbáltam objektíven hozzá állni, a Unityhez, tényleg vannak hiányosságai, engem is zavarnak, amit mások. De szerethető ez is, nekem az. Az hogy mást mit mond erre, nem érdekel. Van még sok fajta Ablakkezelő, lehet választani. A választás lehetősége adott a Linuxban!!! Szemben egy Windows-sal, mint egyszerű felhasználó mondom!

De én mindig is az a típus voltam, akinek tetszett a Linux, a Win 7, a Mac-ek oprendszerei, a Symbian, a WinPhone 7, Android, iOS. Az én életemben mindegyik elfér! És van mindegyiknek előnye a másikhoz képest.

És a linuxosok végre ne háborúzonak egymással... mert ez szerintem gáz, hogy néha egymásnak esnek a Gnome, Kde fannok és a többi. Ez a linux szabadsága: a szabadon választáslehetősége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.