Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aron1988


Aron1988
tag

A cikk hihetetlen részletes, csak 1 dolog nem derült ki belőle, ami a lényeg lenne. Egy winchester azonos használat mellett hány %-al tovább bírja, mint egy SSD? Pont a lényeg maradt ki. Hány évente kell kidobni az SSD-t közepes használat mellett?

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#2) ata007 válasza Aron1988 (#1) üzenetére


ata007
tag

Miert kellene kidobni? 40GB-s elso SSD-m mai napig hasznalatban van, napi szinten:

http://logout.hu/dl/upc/2016-03/08/48836_xrqw4lfapoeb4cny_capture.png

Mai napig teljesen korrektul teszi a dolgat.

(#3) TaaT


TaaT
veterán

Nekem is már "csak" 96%-os az SSD-m kondíciója 13TB írás után. :)

Mondjuk nehéz lesz beadni az egybites usernek eladáskor hogy ez noormális, hisz a HDD ilyet nem csinál. :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4) zizidor


zizidor
senior tag

Nekem 3 év alatt 6 TB írás jött össze, pedig nem babusgatom. Amúgy szerintem a HDD - SSD összehasonlításnak nincs sok alapja. Más technológia, más jellemzőkkel. Azt hogyan vegyem számításba, hogy a HDD 120 MB/s, az SSD meg 520 MB/s olvasásra képes, de random olvasásnál (oprendszer betöltése, nagyobb alkalmazás indítása) HDD-nél le tud csökkenni 0,5 MB/s-re (nem elírás), az SSD olyankor zuhan vissza 160 MB/s-re... Én meg nem tépem a hajam, hogy lassú a gép. :))

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#5) XtremLor válasza zizidor (#4) üzenetére


XtremLor
őstag

Hasonloan alakul nalam is hetkoznapi hasznalat mellett 642napos mukodesi ido van a 830-asban 8.82TB iras 91% kondicio 4 eve vettem, a meret igaz kezdett keves lenni anno 120-ast vette, kapott meg egyet, es raid 0-ba megy tovabb! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#6) gtamate2


gtamate2
veterán

Nagyon jó cikk lett!

Kicsit több egyedi esetre számítottam, mondjuk így is megleptek amiket felhoztál.
Még esetleg arra ki lehetett volna térni hogy miért van ha nem 1%-ot, hanem mondjuk hirtelen 15-20-at esik a kondíció.
Az pedig meglepett hogy 1% kondíció után is használható marad.

Szvsz sokat számít hogy amit a korábbi cikkeidben írtál hogy mit is kell egy új ssd-vel megtenni.
Nekem egy Intel 320 80 GB-om van, ami olyan 4-5 éves lehet. Használtan vettem ~2 éve, olyan 8 TB adat van rá írva és 98%.

Egyik barátom 2 éves 840-as Samsungja pedig 74% körül van, ő nem optimalizálta a cikk szerint, ill. egy másik barátom szintén hasonló 840-ese is 90% körüli (mondjuk ő torrentezik is vele).

*Sn0w

(#7) ricinus13 válasza TaaT (#3) üzenetére


ricinus13
senior tag

Bennem is pont ez merült fel. De majd elmentem a cikket és belinkelem, hátha elfogadja.

(#8) margithid


margithid
veterán

Nekem az intel 530as 66 tera írása után 81%-os kondíción áll jelenleg.
Egyébként a samsung 840-esem kb másfél évet üzemelt 0% kondició mellett, szóval az se mérvadó ha lemegy 0-ba, azután is müködik még jóideig!

(#9) #63439360 válasza ata007 (#2) üzenetére


#63439360
törölt tag

A lényeget jól összefoglalja a cikk.

Aron 1988:
Bármilyen statisztika csak statisztika... A saját tapasztalatodnak kell mérvadónak lenni. A konkrét gépben, konkrét körülmények között. (Neked nincs rejtett érdeked, és magadnak nem hazudsz...)

Azt viszont kifogásolom Bodor fórumtársam cikkében, hogy az SSD vezérlő hibára két - három sort szán..
Nem ennyire bagatell a jelenség, a hiba előfordulásának gyakorisága, következménye.
Négy SSD-m van (három különböző márka). "Füstöl" a gépem, erősen hajtott (napi 14 - 16 órában) munkagép.
Mind a négy SSD vezérlő hibával adta meg magát (14 hónap - 5 hónap a szórás).
Ebből következően, bootolásra képtelenek lettek, mind a négy.
Tárolásra, a mai napig mind a négy használva van. Írható, olvasható, stb. A műveletek sebessége is rendben.
Régen túlléptem minden írási (garantált) adatkorlátot mindegyiken - nincs látványos hiba egyiknél sem.
Csak éppen operációs rendszert nem lehet telepíteni egyikre sem.

U.i:
A vezérlő hiba az igazán fatális hiba. Nincs előjele, váratlan, visszavonhatatlan, javíthatatlan.
És, nem is annyira ritka hiba (két szervizes ismerősöm megerősített ebben)

(#10) pengwin


pengwin
addikt

Nagyon jó cikk, mint SSD vásárlás előtt álló ember, nagyon köszönöm! :R
Kíváncsi lettem az I/O Write értékekre, nem tudtam, hogy a Feladatkezelőben lehet ezt is nézni.
És lenne egy kérdésem...
Az normális, hogy az AVAST Free Antivirus kb. 3,5GB-ot írt a lemezre bekapcsolás óta (ez kb 45-50%-a az összes I/O Write-nak a TaskMGR szerint)... :F

Üdv, pengwin

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Intel 530 - F/W DC32. Amikor átlépi a 2Tb-os írási határt akkor ugrik a 100, 99-re. Nem érdekelt, csak az, hogy miért, a választ megkaptam megy tovább. Heti 70Gb átlag, de van, hogy 30Gb, néha akár 100 is van. Tök mind1!

Más: Win 7-8 stb beállítások. Én egy halom embert ismerek aki nem tudja, hogy át kell állítani a windowst, csak felrakja és élvezi a gyorsaságot, sőt ezen emberek kb fele nem is tudja, hogy ezeknél az írt adatmennyiség számít, vagy egyáltalán mi az a SMART. Most gondoljátok el akkor ezek az emberek mennyire messze vannak a beállításoktól. Meg ámblokk mennyi ember csak berakja jó esetben és használja.
Ezek olyan mélységek amikbe sokan már nem merülnek bele, űrkorszak. Sőt, mi az h SSD és miért más mint a HDD. Egy halom van. Itt PH-n ez nem extra, de sokaknak az.
Felügyelek olyan gépet amit csak használnak és szemmel tartom az SSD-t és be van állítva a windows.

[ Szerkesztve ]

(#12) wikings2


wikings2
őstag

Nekem napi 18 óra futás mellett 8gb rammal (lapozófájl és virtuális memória alacsony direkt) 370 nap alatt 8,5Tb-ot írt a hyperx 120gb fury. Nem tudom ezt mire vélni számomra a napi 22gb írás úgy hogy nem torrentezek írtó magasnak tűnik pedig 2 éve lassan nálam van a cucc. :O

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#13) pprod94


pprod94
aktív tag

Nekem Sentinel 80% kondíciót ír friss ssd-re, és elvileg a trim sem megy. CMD szerint megy, Linux alatt megy az fstrim, no meg az is jelzi, hogy jó a trim. Kinek higgyek?

(#14) gtamate2 válasza pprod94 (#13) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha nem megy a trim akkor ír 80%-ot, mint a tesztben is volt..

*Sn0w

(#15) 33as


33as
senior tag

Nagy gratula a cikkért! :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16) vinibali válasza ata007 (#2) üzenetére


vinibali
őstag

ráadásul az 1.1-es fw nagyon régi. csoda, hogy nem adta még be a kulcsot. szerintem kicsit azért keresgélj vagy olvass a neten, mert 2.4-nél tartanak már!

(#18) SymbianOS:
biztos a gigabites torrent seed miatt :)
én ssd használat óta szinte csak ramdiskre dolgozok mindennel.

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ha valaki nem deskop-ot nézik torrent célnak vagy ilyesminek, akkor jól bírja.. Én is féltem az ssd-től, de pont a mai nappal használom 100 napja. És kemény 1% ugrott le.. Bár ez alatt csak 1x volt újra húzva a rendszer. Jó esetbe az olvasás igényes dolgokat ide rakom.(Sims 3-4... )

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#18) Kolondrum válasza wikings2 (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

SSD + HDD combo. Kell egy torrentnek az SSD? Minden a HDD-re jön le. Nem értem miért kell arra is SSD.

(#19) wikings2 válasza Kolondrum (#18) üzenetére


wikings2
őstag

SSD + HDD kombóm van szóval csak az oprendszer van az SSD-n és ahogy írtam NEM torrentezek (5 éve használtam utoljára olyasféle letöltést, ami kell megveszem vagy online megnézem) és így produkál 22-25gb írást naponta.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#20) kenand


kenand
veterán

HD sentinel jó kis progi, de csodákra nem képes, 2x már úgy, hogy 100/100 HDD hirtelen meghalt.

Érdekes van egy SSD-m HD sentinel nem találja túl jónak a kondíciójét, az Intel saját appja, és az SSD life pedig kifogástalannak minősíti...most melyiknek higgyek....lényeg jól működik...

(#21) Kolondrum válasza wikings2 (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R
No de miért? Akkor el tudom képzeli jó beállításokkal is, ha mondjuk a youtube oda buffereli a több órás mixeket. Nekem gyakran megáll napi 10Gb alatt, na csak böngészek semmi zene akkor meg 3 táján. Annak a híve vagyok, hogy használom, csak be van állítva az ami a cikk linkjében is szerepel.

(#22) Sanchez638 válasza kenand (#20) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hds a smart-ból eszik... Tehát ha az fals akkor azt is fogja mutatni. Egy rendes felület teszt és kijön a hiba...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#23) PeterPH válasza Kolondrum (#18) üzenetére


PeterPH
senior tag

Például mert 0-24-ben megy a gép, és a torrent, minek pörgesse a HDD-t a torrent kliens nonstop. A HDD csak akkor pörög fel, ha pl megnézek valami filmet róla.

(#24) Kolondrum válasza PeterPH (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor parkolgat is rendesen a HDD-d ez fix, én azért nem engedem leállni, az ellene harcolok ami neked a fő célod, hogy ne parkoljon, folyton feladata van. Olvass utána kicsit. Nekem is megy gyakran éjjel, mivel a HDD az egyetlen ami néha hangot ad ki belőle és 20W alatt elvan ha tölt.
Amint bekötik a nagy 50-es netet sztm 1 hetet ki sem kapcsolom, pótolni kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) kenand válasza Sanchez638 (#22) üzenetére


kenand
veterán

Felület teszt jó

(#26) sakal83 válasza Kolondrum (#18) üzenetére


sakal83
addikt

mert, hangos a vinyó:) bár van smiley, de komolyan mondom ;]

(#27) BlackPriest válasza Aron1988 (#1) üzenetére


BlackPriest
őstag

nekem eddig mindig a vezérlő pusztult el. 4 év nyüstölést azért bírni szokott, a 60 gigásom még jól bírja, 30-asokat kukáztam eddig

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28) Integrale válasza Aron1988 (#1) üzenetére


Integrale
veterán

13 TB írás az intel 520-on, telepítek rá mindent, azért van. 100%-on van minden, tökéletesen működik.

"Bad reklám is reklám too"

(#29) Kolondrum válasza sakal83 (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor igen érzékeny a füled. Engem a 3 hengeres légsűrítő sem zavar a melóban, csak ütemesen kapcsoljon be. :DD

(#30) dragonfx


dragonfx
veterán

ez a fire soul app honnan letölhgető?
ez a hd sentinel hdd.knél is kiir mindent?
jo sok lin vana cikkbe fain jol összefoglalja témát.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31) sakal83 válasza Kolondrum (#29) üzenetére


sakal83
addikt

:)

(#32) Restless19 válasza Aron1988 (#1) üzenetére


Restless19
tag

Nekem kb 5 év alatt kuka egy HDD az SSD-m lassan három éves teljesen jól bírja

Mentally sick, I'm meant to be rich But I'm the opposite, I pop the 5th and empty the clip No smile and the fucked up grin Profile with the scuffed up timbs Past the point of no return Blast the joint, ignore the burns Lost contact with reality Psychosis who the fuck wanna battle me!

(#33) PeterPH válasza Kolondrum (#24) üzenetére


PeterPH
senior tag

Napi 1-2 indulás/leállástól semmi baja nem lesz a HDD-nek.
Minek fogyasszon 20W-ot a rendszer folyamatosan, ha 12W-al is beéri az idő 95 százalékában?
Minek zajongjon, ha ott a néma SSD?

(#34) Kolondrum válasza PeterPH (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Parkolás és a leállás nem ugyan az. Pontosan napi 1-2 pakolás nem gáz.
193,Load/Unload Cycle Count nézz csak rá. Hátha látsz egy érdekes számot.

(#35) Sanchez638 válasza PeterPH (#33) üzenetére


Sanchez638
addikt

Végül is ha van keret egy 2Tb-s ssd-re akkor tényleg néma lehet. De ha nincs akkor marad a hdd.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36) Integrale válasza Kolondrum (#34) üzenetére


Integrale
veterán

,Load/Unload Cycle Count - 28678 :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#37) ata007 válasza vinibali (#16) üzenetére


ata007
tag

:D

Szeretek a tuzzel jatszani ... :D

Csak viccelek. NEm igazan van idom vele foglalkozni. Malhas lo ... ceges gep, a fiokban van meg 3 levedlett SSD bevetesre keszen. Igazabol felfoghatjuk tartos tesztnek is ...

:D

(#38) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kiváló cikk, gratulálok, szép összefoglalója a témának.

(#39) Jester01 válasza #63439360 (#9) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, jó lenne egy hiteles cikk ezekről a vezérlő hibákról. Végül is egy embedded processzorról van szó azoknak meg elvileg nem lenne szabad ilyen gyakorisággal elhalálozni ... nem tudom mi lehet a háttérben.

Jester

(#40) Kolondrum válasza ^Clown (#38) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez így van, de ugyan úgy fel fogják tenni a megszokott kérdéseket azok akik nem olvasták, vagy csak simán sírva fakadtak a 99-től.

(#41) Colonel993


Colonel993
senior tag

Te jó ég...
Ilyen gyermekded lelkeket nyugtató cikkre még mindig szükség van?!
Mióta is vannak aktívan a fejben az SSD-k? 5 éve?
Chhh... és még mindig dilemma, hogy HDD vagy SSD rendszer szinten...

Ha nem akarsz 30%-os speed up-ot instant a korábbi rendszeredbe, akkor nem kell neked SSD.
:))

Nem is tudom mióta van nyúzva ThinkPad T500-amban egy OCZ-Vertex4 -es...
De már van benne 513 nap és 4 óra, folyamat működési idő, 18,07 TB, 94%-os kondíciót ír rá HDS. (friss adat)
De még mindig ugyanúgy 22mp a rendszer felállása, minden szaladgál vígan.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#42) ^Clown válasza Kolondrum (#40) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csodavárók mindig lesznek, legyen használt féláron, de 100/100-as :P

(#43) mzso


mzso
veterán

Én azt szeretném tudni, hogy az intenzív lapozófájl használat mennyi írást ad hozzá az írott adatmennyiséghez.
Nálam csak 4 giga RAM van, és egy ideig biztos ebben a gépben menne az SSD.

(#44) Kolondrum válasza ^Clown (#42) üzenetére


Kolondrum
félisten

Figyu én is ilyen vagyok, csak motor terén. :DD

(#45) davidsone


davidsone
addikt

nálam is rendben van: 840 EVO 250GB 107 nap 3,3TB 100% rendesen kapja az ívet ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) kenwood


kenwood
veterán

"Viszont tudnunk kell, hogy ha az SSD elérte a gyártó által garantált írásmennyiséget, azaz a kondíció 1%-ra csökken, akkor már nem kérhetünk garanciális ügyintézést sem, legalábbis az adatvesztést illetően."

Ez mit jelent?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) gtamate2 válasza kenwood (#46) üzenetére


gtamate2
veterán

Gondolom ha adatvesztés történik, de megy az ssd (látja, lehet használni) és gariidőn belül van akkor nem kapsz újat/javítást.
Viszont ha gariidőn belül van, hiába 1% a kondíció de meghal (nem látja a gép sem) akkor élhetsz a garival.

*Sn0w

(#49) PeterPH válasza Kolondrum (#34) üzenetére


PeterPH
senior tag

Egészen pontosan 3640 db, 2 év távlatában. Ezekszerint ez még vagy 25-30 évig nem fog gondot okozni :)

(#35) sanchezsa
Miért kellene 2TB tárhely a torrenthez? Nem akarok top100-ban lenni.
50-100GB van átlagosan az SSD-n erre elhasználva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.