Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Az sms hanyatlása

Hozzászólások

(#1) beef


beef
őstag

Ha egy szolgáltatást megdrágítasz és vannak ingyenes vagy olcsóbb alternatítvái, akkor nem nehéz kitalálni mit fognak használni az emberek.

(#2) bwoay


bwoay
nagyúr

Az sm egyik legnagyobb előnye az volt, hogy megtanította az embereket röviden és tömören fogalmazni. 160 karakterben mindenki le tudta írni akár az egész életét is. Az ingyenes üzenetküldő szolgáltatásokat használók viszont sokszor inkább minden egyes mondatot külön küldenek el, minthogy megírnák egyben és a végén nyomnának a küldésre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3) zizidor


zizidor
senior tag

Az SMS-ről nekem a "pofátlan" és a "túlárazás" kifejezések jutnak eszembe.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4) cappa72


cappa72
nagyúr

Teljesen érthető a hanyatlása az internetes üzenetküldő szolgáltatások miatt.

@#3zizidor
:K
Régebben, még '98-ban a PannonGSM-nél volt olyan csomag, ami 50 (?) sms-t engedett naponta, és mivel akkor még volt csúcsidő és azon kívüli díjazás is, ezért na küzben sms-sel "nyomultunk", csúcsidő végétől már telefonáltunk is.
Azóta sokminden változott.

Céges telefonnál más a helyzet, ott olyan csomagban vagyunk, hogy hívások és sms-ek benne vannak az árban korlátlanul.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A kb 5 éve számhorozáshoz vett dominó kártyámhoz járt 5 ajándék sms. 3 még megvan belőle :)

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor SMS-zek ha nincs fent a neten akinek küldöm. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) Qtya123 válasza bwoay (#2) üzenetére


Qtya123
őstag

"Az sms egyik legnagyobb előnye az volt, hogy megtanította az embereket röviden és tömören fogalmazni."

Kamasz koromban volt a 3 másodperces szabály, ha jól emlékszem az volt, ha 3 másodpercnél nem volt hosszabb a telefonbeszélgetés, akkor 1 Ft-ot vont le.
Mi akkor megtanultunk gyorsan és röviden beszélni. Egész nagy beszélgetéseket lezavartunk így. :)

(#8) bwoay válasza Qtya123 (#7) üzenetére


bwoay
nagyúr

dehogy 1 Ft, ingyenes volt - a korlátlan tarifacsomagok ősanyja :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9) M@cika


M@cika
őstag

Sokat változott a mobilkommunikáció az SMS megjelenése óta. Amikor a "fél országnak" korlátlan beszélgetése lehet 4k-ért meg ugye ott vannak a netes üzenetküldők is, nem csoda, hogy csökken az SMS népszerűsége.

Nasit a kis fehér medvének!

(#10) bitblueduck válasza beef (#1) üzenetére


bitblueduck
senior tag

talán menteni lehetne, ha havidíjas lenne vagy 1Ft/10db de kérdés, hogy kinek hiányzik? eleve egy tech hack az egész, jobban járnánk ha minden átlenne rakva ip alapokra. hangszolgáltatás is már legacy mióta van rendes mobilinternet.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#11) joey04


joey04
titán

nekem az a meglepő, hogy csak ilyen lassan hanyatlik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) arnyekxxx válasza Qtya123 (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

dominónál volt a 3mp-ezés finoman is idegesítő szokása amig meg nem szüntette a vesztel.

(#13) totron válasza bitblueduck (#10) üzenetére


totron
addikt

A korlátlan hangi csomagok virágoznak. A rendes mobilinternetet definiáld pontosan. Az adatforgalmat nem számláló platformok épp most kerülnek át EU-rendelet nyomán számlált módba, egy korlátlan, flottás netcsomag árát meg inkább a hangi csomagokra költik az emberek, adattal kombináltakra. Nem legacy az.

(#12) arnyekxxx, az lehet, hogy idegesítő volt, de nem volt kötelező csinálni, nem? Mindig érdekelt a Telecum filozófiája ez ügyben. Hálózati teszt volt vagy szánták valakiknek a 3 szekundum művészetét? Haladók szót félbehagyva, következő etapban a félbehagyott hangtól folytatva azt űzték az ipart.
Akkoriban figyelte a nép a kedvezményeket, úgy percdíjilag, mint készülékileg, belénk égtek a prospektusok dizájnjai. Mára felületes figyelmet élveznek a nem egyszer röhejes árú alapcsomagok, a bennfentesség tutisági érzésével telefonálnak flották égisze alól a csacsogók. A prepaid ajánlatok meg nyugdíjasokon és kisdiákokon kívül nem sokmindenkit hatnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#14) cappa72 válasza bitblueduck (#10) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért a "rendes mobilnet" (3G? 4G? 5G?) csak bizonyos területeken érhető el.
Ahol még mindig csak 2g esetleg 3g van, ott azért nem releváns. (kisebb települések, hegyek, erdők, stb.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15) bwoay válasza totron (#13) üzenetére


bwoay
nagyúr

A 3 mp alatti ingyenes hívások koncepciója konkrétan az volt, hogy csak a sikeres hívások miatt számoljon fel díjat a szolgáltató. Tehát amennyiben valaki hangpostára futott, és ezt képest volt időben felismerni, majd a hívást megszakítani, megúszta ingyen. Hozzátenném: ez még vastagon a perc alapú számlázás ideje alatt történt, ezért egy abszolút méltányolandó gesztus volt a Westel részéről. Csak ugye jött a szokásos magyar fortély, és sikerült a lehető legrosszabb módon visszaélni a szolgáltatással.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16) Yodafon válasza bwoay (#2) üzenetére


Yodafon
senior tag

en utalok kisregenyt olvasni. En is mondatonkent kuldom el amit akarok es ezzel senkinek nem volt eddig problemaja.

I'm gangsta!

(#17) Yodafon válasza bwoay (#15) üzenetére


Yodafon
senior tag

mondjuk en nem tudnam elkepzelni azt a helyzetet hogy :
felhiv
kicsong
felvesz
mond fel mondatot
letesz
felhiv
kicsong
felvesz
mond fel mondatot
letesz
felhiv
kicsong
felvesz
mond fel mondatot
letesz

es ezt sokszor.

Akkor mar inkabb hagynam a 'csaba es elmennek hozza szemelyesen :V

I'm gangsta!

(#18) totron válasza bwoay (#15) üzenetére


totron
addikt

Áh, értem. Bár szerintem a rossz szájíz (visszaélés) már a percalapúságnál el volt kezdődve. Néhány felvillanáson kívül nem is beszélhetünk másodperc alapú számlázásról, de lehet, hogy ma a nagy flottarengetegben akad ilyen.

(#19) arnyekxxx válasza totron (#13) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de nem volt kötelező csinálni, nem

csinálni nem, de amikor ülsz random helyen és a közeledben a 12évesek kezében 4mpeneként csörög a telefon és belehadarnak 2 mondatot az egy idő után elveszíti a szórakoztató jellegét.

(#20) tonyrulez


tonyrulez
őstag

És abból a 8db-ból vajon mennyi a "Most nem tudom felvenni, hamarosan visszahívlak" automata üzenet.

4 8 15 16 23 42

(#21) fatpingvin válasza bwoay (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

na ez. én mai napig SMS-t írok ha úton vagyok valahol. nyomógombossal hatványozottan igaz hogy meggondolod mit írsz.

elég sok ember van akinek kötelezően előírnám egy hónapon keresztül hogy csak nyomógomboson pötyöghet SMS-t ha kommunikálni akar.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

aki gyakrabban szokott chatelni, az kedveli az sms-t és szokott is küldeni.

ezt mondjuk nem hiszem el

(#23) Xpod válasza Yodafon (#17) üzenetére


Xpod
addikt

Amikor először láttam, hogy ez hogy megy élőben, nem értettem a szitut. Aztán elmondták, hogy mit csinál a haverom. Én továbbra is bután néztem, hogy ez miért jó. Így elbeszélgetett kb 15 percet a haver, de kb 1 perces hívással ugyanazt a beszélgetést meg tudta volna ejteni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Ameddig egy "Nokia" nyomógombos telefonon odafigyelés nélkül be lehetett ropogtatni a szöveget, addig szinte élveztem az sms használatát. Mai lassan reagáló, idiótán felépített karaktersorozattal operáló készüléken inkább frusztráló sms-t írni, úgy, hogy tudom hogy milyen hatékony is lehetne...
Simogatóson meg az imitált, tök egyforma-idegesítő kattogáson kívül nincs semmi feedback, és ugye nézni kell a kijelzőt közben. Itt már minek limitáljam be magam, minek kerüljem az ékezetes karaktereket, minek használjak sms-t, ha az nem ad cserébe semmilyen kézzelfogható előnyt, semmilyen feelinget?

Röviden nem ez a szolgáltatás köré vannak már kihegyezve a mai készülék, lassan el fogjuk felejteni, ennyi.

(#25) fatpingvin válasza #16939776 (#24) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha 2022-ben is nyomógombos telefont használsz, úgy már más a leányzó fekvése...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) #16939776 válasza fatpingvin (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt is használok, telefonálni, készenléti idő, munka közben zsebben hordani még mindig jobb, nekem.

(#27) Qtya123 válasza Xpod (#23) üzenetére


Qtya123
őstag

"Így elbeszélgetett kb 15 percet a haver, de kb 1 perces hívással ugyanazt a beszélgetést meg tudta volna ejteni."

Igen, csak gondolkodj egy kisdiák fejével, akinek x időközönként feltöltötték 1500-3000 Ft-al a szülei a kártyát és a kokain árú percdíjak miatt ha csak úgy telefonálgat, akkor hamar a seggére ver, bevétele nincs, otthon meg megmondják, hogy így jártál fiam, majd 2 hónap múlva újra fel lesz töltve.
Időd meg mint a tenger, nem idegesített a tökölés senkit. A legtöbb diák anno ezt csinálta, megvolt a varázsa. :DDD

(#28) Xpod válasza Qtya123 (#27) üzenetére


Xpod
addikt

Passz, nekem világ életembe előfizetéses volt. Akkoriban valami ZöldZóna vagy milyen társkártyával nyomultam 30Ft-os percdíjjal. (Persze ez a megyeszékhelyeken, Pesten, Balatonnál valami 150Ft/perc volt, de ilyen helyre nem is nagyon jártam.)

Persze értem én, hogy gyorsan lefogyott ha sokat szövegelt az ember, de az 1 perc alatt megbeszélhető dolgokból is 15-20 perces nyögdécselés lett aminek nem láttam értelmét.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#29) gliskard


gliskard
senior tag

SMS üzenetnél az okot is érdemes lett volna vizsgálni (NMHH kutatás erről nem szól?).
pl.:
• iOS esetében az iMessage hosszú évek óta használ alternatív utat az SMS helyett
• Android-on elérhető RCS és ha ezt használja, akkor az nem számít SMS-nek

Laikusok esetében a fenti ket eset is SMS lehet, ha megkérdezik őket, mert nem tudják mi a különbség.

(NMHH esetében azért élek a gyanuval, hogy vannak módszertani problémák a kutatással)

[ Szerkesztve ]

(#30) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

SMS-nek rég ingyenesnek kéne lennie, nem panaszkodni, esetleg Bruttó 1 forint :)
Nálam Telekom flotta másodperc alapú, lebeszélhető, persze sms horror áron mindig külön számolva.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#31) Hieronymus válasza gliskard (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az SMS használatának mértékét, a mobilnet előfizetés nagysága határozza meg.
A nem létező vagy parinyi adatforgalmat tartalmazó előfizetés esetén bizonyosan hasznos az SMS.

A német szolgáltatók a legkisebb prepaid csomagba raknak 100/100-t. (Perc/SMS) A nagyobbakba FLAT/FLAT kerül. A nethasználat GB limitje határozza meg a havi díjat. Illetve van éves akció. Ennek mondjuk a nethasználat miatt lehet jelentősége. Éves az adatforgalmi keret és nem havi.

Amúgy nekem sem tiszta ez a felmérés. Miért nem mérték az azonnali üzenetküldő szolgáltatások térnyerését a SMS kárára.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a sok fiatal kedvéért: a történet úgy indult, hogy az elején HAT másodpercig volt ingyenes a hívás, azért, hogyha nem vették fel vagy alközpontot hívtál vagy ilyenek, akkor ne kerüljön pénzbe. utána lett három másodperc.
megértem, hogy ezt csinálták emberek, én nem csináltam, el is toltam bő kéthavi fizetésemet az első mobil számlámra...
akkoriban volt a szlogen, hogy harmincas vagy? vesztel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

(#34) sethi


sethi
senior tag

Még a mobilozás hajnalán kb 1999-2000 körül mi úgy kommunikáltunk, hogy külföldi szolgáltatók sms központjain keresztül küldtük az üzenetetekt. Volt hogy napi 1000db-ot. A Pannon folyamatosan tiltotta le ezeket a számokat, mi kerestünk egy újat. Sokáig ment a szerb, utána a török szám. Ezután jött a 3mp-ezés

(#35) Braddock


Braddock
őstag

2000-es évek környékén a szolgáltatónak 50 fillérbe került 1 db sms. Akkor olyan 36 ft volt a legolcsóbb sms...

(#36) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkoriban jelentek meg az ingyen sms-ek a neten, freesms meg ilyesmik. Sőt volt ingyen levélküldés is, megírtad a neten es a posta kivitte.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) Hieronymus válasza pusszycat (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kezdetben lehetett vadászni az SMS küldő központok számait. Az induló szolgáltatók ingyenes SMS küldéssel promóztak általában. Ha kiderült egy központ száma, néhány napig lehetett használni. Utána már szűrtek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) janeszgol válasza Yodafon (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkoriban az emberek személyes érintkezése sokkal gyakoribb volt, mint ma. Nem is erre használtuk, hanem pl megbeszéltük, hogy este elmegyünk valahova, és ki mikor ér rá.
"Hali, 18 óra". Egy példa.
De volt más is: "Megyek haza." Muternak, barátnőnek ez a mondat gyakran elhangzott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) arnyekxxx válasza janeszgol (#38) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha csak ennyire használták volna nem alakul ki a közutálat a háromásodpercezőkkel szemben.

(#40) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

hamar megszüntették mert rájöttek, h piszkosul visszaélnek vele, talán egy év adatot meg neki vagy még annyi sem

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) cappa72 válasza pusszycat (#40) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem nem visszaéltek vele, hanem éltek vele.
(persze biztos idegesítő lehetett ez mondjuk egy órán keresztül hallgatni).
Nem kiskapu volt, hanem bejelentett lehetőség.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42) balaaazs


balaaazs
senior tag

Nem is olyan durva hanyatlás ez, őszintén ettől sokkal meredekebb leszakadást tippeltem volna ha valaki rákérdez... minden whatsapp, imessage stb mellett már csak véletlenül küldök néha sms-t

¯\_(ツ)_/¯

(#43) totron válasza balaaazs (#42) üzenetére


totron
addikt

Csomagomban 49Ft a SMS, igaz, minden irányba ennyi. Így véletlen küldés kizárva. Túlságosan fájna. :D

(#35) Braddock, honnan az infó? Egyébként méltányos.

(#44) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Tudom, hogy e téren egy dinoszaurusz vagyok, de én a naponta SMS-t küldők 7 %-t gyarapítom. Drága és volna "ingyenes" alternatíva is? Lehet, de nekem prepaid előfizetésem van, és nem nagyon akarok erről váltani. (Ha volna mondjuk egy pár ezer forintos mobilnet ajánlat nem pár gigányi adatfrogalom kerettel, akkor elgondolkodom a havi előfizetésen, de egyelőre nem tudok ilyenről.) A hívás meg kényelmesebb, de van, amikor a pötyögés a jobb választás, hogy maga az üzenet célba érjen. Nem beszélve arról, amikor pl. a feleségem dolgozik, és nem tudja felvenni a telefont.

#17 Yodafon Én egy lány osztálytársamnál láttam, hogy néz ki a gyakrolatban: "Szia!" (őt hívják) "Este tali?" (őt hívják) "Hol?" (őt hívják) "Jó, rendben!" (őt hívják) "Pápá!" (még egyszer utoljára visszahívják hívják)

#19 arnyekxxx Ha viszont véletlenül átcsúszott a beszélő a 4. másodpercbe, akkor már egy egész percnyi pénzt levont a szolgáltató. Szóval rizikós is volt a dolog.

#35 Braddock A Domino7 csomag szlogenje "Az SMS 18, a duma meg 20" volt, és az is olyan 2000 körül ment.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#45) Yeffy válasza Qtya123 (#7) üzenetére


Yeffy
veterán

bezony, jo kis Westel-es hoskori idok. :K volt is felhaborodas, mikor 30 mp-es, majd kesobb percalapu elszamolasra valtottak. illetve kozben brandet is valtottak, ugye.

de szerettem akkor a mobilfoniat, mondjuk még tini voltam csak. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#46) Yeffy válasza totron (#13) üzenetére


Yeffy
veterán

Akkoriban figyelte a nép a kedvezményeket, úgy percdíjilag, mint készülékileg, belénk égtek a prospektusok dizájnjai.
pontosan. szerettem az egyedi arculatukat a szolgaltatoknak, a jopofa, otletes reklamokat. egyik kedvencem mai napig az akkor még Westel meg Vodafone csorteje, amikor utobbi bevezetett egy kedvezo percdijas VitaMax csomagot, de 10 perces egysegekben vonta le. :DDD

manapsag meg? semmi. egy kaptafa, erdektelen az osszes. meg szamomra a reklamok ugy altalaban. persze, en is valtoztam, a vilag is valtozott, nem is "fogyasztok" igazan reklamokat, plane nem tv-n már 15 eve kb. de jo ezekre neha visszaemlekezni, vagy ha szembejon velem valami a (szamomra) hoskorbol (2000-2007/8 mondjuk). :B

Telecum, lol :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#47) Yeffy válasza bwoay (#15) üzenetére


Yeffy
veterán

wow, ez nem is tudtam. ez nem is volt egy rossz dolog. ma is tanultam valamit. :R

#27 Qtya123: pontosan, hatvanyozottan atereztem anno. :D

#44 Necroman_Mk2:
A Domino7 csomag szlogenje "Az SMS 18, a duma meg 20" volt, és az is olyan 2000 körül ment.
jaja, plusz 3 napos hetvege. voltam is abban a csomiban jo ideig. az volt a valaszuk a megboldogult BEE-re (ami kesobb djuice lett), amit szinten csiptem fiatalkent, jo volt a dizajnja/reklamjai.
jo volt a hosszabb hetvegi idoszak, kár, h a normal percdijak meg egy vagyonba kerultek, foleg csoro videki suhancnak. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48) k-adi


k-adi
nagyúr

Az SMS-nek szinte egyetlen előnye, hogy "biztos" megkapja a címzett. Míg az online chat appok esetén nem feltétlen, elakad itt-ott. Persze ez akkor volt inkább gond, amikor még kevés mobilnet volt és mindenki a wifin lógott ahogy tudott.

Az SMS másik "előnye" ami egyben a hátránya is a kevés karakterszám lehetőség, ami miatt tömören kellett fogalmazni. Meg ugye nem volt emoji, ezek az újfajták, meg matricák, stb.

(#49) Dragon3000 válasza Hieronymus (#31) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy a költsége, míg 4Ft-os percdíjjal tudok dumálni, addig egy sms ára 21Ft, ezek után nem csoda, ha nem használok sms-t, másik kártyám esetében ugyanannyiba kerül a kettő, akkor már inkább felhívom a másik félt.

(#50) Hieronymus válasza k-adi (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az SMS-nek szinte egyetlen előnye, hogy "biztos" megkapja a címzett."

Elméletileg az SMS útjában is van watchdog. Elméletileg útközben elveszhet az üzenet, extrém terhelési körülmények mellett.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#51) Necroman_Mk2 válasza Hieronymus (#50) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Pl. szilveszter éjfélkor.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#52) k-adi válasza Necroman_Mk2 (#51) üzenetére


k-adi
nagyúr

extrém példa

(#53) arnyekxxx válasza Necroman_Mk2 (#44) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a domino7 2002-es csomag és a szlogen elegánsan csak a kedvezményes időszakot tartalmazza (éjjel+hétvége) hétköznap napközben 100/125 pénz volt vele egy perc beszéd :)

(#54) Necroman_Mk2 válasza arnyekxxx (#53) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Jogos, ezt a részét már el is felejtettem.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#55) Yeffy válasza arnyekxxx (#53) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, volt is anyazas, ha Het-Csut kellett hasznalni. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#56) zsoltip válasza bwoay (#2) üzenetére


zsoltip
őstag

+1 :K

(#57) totron válasza bwoay (#2) üzenetére


totron
addikt

Gondolom az is baj ha több, logikailag egymástól jól láthatóan elkülönülő címszó vagy téma van beírva, újsorral elválasztva, amiket te mindenképp és kizárólag egymásba öltött szavakból összeálló folyószövegként szeretnél értelmezni, átállva nem tudva a meseüzemmódról. Ez a fogadóoldalon legalább akkora akadály, mint az esetlegesen felesleges plusztördelés az adóoldali részen (a fent vázolt példa nem számít annak). Csak hogy lássuk már ezt is a vetületét is. Megesik az, hogy egymenetben több témára is reagál az ember, illetve kapcsolódó, később tetszés szerint kibontható gondolatokkal toldja meg a társalgást. Ez olyan, mint idegennyelv tanulásakor, ha még egybe folynak a szavak, nem ismered, nem érzed az egyik szó végét, sem a másik elejét. Anyanyelven azért illik disztingválni tudni, a bejövő gondolati struktúrát belőni.

(#58) bwoay válasza totron (#57) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem csak értsd jól az általam leírtakat, ahogy mindenki más. Az nem baj, amit te gondolsz (hogy eleve mi alapján teszed, az rejtély), ellenben ez...:

"szia!"

"itt vagy?"

"kérdezhetek valamit?"

" egy olyan kérdésem lenne, hogy..."

kajak, mint a 3mp-ezés hőskora :D Üzenetenként 20 Ft-os tarifa mellett az illető valszeg egyszerűen csak megkérdezné, amit akar, ahelyett, hogy 3-4 különálló üzenetben vezetné fel a dolgot. Megtanultunk feleslegesen dagályosan fogalmazni + semmitmondó köröket tenni a lényeg körül, ez a baj. A tarifacsomagom lehetővé teszi, hogy korlátlan mennyiségben küldjek üzeneteket, de ettől még lehet lényegretörően, röviden fogalmazni, ahelyett, hogy mindent chat stílusban, mondatonként beszéjünk meg, 5x annyi idő alatt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Az sms hanyatlása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.