Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) azbest


azbest
félisten

p1es gépekben nekem is ezek vannak :D egyiken alaplapra forrasztott másokban kátyaként.

Másodmonitorhoz
volt nálam trident3d valami is, de nagyon bugzott xp alatt, ha powerpoint prezentációt indítottam rajta akkor lehalt, nem volt az igazi. Ati mach 64 is csak szabvány svga driverrel ment (nevét felismerte, de semmi hardveres gyorsítást nem csinált xp alatt)... 800x600 ban használtam egy darabig pci s3 vga-t. A másod 14 colos monitorhoz jó volt :)

Savage4 tényleg elég érdekes jószág volt... bár az is lehet, hozzám egy kissé megfőzött példány került (hűtést cserélnem kellett), érdekes volt mikor észrevettem 2000 vagy xp kapcsán újabb directx verzióval, hogy olyan effektek is mennek ami korábban nem (azt hiszem 3dmarkban lement valami ami 98 alatt nem).
Ha az agp memóriakezelést normálisabban megcsinálják egész jó lett volna (a sajtát+agp együtt összesen 64mb ramot kezelt). Ami befért ebbe a memória limitbe egész folyamatosan elment... de ha nem fért... akkor a 8 megás i740-em is lekörözte (128 mega agp ramot is tudott használni)

2001 fele suliban új gépparkba trio3d 2x agp kártyák kerültek, nem voltak rosszak, de ahogy jobban kiismertem a képességüket elcsodálkoztam, hogy miért nem az i740 terjedt úgy el... hasonló áron.. az még d3d és opengl renderelést is tudott, s az mpeg videólejátszást is rendesen gyorsította.

pár éve matrox g200 is került a tulajdonomba (egy geforce4 mx 440 helyére, az i740-em nagyobb felbontásokban elég homályos, ezért az akkoriban sokfele árult régi matrox kártyákból szereztem egyet...) tűéles kép és xp alá rendes driver is van hozzá (nem a legfrissebb a jó, mert az lassú 3d-ben)

Gondolom szó lesz a savage 2000 -ről is, ami hiába tudott hardveres t&l-t letiltották bugosság miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.